Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.22 0 0 62256

 Mit jelenthet az , hogy "kazánunk maszek kazán"  ?

 

 

   Ezek szerint vannak állami kazánok is ?

 Szvsz . lehetnek egyedi építésű, kis sorozatú és nagy sorozatú kazánok.

 

 A maszek egyébként annyit jelent, hogy magán szektor.

sebesguszti Creative Commons License 2012.09.22 0 0 62255

Mi is a kazán szivatyújára gondolunk hogy nem elég a két szintnek azért van 14 radiátor termosztát nincsen.A kazánunk maszek kazán de elég a teljesitménye igy lett elkészitve: De ez is érdekes mert amikor gázzal fütünk akkor szinte teljesen egyformán melegek a radiátorok lehet hogy a gázkazán szivatyuja?

Az mitöl lehet hogy a vegyestüzelésü kazánuk elengedi a nyomást 1.2-röl lemegy  0.5-0.8-ra 2 nap allat de nem szivárog sehol semmi

Előzmény: halaloszto (62253)
morgen66 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62254

Milyen szelepek vannak a radiátorkon?

Visszatérőn elzárók vannak?

 

Alsó szinten milyen szelepek vannak?

 

Termosztátos?

 

Milyen a kazán?

 

Légtelenítés menete

 

A fűtési rendszert feltöltöd 2 bárra,majd a radiátor előremenőjét elzárod és ha van légtelenítő  a radiátoron akkor

azon kiengeded a levegőt , ezt minden radiátornál elvégzed, arra figyelj hogy a nyomás ne essen 1 bár alá.

 

 

Előzmény: sebesguszti (62252)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62253

ha a teteje meleg, az alja hideg, az azt jelenti, hogy jol mukodik, csak keves vagy nem eleg meleg vizet kap.

 

viszont ha tobb vizet adsz neki, akkor mashol lesz kevesebb! gondolom ez igy ket szinttel mar egy jo bonyolult rendszer, sok cso, sok radiator. ha nekiallsz piszkalni a beallitasokat, konnyen meg rosszabb lehet. egyszerre csak egyet valtoztatni, napokig figyelni, jegyzetelni! az is lehet, hogy a kazan szivattyuja mar keves egy ekkora rendszerhez.

 

amugy termofejek vannak?

 

Vajk

Előzmény: sebesguszti (62252)
sebesguszti Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62252

Nem fűti fel rendesen a szobákat 21-22 foktol nem megyen fentebb nekem elég de  a kisgyereknem nem.

Előzmény: halaloszto (62251)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62251

akkor vegyuk megis elorol. 

 

tartja az emeleten a futes az elvart homersekletet? 

 

a radiatornak nem az a celja, hogy meleg legyen, hanem hogy rendesen futse a lakast. ha ezt megteszi, akkor nincs vele semmi baj. ha most felig melegen jol fut, akkor teljesen melegen tulfutene, es az lenne a kerdesed hogyan kellene visszavenni.

 

szoval ha a futes megfelelo, akkor ennek igy kell lennie es kesz.

 

Vajk

Előzmény: sebesguszti (62250)
sebesguszti Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62250

Melegebnek kellene lenni mert levan szigetelve rendesen a tetötér és boszant hogy csak félig melegek a radiátorok. De szerintem csak a légtelenitést nem jo csinálom. Régebben mig nem volt a tetötér beépitve addig kiegyelitö tartály volt most zárt rendszerü és mindig elengedi valahol a nyomást 1,3-rol lemegy 0.6-bárra a nyomás 1-2 nap után.Ha jol tudom de nem biztos 1.3 bar elég a zárt rendszernek.Sehol nem lehet látni szivárgást csepegést

Előzmény: halaloszto (62248)
ilias Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62249

Nem spórolás végett nincs rajtuk. Csak egyszerűen mehet ott nyugodtan állandóan a fűtés, anélkül, hogy szabályozni kellene.

Tehát áramlástanilag mindegy? Korábban valahol olvastam, hogy az alsó szelepeket lehet/kell szabályozni, hogy ne túl gyorsan vagy lassan áramoljon vissza a víz. De lehet, hogy ez sületlenség. Csak ezért kérdeztem.

Előzmény: Törölt nick (62246)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62248

es hideg van fent, vagy jo a homerseklet?

 

Vajk

Előzmény: sebesguszti (62247)
sebesguszti Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62247

Tanácsot szeretnék kérni töletek  3 éve építettük be a tetöteret és fent valamiért csak a radiátorok felsö része melegszik az alja tök hideg ki van légtelenitve de lehet hogy nem jol csinálom vagy az also szinten kéne valamit elzárogatni és hogy a vizet felfelé kényszeritse.A lenti rész még hagyományos falonkivüli vezetékel van megoldva az hogy hány collos azt nem tudom a felsö rész meg azal a müanyag vezetékel ajzat betonba.A légtelenitést csinálom rosszul vagy valami nagyon el tolt a szerelö?

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62246

Bármi gondod van a tél közepén a radiátorokkal nem fogod tudni kizárni a rendszerből.

Minden vízet le kell engedned majd.

Ezt kérdezd meg a párodtól,hogy neki gondot jelent-e.:))

Ne azon a 2-3 ezren akarj sporólni amibe a szelepek kerülnek.

Előzmény: ilias (62244)
ccrider75 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62245

Köszönöm!

Előzmény: morgen66 (62223)
ilias Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62244

Sziasztok!

 

Lenne egy amatőr kérdésem:

 

Nagy gond az, ha 1-2 radiátort "közvetlenül" (radiátor szelepek nélkül) kötök rá a fűtésrendszerre? Négyen viszont van. Jár ez esetleg valmilyen veszteséggel?

 

Köszi a válaszokat előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62243

Köszi a választ.

 

Sikerült megoldani egy csötermosztáttal és egy kétpólusú bojlerkapcsolóval.

Lehet nem ez a hivatalos neve.:)

Előzmény: tűz_tér (62189)
Gábor987 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62242

Sziasztok!

Korábban meglévő FÉG C-18-as kazánunkat - nyílt égésterű, kéményes rendszernél maradva BAXI Fourtech kombi típusra cseréltük. Fűtési rendszerünk nyílt tágulási tartállyal rendelkezik, mivel egy fatüzelésű kazán is a rendszerben van (amit az olcsóbb fafűtés miatt hétvégenként használunk), és annak követelménye, hogy nyitott tagulási tartály legyen. A szóbajöhető kombi gázkazán típusok közül erre a BAXI-nak ezt a típusát javasolták. A kazán szépen működik, egyetlen, de nagyon zavaró baja van, hogy nagyon hangos zörejek vannak benne, nemcsak fűtéskor, hanem melegvíz készítéskor is. Néhány napig, amíg a márkaszervízes beüzemelésre nem került sor, és le volt zárva a fűtési kör elmenő és visszajövő ága, és 1 bar nyomás alatt volt a kazán, teljesen csendesen ment a melegvíz készítés! A szerelő azt mondta, hogy a zajt a fűtési kör megnyitása után nyilván a nyomás szegénység okozza, de a zajon kívül ez semmilyen más problémát nem fog jelenteni. Kérdésem: van valakinek ötlete, hogyan lehetne orvosolni ezt a zajt? És tényleg nem okoz semmi műszaki problémát, vagy élettartam csökkenést? A nyílt rendszert a fás kazán miatt nem akarjuk zárttá tenni.

waryou_84 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62241

Üdv az Uraknak!

 

Tanácsot, ötletet szeretnék kérni tőletek a most épülő családi házunk fűtésének szabályozására. A ház kétszintes az alsó szinten vegyes (padlófűtés+radiátorok) lesznek, fent csak radiátorok. A fűtést baxi duo-tec kondis kazánnal tervezzük, a melegvíz ellátást pedig indirekt tárolóval. A padlófűtést szeretném olyan termosztáttal szabályozni, amely a padló hőmérsékletét tudja mérni a pontos szabályozás miatt. A radiátorokra termoszelepeket gondoltam, de nem tudom, hogy ha külső hőmérséklet érzékelős termosztát lenne felszerelve azzal együtt működőképes-e a dolog? Milyen egyéb variációk jöhetnek szóba?

Előre is köszi a segítséget!

mackalac Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62240

Szép napot!

 

Tanácsot szeretnék kérni: Mágnesszűrőt vagy iszapleválasztot tegyek a fűtési rendszerembe?

Kb. 5 éve készült,müa. csövek, kondis kazán,50C előremenő, fele radiátor,fele padlófűtés.

Az áramlás-állítón vettem észre, h fekete a víz a rendszerben.

Köszönöm.

Mackalac

 

 

 

morgen66 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62239

Ahol belemegy a víz ,vagyis a tartályból vagy a gyorsöblítőből,azok a gumitömítések belső mérete

vagy 32 vagy 40 mm- esek a külső átmérö mindkét esetben egyforma.

 

Régi wc nél előfordulhat hogy gumitőlcsér kell a csatlakozáshoz.

Előzmény: laca1313 (62235)
morgen66 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62238

Vegyél egy felsőrészt és próbáld bele a régibe,ha jó akkor az ősszeset kicserélheted.

 

Termofejek nem egyeznek,nem biztos hogy egy másik termofej fogja üzemeltetni a mofém szelepedet.

 

Méret szerint 30 1,5 az elterjett.

 

Ezt elovashatod

 

http://ezermester.hu/cikk-2040/Termosztatikus_szelepek

 

 

Előzmény: laca1313 (62235)
tibor200 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62237

Üdv

 

4,5c átmérőjű a wc csésze kifolyóm ahol hátul belemegy a víz, nem lejhet kapni csak 5,5cm átmérőjűt. Raktam bele ragasztottam volna pvc csövet , de nem ragazstotta a szilikon . Úgy látszik nem jó a szilikontömítés vízzárót kellett volna venni.

Egyébként járható út szilikonnal rögzíteni  két egymásba egymásra tolt csövet, jó megoldás?

laca1313 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62236

Egy tipp. Nézd meg milyen hollanderrel van bekötve a szivattyú, mert ha olyan csinos kis rézzel, akkor abban lehetséges hogy van elzáró gömbcsap. (lapos csavarhúzóval, vagy imbuszkulccsal lehet forgatni, nincs tekerője. A emelési magasság szerintem a kinyomott oldali vízre értendő, a bemenő oldali szintjéhez képest pluszba.

Előzmény: atti78 (62226)
laca1313 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62235

Megpróbálom mégy egyszer, hátha idevetődött valaki hozzáértő.

 

Üdv mindenkinek!

 

Ha valaki tud segíteni, kérem tegye meg.

Egy régi fűtési rendszerű ház, két két szobájának fűtését szeretném szabályozhatóvá tenni. A rendszer nem mai csirke, így Mofém 79 radiátorszelepek vannak felszerelve, 3/4" 1" méretben. A rendszer párhuzamos, így kizárható bármely radiátor. A gondom csak az, hogy nem igazán szeretném a szelepeket teljesen kicserélni, hanem csak a besőrészüket. A neten találtam is ilyen csere alkatrészt, de nem tudtam rájönni, hogy az csak a Mofém Ideal szelepekhez jó, vagy jó a Mofém 79-hez is. Meg azt is jó lenne tudni, hogy másfajta termofej rárakható e a Mofémes belsőre, mert a Mofémes termofej horror áron van.

Jól jönne egy kis segítség.

morgen66 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62234

Szerintem a két független jobb.

 

Baxi egy középkategóriás készülék.

 

Sürgősen kell intézkedned és sok pénzre mert ha másik készüléket tetetel fel ahoz 

hivatalosan gázmeó is kell,plusz kéményes.

 

Ha féget  fégre cserélsz akkor olcsóbban megúszod,persze ez csak az én véleményem.

Előzmény: cholard (62232)
morgen66 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62233

Azért nem melegszik egyformán mert levan tapad az a kis pöcök.

 

Nyáron maximumra ki kell nyitni.

 

Szét kell szedni és megtisztítani.

Előzmény: dokiki (62231)
cholard Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62232

Üdv mindenkinek!

Társasházi lakásomban jelenleg Fég kazán és vízmelegítő van, mindkettő kéményes. Megértek a cserére, mivel amint ideköltöztem a vízzmelegítőt szereltetnem kellett, meg elég hangos is (a szomszéd folyton panaszkodik), a kazán meg megbízhatatlan, évente kétszer savazom, mindig attól tartok, hogy egyszer kaput, aztán itt állok a gyerekkel meg az asszonnyal a 15 fokos lakásban. Naszóval két kérdés: érdemes e kombi kazánra váltanom, vagy legyen két független (a tartályos az ára miatt és a helyigénye miatt felejtős)? A másik : a gázszerelőm a Baxi Ecofourt ajánlotta. Mennyire megbízható ez a készülék, valami vélemény jó lenne róla.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

dokiki Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62231

Szia,köszi.

Most néztem,a cucc Hili gyártmány,a kis fehér keréken van +,- jel,csak nekem furi,hogy elég nehezen lehet a kis pöcköt kézzel ki-benyomni,félek hogy a müa kerék átszakad.

Meg minden radiátor ki van nyitva,de nem egyformán melegednek.72 nm,gázfűtés.

urbancsok Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62230

Termosztatikus radiátorszelepnek nevezik. A kézikerék helyére lehet a termosztátfejet felszerelni. A szelep tetején található csavar a légtelenítő.

Előzmény: dokiki (62229)
dokiki Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62229

 

a másik kép

dokiki Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62228

Sziasztok,

 

nemrég költöztünk albérletbe,ahol a képen látható radiátor szelepek vannak.Nekünk otthon teljesen másfajta volt,olyan,amin a szabályzó egy menetes folytót tekert ki-be.Ezen meg valami olyan rendszer van,hogy a kis fehér tekerentyű valami kis tüskét tol be-ki.Ennek ilyennek kell lennie?

Vagy kell rá valami termosztatikus szelep?

Valamint felül van egy szabályzócsavar,az mire jó?

morgen66 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62227

Lehet hogy levegős a rendszer ,ezért nem forgatja a vizet.

Előzmény: atti78 (62226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!