Keresés

Részletes keresés

murmuncari Creative Commons License 2007.02.05 0 0 4443

Múlt héten jártam a területemet, s mivel eddig csak képek nélkül pofáztam, most pofázás helyett képezek:

 

1. Pápa

2. Takácsi

3. Tét

4. Győr

5. Győrszentiván

6. Tét

7. Takácsi

8. Takácsi

9. Komárom - Mi lehet ez?

10. Gyarmat

11. Kapum elé tették... Mi lehet?

12. Pápa

 

 

 

Pápa
gyugyerák Creative Commons License 2007.02.04 0 0 4442

Sziasztok!

 

Klassz ez a címervita!

Biztos sokaknak van jogász rokona, ha mégsem, akkor megnézetem, hogy mit lehet, mit nem. De szerintem ha összejövünk és oda elhívunk egy "copyright" szakértőt (ilyen is van), akkor egy jó pörköltért elmeséli. Ha nálam lesz a buli a tonnás köasztalom körül, akkor megfőzöm a pörköltet a bográcsban. És hozok hozzáértőt is.

 

Addig is Nagykőrös és Polgárdi, (meg az asztal):

 

 

 

 

 

 

 

V.M. Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4441

 

     Szevasztok!

 

   Bemutatom három téglámat. Az első kettőt még 2005-ben találtam a haemadikat

tavaly ősszel és egyet most januárban is, már cserére is adtam belőlük, de nem

ismerem őket.

Az  M  és B  koronásakkal együtt fordulnak elő. A  B  betü jelenléte mindegyikben

lehetséges hogy a Batthyány grófokat jelzi.

 Az elsőre azt is mondják, hogy  Gróf  Zichy  Miksa, de ez nem bizonyított.

 

    Sziasztok!

 

csóricica Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4440
Várlak tatus,csak mihelyt tudsz időpontot jelezzél , mert jövő héten bátaszéken leszünk.
A logonk lehetne egy téglatest,a monarchia körvonalával,és benne az alapítási évszám (szép cirádás számokkal).Aztán valakivel le is gyártathatnánk ezt a téglát ,de csak tagok számára.
Előzmény: hb-tatus (4438)
V.M. Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4439

 

 

      Kedves Cimborák!

 

   Javasolom olvassátok el Illyés Gyula a Pusztáknépe c. néprajzi regényét, nagyszerű!

  A Dunántúlon : településforma, életforma.

  A Kis-és Nagykunságban: a végtelen róna tanyákkal /szinte csak vályog van/, a

településben itt a megfelelőjea tanyabokor, telek  / Réztelek, Kistelek, Bugacpusztaháza/

 

  Egyik értelemben sem a lepusztultságot jelenti, hanem az egyszerű szegény vidéki

életmódot, sajnos sok pusztának már a nyoma sincs.

 

   Sziasztok

Előzmény: Lymphater_az Alapító (4433)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4438

szia!

A kimutatást viszem a jövő héten

Előzmény: csóricica (4435)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4437

szia!

van néhány zirci és környéki tuglám, de ilyet még nem láttam. Olaszfaluról van viszont W nélküli MZ, de ez nem válasz a kérdésedre.

Előzmény: murmuncari (4426)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4436

Szevasztok!

Jó kis vita kerekedett ebből a címer kérdésből.

Meg kell nyugtatnom mindenkit: az alapszabályban nem rendelkeztünk sem logóról, sem jelképről, sem címerről. A bíróság e nélkül fog bejegyezi. A címer a Monarchia névből adódott, de ugyanolyan jó lehet a Durvay Antal féle téglakép is.

Az egész -még nem eldöntött- kérdés úgy vetődött fel, hogy -igény szerint- kellene csinálni egy tag-kártyát, amin igazoljuk a tagság tényét, a célt (kivonat az alapszabályból), és a kártya hátoldalán egy kérést, hogy támogassák a nevezettet a gyűjtő munkájában, tegyék lehetővé a nem kereskedelmi mennyiségű tégla elvitelét.

Előzmény: murmuncari (4430)
csóricica Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4435
Csak a képeken látható első két , majdnem azonos példányom van szekszárdról.
Hol lehet azt a kimutatást megtalálni?
A Dőry-család birtokai Zomba és Tevel kőrnyékén voltak.Tolna megyei műemlékek között bővebben olvashatsz róluk.A zombai állatorvos kapásból 8-10 nevet sorolt közülük.
Előzmény: hb-tatus (4425)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4434

Szia Limph!

Persze, de én olyan értelemben használtam, - meglehet nem túl szabatosan- ahogy a térkép készítői: mint egy jelenkori település elnevezését. A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha majornak épült, mikor történt, vagy ha valóban elpusztult település volt ott, mikor népesült be ismét. Ezzel gondoltam a téglavetőt időben behatárolni. Persze a "puszta" az alföldi rónákon nem biztos, hogy minden esetben az elpusztult településre utal...de ez a rossz májam terméke.

A mindkét mél címedre feladott üzenetek rendre visszajöttek; hogy lehet téged elérni?

Előzmény: Lymphater_az Alapító (4433)
Lymphater_az Alapító Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4433

sziasztok

 

Tatus, a magyar helyiségnevekben a "puszta" rendszerint nem földrajzi terepadottságra utal, hanem egy-egy elpusztult településnek a kollektív népi tudatban megmaradt emlékezetét eleveníti fel

 

pl. Kovácsipuszta Csobánka mellett a török időkben elpusztult Kovácsi falura, vagy Gercsepuszta Pesthidegkúton szintén a törökök alatt elpusztult Gercse (Gercsény) falura utal 

Előzmény: hb-tatus (4422)
V.M. Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4432

 

     Kedves Cimborák!

 

   Szerintem a tégla egy szinte bárki által bárhol megtalálható köztárgy esetenkét

piaci áru, tartalmazzon akár egérfigurát vagy cimert.

 Más a cimer és más a téglakép!

Akármelyik téglát fölrakhatom a házfalamra vagy lefényképezve a zászlómra

  A jogászok ezt másként gondolják?

 

  A Tiszteelt jogutódok serénykedjenek megvédeni azokat a téglákat amelyeket

sittként, szemétként bedózerolnak 5-10 méteres feltöltésekbe, az örök homályba

 és tiszteljék azokat az embereket akik a téglát feltárva megmentve feltekintenek rá

megőrízve a multunk, történelmünk beszélő-relytélyes örökbecsű emlékeit.

  Nehogy mi követeljük tán, hogy a téglákat be kelljen szolgáltatni!

 

   Sziasztok!

be-ri Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4431

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm az észrevételeket!

Ilyen alapon a Tatus, KKS és Ludlum által feltett téglákat sem tudjuk felhasználni, mert azok is egy-egy gyárnak a cégére volt.

Készítek pár tervet, remélem holnap fel tudom őket rakni.

 

 

murmuncari Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4430

Kedves V.M.!

 

Jogilag nem ugyanolyan!

Az Árpád-sávos zászló lobogtatásához nem kell bírósági bejegyzés, az egyesület létrehozásához viszont igen.

Képzeld mit szólna pl. az Eszterházy família, ha egy egyesület logójában észrevenné saját (védett) címerét...

Alakul ez, de további kreatív ötletek kellenek! Tévedés azonban ne essék: én nem akarom elvenni a szervezést az elnök, a titkár etc. uraktól, mindössze jogi észrevételt tettem.

 

Üdvözlettel:

 

M.

Előzmény: V.M. (4429)
V.M. Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4429

 

    Kedves Téglagyüjtők!

 

   Az alakuló cégek egyike sem visel logóként történelmi címert, pedig nagyon hatásos lenne, különösen, ha nem eszméhez hanem antikvitáshoz kapcsolódik a

tevékenység.

 Javasolom, hogy legyen a jelképünk egy kiválasztott téglakép, így lehet akár címeres is. Ez olyan hatásu mint a történelmi zászlók lobogtatása még ha

 Árpád-sávos is.

 

  Sziasztok!

orca75 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4428

Mondasz valamit! Nem kellene a kezdést küönböző dolgokkal nehezíteni. Bár a bürokrácia posványáról bizonyára Tatus vagy a Pali is tudna mesélni.

 

Nem lehetne esetleg kezdésnek olyan ami a mi kútfőnkből ered?

 

1db orca javaslat:-a régi téglák betűiből kirakott MONARCHIA felirat? Olyanra gondolok amilyet az épitész13 is csinált karácsony alkalmával. Nekem nagyon tetszett és stílusosnak is tartom.

 

 

Előzmény: murmuncari (4427)
murmuncari Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4427

 

 

Vannak ám más címerek is, különösen az anyaguk figyelemreméltó:

 

 

 

 

 

 

 

A címerhasználathoz lenne egy apró jogi észrevételem: a fórumon megjelenített címerek védettek, ezek jogszerű használatát nem a leendő egyesület dönti el, hanem a védett szimbólum jogosult használója, kezelője (pl. Kossuth-címer esetében a Kossuth Társaság). Tudom, hogy 1918. óta nincs OM Monarchia, így a címer egykori tulajdonosa már nem létező jogi személy, de a címernek kezelője biztosan van ma is. Így használati engedélyt a jogosult kezelőtől kellene beszerezni (valami osztrák, esetleg osztrák-magyar szervezet lehet). Elméletileg előfordulhat, hogy a kezelésre jogosult megadja az engedélyt mondjuk a Monarchia címerének használatára, de azért ennek - lássuk be - elég kicsi a valószínűsége.

Hozzájárulás nélkül pedig a bíróság az egyesület bejegyzése során nem fogja engedélyezni, hogy az egyesület pl. a monarchia címerét használja. 

 

Tudom, hogy az itteniek nem téglát égetnek, hanem téglát gyűjtenek, de most mégis fordítani kellene a dolgon: nem címert kell gyűjteni, hanem elő a kreativitással!

Bocsánat az illúziórombolásért...

Előzmény: be-ri (4397)
murmuncari Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4426

Sziasztok!

 

Találtam Zircen két téglát WMZ jelzéssel. Tud erről valaki valamit?

hb-tatus Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4425

szia!

az első téglád káprázatos! Van - cseredarabod?

Egy, a 2. vháború előtti kimutatásban Adler Simon tolnai gyáros szerepel (1941).

Ugyanezen kimutatás 1930 ban Hidasról említ egy Krausz Salamon nevű gyárost.

A VD -t Kajdacsról és Zombáról ismerem. Ki volt Dőry Vilmos? 

Előzmény: csóricica (4424)
csóricica Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4424
Hétvégén a neten kutakodtam a hó miatt:
A bonyhádi 1747-es téglám a Percel utca 11-ből ,a " Bouqe-ház "-ból van.Már a percelek előtt is állt.
Adler Nepomuki János gazdag kereskedőt említik szekszárdon 1889 után nagyobb építtetőként.
Ha Tatus Perler Christián verziója stimmel,akkor szekszárd környékén előforduló P K-s
téglák az ővéi lehetnek?Létezik pár puritánabb változat is.
Kraus Salamon néven pedig egy zsinagóga építőt,remélem tégláját találtam bonyhádon.
Felrakok még Varsádról és Dombóvárról is téglát.A padlástégla "a nagy sajt" mellől van(Dőry Vilmos).

Beri , nem tudok rá magyarázatot.
Előzmény: hb-tatus (4350)
felvidek22 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4423
Gondolom hogy nem a Mamámmal egy idős, de hátha emlékszik a téglaágetőre. Ki tudja mikor bontották el!!!!
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4422

szia

Én is azt gondolom, a tégla idősebb, mint a nagymamád. Nem felesleges viszont megkérdezni, hátha emlékszik az ő szülei, nagyszülei elbeszéléseire.

Igazából azt volna jó kideríteni, hogy a puszta? majorság? mikor és ki által építtetett?

Előzmény: Lymphater_az Alapító (4421)
Lymphater_az Alapító Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4421

szia,

 

ilyen stílusú bélyeg mellett, legalábbis furcsa lenne, ha a Nagymamád emlékezetének a sugarán belül lenne a tégláért felelős vető...

bár én még nem vagyok annyira profi, de ez a "primitív", kifelé domboruló, kézírásnál alig stilizáltabb felirat nekem régebbinek tűnik (XVII-XVIII. sz.)

 

üdv

l.

Előzmény: felvidek22 (4414)
hb-tatus Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4420

szia!

A 2. az abdai égető terméke

a 3. talán comes Michael Wiczay

az 5. szerintem nem csat. Ha jobban megnézed, látni/sejteni az A (vagy V) másik szárát. Lehet mondjuk CFA, CLA, CTA, de ezek találgatások. (az viszont biztos, hogy a túloldalról, Bősről van CTA és CFA jel is)

a 7. sztem is LRCI

a 8. SGCVH, von Heister (1707-1718 között várkapitány Győrben) téglája. Hogy miért látszik O nak, ...?

Előzmény: gyugyerák (4413)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.28 0 0 4419

Szia Ludlum megint!

 

Nem akarok kukacoskodni, de az SGCVH nálam SO.., nagyon is úgy néz ki, elküldtem neked nagyobb képben.

A kisbetűs LRCI-ben pedig C, ha a szám alatta 6-os és felnyúlik a szára.

De lehet 9-es is, akkor az nem C, hanem valami más... Még ránézek...

Előzmény: LUDLUM (4417)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.28 0 0 4418

Kösz Ludlum!

 

Nyomoztam én is, sajnos szebbeket nem találtam, de ezek sem rosszak 10 perc alatt egy telekről! ;c))

Előzmény: LUDLUM (4417)
LUDLUM Creative Commons License 2007.01.28 0 0 4417

Szeva!

 

Szinte mindegyik bent van abban a katalógusban , amit másoltál. / A másik példány pedig spájzolva Felvidék22-nek!/

A 7-es is LRCI lesz.

A 8-as SGCVH

A 4-es évszáma 1648

A 6-os Gallauner Antal

Az 5-ös nem biztos, hogy csat. Lövök egy ilyet.

Előzmény: gyugyerák (4413)
gyugyerák Creative Commons License 2007.01.28 0 0 4416

3 mp-el a vége előtt kaptunk egyet a bal szélről...

26-25

oriásiak voltunk, de amikor kell 2 perc még, nyugodt, higgadt játék...

sajnos...

gyugyerák Creative Commons License 2007.01.28 0 0 4415

 

 

Magyar-Orosz kézi középdöntő

2,5 perc vissza és 24-24

 

igen izgalmas....

felvidek22 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 4414
Szervusz.

Jol tudod. Igen. Van ott egy Tanya! Nagymegyer, aztán jön Újmajor (tanya), aztán Sárkány Puszta. Hát! az olyan kicsiny település hogy csak talán 4-5 családiház lehet ott, és mezögazdasággal foglalkoznak ott,meg állatokkal. Már aki nem rest dolgozni. Én amikor ott jártam, nem láttam semmi téglavetőnek meg égetőnek nyomát, pedig 5éves korom óta arra felé is szoktunk járni pecázni az apuval.igaz akkor még nem tünt fel neke, hogy hüüüü cimeres tégla égető. De azt még senkitől sem hallottam hogy ott égető lett volna. És olyan közel van megyerhez, hogy nem is hiszem hogy érdemes lett volna saját szükségletre gyártaniuk, olyan kis falunak. eladni másoknak! az meg megint! mert minek menjen ki a pusztára valaki, ha megyeren megkaphatja.

Az az egy biztos hogy Sárkány létezik, és az is hogy az a felirat onnan származik, mert már sárkány nevü falucska, tanya nincs a közelben. Ha csak nem egy férfi akart kedveskedni karácsonyra a nejének 1téglával. :)))))))))

A Nagymamám megyeri, rákérdek tőle hogy nem e emlékszik valamire, de nem garantálom mert szegény 88 éves, és hát nem olyan jo már a memóriája.
Előzmény: hb-tatus (4410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!