Keresés

Részletes keresés

Bollesz Creative Commons License 2010.03.19 0 0 14164
Sziasztok!

Végre kezdetét vette a tavasz. Sok sikert kívánok mindenkinek az előtte álló munkájához és a yamadori-beszerzéshez!
Mégtöbb képet szeretnék létni a fórumon!

üdv:
Bollesz

Megvan az első nekem is:
link klikk
libapék Creative Commons License 2010.03.19 0 0 14163
Tettem fel újabb képeket az átalakitott Zelkováról és a A.P.Katsura légbújtás-projekt
eredményes lezárásáról.

http://www.repulomodellezes.hu/forum/index.php
Tónyió Creative Commons License 2010.03.19 0 0 14162
28-ika lesz a szabadságom utolsó napja, várlak szeretettel.
Előzmény: Szuky (14160)
de-guky Creative Commons License 2010.03.18 0 0 14161
Akkor ezeknél már el is lehet kezdeni a metszést.
Előzmény: Tónyió (14159)
Szuky Creative Commons License 2010.03.18 0 0 14160
Fúú ez komoly egyed!

Tonyió!
Mikor leszel szabin? Csak azért kérdem mert 28.-án lenne megint egy utam és útbaejthetnénk egy kirándulást ásóval meg egyéb eszközökkel ha akkor még nem késő a növényeknek sem és ha te is ráérsz?
Mit szólsz?
Előzmény: Tónyió (14159)
Tónyió Creative Commons License 2010.03.18 0 0 14159
Csak hogy lásd, mit hagysz ki! Szerencsére százszámra  - nem túlzok -, vannak ilyenek ott, ahol ezt fotóztam, így marad belőle őszre, vagy jövő tavaszra, amikor remélhetőleg el tudsz jönni.
Előzmény: rabi75 (14157)
Tónyió Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14158

Ha nincs kocsi, gyere más közlekedési eszközzel. Vonat nem jó, mert sín az nincs a közelben, de például remek helikopter-leszállóhelyeket tudok a környéken. :-))

 

 

Előzmény: rabi75 (14157)
rabi75 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14157
Szia Tónyió
Sajnos autó hiányában nem tudok most menni,de ha lesz autó,és még lehet kiszedni akkor jelentkezek.Illetve ha neked is lesz még akkor szabadidőd.
Sajnálom,hogy igy jött össze.

Üdv
Előzmény: Tónyió (14144)
alonso8 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14156
Köszi mindkettőtöknek.

Nekiláttam újra:)

pár apró ár, ágvég már száraz, ez ugye nem azt jelenti, hogy...már is vége? A két alsó oldalsó ág nem tudom mennyire fontos, de nem tűnnek túl életképesnek. Egyenlőre nem látom honnan fog ez kihajtani.

Szóval ilyen lett.

Előzmény: rabi75 (14155)
rabi75 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14155
Szia alonso

Jó voltál a hétvégén (F1 ) :)))))

Na viccet félre :)

Én valami hasonló képpen metszeném meg.Hogy a meglévő rügyek kihajtsanak.Persze ez egy elképzelés is
De én nekem igy jobban tetszik.Tölgy alonso
Előzmény: alonso8 (14137)
endru Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14154
képről nem lehet metszési tanácsot adni, de valahogy így.metszés
Előzmény: endru (14153)
endru Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14153

Nem látok egyetlen metszésnyomot sem, mindegyik csúcshajtás ép. A csúcsrügyeket le kell vágni, jól nézd meg azokat a rügyeket. Aztán mi az a tőből kinövő vékony törzseke? azt miért nem vágod ki.

Szakíts időt, hogy elmenj egy kiállításra, mert nem lehet leírni a metszés gyakorlatát. Vagy gyere el egy klubnapunkra.

 

Nem értem milyen ez az internet. Csak egy betűt hagytam ki és már nem működ.

Előzmény: alonso8 (14151)
rabi75 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14152
Ollvassatok :))
egy "n" betű kimaradt :)
endru honlapa
alonso8 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14151
Köszönöm a választ, ha lesz időm elmegyek egyre.
Azok a képek egy fa(tölgy) több szögből. Ha jobban megmetszem nem marad rügy. Az nem baj?
Előzmény: endru (14148)
de-guky Creative Commons License 2010.03.17 0 0 14150
Jé nekem is csak egy "csábító" ajánlat jön be.:)
Előzmény: AzHofi (14149)
AzHofi Creative Commons License 2010.03.16 0 0 14149
Hello,
nekem nem jön be a honlapod, azt írja nem regisztrált.
Előzmény: endru (14148)
endru Creative Commons License 2010.03.16 0 0 14148

De, hallottam, hogy nálunk is hol tálban, hol szabadban tartják, de akikkel beszéltem, nem szívesen válaszoltak.

 

Dend

azt a 6szoros szabályt akkor vedd figyelembe, ha pl. Japánban akarsz kiállítani. Nálunk nagyon kevés olyan fa van. A vastagabb megmetszett gyökereket be kell mártani faszénporba. Rögvest bonszáj földbe tedd, eszedbe ne jusson vízbe rakni, ez nem tulipán!!! A gyökereken meg hagyd rajta az eredti földet, ne mosd le. A levágott hajtásokat dugványozhatod, a honlapomon www.hermanbosai.atw.hu találsz leírást.

 

Alonso

A galagonya sem nagyon szereti ha a gyökerét birizgálják, egy évben csak nagyon keveset vágj le belőle.

Nem látom a képeiden, valamelyik meg van metszve? Ha igen, akkor még nem tudod mi az a metszés. Most lesznek kiállítások, menj el, és nézz meg néhány alakítási bemutatót. Keményen röviditsd meg a hajtásokat, 2/3-adukat vágd le.

de-guky Creative Commons License 2010.03.16 0 0 14147
"A tölgyet is úgy szokták bonsainak nevelni,(legalábbis Svájcban voltam kiállitáson,ott mondták)hogy 2 évente visszarakják sima szabadföldbe egy évre."

Itthon erről a rotációról nem hallottam.
Előzmény: rabi75 (14145)
libapék Creative Commons License 2010.03.16 0 0 14146
Szia!

Sajna eléggé besűrüsödött a programom családilag, sajnos nem tudok mostanában előre tervezni.
Ezért úgy kéne, hogy nélkülem, egyeztettek, és én majd alkalmazkodom, ha tudok.

Köszi és üdv.
Előzmény: Tónyió (14144)
rabi75 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 14145
A tölgyet is úgy szokták bonsainak nevelni,(legalábbis Svájcban voltam kiállitáson,ott mondták)hogy 2 évente visszarakják sima szabadföldbe egy évre.

A galagony szintén nem igazán tűri a gyökerek bolygatását,én is most szedem ki a tavalyiakat a sóderből és meglátom a fejlödést.
Tónyió Creative Commons License 2010.03.15 0 0 14144

Rabi, Libapék!

 

Mi újság, mikor jöttök? Lassan konkretizálhatnánk az időpontot.

Bollesz Creative Commons License 2010.03.15 0 0 14143
Ez így van, minden fának el kell vágni a főgyökerét, hogy kiemelhesd.
A tölggyel az a gond, hogy karógyökere van, ami mélyen a földbe hatol. Szóval nem terebélyes gyökérztete van. ezért bonsainak csak a rutinos versenyzők nevelik. én is most ástam ki egyet. imádkozok, hogy megmarad.
kezd inkább valami mással. gyertyán, juhar.
Előzmény: alonso8 (14142)
alonso8 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 14142
Szia!

Van kiszemelt galagonya is:) Ezek szerint a tölgy nehezebben viseli ha bolygatják? Én valahol azt olvastam, hogy pont az erdei fák azok amik nem kényesek annyira, még valaki olyat is írt, hogy tönkre lehet vágni akkor is kihajt. A főgyökeret minden növénynél el kell vágni, hogy kiemelhesd, és talán az nem is annyira lényeges a növénynek, mint a sok hajszálgyökér, ha nem tévedek. Nagyon szomorú leszek ha nem marad meg, és ha Te mint rutinos versenyző ezt jósolod akkor nem is nagyon élem magam bele jobban.

Szóval ne metszem meg jobban?
Előzmény: Szuky (14141)
Szuky Creative Commons License 2010.03.15 0 0 14141
Hali!
Igen ez egy kocsányos tölgy (Quercus robur)! Sztem ne agyalj rajta túl sokat, mert lehet meg sem marad, ugyanis elvágtad a főgyökerét. Eddig mindent megtettél és most várd meg amíg kihajt és megéli a következő tavaszt persze jó hogy megmetszetted. Egyébként jól néz ki, meg minden de miért nem bányászol ki inkább egy szilt vagy egy galagonykát:) azoknak sokkal jobb az életben maradási esélyeik.
Sok sikert hozzá!
Előzmény: alonso8 (14137)
rocky_ Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14140
Oké köszi,
remélem összejön majd
Előzmény: endru (14136)
de-guky Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14139
Atka.
Előzmény: CzVeronika (14125)
deng3l Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14138

elsosorban koszonom a valaszod es a tanacsod, hat igen sajnos ez van, foleg hogy kaptam, igy gondolom az sem ugy ahogy en sem ertettunk hozza.

azt szeretnem meg kerdezni hogy akkor az lenne a legjobb ha levagnam az agakat rola, es akkor ezeket el tudom ultetni, nah es mien edenybe tegyem es hogyan kezdjek neki? mien foldet hasznaljak, vagy csak eloszor vizbe tegyem es hogyan?
elore is koszonom.

alonso8 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14137
Sziasztok!

Szép tavaszt mindenkinek.:) Második évem ez a bonsaiok bűvöletében, és idén kiszedtem egy szép, szerintem tölgyfát. Csatolok képeket minden nézetből, egyet a törzsről és egyet a gyökérnyakról, illetve volt rajta tavalyi elszáradt levél amit szintén csatolok, de ez alapján nagyon úgy néz ki valamilyen tölgy lesz, de természetesen javítsatok ki ha tévedek. Nem is tudtam, hogy a tölgyön is rajta marad a levél mint a bükkön, na mindegy...:). Szóval volna pár kérdésem a rutinosabb kollegákhoz.

Levágtam a törzset kb 53 cm magasan a fa így 68 cm magas lett a gyökérnyak 7 cm. A legnagyobb problémám, hogy ismerem ezt a törzsvastagság hatszorosa a magasság arányt, de mivel 7 cm a törzse(a kettő együtt) 42-45 cm fa lehetne belőle. Ebben az esetben annyira vissza kéne vágnom, hogy nem maradna koronája és oldalága is csak pár darab. Így megnyírva nekem tetszik a váz, viszont nem tudom, hogy nem rontom-e erősen az életben maradási esélyeit azzal, hogy nem nyírom meg jobban? Igazából azt sem tudom, hogy ha nagyon visszavágok egy fát akkor nem látom a rügyeket, és nehezen tudom elképzelni, hogy az alvó rügyekből életben tud maradni. Szóval lehet, hogy túl óvatos vagyok, kérlek nézzétek meg a képeket és adjatok tanácsot. Ja és tölgy lehet ez?:)

A másik a föld? Olvastam sokfélét így nem tudtam eldönteni mi a legjobb, végül a gyökeresedést szem előtt tartva kevertem egy olyat, hogy virágföld, sóder, tőzeg, saját földje, egy egy arányban. Remélem ez jó lesz.

A vezér gyökeret elfűrészeltem az alján, remélem nem kell kezelni, mint az ágakat?

Egyébként szerintetek jó alapanyag?

Minden egyéb tanácsot szívesen fogadok akár a kiszedéssel akár a konkrét fával kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm!


eleje













endru Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14136
Kezdetben beleérhet a vízbe, de később amikor már sejteni lehet, hogy vannak gyökerek akkor már csak párásítson.
Előzmény: rocky_ (14135)
rocky_ Creative Commons License 2010.03.14 0 0 14135
Igen, sajnos így csinálják :( , a bevásárlóközpontokban amik vannak mind majdnem ilyen, enyémnek is le van csapva a teteje.. Bár már a lombkoronával szépen eltakartam.

Ez a dugványozás hogy működik a leírásod alapján csináltam én is szilből 1.5 hete egy ággal, úgy volt írva hogy alulra legyen kb fél cm-nyi víz betöltve, arra a műanyag pohár, csak azt nem értem hogy akkor a vízbe közvetlen beleér a műanyag pohár (ezáltal felszívja a vízet alulról gondolom, de az nem sok neki ?/ vagy nem szabad hogy beleérjen a vízbe, csak párásításnak van ?)
Előzmény: endru (14134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!