Keresés

Részletes keresés

=***= Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75557
Milna, ha ráérsz és van kedved, írhatnál...
Előzmény: Törölt nick (75546)
=***= Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75556
Ha fizetsz tb-t ugyanolyan támogatottságot élvezel, mint a magyar állampolgárok.
Előzmény: zájká (75554)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75555

hubzsu!

Köszi hogy válaszoltál.Nem is lehet ilyenkor másra gondolni,de biztosan sikerülni fog.

Előzmény: hubzsu (75532)
zájká Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75554
Itt lakom Magyarországban,már 9éve.Dolgozom is fizetem a TB.2005 petevezetékek lezáttsága miatt volt mütétem(Semmelweis,Dr.Papp Zoltán)álitolag minden rendben van
de az érdekes hogy kontroll ugy zajlott hogy megkérdeszte hogy van e panasz ,válászoltam hogy nem is ennyi.Mivel nagyon sokszor haloddtam hogy ilyen mütétek általában nem vezetnek az eredményhez,gondolom hogy ott a baj!De majt kiderűl.Egyébbkint doki munta hogy ha egy ével belől nem esek teherbe másik megoldas fogonk keresni.Jó orvos,de még is Kaáli mellet döntöttem mert ez már nem az ö szakterűlete.Kár hogy nem létezik egy jó recept a szikere babához!
Előzmény: Lillifee (75543)
zájká Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75553
Köszi Milna.Megnéztem,árakon kivűl hasznos infót is szeresztem.Még nagyon "uj" vagyok ebbe a dologban,kár hogy régebben nem kezdtem .Vártam "csudát"de nem jott!Már 35 vagyok is félek hogy elkéstem.
Előzmény: Törölt nick (75546)
zsu7 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75552
Én azért a Kaáliba mentem, mert sok orvos vesz körül, és ők kicsit utánajártak. Azt mondták mindenképp ebből a kettőből válasszak, de amióta Koncz Prof már inkább nyugdíjba készül, mint egyre többet dolgozni, azóta nincs igazán meg az utóda. Így lett Kaáli.
Előzmény: Endzsi93 (75533)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75551
szia,leálltak az osztódásban.Debrecenben 3 volt és Győrben 2./a két utolsó/.
Előzmény: tricsusz (75550)
tricsusz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75550
Lillifee, még mindig nem tiszta előttem teljesen, hogy akkor debreceni Kaáliban 4 lombik, győriben pedig 1 volt?
Előzmény: tricsusz (75549)
tricsusz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75549

Lillifee, a második lombiknál nem osztódott jól egyik petike sem? Az tényleg gáz volt akkor. Jaj, remélem én nem így járok! Mindig csak annyit kaptál vissza amennyi jól osztódott? A 2. és 3. lombikod tényleg nagyon durva.

Tényleg még én is kapok Doxyciclint 3x2-őt három napig. Én az Aloe gélt már 8 hónapja iszom. Azt mondják semmire nem jó, de szerintem immunkrendszer erősítő és nekem ez már tökéletesen elég. Hátha nem leszek beteg ezért iszom.

 

 

Előzmény: Lillifee (75548)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75548

Először is örülök a jó hírnek,biztosan rendben lesz minden,kérdezz csak nyugodtan nekem is jól jött volna a segítség ebben a formában is,de amikor én jártam kezelésre,még nem volt itthon internetem.Én is ittam a berry nektárt az utolsónál,de csak1 üveggel,3 hétre volt elég.Ezeket a gyógyszereket kaptam:

Doxycyclin,utrogestan,Medrol,Divitren,Folsav,Elevit,C-vitamin(500mg),Aspirin Pro.

1.lombik:6 sejt-4 megtermékenyülés-2 beültetés.

2.lombik:7 sejt-3 megtermékenyülés-0 beültetés.

3.lombik:8 sejt-3 megtermékenyülés-1 beültetés.

4.lombik:9 sejt-7 megtermékenyülés-3 beültetés.

5.lombik:12sejt7 megtermékenyülés-3 beültetés-4 fagyasztás.

Az 5.lombikból kislányunk született.

Nem az a célom,hogy bármelyik orvost megbántsak,de az eredményeim magukért

beszélnek,holott az orvosom meggyőződéssel mondta,hogy a petefészkem rosszul reagál az injekciókra.Na de mind a 3 alkalommal?Egyébként Győrben nagyon meglepődtek azon hogy már az 5.lombiknál járunk,Debiben ez megszokott volt.IDe neked csak arra kell most gondolnod hogy sikerülni fog,hiszen minden esélyed meg van rá.

 

Előzmény: tricsusz (75547)
tricsusz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75547

Szia,

Köszönöm, hogy megnézted a lapokat. :o)) A cetrotid az injekció, nem ismerem?

Nekem is Decapeptyl, Gonal-f, és Fostimon volt most a Shorton. Előzőleg pedig long volt ott Fostimon helyett Menopur és Luveris is volt. Tehát nekem változott az injekció félesége és a mennyisége is. A Serocriptyn-ről én is hallottam pont tegnap az egyi punkciós lánytól. Nekem még nem adták, de lehet ha nem jön most össze legközelebb én is kapom. A gyogyik mindkettőnél ugyanazok voltak: Aspiryn Pro, Utrogestan, Elevit, Folsav, Magne B6, E-vitamin. Én szedek még méhpepmpőt és iszom az Alor Berry gélt, és saját kefirgombából készített kefírt minden nap.

 

Amúgy Cs. Éva biológusnő telefonált a Kaáliból reggel. Megtermékenyült mind a három petike, holnap hív, hogy rendben osztódtak e. Csendben örülök. Nem tudom, hogy írtam e, de legelőször csak kettőt tudtak leszívni abból is csak az egyik termékenyült meg és sajnos az sem jól. .o( Ha ismétlem magam elnézésedet kérem.

Hány petikét szívtak le tőled és milyen arányban termékenyültek meg a programok alatt? Sajnálom, hogy mindig csak kérdezgetlek, de tényleg kiváncsi vagyok a két intézet eredményességét illetően. Ha nem jön össze még két lombik itt, akkor lehet váltani kellene, de nem igazán vagyok benne biztos, hogy érdemes.

Köszönöm ismételt válaszaidat.

 

Előzmény: Lillifee (75545)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75546
Ezen az oldalon megtalálod az árlistát:

http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1525&Itemid=25
Előzmény: zájká (75539)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75545

Szia tricsusz,Megnéztem a stimulációs lapokat,Debiben GnRh long protokoll volt,

Győrben pedig GnRh antagonista protokoll.

Debiben a következő injekciókat kaptam:Decapeptyl,Gonal F(75).

Győrben:Cetrotid,Fostimon,Luveris,Aspirin Protekt 100mg-os tabletta a 2. naptól,

a punkcio napjáig,Progesteron injekció 1 amp. a leszívást követő naptól a 12.

terhességi hétig + a szokásos utro 2x2 stb.Mindenek előtt Serocryptin napi fél szem

a ciklus 21. napjától.Persze mindenkinek más gyógyszerek lehetnek alkalmasak,

nekem ez hatásos volt,de ez olyan mint egy mozaik,rengeteg részletből tevődik össze,főleg az orvosunkon múlik a stimuláció eredményessége.

 

Előzmény: tricsusz (75525)
Pat74 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75544

Szia Zsu!

 

   Én is Kováts drnőhöz járok, bár a véletlennek köszönhetem. Én Szmatonához kezdtem el járni, és a várólistát szerettük volna kikerülni - 5 éve várunk már a babára - , ezért vállaltuk volna, hogy az elsőt kifizetjük. A doki csak hímelt-hámolt, hogy ő nem ér rá, meg esetleg augusztusra előre tudná hozni(akkor már volt időpontunk októberre), de nem tudja, hogy menyire ér rá. Szóval elég kelletlen volt.

 

   Aztán, amikor végre elkezdtem szedni a fogigátlót, mert persze, ha ott vagy a kapuban akkor minden hátráltat - nekem 2 hétig előtte abszolút nem jött meg - akkor is szabadságon volt. Így kerültem Kováts drnőhöz vizsgálatra, aki annyira szimpatikus volt nekem, hogy rögtön át is jelentkeztem hozzá.

 

   A módszereiről és sikerességéről nem tudok még beszámolni, mi is most hamarosan készülődünk az első leszívásra - hétfőn néz meg, hogy a szurik csináltak-e valamit, de nekem személy szerint ő egy nagy emberséges doki. Nem egyszer volt már olyan megjegyzése, hogy azonnal a szívembe zártam. Pedig ezek nem nagy dolgok.

 

   Mi is megjártuk már a poklok poklát is, kezdve a SOTE Murber dokijánál, aki az első inszem előtt kijelentette, hogy nekünk aztán természetes úton gyerek soha, majd az egyik ultrahang után, amikor éppen öltöztem, de még egy szál bugyiban voltam, már behívta a következő pácienst. Szimpatikus ember...Aztán a Schöpf Méreiben órákig álltunk sorba, a Nyírő meg közben, mialatt leegyeztettük az időpontot és vártuk a stimut egyszerűen megszűnt. Na mindegy, itt nagyon jól érzem magam, a Kaálit mindenkinek csak ajánlani fogom.

 

Pat 

 

Előzmény: zsu7 (75530)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75543

Szia,az inszemináció és a lombik között nagy külömbség van .Az inszeminációhoz elég pár injekció,1-2 vérvétel.A lombikhoz 2-3 hétig tartó injekció kúra szükséges,

én volt amikor 5 ampullával kaptam 1 nap.2-3 naponta vért vesznek + ultrahang-

vizsgálat,aztán még jön hozzá a petesejtleszívás,altatásban,mert a petefészekből

szívják le a petesejteket.Tehát anyagilag is óriási külömbség van a lombik és az

inszamináció között,egy ampulla injekció kb.5-6000 Ft-ba kerül,de van olcsóbb is,

én kaptam 8000 forintosat is,de ez majdnem 4 évvel ezelőtt volt.Nem ismerem

csak kb. az árakat.A regisztrációs-konzultációs díj 8000 Ft,de ez egyszeri. Mivel

külföldi vagy,rá az intézetben kifüggesztett árjegyzék vonatkozik,nekünk a lom-

bikprogramot a TB finanszírozza 5 beavatkozásig.Szerintem egy lombik most bele-

kerülhet 400.000 forintba,injekciókkal együtt,az inszem. talán 50.000 forintba.

Én annak idején nem kezdhettem lombikkal,azt csak indokolt esetben finanszírozza a TB.Az orvos majd eldönti hogy van-e esély az inszemre.Hány kilóméterre laktok?

Előzmény: zájká (75539)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75542

Szia,tényleg szörnyű ahogy veled bántak az ET előtt,de szerintem nem mentség,hogy sok a beteg.Az országban minden intézetben sokkal több beteg van,

mint amennyit kényelmesen el tudnának látni,ez vonatkozik a BMC-re,a Kaálira és

a klinikáktól kezdve a kissebb meddőséggel foglalkozó intézményekre is.Szerintem

a Kaáli Intézeteket nem lehet egy kalap alá venni,mert teljesen orvos függő.Egyik

Kaáliból vándorolnak a betegek a másikba.Például egy ismerősömnek 2 lombikja volt

a Debreceni klinikán,utána átment a Bp-i Kaáliba Krizsa Dr Úrhoz.Ő csinált neki 3 sikertelen lombikot,végül a Győri Kaáliban a 2. lombikja sikerült Kőrösi Dr Úrnál,már

azóta megszült,és 40 éves.A 7. lombikja lett sikeres,de amikor a férjével elmondták

Krizsa Dr Úrnak,hogy átmennek a 3. lombik után Győrbe,azt válaszolta,hogy ez helyes döntés.Tehát,ő is látta,hogy nem tud eredményre jutni,de nem időhiány miatt.Mindenkinek meg kell találni a megfelelő intézményt,ahol segítenek rajta,

de sajnos ez sok időbe telik.

Előzmény: Törölt nick (75541)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 75541
Először is igazad van, én is eljönnék ilyen esetben. Egyszerúen csak próbáltam magyarázatot találni arra, hogy hogyan fordulhat elő ilyen.

Szerintem ez nagyon szubjektív dolog ki miért marad meg egy helyen.
Én úgy látom oda-visszaáramlás van a Kaáli és a BMC között. Mindenhol vannak jó és rossz tapasztalatok. A Kaáliból csak azért mentem el mert több sikertelen lombik után egy pszichológus ajánlotta, hogy lehet lelkileg jót tenne a váltás. (Mondjuk, az hogy azt a pszichológust később leváltottam az jót tett az tuti. :).

Az én bmc-s élményeim ezek voltak:
Nekem az orvossal semmi bajom nem volt. A legelső konzultációnál nagyon rendesen átbeszéltünk mindent. Mondjuk nem voltam már kezdő. Utána persze láttam milyen tempóban nyomja, de nekem mindent felírt saját kezűleg az előre nyomtatott kezelőlap(?)-ra, milyen szuri mikor mennyi. Rá nem panaszkodhatom.

Azt az ET-met ahol bevezetett katéterrel vártam a biológusra 15 percet már leírtam. (Ilyen a kaáliban nincs, akkor kezdik az ET-t ha ott az orvos biológus embriók.) Már az is elég sok volt, de akkor még a fagyasztott embriókért vissza kellett mennünk.
Az hogy órákat várok a folyosón mindenre végül is megszoktam bár alapvetően egy türelmetlen ember vagyok, de kibírtam.
Nekem azzal volt bajom, egy fagyis ET előtt ahol végül is az embriók nem ébredtek fel bementünk 1/2 8-ra és vártunk. Senki nem mondott egy szót sem hiába kérdeztem mi van. Aztán 9-10 körül a recepción láttam egy kis papíron hogy ki vagyok húzva aznapról az ET-ről. Akkor próbáltam legalább a biológust elcsípni hogy hadd mehessek már onnan haza bőgni. De nem, senki nem mond semmit sőt próbáltak vetíteni valamit. Délig vártam ott férjestül, hogy közöljék a "jó hírt". Ez szerintem embertelen. A Kaáliban elég odatelefonálni és a biológus megmondja ha ilyen van aztán lehet itatni az egereket. Persze ha mindez az első lombiknál történik akkor biztos nem akadok ki ennyire. De akkor úgy gondoltam ez az utolsó és hirtelen úgy éreztem ott az utolsó reményeink is szertefoszlottak. Ezért hívtam fel a kocsiból a Kaálit, mert ebbe nem akartam belenyugodni. Ott sokkal szervezettebben mennek a dolgok, és egy kicsit jobban tájékoztatják ez embert. Pl. volt olyan hogy a biológus 40(!) percen keresztül magyarázta telefonba nekem miért milyen módszert javasol. Az orvosoknak nincs magánrendelésük (nyilván meg vannak fizetve) talán nincsenek ennyire túlterhelve.

Én úgy látom az a baj, hogy a bmc-s dolgozók mind nagyon rendes emberek és jó szakemberek külön külön de nincs ott valaki aki az egészet átlátja és létrehoz egy logikus rendszert.

Mindez az én véleményem, azért írtam le mert konkrétan rákérdeztél.
Előzmény: Endzsi93 (75533)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75540
Én hozzá jártam és én nagyon szeretem. Egy ismerősöm is most váltott át hozzá. Legközelebb kérdezz rá a recepción még az elején mi mennyibe kerül, de ha az első vizsgálatokon túl vagy akkor már remélhetőleg nem lesznek kiadásaid mert onnantól a stimulációt-ET-t és ha sikerül 1-2 UH-t már a TB fizeti. Egyébként én is jártam úgy, hogy még pluszban kellett vennem szurit a recepción és nem volt nálam pénz. Felírták tartozásba és legközelebb kifizettem, de az már egy elkezdett stimu volt nyilván gondolták, hogy ne fogok meglépni a közepén.
Embere válogatja ki mennyit kap vissza. Ha tényleg az első és jók a paramétereid (fiatal vagy, hormonálisan, és belülről is rendben) valamint az embriók is jó minőségűek akkor miért ne. Ez a tendencia.
Előzmény: zsu7 (75530)
zájká Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75539
Szia Lillifee.Nekem az fontos hogy orvos jó szakember legyen,remélem Bodnár az!
Menyi idö telik le az inszeminácio is elsö beültetés közöt?Minden képen kell inszeminácio?Nem hiszem hogy nekem ez segit!Is a pénzes dolog hogy möködik,menny
kell fizetni?Bocs hogy ilyen kérdés tettem fel de jobb ha tudam.
Előzmény: Lillifee (75521)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75538

Szia tricsusz! Azért nagyon nehéz ezekben a dolgokban tanácsot adni,mert minden beteg más és minden orvos kicsit másképp csinálja a stimulációkat.Én biztosan nehéz eset voltam,az igazság az,hogy régen is voltak már a lombikjaim,azóta sok idő eltelt.Folyamatosan fejlődik az orvostudomány,de minden stimulációs lapot eltettem magamnak,ha több időm lesz majd előszedem őket.Egyébként a barátnőmnek Dr Bodnárnál sikerült a 2. lombikja már a Kaáliban,14 sejtből kettőt sikerült visszaültetni. Neki nyilván Bodnár Dr a legjobb orvos.Ne izgulj most fölöslegesen,biztosan minden rendben lesz,sikerülni fog.Nincs hányingered az altatástól?Én minden altatás után estig hánytam,csak az utolsónál nem mert

az altatóorvos megkérdezte hogy szoktam-e rosszul lenni,és valamit tettek az

infúzióba,így semmi bajom nem volt.Pedig előtte mindíg nagyon megviselt az altatás.

Drukkolok!

Előzmény: tricsusz (75525)
=***= Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75537
Még egy: a bp-i Kaáli elfogadja, ha máshol csináltatod meg a vizsgálatokat!
Előzmény: venchi (75536)
venchi Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75536

zsu,

 

bárhova mégy, ami nem TB-s, tájékozódj az árakról!!!

Bp-en egy sima rákszűrés is akár 12 ezerbe is kerülhet!!!

Előzd meg a bajt,

kérdezz rá, vagy nézd meg a neten!

 

Előzmény: zsu7 (75530)
=***= Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75535
Igen, én és abszolut elégedett vagyok.
A vizsgálatok árai a recepción kint vannak - lehet, hogy ezért nem mondja előre, de ha már volt "rossz tapasztalatod" kérdezz bátran!
Egyébként nekem is az első lombikom volt a legdrágább, de a legeredményesebb is!
Legyen Nálatok is így! Mármint a sikerességre gondolok! :)

Csodálkozom, hogy csak egyet ajánl visszaültetni - nem értetted félre? -, ha valóban így van, akkor biztos nagyon jó alapokkal indulsz a babáért. Hallgass a dokira, tudja mit csinál!!!
Előzmény: zsu7 (75530)
Lillifee Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75534
Szia Csibe32,valamit valószínüleg elnézhettél,itt találjátok a Kaáli intézet eredményeit:       http://www.kaali.hu/index.php?p=27
Előzmény: Csibe32 (75524)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75533
Tudod Milna nagyon sok mindenki elmondhatja magáról,hogy túlterhelt.Szerintem ez nem mentség.Én személy szerint fogyatékos pici óvodásokkal foglalkozom.Hidd el nekem naponta 100-szor kell ugyanazt elmondanom,úgy hogy semmi foganatja sincsen.Mégsem üvöltök velük,vagy vágom rájuk az ajtót.Lehet,hogy némi empátia nem ártana az egészségügyben(tisztelet a kivételnek).Egyébként nekem az itteni nőgyógyászom ajánlotta(együtt jártak az egyetemre),akinek rengeteg betege van,mégis mindegyikkel emberi módon bánik.
Magával a BMC-vel kapcsolatban milyen rossz tapasztalataid vannak?Mi a különbség a Kaáli és a BMC között?
Előzmény: Törölt nick (75528)
hubzsu Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75532

10-12 napon kell viszamennem vérvételre és ultrahangra. Ha megfelelőek az eredményeim, akkor (tavaly így volt) 2-3 nap múlva tűszörepesztő és beültetés.

én nem kaptam semit, mert volt "szép" peteérésem és a nyálkahártyám is elég vastag volt. (most méhpempő kapszulával gyurok még rá :))

Nekem volt short és long protokolom is, mindkét esetben 5 tűszőt tudtak leszívni, s 4-4 kezdett osztodni, így kettőt visszakaptam kettőt pedig fagyasztottak. Tavaly 10 sejtesen kaptam vissza a fagyasztott embriókat , de sajnos nem maradtak meg.

Most nagyon bizakodó vagyok, de egyben félek is az ismételt kudrctól. Próbálok másra gondolni de nem nagyon megy.

Előzmény: Lillifee (75520)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75531
Szia Zsu!
Nekem 3 petéből 3 termékenyült meg.Nem kérdezték,hogy mennyit szeretnék visszakapni.Egyszerűen közölték,hogy kettőt ültetnek vissza.Persze ez is biztos intézet függő.A BMC-ben kettő a bűvös szám.
Előzmény: zsu7 (75530)
zsu7 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75530
Sziasztok!
Most már én is megkérdem: Járt valaki Kováts doktornőhöz a Kaáliba? Mert én semmiféle statisztikát nem találtam, hiába kerestem égre földre. Szmatona dokiról hallottam, hogy ő aztána a gyermekgyártó nagyisten a kaáliban, de akkor már egy hónapja vártam az időpontomat Kováts Tímeához, és így nem akartam lemondani.
Én nagyon bizakodó vagyok , a dokinő is nagyon rendes volt eddig mindig, csak azt sérelmeztem, hogy mielőtt csináltak volna bármilyen vizsgálatot, sosem mondták, hogy mennyibe kerül, aztán 15 ezer alatt sosem hagytam ott. Egyszer pont fillérre annyi volt nálam, úgy számoltam ki 200 forintjával.
Nekünk most lesz az első lombik, és viszonylag hamar eljutottunk, mert minden más esélytelen, hamar kiderült. A dokinő csak egyet javasol visszaültetni, mondván elsőre ennyi szokás. Nektek mi a véleményetek? 1-2-3?
Zsuzs
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75529
Én azt a 80%-ot megnézném. Nyilvánvalóan nem beavatkozásonkénti mert akkor az világrekord. Akkor pedig micsoda?
Előzmény: Csibe32 (75524)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 75528
Endzsi! Én már írtam neked, hogy én eljöttem onnan és nem az orvos miatt. Nagyon szomorú, hogy ennyi baki történik, és ennek ti isszátok meg a levét. Nem is értem, hogy ilyen dolgok hogyan fordulhattak elő. Nagyon szomorú.

Ettől függetlenül soha nem éreztem azt Zekénél, hogy pénzéhes lenne. Szerintem abban a pörgésben tuti nem emlékeznek rá, hogy ad-e valaki vagy nem. Szerintem nem ez volt a gond valószínűleg annyira túlterhelt, hogy nem tudott rendesen figyelni. Mindenképpen válts orvost ha így megromlott közöttetek a viszony. Egyáltalán nem ciki intézeten belül váltani, annyi az egész hogy legközelebb máshoz jelentkezel be.
Előzmény: Endzsi93 (75526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!