Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56182

Sziasztok!

 

Szandra! Én is egyetértek Tomával. Ha nem muszáj, nem kell a karmokhoz nyúlni! Viszont, akkor az árát sem lett volna ildomos felszámolni!:-( Cleonak is csak az egyik körmét kell időnként megkurtítani, a többi szépen kopik magától.

 

Ljuti! A ti esetetekben is egyet kell értsek!:-) Biztos, hogy ha nem éri semmi komolyabb kellemetlenség, szépen megnyílik majd, és idővel talán még élvezni is fogja a többiek társaságát. Ha tudtok, inkább kistestű, és hasonló korú kutyák társaságában próbálkozzatok a szocializációval!

Ljuti Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56181

Sziasztok, Köszönöm a megnyugtató infót! Akkor türelemmel várok.. :) és próbálom azért elkerülni a tömeget.. ja a kölyök kutyák amúgy ilyen jó nagyok voltak ám! Volt vizsla, golden, németjuhász és egyéb keverékek, de mind ilyen vehemens kajla fajta :) ő volt szegény a legapróbb teremtés.. volt egy francia bulldog, az meg ment, mint 1 tank...

Szeretnék eljutni egy mopsztalira is, ahol a tükörképével találkozhatna :) 

Üdv!

Előzmény: FoxxyC (56180)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56180
Szerintem sem lesz gond, a mopszok alapvetően kedvesek és barátságosak más kutyákkal. Persze minden kölyköt el lehet rontani - ami a szocializációt illeti -, de ti még időben vagytok! Nekem anno azt tanácsolták, hogy hiába kicsit megszeppen a kicsi, ne vegyük fel az ölünkbe, ha megbízható a másik kutya, hiszen ezzel csak még félénkebb lesz, nem pedig kiegyensúlyozott, talpraesett. Én ezt a tanácsot megfogadtam, még túl jól is sikerült, ugyanis Ozzy nem retten meg a legvérszomjasabb kutyától sem, hanem játszana vele.:) (Persze ennek én nem örülök, Tomával mindig vészjóslóan azt pedzegetjük, mikor járja meg a kis feka, és marcangolja szét valamelyik...)
Nem hinném, hogy egy másik kölyök olyan nagy kárt tudna tenni benne, nyilván Pedrot sem kölyök dogok és boxerek kergették meg...
Kitartást, biztosan feloldódik majd!
Előzmény: Ljuti (56177)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56179
A gonosz tacskókról és beagle-ökről nem is beszélve...
Előzmény: Tomahawk_ (56178)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56178
Nem lesz gond....pedig nem is vagyok oktató!:-)Szerintem kihagyott egy fontos időszakot a szocializálódás időszakából és most kicsit meg van riadva a fajtársaitól.Nemsokára jót fogsz nevetni az egészen, de fontosnak tartom, hogy vigyázz rá és ne ijessze őt meg, nála jóval nagyobb kutya. Pedrot kiskorában két fajta kutya kergette meg, egy német dog, és egy boxer notóriusan....ezektől a fajtáktól azóta is tart.
Előzmény: Ljuti (56177)
Ljuti Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56177

Sziasztok!!

Kérdeznék valamit, ami miatt nagyon aggódom. A Hurka szocializációjáról van szó. Zsazska már adott tanácsot ezügyben, de most úgy érzem valamit tenni kék..

Elvittem az uraságot vasárnap óvodába a 22. ker-be, mondván, h milyen csuda jó lesz, végre kölykökkel játszhat együtt és okosodik(mivel ilyen erdős részen lakunk, ahol a madár se jár, nem nagyon találkoztunk olyan kutyákkal, akkikkel közelebbi kapcsolatba kerülhetett volna). DE szerencsétlen úgy menekül minden kutya elől, h csak akkor áll meg, ha elsik a futás közben és már nem tud tovább menekülni. Akkor hasal és összekuporodik és rettentően fél.. a többi csak szagolta, próbáltak vele játszani, de nem érti mit akarnak tőle és csak várja, h békén hagyják.. Amikor viszont elmennek, akkor kicsit buffog utánuk és megy is, amíg felé nem fordulnak... utána fül, farok behúz és hunyorogva összekuporodik...a feladatokat viszont tökéletesen végre hajtotta, és el nem mozdult mellőlem.. de szerintem ez nem normális, h ennyire fél.. a foglalkozás végén hányt is.. annyira sajnáltam szegényt.

A kérdésem az, h hogyan lehet ezen segíteni? Meg fogja szokni, h nem bántják és megnyugszik? azt már nem is várom, h hepajozzon a többivel, csak ne rezeljen így be.. hétvégén megint vinném, csak félek, h ezzel ártok neki..

Az "oktató" azt mondta nem lesz gond..

Köszönöm a segítségetek! Üdv: Szilvi

Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56176

Épp ezt mondtam én is Zsófinak, hogy az ügyfél megelégedésére, legalább egy kis látvány farkasköröm vágást, ne adj isten reszelést csinálhattak volna, mert azon aztán tényleg látszik ,hogy rá sem néztek, vagyis, hogy csak ránéztek!:-)A többi megmagyarázható, de ez sajnos nem. Kicsit az a hasonlat jut eszembe, hogy ha elviszi az ember az autóját automósóba, akkor nem várja el, hogy motorolajat cseréljenek benne, de alapvető elvárás lenne, hogy tisztán kapja vissza a verdáját. 

juditka21 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56175
Köszi:) Viszont rég tettél már képeket, még mindig rossz a gép?
Igaz, mostanában én sem nagyon jutok el odáig, hogy a fényképezőről feltöltögessem.
Előzmény: zsazska (56171)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56174
A farkaskarmán látszik, hogy nem nagyon nyúltak hozzá. Ha a többiből nem is kell, azért annak a hegyét lecsíphették volna.
Előzmény: Bszandra (56170)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.31 0 0 56173

Szia Szandra!

Én 20 éve vagdosom a saját és ismerőseim kutyáinak a karmait, láttam már "télleg" sok kutyakörmöt és nem ítélném el a kutyakozmetikust ennyire egyöntetűen.Ezerszer jobb, ha kicsit hosszú a kutya körme, mintha vérzésig vágná a kozmetikus.Hetekig tartó sántulást okozhat,ha elszúrja a vágást.Elképzelhetőnek tartom, hogy  ő így ítélte meg jónak a dolgot.Még egyazon kutya egyazon lábkörmei között is lehet különbség, melyikből mennyit szabad, lehet vágni a sérülés veszélye nélkül.Amíg nem okoz mozgásbeli problémákat a kutyának a szemmel látható hosszú köröm addig nincs tragédia...én aszondom továbbra is, hogy inkább legyen hosszabb, mint vérezzen.Valószínűleg méginkább felháborodásodat vívta volna ki, ha egy sánta kutyát adott volna vissza mikor értemész.

Előzmény: Bszandra (56172)
Bszandra Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56172

Hát köszi, akkor nem ok nélküli az elégedetlenségem.:(

 

Az tuti, hogy mielőtt elmennék szabira, máshova viszem a csajt, a házban lakó nőci üzletébe. Kíváncsi vagyok, hogy ő mennyit fog vágni belőle.

 

Jah, nálunk így zajlott a hétvége: (a puncsolásos fázison itt már túl voltunk, ugyanis büntiben volt a kisasszony, mert megint kiette a virágföldet... :@ )

 

Előzmény: zsazska (56171)
zsazska Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56171

Tényleg jó sokat nőtt! Nagyon édes pofija van:-)) Jól mutatnak együtt!

 

Szandra! Ez a karomvágás vagy meg sem történt, vagy nagyon gyatra munka:-(( Talán az egyik körmén látszik, hogy vágott formája van, de az is elég silányra sikeredett:-(

Előzmény: juditka21 (56167)
Bszandra Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56170

Sziasztok!

 

Végre jó lett a telefon és a gép közti kapcsolatom, most tudtam lementeni róla a képeket.Szóval, Lufi körmei - a kozmetika után.

 

 

 

Fidra Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56169
Szia Rudmi!Mizu veletek?Mi megvagyunk;Frida idióta,Midra meg napról-napra szélesedik..Olyan édes!A krokodilt meg amit kaptunk tőletek Frida megette Midra meg szerintem nászajándéknak tekinti,mert azóta is csak hurcibálja magával a lakásban.Együtt alszik a macival meg a krokival.Viszi magával őket az ágyba.:)
Fidra Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56168
Köszi a gratulációt Maomopsz!Azért én is rinyázok egy kicsit hogy Midrus jó anya legyen és foglalkozzon a kicsikkel.Nekünk ez lesz az első ellés.Remélem minden rendben lesz a szüléssel is!Bízom benne hogy Frida is jól bírja a babákat.Nem a kicsiket féltem ,mert bántani nem fogja őket,hanem őt hogy letargiába esik.Nektek meg drukkolok hogy a picúrka épségben,egészségben nőjön fel!Amúgy megtartjátok?
Előzmény: Maomopsz (56138)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56167
Ennyi jó kép után teszek én is párat a fiúkról, mivel a kicsi már kétszer akkora, mint mikor hazahoztuk.
Dóciéknak pedig gratulálunk a második babához! (nemrég láttam iwiwen, hogy megszületett)


Ja, nekünk is megtört a fülünk, de nem aggódunk miatta. Annak idején Berrynek még ragasztgattam, de úgyis nő még a feje:) A gyerekeknek sem szokták az elálló fülüket leragasztgatni:D
veranéne Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56166
ja a miénk meg ágyban alvós =) de minket nem zavar... csak annyi van, hogy ugye elképesztően hullajtja a szőrét, és igen gyakran porszivozni kell, meg lerázni az ágyneműt :D

Előzmény: Aliii (56155)
veranéne Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56165
nagyon jó képek ezek is... :D amelyiken ugyanúgy fekszik mindhárom........... hiiihhihihihihii

nekem tegnap hozta a futár a mopszlis pólómat... :D

Előzmény: FoxxyC (56154)
veranéne Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56164
enyém (még? :D) annyira nem... bizonyos fekvőpozíciókban horkolgat, de ha akkor megfordítom vagy ilyesmi akkor abbahagyja. viszont röfög szüttyög, meg igazából mindenféle olyan hangot ad ki amire nem létezik megfelelő kifejezés.... :D:D
Előzmény: Aliii (56155)
veranéne Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56163
drága vagy :)) amúgy az SOS segítség témában láttam azt hiszem.
de jó hogyha már talált is pótmamit.
Előzmény: Maomopsz (56151)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56162
Látom nagyon elfáradtak! :)
Előzmény: FoxxyC (56154)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56161
Cuki! :DDDDD
Előzmény: Kutyafügg (56156)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56160
Már talált nekik pótmamát szerencsére! :)
Előzmény: veranéne (56148)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56159

Örülünk ha segithettünk! :)

Igen! A mi mopszaink is horkolnak! :D

A Mao szolidan, de a Dominó annak éllenére hogy lány ugy horkol mint egy megtermett felnőtt férfi. :D

De mi már ugy megszoktuk hogy nem tudunk jól aludni ha nem halljuk őket.

Előzmény: Aliii (56155)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56158

:D

Na az meg egyértelmü! :D

Előzmény: FoxxyC (56153)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.30 0 0 56157
Aranyos játék. Cuki a benne szereplő mopsz.:))
Előzmény: Kutyafügg (56156)
Aliii Creative Commons License 2009.08.29 0 0 56155
Köszönöm szépen a segítséget!! Átgondoltuk és teljesen igazatok van!! Most már rá se pillant az ágyra:)!!! ( Nektek köszönhetően!! Még egyszer köszi!!)
Ja és a ti Mopszotok is nagyon horkol??
Puszi: Aliii
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.29 0 0 56154
A napokban ellátogatott hozzánk Davis, Ozzy testvére, erről pár kép:)
Előzmény: veranéne (56149)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.29 0 0 56153
:)
És milyen jó nekik is, hogy sosincsenek egyedül, még ha a gazdik nincsenek is otthon!
Előzmény: Maomopsz (56150)
aviii Creative Commons License 2009.08.29 0 0 56152

szép hétvégét mindenkinek :)

 

puszi a piciknek és nagyoknak egyaránt :)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!