Keresés

Részletes keresés

gyugyerák Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4384

na ez az, nem rakta be a dög...

 

 

 

   
Előzmény: gyugyerák (4383)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.26 0 0 4383

Szevasz Tatus!

 

Igazad van, egyfelé húzunk, de tényleg nem könnyű felvenni veled a tempót!

Én sem voltam a héten, a jövő 7 pedig családos szabi... Szóval semmi www, még talán térerő sem... ;c) Néha jó az...

 

Na azért idemásoltam egy téglád, mert nem jött erre reakció én meg továbbra is feszegetem a Szabadköműves-Templomos-Szimbológia dolgot.

 

Íme az egyik legfontosabb, vagy a legfontosabb Szabadköműves jelkép.

Nem hasonlít?

 

Amúgy 80-100éve még véresen komolyan vették a Páholyt és annak köreit, működését, minden ami azzal kapcsolatos volt az "titkos", félelmetes, hatalmas, sejtelmes.. szóval nekünk való.

Ezért is érdekel....

 

 

 

hb-tatus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4382

Szia!

Szégyellem is magam érte. Családi kirándulást tettünk vasárnap, megnéztük a pozsonyi várat és az óvárost. Odafelé Oroszváron át mentünk, vissza meg már sötét volt és a nejem miatt (vmi fontos TV műsor okán) sietni kellett. Ha egyedül vagyok, az egy másik helyzet, természetesen...bocs.

Előzmény: felvidek22 (4379)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4381

szevasztok!

VM szép fürgedi téglái csak megerősítették a régóta érlelődő kételyeimet a B koronás téglákkal kapcsolatban. Az értelmezés, miszerint a B= Benyovszky volna, a nemrég elhúnyt Fodor Józseftől származik, és az irományában közölt téglát szerinte Gárdonyban gyártották. A kétségeim egyik része ezzel kapcsolatos: 1. az általam ismert semminemű dokumentumban,könyvekben, lexikonokban, a Neten fellelhető egyházi és világi irodalomban nincs nyoma annak, hogy Gárdonyban Benyovszky érdekeltség lett volna. 2. rengeteget gyűjtöttem a környéken (Pázmánd, Nadap, Kápolnásnyék, Baracska, Adony, Pusztaszabolcs, Zichyújfalu, Agárd, Dinnyés, Seregélyes, Szabadegyháza, Sárosd, Hantos), de még csak véletlenül sem találtam ilyen téglákat. 3. Benyovszky gróf volt, a téglán viszont nem grófi korona látható.

A kétségek másik része: A Fodor féle téglát viszont sokat találtam Lepsény, Enying, Kabókapuszta, Lajoskomárom, Balatonfőkajár és Balatonszabadi környékén. VM fürgedi képei láttán kutakodni kezdtem a Neten, és a következőket leltem Demeter Zsófia tollából:

....Az enyingi uradalom Batthyány Fülöp herceg (1781-1870) egyik, a hitbizományi védettség (Batthyány-Strattmann majorátus) alá nem tartozó gazdasága volt. Általam vizsgált korszakában azonban a hitbizományiakkal (Kanizsa, Ludbreg, Inta, Németújvár, Körmend), illetve 1848-ig Érddel, 1848 után pedig Bóllyal és Sellyével együtt kezelték. Ekkor volt ugyanis utoljára egy kézben ez a hatalmas „birodalom”, hiszen a herceg agglegényként, gyermektelenül halt meg 89 évesen, így a család más-más ága örökölte az elsőszülöttségi hitbizományt, a hercegi címet (Batthyány Gusztáv), illetve az enyingi uradalmat (Batthyány Iván két leánya, gróf Draskovics Károlyné illetve herceg Montenuovo Vilmosné) (Sósskuty, Tárnok 1875, 39; Degré 1985, 18).....

....A hercegi uradalmak között az enyingi volt az egyik legnagyobb területű. Farkas Imre tiszttartó 1861. évi megfogalmazása szerint „a szép Mezőföld középpontját foglalja el”. A XIX. században az anyauradalom központja Enying lett, míg ezelőtt Mezőkomáromban működött a tiszttartóság. Az uradalom három megye határán feküdt: a Veszprém megyei részen Enying, Mezőkomárom Lajoskomárom, Hodos, Tisztavíz és Szentmihályfa-puszta,Somogyban Faluhídvég, VárosŹhídvég, Oroszi, Rebecz és Pél, Tolnában pedig Felsőnyék, Horhi, Potol, Fürged, Kollát és Szálka tartozott hozzá. 1830-56 között a Fejér megyéhez tartozó dinnyési pusztát is bérelték. ...  A fentiek alapján azt gondolomVM téglái és a környéken talált téglák is Batthyány herceg uradalmában készültek, a B jelűek is, és a M koronásak is.

Ez utóbbiak nagyon különböznek a bólyi Montenuovo uradalom tégláitól. A B természetesen

Batthyány- t takar, és a háromosztatú korona is stimmel.

Van mégegy tanulsága a történetnek: A Fodor író úr által felhozott "anekdota" a fogadásról, meg a hordó sör tétről erősen megkérdőjelezhető, egész egyszerően hazugság. Ismét bebizonyosodott, hogy a grafománia, ha gátlástalan ostobasággal párosul, úgy akkor sem eredményez "tudományos" értékű könyvet, még akkor sem, ha deklarálja a szerző, hogy "a közművelődési célt szolgálja"

nyakashegyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4380

Szia Tatus!

 

Hidd el, én szívesen tennék hozzá, ha tudnék. Nem mentegetőzésképpen, de 3 apró gyermek mellett nem igazán vagyok mostanában mobilis, pláne figyelembe véve a divatos emancipáció okozta egyéb rám háruló (szabadidő csökkentő) feladatokat:-) Egyenlőre ez van. Tavasszal talán több eséllyel indulok neki a kutakodásnak. Az egyesületbe természetesen be szeretnék lépni, ami közösségi feladat adódik, abból résztvállalni. Gőzleengedésre meg egy korsó sör jól jön, mellettem is itt figyel az Arany Fácán:-)

 

Előzmény: hb-tatus (4378)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4379
szia

csak nem elmentél előttünk úgy hogy nem jöttél be?????!!!!!!

Engedd ki nyugodtan! mi meghallgatunk! :)))
Előzmény: hb-tatus (4378)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4378

sziasztok!

Az érdemben hozzászólókat egy jó ideje az egyik kezemen meg tudom számolni. Senki másnak nincs hozzátenni valója? véleménye? adata? értesülése? az egyesülettel kapcsolatos elképzelése? kívánalma?

Kicsit kesernyés szájízzel kérdezem: ugye, mi mindannyian egy irányba húzzuk a szekeret?

Phüü..leengedtem a gőzt, bocsánat.

Új szerzemények: Dénestorcsmicsérd 4X, Gelle 2x

 

felvidek22 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4377
köszi.
természetesen bárkit szivesen látok.
persze akkor már cseredarabokkal együtt gyertek.
Előzmény: cyperus (4370)
V.M. Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4376

 

     Felvidék !

 

   Köszönöm!  Megérte esedezni a képekért, így részben kész állapotában is nagyon

barátságos és gyönyörűen szép a létesitményed. Gratulálok!

 

   Üdv!

Előzmény: felvidek22 (4365)
jeepy Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4375

hb-tatus

köszönöm!

 

Előzmény: hb-tatus (4371)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4374

szia!

A Bécsi Téglamúzeumban látni olyan téglákat, amelyeken -gúnyból?- a kétfejú sasos osztrák címert kétfejű baromfiként ábrázolták. Ez is ilyesminek tűnik. Hogy hol készült, hogy került oda, nem tudni. Lehet, hogy egy játékos kedvű téglavető munkás véste a vetőforma aljába, persze nem mindegyikbe, így értelemszerűen kevés van belőle. De: ahol egy volt, ott van esély arra, hogy a környéken többet is találni. Nézzed meg a közelebbi-távolabbi szomszédoknál is.

Előzmény: felvidek22 (4366)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4373

szia VM

Kíváncsian várjuk a B betű helybélieg szerinti megfejtését!

Előzmény: V.M. (4348)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4372

szia!

Még jelentkezem !!

Miért csak fenyegetőzöl?

Előzmény: kks (4354)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4371
Kőbánya legjelentősebb téglagyára az Alois Miesbach által 1838- ban alapított gyár. AM 1857- ben meghalt, a gyárat unokaöccse, Heinrich Drasche örökölte. Az ő monogramja a HD. 1968- ban létrejött a Kőszénbánya's Téglagyár Társulat. Tehát: a tugládat 1857 és 1868 között gyártották. Másik kérdés: háztartási sósavval, majd a maradékot mosószeres vízzel közömbösíteni
Előzmény: jeepy (4363)
cyperus Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4370

Azt a mindenit! Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy. Egyszer meg szeretném tekinteni élőben, ha nem vagyok tolakodó:) Gondolom micsoda munka volt ezeket a boltíveket megrakni. Gratulálok hozzá, nagyon egyedi!

Előzmény: felvidek22 (4369)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4369
Szevasz! meg nem is láttad az egészet, csak a hátsó falat. három hónapig minden áldott nap ezen dolgoztam. ime. kis izelitő a birodalmambol.
- mivel látom hogy érdekel:

még nincs kész!!!!

2345
Előzmény: cyperus (4368)
cyperus Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4368

Szia!

 

Gyönyörű ez a borospince! Az enyém igaz nem íves, de hasonlóképpen pecsétes téglákkal szeretném berendezni. Még az nem dőlt el, hogy befalazva vagy mobilan. Mindkettőt szépen meg lehet csinálni.

Ma kicsit megsavaztam az 1690-est, amit kaptam Tőled. Aztán Le is fényképeztem.

Nagyon tetszik! Az nem számít, hogy kicsit sérült, a lényeg jól kivehető:)

 

Előzmény: felvidek22 (4365)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4367

Szeva!

 

Köcce! Amit csorbán találtam még hiányzik  róla a monogram is. A képet mentettem magamnak, no meg a falubelieknek, hogy tudják mit is keresek.

Előzmény: felvidek22 (4358)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4366
Szia!

Á. Köszi szépen, ezt is meg a fuchs-ot is. majd ha lefényképezem az összes téglám, az kb 1év még, amikorra megcsinálom a polcokat meg mindent. aztán majd a segitségedet fogom kérni, ha valamelyiknek nemtudnám az eredetét. Ma voltam körülnözni a faluban az végett amit mail-ben irtál. nagynehezen megtaláltam hogy melyik háznál volt az. be is engedtek, ismerem öket, de amiket átnéztem azokban csak cpj, meg etc, meg bu volt. sajna egyet se találtam. mondtam nekik hogy tavasszal átrakom nekik a rakást. beleegyeztek. azt mondták majd szólnak, hogy mikor. de azért a biztonság kedvéért lerajzoltam nekik hogy milyen kéne, + megadtam a tel számom. most már csak bizhatunk. amugy az honnan eredhet??? itteni vidék? vagy a mostani magyarország területéröl szállithatták oda? na és hogy hogy csak ez az egy darabot találta a bontáskor Gyenese. Általában ha valamit bontanak akkor 3-4 fajta van és abbol mindegyikből sok. vagy egyedi gyártás? közvetlen szomszédságban volt a régi paplak,es most pedig az uj. lehet hogy onnan került oda véletlenül 1?? határold be kb hogy mikor készithették, az segitene a keresésben.

Üdvözletem

F22
Előzmény: hb-tatus (4359)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4365
Szervusz!

az egy préselt lap, oda majd egy boroshordó vége jön. hogy tisztán láss!!!!!!!



101tégla
Előzmény: V.M. (4364)
V.M. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4364

 

 

     Fejvidék!

 

   Az  SWJ téglád fölött egy köríves valami sejlik. Netalán egy különleges formájú

tégla? Ha az akkor légyszives fotózd le Őt is. A Tiéd vagy másét fotóztad?

  Érdekel.

 

   Szia!

jeepy Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4363
akkor leírom D   H  felirat középen a magyar címer felső sarkaiban 2      0
Előzmény: jeepy (4362)
jeepy Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4362
ez
Előzmény: jeepy (4361)
jeepy Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4361
szóval ez
Előzmény: jeepy (4360)
jeepy Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4360

hello!

Ez vajon honnan ered,hogy lehet a legkönnyebben lepucolni úgy hogy ne sérüljön?

köszi

hb-tatus Creative Commons License 2007.01.24 0 0 4359

szia!

A monogram wartenbergi Waldstein János gróf -é. A Zichy család építette a csicsói kastlélyt. Waldstein első felesége Zichy Terézia volt, a második Kálnoky Adél, majd az ő révén örökölte a Kálnoky család. A múltkor felrekott összevont KS (te JKS.nek írtad) Kálnoky Sándor monogramja

Előzmény: felvidek22 (4358)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 4358
Szervusz Ludlum barátom.

Kicsit késve, de fellököm amit kértél.

1 Hidegség mellől



2 Csicsó - Tudja valaki hogy kié a monogramm??????
Előzmény: LUDLUM (4269)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 4357
Ja! azt tudom én is, és az E= EBZTAG , azt ne kérdezt hogy mit jelent, de tuti hogy az, mert van 1másik fajta téglám is, és az van ráirva hogy ebztag bazin. A lelöhelyek sorrendben. Albár, Alistál, Udvarnok, ???? , Oroszvár, Komárom.
Előzmény: hb-tatus (4353)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.23 0 0 4356

Szevasztok!

 

Így van ez , ha az embernek csőlátása van.

LUDLUM Creative Commons License 2007.01.23 0 0 4355

Szeva!

 

Aztán nehogy egy felnyalt bélyeggel telepakolt téglát mutass!

Ha lőttem a poént, bocs.

Előzmény: kks (4354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!