Keresés

Részletes keresés

andi.x Creative Commons License 2017.07.20 0 2 25160

Sharm Plaza/Resort       Sharm el Sheik

2017.07.05-07.19

ETI

Ígéretemhez híven elkészítettem a beszámolómat a Sharm Plaza/resort hotelről, ahol két hetet töltöttünk. A beszámoló teljesen szubjektív, az én érzéseimet, gondolataimat tükrözi, és lehet, hogy valaki ugyan ebben a hotelben, ugyan ebben az időben teljesen másképp látta a dolgokat.

Az eredeti indulás reggel 9.00 óra lett volna, de pár héttel előtte már jött az infó, hogy nem reggel, hanem este 19.00 órakor fogunk indulni, viszont az érkezés is ennek függvényében módosult, az éjszakai indulásból délutáni lett.

A gép, Air Cairo légitársaság, végül kb. 1 órás késéssel indult el. Teljesen sima repülés volt, még egy kis turbolencia sem zavarta meg. A gépen lehetett választani, csirke vagy marha hússal készült ételek közül, de a húson kívül teljesen egyforma volt, kis tészta, plusz zöldség köret. Egy zsemle, vaj, kockasajt, süti. Inni sokféle üdítő közül választhattunk, illetve kaptunk egy kávét vagy teát a végén. Átlagos volt, olyan, amit általában adnak.

Leszállás után senki nem akart velünk vízumot vetetni, nem terelgettek erőszakosan, mint ahogyan Hurghadán megszoktuk, a legtöbben csak only sinai vízumot kértek, ez ingyenes, és csak egy pecsét az útlevélben. Természetesen aki akart, az tudott venni rendes vízumot is, a bank ablak nyitva volt. Szintén nyitva volt a reptéren egy duty free illetve a vodafone bolt, ahol net kártyát lehetett venni.

Indulás a buszokhoz, a mi szállodánkba két busszal is mentünk, annyian foglaltak oda. A csomagok kipakolása után levittek az étterembe, ahol lehetett enni, inni.

A szobakiosztás elég viccesen történt, olyan jó egyiptomi módon, itt már tudtuk, hogy helyben vagyunk. Betereltek bennünket egy terembe, ahol sorba kellett állni a bejelentő lapért. Amikor ez meg volt kitöltve, akkor egy másik sorba, ahol lemásolták az útlevelet és hozzátűzték a bejelentő laphoz, ezzel felszerelkezve a következő sorban megkaptuk az előre kiosztott borítékot, a szobakártyával, törölközőkártyákkal, és hotel térléppel, leírással. Mi a resortba fizettünk be, de előtte írtam a hotelnek, ahol szép, jó és csendes szobát kértem, és megemlítettem, hogy van ám nekünk Mahara kártyánk is. Így a plázaban kaptunk egy minden igényt kielégítő szobát. A szoba tiszta volt, két hatalmas francia ággyal, sok szekrénnyel, erkéllyel. A bőröndök lassan érkeztek, így majdnem hajnali négy óra volt, mire le tudtunk feküdni. Maga a berendezés már megkopott, senki ne számítson luxusra, vagy csili-vili pompára, de nekünk kilátásunk volt a tengerre, panaszra semmi okunk nem lehetett. Közel volt a tenger, közel volt a főétterem, abszolút csendes volt, szerintem nagyon jól jártunk vele.

A takarítás is teljesen rendben volt, elvileg két naponta jár egy másfél literes víz, de mi azt például minden nap kaptunk. Ágyat is húzott,a törölközőt is rendesen cserélte, illetve az első nap szóltam, hogy mossa fel az egészet, mert úgy szeretem, szó nélkül megcsinálta. Ami kifogyott, tusfürdő, sampon, másnap egyből pótolta, és szépeket hajtogatott, tényleg minden úgy volt, ahogy kértük, bár baksist mindig adtunk neki.

Másnap reggel 10 órakor volt az eligazítás, ahol egy magyarul elég jól beszélő (Mostafa) idegenvezető elmondta a szokásos dolgokat, illetve a program lehetőségeket. Meglepetésünkre nem sok program van még az ETI kínálatában, de amúgy minden megoldható a helyiekkel, nyilván sokkal olcsóbban.

Az első nap a szokásos felfedezésekkel kezdődött, aztán belevetettük magunkat a tengerbe és megkezdtük a jól megérdemelt nyaralást, pihenést.

Hotel:

Nekem nagyon tetszett a hotel, annak ellenére, hogy az egészre ráférne egy kis felújítás, mert bizony itt-ott hámlik a vakolat, az idő vasfoga már nyomott hagyott rajta. Teljesen egyszerű szállodáról van szó, sok-sok lépcsővel, kis zeg- zugos bejárókkal, folyosókkal. Rengeteg helyről csodálatos panoráma nyílik az ember szeme elé, néha csak ámultunk és bámultunk. Több medence is van, de igazából nem ez a hotel erőssége. Van egy csúszdás rész is, de elég messze a tengertől, kint, majdnem a főkapunál, mi sosem mentünk el oda, így nem tudom, hogy mennyire jó vagy sem, mindenesetre két nagy és két kis gyerek csúszda is van, de nem egy gyerekparadicsom. Igazából kisgyerekkel alapból nem ez a legjobb szálloda választás, mert a tengerben sincs homokos vagy pancsikolós rész, csak egy nagyon pici, a kövek között, mert amúgy egyből mély a víz.

Személyzet:

Úgy gondolom, hogy  mindenki nagyon kedves, barátságos és segítőkész volt. Nem tapasztaltunk negatív dolgot senkivel kapcsolatban, szinte lesték az ember kívánságait. Mindenkivel hamar összebarátkoztunk, a takarítón kezdve az animátorokig, persze azért aki nagyon jó fej volt, annak baksist is adtunk.

Part:

Mint írtam a part nem lassan mélyülő és nem homokos, hanem lépcsőn lehet lejutni, és kis teraszos részek vannak, ahol mindenki kedve szerint pihenhet. Mindig, mindenhol volt hely, nem kellett sem előre foglalni, sem megküzdeni a helyekért. Ami viszont gyalázatos állapotban, az a matrac a napágyakon. Ilyen szakad, szedett-vedett, összetákolt matracokkal még sehol nem találkoztam. És sajnos nem csak pár ilyen matrac volt, hanem gyakorlatilag az összes ilyen volt.

Na de ha ezen túllépünk, márpedig túlléptünk, akkor ott van a tenger, a csoda. A hotelnek két stégje van, egy fa-beton, és egy mobil stég. A két stég között van a legkevésbé szép látnivaló, de akár jobbra, akár balra elúszva a stégektől nagyon szép az élővilág. Ígértem egy összehasonlítást a Makadival: véleményem szerint a Grand Makadinál szebb és színesebb a korall fal, viszont itt sokkal több és többféle halat látunk. Tehát halak tekintetében ez nyert, korall tekintetében a Makadi. Igazából két hét alatt sem tudtuk megunni, mindig találtunk valami érdekeset, mindig volt valami élmény. A víz kristálytiszta, langyos, csábító és gyönyörű. A látnivaló mindig minden bosszúságunkat feledtette.

Ami még nagy előny, hogy a hotel egy öbölben helyezkedik el, és gyakorlatilag mindig lehet sznorizni, nincs nagy hullámzás. A két hét alatt egyszer volt, hogy nem engedtek be, mert nagyobbak voltak a hullámok, de általában tükörsima volt a víz. Ennek a hátulütője viszont az, hogy a parton semmi szélmozgás nincs, pusztulat meleg van, csak a vízben lehetett kibírni, csoda, hogy nem nőtt úszóhártyánk J

Ellátás:

Ha megfeszülök sem tudok jót írni róla. Sajnos, ahogy azt már előttem többen írták, a hotelben az ellátás nagyon hullámzó volt. Volt rossz, és kevésbé rossz. Egyszerűen semmi, de semmi változatosság nem volt benne. Az első héten még egy nyomorult vajat sem sikerült szerezni. Nekem nagyon hiányzott a tea választék, egyáltalán nem volt, csak fekete tea. A kávéról ne is beszéljünk, csak akkor ivott az ember normálisat, ha fizetett érte. Reggelire persze volt tojás sütés, de ez a nyolcadik nap már annyira nem ízlik. A péksütik szárazak voltak, egyféle sajt, egyféle szalámi volt a választék, nagy ritkán volt kétféle sajt, de inkább a második héten, mert az első héten borzasztóan szegényes választékkal találkoztunk. Gyümölcs az első héten volt banán, aztán a nyomát sem láttuk, grépfruit és narancs, néha datolya. Az élelmesebbek, mint pl. én, a sütik tetejéről barbár módon lehalászták a sárgabarack és sárgadinnye díszítést, ezzel pótolva gyümölcséhségüket. Műzli egy csokis, és egy natur, ennyi a választék. Ebédre kb. mindig ugyan az volt, kétféle leves, ami gyakorlatilag sós lé, egyféle krumpli, egyféle rizs, egyféle tészta, valami ragu, zöldség, néha csirke és slussz. Mondjuk az első héten csirke sem volt, de a második hétre valahonnan előkerült. A lekvárok és üdítőt általában vizezve vannak, nem volt finom. Süteményválaszték az első héten kb. nulla, három-négyféle süti, majd később jobb lett és változatosabb. Vacsorára is mindig ugyan az volt, nincs tematikus est, mint más szállodákban. Bár a második héten már nem is ettünk a főétteremben, inkább foglaltunk az ala carte éttermekben. Ez az all inclusive ellátás részét képezi, csak be kell jelentkezni. A libanoni tűrhető, bár itt ettünk nagyon jót, és kevésbé jót, az olasz kritikán aluli volt, rágós hús, borzalmas szósszal, míg a mexikói nagyon finom volt. Ezen kívül még volt egy pizzázó, ott nekem nagyon ízlett a pizza. A parton van még egy étterem, mi csak kisbüdösnek hívtuk, a szörnyű szag miatt, amit bent tapasztaltunk, itt csak ebédelni lehetett, de csak egyszer próbálkoztunk. Van még egy ala carte a parton, ahol étlapról lehet rendelni, de tök mindegy, hogy mi van az étlapon, mert csak hamburger, hotdog, csirkefalatok (nuggets) van, pár szem sültkrumplival. Ez finom volt, viszont csak 14.30-ig van nyitva. Nekem délután nagyon hiányzott a snack, egy sültkrumpli, egy pizza, egy süti, egy szendvics, de ilyen itt nem volt. Palacsinta és fagyi volt, de a fagyi a vicc kategóriáját súrolta, hármat kellett kérnem, hogy egy normál gombócnyi adag meglegyen. Negyediket már nem volt pofám kérni. A recepció melletti bárban volt ebédről megmaradt süti, de csak a mazoisták mentek fel ez miatt.

Ami nekem még nagyon de nagyon nem tetszett, hogy gyakorlatilag vadászni kellett a tiszta evőeszközt. Volt mindig bőven, ezzel nem volt gond, csak koszosak voltak, mint amit a gép nem mos el rendesen. Komolyan, már szinte elment az étvágyam, ahogy válogattam az ételmaradéktól rászáradt kanalak között. Mindig úgy ettem, hogy az evőeszköz a lehető legkevésbé érjen a számhoz. Ugyan ez sajnos a poharaknál is előfordult. Pedig amúgy az éttermek tiszták voltak, a szalvéták pöpecek, a padló is rendben volt, az asztalok is, csak ez nem. Egyszóval éhen nem haltunk, de senkinek ne legyenek óriási elvárásai a kajával kapcsolatban. Dobozos mangó és guava lé van, de csak akkor kaptam, amikor a férjem fizetős kávét ivott, egyébként a cola, sprite és mirinda flakonos volt, erre nem lehetett panasz.

Animáció:

Esténként kiültünk a teraszra beszélgetni, így részesei lehettünk az animációnak. Nagyon aranyosak voltak az animátorok, általában ők is odaültek hozzánk dumálgatni, de maga a műsor nem volt nagy szám. Egyszer láttunk fakír showt… inkább vicces volt, és leginkább egy pasi vagy egy nőci énekelt slágereket (i will survive minden este elhangzott J) de meglepően jó hangon adták elő.     

Fáraó átka:

Nagyon sok honfitársunktól hallottam, hogy ment a hasuk, köztük nekem is, de nem tudok arról, hogy valakinek infúzióra lett volna szüksége (bár lehet, hogy volt olyan is) de az Antinál azért nagyjából mindenkit rendbe tett.

Vendégkör:

Általában szlovákok, németek, magyarok, franciák voltak. Hétvégére, péntek, szombat, vasárnap viszont rengetek arab család érkezett. Természetesen hozták a szokásos formájukat, de hétköznap nyugi volt, alig láttam elvétve párat.

Fakultatív program:

A Blue Hole programot választottuk, illetve csatlakoztunk két magyar sráchoz, akik már itthonról elkezdték szervezni Lidoval. Természetesen nem Lidoval mentünk, hiszen Ő Hurghadán van, hanem egy vele kapcsolatban álló, sharmi szervezővel. Reggel fél nyolckor jöttek értünk, halál pontosan ott várt a jeep. Először még viccelődtünk, hogy biztos csak négyen leszünk és VIP program, de aztán lefagyott a mosoly. A jeep nyolc személyes volt, elől a sofőr és guide, hátul mi. Megállunk egy szállodánál, beszáll egy arab család, papa, mama, két kiskölök. Ez még ok, elférünk. Aztán még egy szállodánál, és beszáll egy lengyel pár, na ekkor már szűkös volt. Jött a következő szálloda, ahol szintén egy pár várt beszállásra. Mi csak lestünk, hogy vajon ezek hová fognak ülni? mert már csak az ölünkbe volt hely. De a guide kipattant, és a pár előre ült a sofőr mellé. kb. csiga tempóval, de tényleg, úgy 30-40-el elkezdtünk zötyögni. Gondoltam is, jó sokára érünk így oda, mert elég messze van még Dahab. Aztán végre nagy nehezen elértünk egy nagyon komoly ellenőrzési pontra, ahol megérkezett még két jeep, egyikben a guide-unk. Na, ott az egyik párt átültették egy másik autóba, az arab apát az egyik gyerkőccel előre, és mindjárt mindenki megkönnyebbülten felsóhajtott. Az ellenőrzésnél elvették az útlevelünket, megnézték, de nem tartott sokáig, és már robogtunk is Dahab felé. Egy helyen álltunk meg, ahol lehetett üdítőt venni, és mosdóba menni, aki volt már ilyen helyen, nyilván ismeri a helyi higiéniát. Aztán megálltunk még egy helyen, ahol volt lehetőség felszerelést, mentőmellényt, neoprén ruhát bérelni, szerintem teljesen korrekt áron, pl, volt aki békatalpat bérelt,  1 dollárért. Majd megérkeztünk Dahabba. Engem a hangulat nagyon megfogott, mint valami 60-as évek hippi tanyája lenne, nekem nagyon bejött. Persze csak átutazóban. Ott vehettünk koktélt, colát, üdítőt, majd elindultunk sznorizni. A blue holtól pár száz méterre mentünk vízbe, egy nagyon szűk bejárón, és onnan közelítettük meg a lyukat. Az áramlat erős, szinte úszni sem kell, visz magával. A víz hűvösebb, 20-22 fokos lehetett. Ez kb. egy 40-50 perces „úszás” volt, és nagyon szépeket láttunk. A blue hole-ba beérve már nem igazán szép, megkopott korall fal van. Kijönni szintén nem volt egyszerű, de aki élt és mozgott ott, az mindenki segítette a másikat, nemtől, bőrszíntől függetlenül. Közben a papucsokat is odahozták, így ez sem volt gond. Majd kaptunk ebédet, grill csirke, rizs és saláta körettel, szerintem finom volt. Ezt követte a tevegelés, amit én alapból nem akartam, de a program részét képezte. Persze kifogtam a leggyagyásabb tevét, de azért élveztem. Majd Dahab bazározás, az elmaradhatatlan parfümériával. Innen galád módon kiosontunk, és vásárolgattunk, Antinál 2 dollár volt, szerintem lehetett volna alkudni, de nem akartam (a hotelben kíváncsiságból megkérdeztem, 8 euró volt az ára) Azért végig mentünk Dahab-on, ez már az igazi Egyiptom, sajnos mélyszegénység, kosz, mocsok. Aki először látja, sokkoló lehet. Majd hazafelé volt még egy kis jeep a sivatagban, egy oázis megálló, és irány haza. Maga a program szerintem jó volt, bár én egy részét kihagytam volna, de mint írtam, mi csak csatlakoztunk, lusta voltam magunknak leszervezni. A guide nagyon figyelmes volt, nagyon figyelt mindenkire a vízben, összeszedett és jól szervezett programnak mondanám, és mindenkinek ajánlom, aki még nem tevegelt, nem jeep-ezett a sivatagban, és látni szeretné a blue hole-t.

A biztonsággal kapcsolatban azt tudom mondani, hogy nem éreztem sehol veszélyben magam, úgy éreztem, hogy nagyon vigyáznak ránk, turistákra.

 

A két hét elég gyorsan elrepült, de sikerült magunkat kipihenni, látunk sok szépet, és összességében nagyon jól éreztük magunkat. Amennyiben úgy döntünk, hogy legközelebb is Sharmot választjuk úticélul, nem valószínű, hogy ebbe a hotelbe térünk vissza. Ár-érték arányban elfogadható, de az akciós árnál többet semmiképp nem ér meg.

A hazaút fél órás csúszással indult, de sima út volt ez is, a kaja ugyan az, mint hazafelé, a személyzet a repülőn kicsit mogorvább volt, bár nem nagyon érdekelt.

Bárkinek konkrét kérdése van, szívesen válaszolok.

Andi

voltbull0 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 25159

mi január végén voltunk a Grand Hotelben Hurghadán, június közepén pedig a Sharm Plazában

Mindkettővel teljesen elégedettek voltunk.

Előzmény: Varró Anita (25158)
Varró Anita Creative Commons License 2017.07.18 0 0 25158

Sziasztok,mi is aug végén megyünk Sharmra....,mi nem mondjuk vissza az útat!!! :) Januárba voltunk Hurghadán...és hála égnek össze jött hogy Sharmra is eljussunk.

voltbull0 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 25157

Én nem mondanám vissza.

Előzmény: allooha (25156)
allooha Creative Commons License 2017.07.15 0 0 25156

Sziasztok! Augusztusban készülünk Sharm-ba , de kicsit megijedtünk a pár napja történt késeléses merénylet miatt ami Hurghadában volt. Utazik esetleg más is ebben az időben közületek? Kaptunk hideget és meleget is. Sokan mondták, hogy máshol is történhetnek merényletek , de természetesen tisztában vagyunk vele,hogy itt nagyobb a lehetősége. Kinek mi a véleménye ? Megfordult a fejünkben ,hogy visszamondjuk-e? 

andi.x Creative Commons License 2017.07.15 0 0 25154

Szia! Itt vagyunk  a Sharm Plazaban, tènyleg nincs mellette bazàrsor. Pàr butik van a szàllodàban szètszórva, de a főkaputól is mèrföldekre van a főút, ès az is csak egy út, nem bazàrsor. Onnan mèg elèg tàvol van a központ. Üdv: Andi

Előzmény: voltbull0 (25152)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25153

 

mellet = mellett

bocs

Előzmény: voltbull0 (25152)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25152

A Sharm Plaza mellet 9 km-re nincs semmi.

Pontosabban a semmi közepén van a szálloda.

Nem kell nekem hinni, elég ha majd ott lesztek.

Addig higgy azt , amit szeretnél.

Addig is

Have a nice weekend!

Előzmény: FZ1234 (25151)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25151

Szia! Attól tartok pontosan, hogy 1 hét után a gyerek már csak palacsintát és pékárut evett, esetleg sült krumplit. Az étkezések úgy történtek, hogy szedtünk a tányérra ami tetszett és , ha nem ízlett, akkor ott hagytuk, elvitték. Az önkiszolgálóba ( ahol ezt megtehettük eddig) azt írjátok, hogy gyengébb a minőség, az a la carte éttermekben nem tudom, hogy ugyanezt megtehetjük-e, illetve, hogy ezt mennyire díjazzák. Na mindegy, ezen kezdünk túllépni, azt viszont nem akarom elhinni, hogy nincs az után a közelben üzlet. Nem voltunk még sharmon olyan szállodában, ahol nem lett volna 1-2-300 méteren belül valami bazársor vagy kis bolt (bár a térképen tényleg nem látszik semmi, ez zavaró).

Előzmény: Napfény1 (25150)
Napfény1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25150

Szívesen! Mehetsz önkiszolgálósba akár minden nap, de ha nem zavar az esetleges lassúbb kiszolgálás, szerintem az étlapról választósak sokkal jobbak. Vagy pontosan mitől tartasz? Van animáció, esti műsorok is. Vásárlási lehetőség a hotelen kívül legközelebb Naama Bay-ben.

Előzmény: FZ1234 (25148)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25149

bocs,de nem értem ,h mitől tartasz

a főétterem önkiszolgáló

ha akarsz csak odajársz s nincs mitől tartani

csak az a'la carte éttermeben nevükből adódóan van menü szerinti választás,de az,h hova akarsz menni vacsorázni v ebédelni csak rajtad múlik

üzletek vannak a hotelen belül is,de drágák volt olyan dolog,amely esetében 4x volt az ár!

normál üzlet legközelebb Na'ama Bay-ben van 8 km addig semmi sincs 

taxi megvárással 150-200 EGP

iránytaxi 5-10 EGP

vagy van az általam korábban leírt "tricky free shuttle"

mi is tervezünk még 2 hetet októberre szerintem addigra még kedvezőbb ár lesz

bár ki tudja

Az utolsó gép október 18-án megy ki és október 25-én jön vissza

Előzmény: FZ1234 (25148)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25148

Szia!

 

Köszi a leírást, sok hasznos információt kaptam. Kicsit tartok ettől a nem önkiszolgálós étkeztetéstől, de a tenger az biztosan kárpótol. Este illetve napközben vannak (a szokásos) animációs programok?

Boltok, vásárlási lehetőség az utcán a közelben?

 

Előzmény: Napfény1 (25147)
Napfény1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25147

Szia! Ha nem baj, én válaszolnék... Júniusban voltunk a Sharm Plazában 2 hetet. El is készítettem az élménybeszámolót, ezen a linken keresztül éred el, amennyiben érdekelne:

 

https://drive.google.com/file/d/0BzBeZ7qSj0I0VVUyelBsMzFmTUU/view?usp=sharing

 

A FB-n az Egyiptom, ill. a Red Sea hotelek kedvelői csoportokban olvashatsz sok friss véleményt erről a hotelről, megosztó a hely, pont az ellátás miatt, de szerintem ár-érték arányban gondolkodva teljesen megfelelő volt. Picit másabb, de nem rosszabb, mint pl. az általad említett Faraana Reef.

 

 

Előzmény: FZ1234 (25146)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25146

Szia!

 

A kajával kapcsolatban kérdezném, hogy hasonló-e a többi 4-5 csillagos sharmon lévő szállodáéval.

Sokszor jártunk már ott, de mindig egy hétig. Most a kedvező ár miatt gondolkodunk 2 hétben.

Nem tudom, hogy voltál-e ezek közül valamelyikben (Amphoras, Faranaa reef, AA Grand oasis, Park inn),? Ezekkel összehasonlítva érdekelne az étel választéka, az étterem tisztasága.

Üdv,

Zoli

Előzmény: voltbull0 (25145)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25145

nem tudom mi neked a mostanság

mi pont négy hete mentünk ki

olvass vissza egy kicsit elég részletesen írtam 

Előzmény: FZ1234 (25144)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 25144

Sziasztok!

 

Volt-e valaki mostanában a sharm plaza vagy resort-ban?

A tripadvisoron nincs friss bejegyzés. Főleg a kaja érdekelne (persze a többi is), mert lehet, hogy 2 hétben gondolkodunk.

 

Üdv,

Zoli

volvo s80 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 25143

Van a Sharm Plaza partján egy kis homokos szakasz, ahol tudnak fürdeni azok, akik nem tudnak úszni. Nem túl nagy rész, de lehet pancsolni itt. Vagy úgy lehet oda jutni, ha a műanyag mólóról rögtön az elején balra lelépsz és elmész pár lépést balra, vagy a köveken is le lehet jutni.

Teszek fel képet, úgy jobban érthető lesz.

  

Előzmény: Cb4461 (25141)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.05 -3 0 25142

Be lehet jutni a vízbe a két stégen kívül is,de azt a vizet úgy hívják,h "medence"!

A Sharm Plazanál csak méy víz van ha a víz alatt a tenger szót értjük.

Egyébként nem értem - ha vki nem jó úszó miért nem megy a Ghazalába v Hurghada-ba a Grand Hotelbe?

Ott lassan mélyülő homokos part van.

Én is hiába szeretnék primabalerina lenni,de hát már jól benne vagyok a korban 60+ s ritka a 82 kilós primabalerina is!!!!

Fel nem fogom,h emberek miért nem tudják elfogadni a korlátaikat!

Előzmény: Cb4461 (25141)
Cb4461 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 25141

Esetleg valaki járt a Sharm Plazaba segítsen. Család egyik tagja nem túl jó úszó a két stégen kívül valahol be lehet jutni a vízbe ahol nem mély a víz.

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.29 0 1 25140

fordította inkább google , bár nagyon gyengén

Előzmény: czjm (25139)
czjm Creative Commons License 2017.06.28 0 0 25139

Kedves Ghazala Gardensbe utazók!

Találtam egy jó hírt egy véleményben a sznorkelezőknek:

 

"Tökéletes nyaralás kedvező áron" 2017. ápr.. 4.  ewober, Unterwossen, NémetországSuper szép lehetőség, nagyon barátságos személyzet. Ettünk minden este másik All-cart étterem Wahoo. Sajnos, az ország, sőt ez a növény ritkán látogatott, így most majd feláldozza a növényi készülnek, mert túl kevés vendég itt. A létesítmény található, Nama Bay gyönyörű homokos strand és előtte diekt zátonyok fekvő sok színes halat snorkeling. Itt megy még a feleségem a vízbe, hogy légzőcső. Este meg lehet vásárolni, vagy sétáljon, ha azt szeretné, hogy Nama Bay és Old Market Szuper. Összességében egy nagy ünnep kevés pénzért
A leírtak a TripAdvisor egy tagjának szubjektív értékelését tükrözik, nem a TripAdvisor LLC. értékelését. 
Fordította: áltam

Előzmény: Bianka1124 (25138)
Bianka1124 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 25138

Kedves Giriama!

Mi is szeptemberben megyünk a Ghazala Gardens-be. Úgy tudom, hogy sznorkelezni csak abban az esetben lehet, ha hajóval bevisznek, mivel lassan mélyülő homokos a part. 

Üdv: Bianka1124

Előzmény: giriama (25136)
czjm Creative Commons License 2017.06.26 0 1 25137

Szia!

Mi júliusban megyünk 2 hétre majd megírom mit tapasztaltunk, ha addig nem ír valaki. Ugye tudod, hogy a Gardensnek nincs közvetlen tengerpartja, csak a Beachnak de átjárás van.  Itt homokos a tenger ennyit tudtam meg. Hajóra biztos fizetni kell.  Ha visszajöttünk megosztom.

Másik szállodába nem lehet bemenni. A kapun kívülről lehet megnézni, mert a biztonsági őrök nem engedik be csak az odavaló karszalagosokat.

Addig is üdv!

Előzmény: giriama (25136)
giriama Creative Commons License 2017.06.26 0 0 25136

Sziasztok, érdeklődnék,hogy mi a Ghazala Gardens-ba megyünk szeptemberben, és csak sznorkelezni vágyunk. Kérdés: kell e hajóra befizetni, hogy kivigyen bennünket korallokhoz, vagy olyan közel van, hogy mi is kényelmesen megközelíthetjük?

Más: A szállodákba be lehet menni, csak úgy sétálgatni, ha nem ott vagyunk vendégek?

KÖszönöm! Üdv.: Giriama

andi.x Creative Commons License 2017.06.26 0 0 25135

Votbull0!

 

Köszönöm szépen a mindenre kiterjedő információt, sokat segítettél!

 

Nos, ha a többség csak enni-inni-bár ahogy olvasom-inkább inni ment, akkor miért is csodálkoznék, hogy nagy részük beteg lett? 

Gondolom vedelték a jéghideg italokat eszetlenül, ennyi pont elég. 

Sajnos az utastársait az ember nem válogathatja meg, de elég szomorú, ha valakinek ez jelenti Egyiptomot, ezért megy oda.

 

Igazából Ti voltatok a "teszt" csapat, remélhetőleg folyamatosan javítják majd a hiányosságokat. :)

 

Köszi még egyszer, hogy megosztottad az élményeket!

 

Andi

Előzmény: voltbull0 (25133)
czjm Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25134

Köszönöm szépen válaszod!

Kb.7és fél óra az út oda na és persze vissza is. De hát .... valamit valamiért. Mi is azért megyünk 2 hétre hogy ki tudjuk pihenni az út fáradalmát. 

A Beachot is feltérképezzük és referálok ha megérkezünk. 

 

Előzmény: voltbull0 (25131)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25133

Patika van. A kinti árak négyszereséért árul mindent.

Orvossal nem találkoztam,de-mint írtam volt- nem lettünk betegek.

Van egy Clinic feliratú helyiség,de sem be sem kimenni nem láttam senkit.

Magyar nyelvű asszisztencia egy Mohamed nevű arab fiatalember,aki tökéletesen felmondja a magyar leckét az erősen túlárazott fakultatív programokat illetően, egyébként nincs képben semmivel kapcsolatban,ami hasznos lenne a turistáknak.

A nejem ki is volt akadva a hurghadai Grand-hoz képesti első reggeli összejövetellel való összehasonlításban pedig az is erősen businesswise volt.

Én fejős tehén akciót éreztem a segíteni akarás helyett.

Pl - mint írtam reggel 9h-ra tenni a megbeszélést,amikor sokan hajnali 3h-kor kerültek ágyba minimum az utasok semmibevétele.

Lényeg,h minél több fakultatívat el lehessen adni, "The rest is silent."

Tisztaság:

40-42C volt/van.

 Bottle-neck Nehezen mossák a poharakat. Lehet tényleg azért nem lett bajunk,m tényleg nem ittunk semmit a parton!

Persze mélymagyarjaink nem hagyták ki aztán hozzájuk képest a murányi ló székrekedéses állatnak bizonyult volna...

Apropó "mélymagyar"!

Hát - talán az olcsóság okán olyan,de olyan mélymagyarok is keveredtek az ottlévők közé,h néha Bárándy Pétert idézve "égett az arcom",amit a medencénél műveltek.

Más.

Mélymagyarlány a szomszéd ( teljesen üresen álló) hotel mólójára kimenvén még véletlenül sem a normális lejárót használta - miért is tette volna? - hiszen akkor talán elkerülte volna a tűzkorallal való találkozást!

Így meg az otttartózkodása további napjain sántított , bár sebét jól takarta a lábát borító alig néhány négyzetméteres tetoválás. A lány életkora kb 25-28 év.

Persze ez is orvosi beavatkozást igényelt.

Lehet,h én vagyok konzervatív,m pl-ul ki nem állhatom ha mélymagyarjaink a medencében fél és egész részegen üvöltöznek s a kint vett kártyájuk okán mutogatják ,h épp hová vitte őket a jósorsuk.

Ilyen pl.

"Te figyi , nézd itt vagyunk, Itt ám! Itt én hamburgert eszek hamburgerrel ( szerintem fogalma sem volt ,h Kabos Gyulára hajazva mondta ezt) " A másik én ezeket a tengerben egyszer sem láttam,de annál inkább a medence melletti bárpultnál.

Oroszokat Putyin nem engedi,de a mi mélymagyarjaink bepótolták a tátongó űrt...

 

Ennek ellenére nagyon jól éreztük magunkat s fogunk menni ismét immár sokadszor...

Előzmény: andi.x (25127)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25132

Bingó

Köszönöm szépen!

Előzmény: andi.x (25129)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25131

Mi a Sharm Plaza-ban voltunk.

Legközelebb viszont a Ghazala Beach-be fogunk menni.

Ez ugyan félpanziós,de közvetlen a parton s ami a leglényegesebb Naama Bay üzlei egyedétők 3 percre van gyalog

A Garden jobb szolgáltatást nyújt,de a partra egy elég forgalmas úton kell átmenni.

Egyébként ez úgy tűnik ott igen elterjedt dolog,h a nem parton lévő hotel magasabb kategóriájú a parton lévőnél más szállodák esetében is.

Az ok ismeretlen.

Nekünk a félpanzióval semmi bajunk főleg,h ott van 5 percre a Carrefour

Most a Plazaban sem ettem ebédet eyszer sem, az üdítőket a Carrefourból hoztuk,m az 5 csillagosnak mondott sharm Plazaban ihatatlan volt mindegyik.

Szénsavasat nem ittunk/iszunk egyáltalán.

Mivel nem a Ghazalában voltunk nem tudom milyen az élővilág ott, a Sharm Plazanál varázslatos,de a Ghazala Beach tengerpartja homokos.A Sharm Plazáé köves.

Jeruzsálemben jártunk már , mikor Izraelben Eilátban voltunk, így oda nem vágytunk ismét.

Szerintem szép lesz a város,de odajutni iszonyú macerás.

A határ pl. aztán Eiláttól sincs közel, hajnalban fogtok indulni.Én ezt -már csak a korom okán is - utálom.

Tényleg nem vagyok jó alany tanácsadásra,m nem ott voltunk.

De szívesen veszem majd a te beszámolódat,m -mint írtam volt - legközelebb oda szeretnénk menni.

Előzmény: czjm (25128)
czjm Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25130

Köszönöm szépen! Félreértettem.

Van valaki esetleg aki a Gazala Gardensről tudna információt adni?

Esetleg a fakultatív kirándulásokról? Jeruzsálem, delfinekkel úszás?

Köszi előre is!

 

Előzmény: andi.x (25129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!