Keresés

Részletes keresés

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.12.01 0 1 3032

Csak mert megszólítottál.

"Valóban az lenne az ideális, ha testfelület nem érintkezne a szauna paddal. De az átlaghoz képest, azért ez még elég kulturált szauna használat." Ezt írtam. Szerintem ez inkább dicséret, mint kritika.

Előzmény: gevera (3031)
gevera Creative Commons License 2016.12.01 0 3 3031

Kedves Néró!

Szerencsére a mórahalmi szaunában nincsenek ilyen hangoskodok:) de mint látod a neked irt levelemet(amit a hitelesség kedvéért,egy képpel is illusztráltam)sokan azért kritizálták mert nem voltam lepedőben nyakig becsavarva...,,akkornemcsakúgy,,-nak is ajánlom figyelmébe,hogy Ö is  megnézheti az előző levelemben lévő linket,akkor talán rájön,hogy nem is olyan nagy bűn ha a vádlim és a sarkam egy kissé érintkezett a szauna padjával,de értékelem az építő kritikát:)

,,dokeee,,- meg igaza van,nincs mit keressen egy fényképező gép a szaunában...de mi csak 2 a férjemmel voltunk és az Ö ötlete volt,hogy készítsünk egy képet...tudom én,hogy ezzel szabályt szegtünk...de szerintem az életben nem ezek a nagy gondok:)

Nem reklámozni akarom a helyet,csak azt próbáltam érzékeltetni,hogy mennyire kulturált és nyugis hely,mindaddig amíg az ,,,asdqweasdqweasd,,, típusú emberek jól messzire elkerülik ezt a helyet  :)

Előzmény: néró2012 (3007)
gevera Creative Commons License 2016.11.30 0 3 3030

Én csak illusztrációnak szántam,hogy hét közben milyen kevesen vannak a szaunában Kedves,,Erény-Csősz,, szerintem elég sok embert ki kellene oktatnod...Vannak akik elítélik az ilyesmit, mások meg nem. Mindenkinek megvan a maga értékrendje és erkölcsi normája... 
Mindenki elmondja a véleményét és annyi,de neked ajánlom ha szaunázni indulsz,húzzál zoknit,hosszú nadrágot,sálat sapkát és kesztyűt,ugyanis az ajtót is több ember megfogta bacis kézzel,arról meg ne beszeljünk,hogy mint a képeken is látható :sokan nem raknak törülközőt a talpuk alá,pedig még az is lehet,hogy láb meg körömgombája is volt annak aki a lábát a padon pihentette... 

https://www.google.ro/search?q=szaun%C3%A1z%C3%A1s+k%C3%A9pek&rlz=1C1CAFA_enRO646RO646&espv=2&tbm=isch&imgil=DVSbk_wuhN_vNM%253A%253BjoKuw3DX7Qy8mM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.szolnokfurdok.hu%25252Fszauna.htm&source=iu&pf=m&fir=DVSbk_wuhN_vNM%253A%252CjoKuw3DX7Qy8mM%252C_&usg=__ihX-9FcQUXl8TvAh9RNLL-0x8po%3D&biw=1366&bih=662&ved=0ahUKEwjI9472stHQAhXLXCwKHeJ4A0cQyjcIJg&ei=FEE_WMidAcu5sQHi8Y24BA#imgdii=0LtnOxo7mtk2YM%3A%3B0LtnOxo7mtk2YM%3A%3Bn70rSvGRUZMV9M%3A&imgrc=0LtnOxo7mtk2YM%3A

 

Azért mert bár hibázik az ember, nem jelenti azt, hogy erényt kell belőle faragni,ezért elnézést kérek azoktól akit zavar az általam felrakott kép...

 

Istenem, add, hogy minél halkabb legyek – 
Versben, s mindennapi beszédben 
Csak a szükségeset beszéljem. 
De akkor szómban súly legyen s erő 
S mégis egyre inkább simogatás: 
Ezer kardos szónál többet tevő. 
S végül ne legyek más, mint egy szelíd igen vagy nem

                                                                       

Előzmény: asdqweasdqweasd (3018)
dokeee Creative Commons License 2016.11.29 0 0 3029

Nekem meg az a véleményem, hogy szaunába nem való fényképezőgép.

Előzmény: akkornemcsakúgy (3026)
radweg Creative Commons License 2016.11.29 0 0 3028

A karácsony előtti hétvégét a Termál Hotel Visegrádban töltjük. A weblapról annyi derül ki, hogy van natúr szauna. Ez szeparált, van merülő medence hozzá, vagy közös a textilesekkel stb ?

A felöntések a textiles részen vannak, de fürdőruhamentesek a weblap szerint. Akinek van friss tapasztalata megköszönném ha megosztaná.

esspí Creative Commons License 2016.11.29 0 3 3027

Kedves kibetűzhetetlen nevű vitapartnerem!

Nem véletlenül írtam,hogy valahol igazad van .Ha erre jár egy bizonytalan érdeklődő,egy ilyen kép láttán valószínűleg marad a megszokott fürdőruhásnál...   De gondolj bele,ahogy te(és talán én is )magamutogatónak gondolod a képen látott ismeretlent,ugyanezt gondolják rólad-rólam az eltévedt vizesgatyások.

A vallásgyakorlás obszcén stílusú javaslatához:Ismereteim szerint sem a biblia,sem a szaunaetikett nem tiltja,hogy nagymise után szaunázni menjünk ;) 

(Zárójelben sem vagyok naturista,viszont alapvetően egyetértek elveikkel,különös tekintettel a toleranciára .)

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.11.29 -4 1 3026

Azt nem tudom, hogy a kép ide való e, de ez a stílus biztos, hogy nem.

Előzmény: Törölt nick (3025)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.29 -1 4 3025

Te egy szent vagy!!!  Mi a picsáért nem jársz inkább templomba!

Előzmény: asdqweasdqweasd (3024)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.11.28 -4 0 3024

*nincs a teljes testfelülete alatt lepedő (rosszul fogalmaztam)

Előzmény: asdqweasdqweasd (3023)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.11.28 -5 0 3023

A kép célja jelen esetben egyértelműen a magamutogatás... berak egy képet, eltakart arccal és a néző felé fordított nemi szervvel, ezt nem lehet máshogy értelmezni, minthogy tessék, nézzétek mim van. Van ennek is helye... de nem itt, ez egyértelműen szexuális célzattal felkerült kép, amin ráadásul a hölgy úgy szaunázik, hogy a teljes testfelülete alatt nincs lepedő. Tehát nemcsak, hogy nem idevaló, még rossz példát is mutat. És te nagyon félreértesz valamit... ez a fórum nem a szabad testkultúrát hirdeti.... az a naturista topic. A szaunázásnak nem a naturizmus a lényege. Én nem vagyok naturista, mégis rendeltetésszerűen szaunázok. 

Előzmény: esspí (3022)
esspí Creative Commons License 2016.11.28 0 5 3022

Nem gondololom,hogy egy meztelenül szaunázó férfi képén bármelykünk jobban,vagy kevésbé háborodna fel,mint az ismeretlen hölgy szaunaaktján. Magamutogatás,vagy csak reklám Mórahalomnak,végülis-mindegy is...

A legtöbb szaunaillusztrációról ránkmosolygó,illően lepedőbe csavart hölgynek sem jutott a lepedőből a talpa alá-és ez a tendencia élőben is megfigyelhető...(Valahol érzem ,hogy igazad,van,de nem gondolom helyesnek egy szabad testkultúrát hirdető fórumon kivetni valót keresni bárki pőreségén .)

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.11.28 -3 0 3021

Szerintem nem az.... a másik meg, hogy mi célja volt a magamutogatáson kívül a képpel? Ha egy férfi lenne a képen akkor nagyon nagy lenne ám itt a felháborodás... szerintem ez a kép pont annyira nem illik ide mintha egy férfi szerepelne rajta. Van a magamutogatásnak is saját topicja.... Ellenben ha valaki a helyes szaunahasználatról szeretne képet felrakni, hogy hogyan kell helyesen szaunázni, annak is megvan a módja, szép, igényes képek vannak fent a neten, ahol ráadásul még helyesen is szaunáznak.

Előzmény: akkornemcsakúgy (3020)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.11.28 0 2 3020

Valóban az lenne az ideális, ha testfelület nem érintkezne a szauna paddal. De az átlaghoz képest, azért ez még elég kulturált szauna használat.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3019)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2016.11.28 0 0 3019

Ha jól értelmezem a topikcímbeli dolgot, itt az a vonal irányadó, hogy a lepedő vagy törülköző érjen végig, azaz ne érintkezzék a bőrfelület a fafelülettel közvetlenül.

Előzmény: akkornemcsakúgy (3017)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.11.28 0 0 3018

Én meg a lába alatt nem látok semmit, de lehet hogy én tévedek.

Előzmény: akkornemcsakúgy (3017)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.11.28 0 0 3017

Lehet. Jogos. Bár én azt a fehér valamit a pad és a hölgy között lepedőnek nézem. De biztos tévedek. 

Előzmény: asdqweasdqweasd (3016)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.11.28 -3 2 3016

Ezt a képet nem ide kellett volna kirakni, hanem a mutogatós topicba. Nincs törölköző a teste alatt a hölgynek, és a képnek nincs semmi használható értéke a magamutogatáson kívül. Ajánlanám a "Hölgyek, Urak, Szex" fórumcsoportot.. ott talán vevők az ilyesmire.

Előzmény: gevera (3014)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.11.27 0 0 3015

Csak Mórahalomra jársz?

 

Előzmény: gevera (3014)
gevera Creative Commons License 2016.11.26 -1 5 3014

Hétköznap  

Előzmény: néró2012 (3007)
gevera Creative Commons License 2016.11.26 0 1 3013

Nagyon jó,nincsenek sokan

Előzmény: néró2012 (3007)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.11.24 0 1 3012

Első alkalom, alakítgatják a kereteket. De legalább van ilyen kezdeményezés. Azt meg csak remélem, hogy lesznek annyian, hogy érdemes lesz folytatni.

A gyerekek kizárása. Mivel gyógyfürdő, talán alapból sem igazán gyerekeknek való. Bár napközben mehetnek. Este lesz, talán ezt is már késői időpontnak gondolják gyerekeknek. Egyébként tényleg semmi indoka nincs, a naturista strandokra is mehetnek gyerekek, és működik is a dolog. Azzal viszont egyetértenék, hogy 14-16 év alatt csak szülővel mehetnének.

A lepedőben közlekedés meg csak lehetőség. Aki nem akar, az nem használ.

Előzmény: BAZS (3010)
csirihau Creative Commons License 2016.11.23 0 1 3011

Danubius Héviz

Kipróbáltam. Van egy belső textiles és kinti textilmentes rönk szauna. Vegyes élményekkel. Lehet, hogy csak kifogtam 3 rossz napot, mert a textiles szauna részlegen, valami örült olajjal locsolta meg a köveket és kigyulladt a preferált részleg, s így csak a textilmentes részleg üzemelt. Amúgy meg "csodálattal töltenek el" azok a kedves 80-110kg-os  180-190cm magas szaunázok, akik mindig elférnek fekve a 120cm hosszú, 55cm széles szauna törülközőn! Ők azok, akikre  a meleg zsugorszerűen hat. Gond az, hogy ez valószínűleg csak nyaktól felfelé érvényes! A másik kedvenc pozitúra, mikor ugyanez a törülköző a derék köré van csavarva, s más semmi. A láb a padon naturban, a csepegés a padra naturban!  Egyértelműen és világosan ki van plakátolva a rendeltetésszerű használati útmutató, s a tilalmi tábla, mégis megy a hülyeség. Bepróbálkoznak a fürdőruhával, a papuccsal, tenyérnyi törülközővel, s a lepedő alatti fürdőruhával. (Ez utóbbit fel sem lehet értelmesen fogni, s igazából nem is lehet kifogást emelni miatta, mert hogyan? Én inkább kimegyek, ha észreveszem.) Mindig gyanúsan méregetem azt a szauna felé tartó emberkét is, akinek a kezében 1db  törülköző van! Persze az udvarias figyelemfelhívásra a reakció mindig a sértődöttség. Azért lehetett jókat  izzadni, de lehetőleg a csúcsidő elkerülésével, vacsora idő alatt vagy után. Meglepő módon az idősebb korosztályú vendégek jobban  magukévá tették itt a szauna kultúrát. A helyzet ettől függetlenül nem nagyon fog javulni, mert a szállodák nem fognak szauna figyelő recepciót üzemeltetni a vendégek esetleges elvesztése miatt, s még a feleségem ( nemhogy egy egyedül szaunázó hölgy) sem akarja megkérni  a kedves férfi vendéget, hogy vegye már le a gatyáját és/vagy  natur/lepedő módon használja a kamrát, nem beszélve a textília használatról. Egy olyan automata zuhanyzót sem fognak soha beépíteni, mint  az autómosóknál, vagy a vegymentesítésnél használnak, hogy szaunázás előtt zuhanyozzon már le a kedves vendég, s véletlenül se jusson eszébe szauna lepedőként használni i azt törülközőt, amit a zuhanynál használt! Végeredményben megfelelő időpont kiválasztással és időnként némi határozott vehemenciával ( ami nem éppen a tökéletes kikapcsolódás jellemzője) jót lehetett  szaunázni.

 

BAZS Creative Commons License 2016.11.23 0 0 3010

Én úgy látszik szigorúbb vagyok... Tegnap épp felhívott egy hölgy és megkérdezte, hogy a naturista rendezvényeken vannak-e gyerekek és lehet-e törölközőben/lepedőben közlekedni.

 

Most már értem miért. :-) 

Itt pl. csak felnőtteknek szól a textilmentes est...és odaírták, hogy lehet  közlekedni törölközőben a medencéig, pihenőhelyig. Aztán  a pihenőhelyeden már fekhetsz vajon meztelenül? Vagy csak fürödni lehet textilmentesen és netán szaunázni?

Sztem ez az etikett így marhaság. Ha már textilmentes, akkor sztem legyen már szíve joga mindenkinek úgy közlekedni ahogy akar, ha fázik törölközőben, ha nem akkor meztelenül. De itt nem azt írták, ha a hőmérséklet miatt lenne a gondod akkor bebugyolálhatod magadat.

 

Ki is akar törölközőbe csavarva közlekedni egy textilmentes helyen?

 

Sajnos nekem messze van ez a fürdő, de kíváncsian várom majd a tapasztalatotokat.

 

 

Örülök, hogy van lehetőség az ország nyugati felén is textilmentes estekre. Persze én jobban örülnék egy naturista házirendnek, ahol nincs kizárva a család és a gyerekek se... 

Előzmény: akkornemcsakúgy (3009)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.11.23 0 2 3009
esspí Creative Commons License 2016.11.23 0 0 3008

Ő.ő.ő...izé...összebújni?   (nagyon szégyellem,ha félreértettelek ,de ha igazán izgi élményre vágytok,próbáljátok egy fürdőruhásban... valamint minden tiszteletem,ha mondjuk egy kilencven fokos szaunában úgy tíz perc után...!  Viszont a szaunázás utáni órákban vitathatatlan ;)

néró2012 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 3007

Üdv!

 

Mórahalmi nudista szauna részlegről kinek volna tapasztalata hétköznap mennyien vannak?  kulturáltak vannak vagy hangoskodók is  ? lehet kicsit összebújni?

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2016.11.23 0 2 3006

Ezt én sem értem, hogy az egyeseknek miért okoz problémát, ha a másik lepedőben van, "múmiáskodik". És? Fürdőruha nélkül van. A többi az ő dolga. Persze, hogy vicces amikor valamit a bőrre kellene kenni, és szerencsétlenkedik. De ez az ő dolga. Nem térdig érő vizes gatyában ül bent és ez már nagy eredmény. A másik amit nem értek, a korosztály. Miért számít, hogy fiatalos, lehetőleg többségében nő legyen a vendég? Illetve értem, de akkor nem a szauna miatt ment, akinek ez problémát okoz. 

Előzmény: asdqweasdqweasd (3004)
esspí Creative Commons License 2016.11.22 0 0 3005

Az Aquasziget honlapján elég egyértelműen leírták,hogy a szaunákkal együtt az egész wellness rész naturista terület.Az bizony elég gáz,hogy a helyszínen kitáblázva megtoldották a ,,nem"szócskával... Viszont a,,múmiásodás"elitélésében nem osztom véleményed.Persze,a naturista,legyen naturista (krumplileves után szabadon),de a legfontosabb,hogy tartsa be a higiéniai előírásokat(nektek,szaunaőrülteknek nem részletezem),ne viseljen fürdőruhát,el tudjon lazulni. Feleségem az első szeansz előtt még az öltözőbe bújt beburkolózni,de utána már meztelenül zuhanyzott,elsétált a medencébe,szépen szárazra törölte magát ...és azóta is csak meztelen szeret szaunázni. Szóval a jó példa,no meg a mézes kence... Azt mindenesetre tartsuk szem előtt,hogy a szaunázás nem a naturisták kiváltsága! (Itt jegyzem meg,én sem vagyok naturista,de saját ,és embertársaim ruhátlansága számomra nagyon felszabadító érzés!)  A korról,nemről-Az tényleg nagyon jó,ha a szaunázás valóban koedukált tevékenység.Az igazán jó társasághoz szükség van mindkét nem jelenlétére. De igazán helytelen gondolat nem örülni bárki jelenlétének,csak ,mert idősebb nálunk,vagy egyneműek vagyunk.Erős heteroszexuális beállítottságom ellenére jobban örülök egy barátságos bácsinak,mint egy sértetten gyanakvó csinibabának... És ha neked.csak a szombat jó...Siófok Galériusz nagyon messze van?

Előzmény: tamasoccse (3001)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.11.22 0 1 3004

Ahogy előttem is mondták, ez egy fejlődési szakasz...a "múmiáskodás" is egy szakasz a fejlődésben. De legalább már fürdőruha nélkül van. Ne küldjük már vissza a fürdőruhásokhoz...Valójában őt zavarhatná, hogy te vagy anélkül.. Téged max akkor zavar hogy ő be van bugyolálva ha kukkolni jársz oda. Ha fürdőruha van rajta akkor jogos, hogy azonnal ki kell küldeni, mert az az egészségedre és a te pihenésed rovására megy (mert büdös.. nekem legalábbis az). De ha egy lepedővel körbe van csavarva, az csak akkor zavar valakit, ha kukkolni akarja... mert ugye abban nem tudja...egészségileg, és pihenésileg neked ugyanaz, mint ha nem lenne rajta semmi. Én sem csavarom be magam (csak ha kötelező), de nem is zavar ha valaki becsavarva ül bent... az ő baja, nem az enyém.

Thomas Konroy Creative Commons License 2016.11.22 0 0 3003

Egy évvel ezelőtt Bükfürdőn és az osztrák Locsmándon szerencsére nekem pozitív volt a tapasztalatom. Persze az közel s távol nincs Budapesthez, de megéri elutazni ide.

Pénteki Lukács szaunafelöntésekről szoktak még jókat mondani, remélem elkeveredek lassan oda is.

Előzmény: BAZS (3002)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!