Keresés

Részletes keresés

oldember Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35796

Lehet, hogy lehet számszerűsíteni, de én még erre nem figyeltem. Megmondom ősazintén nem is nagyon érdekel.

Nyugdíjas vagyok , idő van (talán!??! :-)))) még bőven.

Hál'Istennek  anyám még él és ő szokott elszórakozni az iratmegsemmisítővel. 

Olyat vettem ami plasztikkártyát is tud vágni és egyszerre 10lapot bír. 

A más jellegű papírokat, amit nem lehet az iratmegsemmisítővel vágni, egyszerűen ósszetépem akkorára, hogy egy 50literes műanyag kádban kényelmesen beférjen (ha kisebb az nem baj!!) leöntöm vízzel és 2-3 óra múlva bő vízzel egyelőre kézzel "belegyúrom"  a vízbe. Kb. mintha kenyértésztát dagasztanék!! 

Közben néha egy-egy lapát fűrészport dobok bele és tovább "gyúrom"! Ugyan így csinálom az iratmegsemmisítős papírcsíkokkal is. 

Annyiban másként, hogy van egy pár darab 16literes festékes vödröm és mikor milyen kedvem van.

Ez így egy picit macerás, de gyorsabb mint berakni egy valamilyen keverőbe aztán onnan kiszedni és berakni a présbe. 

Szóval én egyelőre így csinálom.

 

Egyszerre 4db.-ot tud a prés, de már rájöttem, hogy több nem is igen lenne jó, mert nem tudná egyenletesen nyomni.

Persze azt nem mondtam, hogy közben nem gondolkodom valami "gépesítésen" , de addig is napi 70-80db. megcsinálható. 

A csúcs eddig 96db. volt. Igaz akkor előre be volt áztatva 8-9vödörrel és az csak iratmegsemmisítős volt.

A tapasztalatom az, hogy a leke az egésznek a sok víz. Minél több vizet használsz annál könnyebb a pépesítés felé vinni, de egyátalán nem kell pépesíteni. Lehet, de rájöttem, hogy fölösleges munka. Az elején mikor megcsináltam a prést, akkor nagyon precízkedtem és addig gyűrtem amíg szinte teljesen pépes lett. Semmivel nem lett jobb!! Úgyan úgy égett el mint a később készültek.

Elég ha pélpépes állapotú!

Egy idő után próbaként a "masszába" kevertem száraz szénát, (amit a kertben a fűnyíróval levágtam és megszárítottam) majd később(ősszel) száraz faleveleket. Nem volt rosz, de annyival nem lett jobb hogy érdemes legyen vele bajlódni. Annyi haszna volt, hogy eltüntettem amit korábban nem tudtam hová tenni.

A szárítást úgy oldom meg hogy a ház délnyugati falánál(ez a legnaposabb!) van a tűzifa is felrakva tavaly óta száradni 14méter hosszuságban.

No, ennek a tetején szárítom a papírtéglákat. Mivel nem minden nap csinálom ezért mire a következő adag jön akkor már össze lehet szedni és ugyan úgy berakni mint a farakást. Ez 2-3 nap.

Illetve én úgy raktam mint a téglarakást szokás, kötésben. Így egész magasra fel lehet rakni. Természetesen, itt aztán tovább szárad, ameddig akar, illetve egészen a tűzig!!   :-))) 

Próbáltam mindenkinek válaszolni. Remélem sikerült.

 

peti.olah Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35795

És ezt hogy? Vettél 3 centis samott téglákat a bómaxban, és azzal körbebélelted?

Mert nézegettem én itt mindenféle képeket, de amikor ég benne a tűz, meg hót korom minden, akkor a részletek nem látszanak. :)

Előzmény: ja nyugi (35792)
ja nyugi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35794

Persze a Lengyel szén miatt, a tűz magjánál 20 -as vaslemez van. A samott egyébként nem bírja a lengyel szenet.

Előzmény: ja nyugi (35793)
ja nyugi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35793

Eredetileg 34o mélység 300 szélesség.

Most 280 mélység 220 szélesség

Előzmény: ja nyugi (35792)
ja nyugi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35792

Miért a 4 tagos szolid+plusznak nagyobb a tüztere?

Meglepödtem, milyen hatékony lett. Tovább ég, tovább tartja a meleget, ha nem zárom le a primer levegőt a nyitott rendszer 100 celzius fokon muzsikál. Minimális fogyasztás, maximális tejesítmény. Meglepödtem, milyen sokat javult.

Üdv:

Józsi

Előzmény: Blue_Sky_007 (35791)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35791

Sajnoa a kazán tűztere nem teszi lehetővé, hogy ésszerűen oldjam meg.

Előzmény: ja nyugi (35789)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35790

Akinek van barometrikus huzatszabályzója, az ellenőrizze le, mert az enyémnek a billenő ajtó hátulja eléggé tele volt korommal és így elállítódik a súly többlet miatt.

ja nyugi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35789

Köszönöm!

 

Megspórolnád a konixot, ha samotoznál. Sokkal jobb lenne a huzatod.

Üdv:

Józsi

Előzmény: Blue_Sky_007 (35788)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35788

Nincs gond. Csak irigykedem. :-)

Előzmény: ja nyugi (35787)
ja nyugi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35787

Szia!

Bocs, nem akartalak bántani. Elég sokat töprengtem rajta, és bevált.

A slag el dugult, elötte 1984.-ben volt a rendszer tisztitva, nem ilyen alaposan.

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: Blue_Sky_007 (35785)
Vezo228 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35786

Arra gondoltam, hogy a puffer aljára teszek fel mágneseket, hogy a rendszerben lévő dolgokat csaspdába ejtsem. A leeresztőn keresztül pedig kiengedem a pufiból Úgyis itta leglassabb az áramlás a rendszerbe, így itt a legnagyobb arra az esély, hogy a kisebb részecskék leüllepedjenek. Mit gondoltok róla? Bizpnyára van egy csomó olyan szennyeződés is a rendszerben, ami nem mágnesezhető, vagy éppen nem ott mozog, ahol én így el rtudnám kaoni, de a vegyes kazántól várom a legtöbb trutyit kiiendulni.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35785

Az jó. Nekem nincs ilyen kutam. :-(

Előzmény: ja nyugi (35784)
ja nyugi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35784

Hali!

 

Magam is át mostam a fűtés rendszert. Legalább három órát vett igénybe.

Levittem a pincébe az 50 méteres slagot és a padlón elterítettem. Egyik végét a kazánfeltöltő csapjára szereltem, másik végét felvittem a fordító aknához. A fenti kazán feltöltő csapjához kötöttem a kút szivattyúját. Addig nyomattam a vizet, amíg kristálytiszta víz nem jött. Utána felvittem a slagot befogva a végét, és a lerakodott iszapot kinyomattam a slagból.

Végül is a fáradtságon kívül, mondjuk 25 Ft-ba került, gondolva az áramdíjra.

 

Üdv:

Józsi

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (35777)
peti.olah Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35783

Ez csak egy próba volt, nem vártam meg a kihamuzást, a szomszédnak meg mindegy, h 4 lapátttal v 6-tal szed ki a kazánból. Mondom, nem tudom, energiatartalmat sem számoltam.

Inkább az a cél, h a felhalmozott papírt (kb 1 m3) valahogy hasznosítsam. Újság formában nem ég el rendesen, csak lefolytja a tüzet, vagy folyamatosam piszkálni kell. Így meg csak rádobtuk a parázsra, és elégett teljesen.

Meg ebbe bele tudom vonni a gyereket (munkára nevelem a büdös kölköt:) ), nem balesetveszélyes, nagyon elrontani sem lehet.

Előzmény: joevagyok68 (35780)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35782

Egyet értek veled nálam sem az a cél, hogy kiváltsa a fát. Lényegesen kisebb helyet foglal a tégla mint a karton még összehajtva is. Becslésem szerint sokkal tovább fog égni mint idáig, mikor csak natúr össze vágva (mert egyben nem fért be) a kartont raktam be kazánba.

Az akadály idáig az volt, hogyan vágjam össze a kartonokat?

És milyen jó, hogy megosztjuk a tapasztalatokat, elég ha széthajtogatom a kartonokat meglocsolom mindkét oldalát és gond nélkül betudom rakni egy nagy hordóba és utána leöntöm vizel.  Egy – két nap után már lehet pépesíteni és préselni.

Az emelő megvan (kettő is) a prést 16 500Ft ért (3 téglásat) a napokban kapom meg.

Egy kis szalmiák szeszt hozzá keverek, hogy száradás közben ne büdősödjön, a festékbe is ezt rakom évek óta száradás után nincs utó hatása.

Előzmény: oldember (35774)
peti.olah Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35781

Milyen iratmegsemmisítőt használsz? Hullámpapírt összevágja?

Előzmény: oldember (35774)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35780

"Kis tűzzel égő első rakat parazsára tettünk 3 db kb 30 dekás kuglit, tartotta a vízhőfokot kb 30 percig, úgy, h közben a szivattyú folyamatosan vitte el a hőt, kint kb -5 fok volt."

Mondjuk ez azért pont nem mond el semmit arról, hogy "mennyi az energia tartalma " !  :-))

Mert ha már korábban leégett egy raka ,akkor

> lakás fel volt fűtve

> radiátosokból már nem "hideg" víz jött vissza

> és még parázs is volt a kazánba

 

Mennyi hamu maradt utánna ?

Előzmény: peti.olah (35778)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35779

Nekünk ennyi volt a gázkazánnál lévő iszapleválasztóban, majd 4 év után . Közben 1xsem lett kiengedve !

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=118041353&t=9054448

 

Úgy, hogy régi vas csövek maradtak, újradiátorok lettek felszerelve.

Mindez 2 év vegyeses és 2 év vegyes-fagáz + pufferes működés után.

Előzmény: Blue_Sky_007 (35777)
peti.olah Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35778

Én csak kézzel (karos áttétellel) nyomom, és csak 1db-ot. Ha csak papír, akkor nem tudom kinyomni, a pép eltömi a lyukakat, hajlik a 30-as zártszelvény a 90 kilómmal, de bennemarad a víz, olyan a kugli, mint a szivacs.

Ha keverek bele forgácsot, aprítékot, fűzfalevelet, akkor érezhetően könnyen kijön a víz, és jó tömör a kugli, nedvesen is pakolható, nem esik szét.

Napon egy hét alatt kiszárad (ha nem ázik meg közben:) ), vagy a kazán tetején fűtésszezonban (télen kezdtem csinálni, bár még eltüzelni nem tudom, csak tavasszal vettem vegyeskazánt).

A szomszédnál próbáltuk égetni, teljesen elégett. Kis tűzzel égő első rakat parazsára tettünk 3 db kb 30 dekás kuglit, tartotta a vízhőfokot kb 30 percig, úgy, h közben a szivattyú folyamatosan vitte el a hőt, kint kb -5 fok volt.

Előzmény: 42tibcsi (35773)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35777

Az iszapszűrő (F1 mágneses cirkulációs) mai éjszakai "termése".

Előtte a radiátorokban jól felkevertem az iszapot.

A rendszerem olyan 1200 liter körüli.

 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35776

Lehet számszerűsíteni, hogy mennyi munkaóra/brikett ?

Mindent beleszámítva....vagdosás, tépkedés, kevergetés, tömörítés, szárítás, pakolás....

 

Tényleg mennyi idő alatt szárad ki megfelelően ?

 

 

 

Előzmény: oldember (35774)
oldember Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35775

Bocsi! Félreütöttem!

A prés 2500Ft volt!!!!!

oldember Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35774

Bocsánat, hogy belekotyogok!

Én már kb. 2 éve csinálom a papírtáglát!

Igaz, elég kisipari módszerrel, de  elég jó eredménnyel. A prést magam gyártottam egyszerre 4db-ot nyom egy 10t-s olajemelő!

Csak az olajemelő került pénzbe 25600Ftért vettem az ócskapiacon.

A papírt(szinte minden fajtát) iratmegsemmisítővel felvágom. Amit nem lehet az iratmegsemmisítővel azt nagyjából eltépkedem , vizet rá festékes vödrökben és kb. 2-3 óra múlva egy 50 literes műanyag kádba  öntve, 1-2 lapát fűrészporral megkeverem. (fűrészpor mindig adódik a a favágásból!!) 

Eddig kb. 1700-1800db.-t csináltam.

Én mindig keményre préselem és teljesen elég!

Az igaz viszont, hogy a fához képest lényegesen gyengébb a hőértéke, de nem is az a cél, hogy a fát kiváltsa.  

 

Előzmény: 42tibcsi (35732)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 35773

Igen ez is így van a prés gyártója is felhívta a figyelmemet erre, mert ha nagyon összenyomjuk nem biztos, hogy elég az egész.

A fabrikettnél is azt tapasztaltam fokozatosan esik szét égés közben.

A nagy keverővel már próbáltam pépesíteni, egy idő után nagyon finomra darálja és a papírnak nyoma sincs, egy glet szerű sűrű anyag lett belőle. Na most ha ezt kipréselem (ha nem megy ki a lukakon) száradás útán ez nem ég el, mert nagyon tömör lesz.

Minden esetre kísérletezni kell vele főleg ha még apritékot is hozzá keverek.

Minden esetre ha sikerül végzek egy hatékonysági mérést, vajon mennyi hőt lehet kinyerni belőlük?

Előzmény: nagykunsági (35772)
nagykunsági Creative Commons License 2012.07.26 0 0 35772

Az, hogy a kész brikettnek milyen lesz az állaga, nem attól függ, hogy hogyan pépesíted, hígabbra vagy sűrűbbre, hanem attól, mennyire nyomod meg.

Előzmény: 42tibcsi (35746)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 35771

Ma vettem át a megrendelt Flamco Clean iszap leválasztót 1” 21 900Ft.

Ez tele van Pal gyűrűkkel de légtelenítő nincs rajta (szerintem is felesleges alul) csak az iszap le engedésére van egy csap. A puffer alsó része és a kazán közé rakom majd az Y szűrő helyére. Majd kiderül megéri e az árát.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 35770

Még annyit, ha nem akarsz bajlódni a töltet készítésel, az akvarisztikai boltokban lehet kapni kerámia raschig gyűrűket.

Én hajtottam magamnak kézzel olyan triangulart. :-)

 

http://www.aqua-box.hu/termekek/szurokozeg/keramia-gyuru-1-liter

Előzmény: joevagyok68 (35768)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 35769

Az a baj, hogy az U nem fog légteleníteni. Illetve pont a mikrobubikat nem. Arra vannak a rendezett és rendezetlen töltetek.

Előzmény: joevagyok68 (35768)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 35768

Megnézem köszi..

De lehet az is baj, hogy mivel az indirekt pinecében, cirkó felette fürdőben 4 méterrel majdnem, raktam egy rugós visszacsapót az indirekt hez, mert gravitációsan visszakeringett a "Meleg" a cirkó hőcserélőjébe a nélkül.

Anélkül lehet könnyebben légtelenedme, mert a bubik "felszállnának" a hőcserélőbe, és fűtéskor távoznának a radiátorok felé.

Gondoltam kiveszem a rugós visszacsapót, az u légtelenít ÉS megakadályozza a gravitációs áramlást..

Szerinted ?

Előzmény: Blue_Sky_007 (35767)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 35767

Ha már csinálsz akkor rendeset készíts.

http://oktatas.ch.bme.hu/oktatas/konyvek/vegymuv/VM_Torzs/Manager/VeBi_BSc/desztillalas_vebi_bsc.pdf

 

Ezek a leválasztó töltetek. A flamco meg a spiro is ezt használja.

Előzmény: joevagyok68 (35766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!