Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77134

Én a következő boltot néztem a listán, ahol 69Ft a 2,5-ös MCU, mert az van itt nálam helyben. A zöld/sárgából 1m a rendelési egység, a feketéből pedig 100m...

Előzmény: horex (77129)
Jahno Creative Commons License 2017.07.09 -1 0 77133

Routeren lehetnek, kérdés láttál-e már olyat. Otthoni cuccok közt elég nehéz, mert ha böngészni tudsz, akkor az Adobe is kimegy frissítésért. És herélheted ezeket bármennyire, pont a Chrome alá megy fel majd az a kiegészítés, ami hülyeségeket ír Facéra a nevedben. Cserébe a tűzfalon folyton babrálni kell, hogy igen nem, ez ide menne az oda menne. Ááááááá, agyrém. Régebben meg az volt a mókás, mikor a ZAban volt luk és ezen jött be a féreg :-D

 

De tök jó elméletek persze, lehet beállítani ilyet, meg amolyat. Aztán ha akar az ember, akkor átlag routerben nem működik (ráadásul nem is router, hanem natolós doboz), de fel lehet venni 8-20 szabályt és csoki. Én meg nem nézegetem hetente, hogy a VLC, izé, akármihez van-e frissítés, csak grafikai szoftverből van fent vagy 15 féle. Elindítom, szól, letölt, kész. Éppen elég vállalati környezetben naprakészen tartani minden szoftvert, dobozt, vagy ha nem lehet frissíteni vagy direkt kell bele a luk, akkor szétszeparálni a világtól.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77130)
2Bálint Creative Commons License 2017.07.09 0 2 77132

a villanyszerelő maradjon az erősáramnál, hálózat legyen az informatikusé, riasztó a riasztószerelőé, telefon a telefonosoké, stb...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77130)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77131

"az ilyen régi gány szereléseknél mennyire szokott problémás lenni egy FI relé beszerelése?"

 

A FI relé beszerelése általában teljesen problémamentes: csak rá kell pattintani a sínre, vagy két facsavarral rögzíteni.

 

A felkapcsolási kísérlet valóban gyakran sikertelen, az ez után következő hibakeresés az egyik ember számára egy-két órás izgalmas játék, a másik ember számára heteken, hónapokon át tartó kínszenvedés, teljesen érthetetlen problémák halmaza.

Előzmény: Csuklósbusz (77121)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.09 -1 0 77130

"Te mit ertesz tuzfal alatt ?"

 

Amikor arról van szó, hogy a számítógépből mely programok számára engedem/tiltom az internet hozzáférést, akkor

- elsősorban a számítógépen futó tűzfalat értem (personal firewall),

- de pl a routeren is lehetnek beállítva olyan szabályok, amelyek a kliens gépeken futó (kalózkodni próbáló :) szoftverek "mozgásterét" korlátozzák.

 

"az egyik mondjuk egy browser a masik meg a levelezo kliens akkor az nem gaz ?"

 

Egy percig sem állítottam, hogy tudok olyan megoldást, amely száz százalékos biztonságot nyújt még az emberi hülyeség ellen is :) csak annyit tehetünk, hogy a baj valószínűségét az oktatás mellett technikailag is igyekszünk a minimálisra csökkenteni. Ha egy gépből csak a böngésző és a vírusirtó képes elérni a nyílt internetet, akkor kevésbé lesz ideges a gép gazdája, amikor kiderül, hogy valamelyik évek óta kedvelt szoftvere mellékesen kémkedik a felhasználói után.

 

De szerintem ez már offtopic ebben a fórumban,

maradjunk annyiban, hogy egy villanyszerelő vagy tanulja meg az IP alapon kommunikáló különböző ketyerék és a routerek helyes beállítását (sőt, a megbízható termékek kiválasztását már a boltban), vagy ne vállaljon ilyen feladatot, mert tudatlanul komoly kárt okozhat a megrendelőjének.

Előzmény: tfe_tng (77119)
horex Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77129
Előzmény: Törölt nick (77128)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77128

A boltban szakképzett eladó és magasabb rezsi van...feltartod az eladót, stb., stb.

Előzmény: horex (77126)
horex Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77127

Talán 350x250mm lehet de csak saccolom

A képeiden látható fa szekrénybe biztos befér

 

Alu pasztát tessék használni Al és vörösréz sorolósinhez

 

Igen, vissza szokás "kunkoritani" :) a vezetéket

 

Milyen különböző méret

Mert 10mm2-hez 1.5mm2-et nem kötnék be. Elötte WAGO vagy soerkapocs és onnan a kismegszakitóba

Amúgy jó esetben egy kismegszakitóba azonos mérető vezetékek csatlakoznak

Mert ugye pl a világitás 1.5mm2 akárhonnan jön, a konnektorok meg legyenek 2.5mm2  , tehát nem jellemző a más méret, persz előfordulhat

 

Vezetéket ne sodord össze a kismegszakitóba kötésnél

 

Milyen választ vársz, pláne könyvekböl egy disznóól bekötésére :)

Vagy lesz gond, vagy nem, a FI relével

Ha igen, akkor meg kell keresni a hibát

 

Irtam alább, nálam leveri egy falikar a FI-t akkor is ha nincs rákötve a földelés

Nyilván nulla-földelés csere van valamelik kötődobozban. Majd nekiállok kibogózni.

Előzmény: Csuklósbusz (77121)
horex Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77126

Most megnéztem tényleg beugrott hogy csak webes rendelésnél. Én bizonyára egyböl a boltra kattintottam, mert érdekelt hol van. Nem mindegy Bp. melyik részén, netán vidéki bolt

A miértjét amúgy nem értem. Annyi raktár helyiségük csak van hogy minimális mennyiségük legyen mindenböl. Ha webshop lenne az más.

Előzmény: Teaway (77125)
Teaway Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77125

Na de az oldalon valahol biztos le van írva, hogy a webáruházas ár nem egyenlő a bolti árral.

Előzmény: horex (77115)
Teaway Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77124

Hozzátenném, hogy nem vagyok se energetikai-, se légi közlekedésbiztonsági szakember.

Előzmény: hogyvanaz (77123)
hogyvanaz Creative Commons License 2017.07.09 0 0 77123

köszönöm.

Előzmény: Teaway (77110)
Tízenhármaska Creative Commons License 2017.07.09 -1 0 77122

Elsőnek is szia!

Szerinted mi lenne ha be raknád a Fi-t?

Elmult pár hozzászólásból láthatnád.

A Te hálózatod üti az összest.

Szoval jól fogod magad szórakoztatni, mi meg addig csak el leszünk nélküled míg újra nem jelentkezel valami gánnyal.

Előzmény: Csuklósbusz (77121)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77121

Köszi a választ, pont ilyenre gondoltam!

Kétsoros FKA fizikai méreteit nem tudja véletlenül valaki? Lehet nem férne be, pedig szükség lenne rá, sok a kábel, két FI relé meg vagy 6 kismegszakító menne bele.

 

A kismegszakítókat fázissínnel kötném össze, de a kérdés hogy az alu vezetéket pl a réz fázissínhez a kismegszakítóba pasztával belehet kötni?

 

A kismegszakítóba való bekötésnél meg gondolom visszakunkorítva a kábelt hogy minnél nagyobb felületen érintkezzen ajánlatos bekötni.

Nade ha két különböző méretű alukábelt akarok a megszakítóba bekötni akkor mehet összesodorva és úgy a megszakítóba?

 

 

Illetve egy kérdés amire a könyvek sem adnának választ: tapasztalataitok szerint az ilyen régi gány szereléseknél mennyire szokott problémás lenni egy FI relé beszerelése?

Tehát egy ház + melléképület + disznóól stb stb, gondolom mindezt egy FI-relére kötve elég sok lenne az áramszünet nem?

 

Előzmény: horex (77107)
Jahno Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 77120

Ha így adja elő, akkor minimum valami Watchguard XTM sorozat, de a gép is gondolom 802.1x azonosítja magát egy kisebb ISE felől. Én egyforma eszközöket sem tennék egy hálózatba, mert ugyanaz a hiba, valahova egy külsős által üzemeltetett ASA/SRX beleférhet a keretbe. Oszt tovább?

Előzmény: tfe_tng (77119)
tfe_tng Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 77119

Te mit ertesz tuzfal alatt ?

De mind1, jatszuk ahogy te akarod, ha csak 3 szoftver van "kiengedve" de abbol az egyik mondjuk egy browser a masik meg a levelezo kliens akkor az nem gaz ? (a tetszoleges malware fertozesek 99,9%-a ezen a ket tipusu programon keresztul "jon")

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77116)
cucu Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77118

Ezt már a legelső kérdésénél, írásánál is mondtátok neki, úgyhogy kár a szóért...

Csak tudnám, honnan van ennyi, felújításra váró épülete... Nem mintha érdekelne...

Előzmény: Jahno (77108)
Jahno Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 77117

Nem csinálhat bármikor bármit. Valamint a világ jelenlegi állása szerint ilyenekből még nem volt baj, ellentétben azzal, hogy azt a 10-20 szoftveredet nem frissíted időben.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77116)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 77116

"mennyiben más, ha a böngészője tölti le a frissítést, vagy egy másik szoftver,"

 

Tehát arra vagy kíváncsi, hogy szerintem van-e biztonsági különbség aközött, hogy a számítógépből csupán három szoftver van kiengedve a tűzfalon és aközött, amikor mondjuk 10-20  szoftver bármikor bármit csinálhat az interneten?

Van különbség, mégpedig óriási.

Előzmény: Jahno (77103)
horex Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77115

És ócsón vettem 3x100m 2.5Cu vezetéket

Nézem a neten 67Ft/m brutto

Bent jártam Pesten, odaugrottam a bolthoz

Mennyi a 2.5 MCu?

87Ft/m

Aha, annyiért házhoz hozzák nekem, míg a neten 67-ért hirdetik önök, kösz nem kell

Nemá, odaadom anyiért!

Merthogy a neten rendelve 67Ft és mehetek érte ha behozzák a traktárbol, de ha közvetlenül megyek rendelés nélkül nem annyi

Hülyék a másik oldalon :)

Előzmény: horex (77114)
horex Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77114

ELMű nem öltöztet semmit nálam csak cserél 25A-re

 

Ne tudd meg micsoda hálózat van nálam. Amikor megvettem ezt  a házat megnéztem a konnektorok földelését, jó volt. Gumman tábla 3db. 16A-es k.megszakitóval

Gondoltam azt majd én kicserélem

Most hogy rajta vagyok szörnyűség

2szoba konyha + mellékhelyiségek, földelt/földeletlen konnektorokkal

 

Pár vezeték úgy tűnik az aljzat alatt megy, több a padláson/falakban vegyesen. Összesen 3 db. fázis vezeték van, de hogy mi hova, rejtély

Új elosztó még lóg a drótokon, 3 üres cső a padlásrol be a 100x100 dobozba balrol valahonnan a 3db.  fázis vezeték és annyi

A rendezés majd ez után következik

Falikar leveri az FI-t, ha égő  van benne, üresen nem. Idáig jó volt, míg nem volt FI

Talán felcserélték a nulla-földet valahol

A lényeg hogy nagyon gány az egész

Előzmény: Teaway (77113)
Teaway Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77113

Kint meg csak az óra marad, amit szépen felöltöztet a mai kornak megfelelő köntösbe az Elmű bácsinak is tetsző Szerelő Úr.

Teaway Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77112

„Emlitettem korábban jhogy beforditanám az udvaron levő kismegszakitókat az előszobába és "modernizálnám" is”

 

Pont ezt tervezem én is:)

Előzmény: horex (77094)
Jahno Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77111

Pont ott, ahol az oszlop marha jól látszik és általában közte van a kábel :-P

Előzmény: Teaway (77110)
Teaway Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77110

Talán a kis repülők, sárkányok, mentőhelikopternek, hogy lássa, hol a kábel.

Előzmény: hogyvanaz (77109)
hogyvanaz Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77109

Szép estét!

Bocsi a kérdésemért,nem tudnátok velvilágosítani,hogy mik azok a piros fehér kütyük a villanykábeleken az út mentén?

Köszönöm

Jahno Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77108

Inkább mondjad Neki azt, hogy ha ez kérdés, akkor inkább ne nyúljon hozzá :-D

Előzmény: cucu (77106)
horex Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77107

Nem tiszta hogy mi hova van kötve, maradjunk a bejövőnél

Ócsóért vennék kétssoros FKA falon kívülit ennek horganyzott a nulla és a föld sine,   vagy ilyet, az alsó C sinen elférnének a HLAK vagy ha igényes vagy  Al-Cu sorkapcsok. Ha máshol kell kötözgetni akkor WAGO /egyesek szerint pasztázni kell az Al vezetéket/

Mindjárt vezetékszorító csavarokat/körmös alététet is vegyél ha FKA-t veszel, mert alig van benne csavar

 

Kismegszakitóba beledugod az Al vezetéket és meghúzod a kengyelt/csavart

Előzmény: Csuklósbusz (77105)
cucu Creative Commons License 2017.07.08 -3 0 77106

Hello

Ne haragudj, de gondoltál már arra, hogy mielőtt kiosztod a feladatokat, előtte üdvözöld a topictársakat?

Mindenhová ajtóstul mész be?

Előzmény: Csuklósbusz (77105)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.07.08 0 0 77105

Adott két régi épület alukábelekkel, egymás mellett vannak, egyik épület 30, a másik már több mint 40 éves. A villanyszerelés is korhű. A régiből az újba át lett helyezve a szekrény mikor felépült az "új".

SZóval most itt jön be az áram, ez a főelosztó:

 

A fenti képen az látszik ahogy a villanyórától jövő kék és fekete vastag kábel bemegy az olvadóba meg a "nullbontóba", illetve itt van közösítve  föld-nulla kábel is.

 

Mögötte meg már ez van:

 

A ház szét van bontva több körre, pince, emelet, melléképület, illetve a földszint 4 körre. 

 

Minden egybe van tekerve, egy 25A-es kismegszakító védi a villanyóránál.

 

FI-relét akarok beszerelni. A probléma ott kezdődik hogy a melléképületbe ( ahol régen volt a mérőóra) oda is a villanyóra helyére bekötötték az áramot, nade így:

 

A villanyóra helyén csak a nulla-fázis vastag kábel, van, a fázisra rákötöttek két külön eret, de egyazon fázissal, illetve a nullára rákötötték a főépület föld és a nulla vezetékét.

A melléképületet lekötném teljesen, aztán ha jó a FI-relé akkor kibogoznám hogy a melléképület villanyóraszekrénye után hol van szétválasztva a föld-nulla és ott kötnék rá nem a villanyóra helyére. Ide külön fi-relét akarok mert a melléképületben minden megy mindenfele és minden szart bedugunk. 


De a kérdésem: milyen főelosztót vegyek amibe van elég hely a sok kábelnek, van föld-nulla sín és különböző méretű aluvezetéket könnyedén belehet kötni?
Kismegszakítóba hogyan is kötünk be normálisan alukábelt?
Alu - réz kábelt sorkapocs helyett van amivel biztonságosabbá tudom tenni?

Tehát FI -relé bekötés a terv, a fenti képeken látható csodaszerelések közé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!