Keresés

Részletes keresés

orca75 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4515

Ezt a két gyönyörűséget Csehpes hozta be a munkahelyemre ma.

Nagyon szépen köszönöm ezúton is!

 

 

 

tamtomi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4514
Egy kis érdekesség Ózd -ról http://www.ozd.hu/index.php?sectionID=50&menuID=2#teglagyar
be-ri Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4513

Szia!

 Az MM ugye Csépáról való? Mészáros Mihály

Előzmény: V.M. (4508)
be-ri Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4512

Sziasztok!

 

Nekem is tetszik a Duray féle 2 címeres tégla, viszont nem a miénk. Ez egy másik cégnek a logója. Szerintem alkossunk sajátot.

 Tetszik a V.M.é is.

Viszont abban gondolkozzatok, hogy pl a tagkártya kb. névjegykértya méretű lesz. Tehát elég kicsi méretű lesz rajta a kép és ezen is jól láthatonak és olvashatónak kell lennie. Ezért minél kevesebb betűből kell, hogy legyen.

LUDLUM Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4511

Szeva!

 

Én volnék a cserép iránt is érdeklődő.

Minden érdekel ebből a témából is. Asszem ugyanilyent kaptam Be-ri- től is , de ez Téged ne tartson vissza.

Alig várom már a márciusi győri piacot!

Ugye nem felejtetted el?

Előzmény: felvidek22 (4506)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4510

szia F22!

Úgy látom te is a nyomtatott verzióban gondolkodsz, hiszen a számítógép több kulcsszó alapján is rendszerez.

Egyébként én is valahogy így gondolom a kérdést, valamikor a nyáron valami ilyesmi szempontokat vázoltam fel. 

A cserepektől én annyira nem jövök izgalomba, de van köztünk olyan, majd jelentkezik. Fogadatlan prókátorként mondom, hogy Kádár Jóska bá't biztosan érdekli.

Előzmény: felvidek22 (4507)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4509

szia!

Nekem is a felső tetszik. (megjegyzem, az ábrán Nagy-Magyarország körvonalai látszanak, nem az Osztrák-Magyar Monarchiáé. Emiatt én is osztom azok aggodalmát, akik tartanak a szlovák meg román reakcióktól).  

Csak emlékeztetek mindenkit (pontosabban az alapítókat, a többieknek meg most mondom), hogy az alapító jegyzőkönyvben nem határoztunk meg jelképeket, így címert se, logót se. Egyedül a tagsági igazolványra gondoltunk valamilyen -nem hivatalos- ábrát, téglaképet, vagy monarchia címert. Ez az igazolvány szolgálna- ha úgy tetszik- gyüjtési igazolványként is. Itthon nincs is baj velük, de ha valakik a szomszédos országok valamelyikében próbálják az ilyen, úgymond "irredenta " jelképet használni, hát..borítékolom az eredményt.

Két dolgot tehetük: vagy nem használjuk az igazolványt külföldön, vagy keresünk egy semleges ábrát. Tehát: hiába tetszik az első, mégsem azt javaslom, hanem a semleges másodikat, kiírva rá, hogy "Monarchia" Bélyeges Tégla Gyűjtők Egyesülete, 2006. A másik alternatíva pedig- ezt többen is javasolták már- , lehetne valamelyik téglafotó a fejlécben (akár a Durvay féle kettős címeres, akár a M(ária) T(erézia) + évszám, vagy bármi más)

Előzmény: be-ri (4487)
V.M. Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4508

 

     Sziasztok!

 

   Készítettem egy logó tervezetet,ami lényegében egy képmontázs téglarészletekről és betúszó.

 Az alap egy 40cm átmérőjú 8cm vastag jeltelen padlástégla, januárban találtam Kecskeméten. Erre vinnénk rá cégnevünket a közepére  O-M M-el, szép téglák betüiből. A két oldalára követve a tégla ívét: Téglegyűjtők Egyesüllete, fölülre pedig az alapítás évszáma.

 Az alap tégla nem egészen köralakú, engem némileg emlékeztet a Monarchia körvonalaira, de mégsem az.

 

 Durván lerajzoltam az elképzelésem,mellékelem a téglaképekkel együtt.

                                                      

 

   Ezekból az  elemekből gondoltam,  de lehet esetleg  más  O  vagy  M is pl nagyon szép a Mária Terézia  M betűje is.

 Bizony a logó elkészítésénél  tekintettel,hogy a Monarchiáról van szó nagyfoku toleranciát kell tanusítani.

 Egyezményeket, törvényket, iratlan elveket kell betartani. Ha nem is az a szemléletünk, hogy megfeleljünk valamennyi ránk leső  nacionalista igényének, de kerülni kell a sorskihívást!

 

  A logó legyen szép egyedi és mégis kifejező a többi a szívekben meg a gyújteményekben van, ami egyre több meber által látható.

 

 Várok minél több véleményt legyen az bármi, nem elég, hogy a hallgatás elutasítás!

 

 

 

 

     Üdv Mindenkinek!

felvidek22 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4507

üdvözlet.

 

a téglák osztályozásárol egy ötlet.

 

aztán hogy mit szóltok hozzá?!

 

arra gondoltam hogy felhasználhatnánk a nagyobbrenduséget a matematikábol. mint pl.  a szorzás nagyobb rendu mint  az osszeadás

 

itt például vannak olyan téglák hogy koronásak és évszám van rajtuk. akkor ezt a koronásak csoportjába tennénk, merthogy a korona nagyobb  hatalom mint egy évszám.  aztán persze a koronásakon belul lehetne tobb kisebb csoportot kialakitani. mint pl. a koronások föcim alatt lenne:   - koronások évszámmal

                                                                                 - koronások monogrammal

                                                                                 -stb.

 

 

csak egy otlet volt.

felvidek22 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4506

szevasztok.

 

ezeket találtam ma. már 3éve majdnem mindem héten elmentem mellettuk,és nem vettem észre. most figyeltem fel rá.

 

kérdésem.    érdekelne e valakit esetleg ez a cserép?????????????  lehet hogy tudnák tobbet is szerezni. jelenleg 1feles darabom van, de lesz még.

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V.M. Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4505

 

      Sziasztok!

 

  Ennek a téglának egy jóval gyengébb változatát 2 éve találtam Solton, most nagyobb szerencsém volt, aránylag jól látszik.

 Sajnos nem ismerem. Ha valaki tud róla valamit, jelezzen.A  G  betűben egy i vagy római I .

 

Üdv. mindenkinek!

orca75 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4504
orca75 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4503

Nekem a felső tetszik!

 

:-)

Előzmény: be-ri (4487)
csóricica Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4502
Begyűjtöttem párat a fenyőágas P K -sból,amiből kértél.A csomagtartót megint teleraktam Bogyiszlón. A Templom 1798-ban épült,többször felújították.A falak alja körbe van rakva téglákkal.A belsejét fogják lebetonozni,majd lapozni.A régi padló alól,a falak mellől,és az épületen kívül egy rakásból válogattam.Képeket majd lövöm.
Ja és a réz esőcsatornákat nemrég valakik lementették az épületről.Gondolom kiátkozták őket!!!
Egyébbként ez az én formám.Azöcsém meg a fater betüit már jónéhány fajtában begyűjtöttem ,a fiamé és az enyém meg sehol.
Előzmény: hb-tatus (4501)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4501

szia!

A b. nejem szerint már a második gyerekkoromat élem, tehát én is várom a karácsonyt...

az áhított tuglákból csak az FA -t tudom adni.

a kőmüves címét elküldöm magánba

Előzmény: csóricica (4500)
csóricica Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4500
A K szárát említettem neked,és majd töröm magam még néhány darabért(jobb álapotúért).Azt is mondtam,hogy a kitelepítettek között volt Kolep Keresztély nevü is.Bár nekem Koleb ( később Kamarás ) nevü zsidót neveztek meg egyértelműen,a forrásom is csak a háború után került oda. A kőmíves címét megköszönném.
A helyes szétválasztás pedig: T Z- Z T - T G A -F A.
Ma megyek Bogyiszlóra szintezni a lézerünkel egy templomba,ahonnan téglát is bontottak ki.Megígérték néhány rakatot is átrakhatokmajd.Úgy aludtam mint agyerekek karácsony előtt! :)
Előzmény: hb-tatus (4498)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4499
az előbb elfeledtem: nem tettél közöket a kívánságlistádra (mert azért nem hiszem, hogy egy db 9 betűs téglát keresel)
Előzmény: csóricica (4489)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4498

szia!

Ma du takarítgattam, meg előkészítettem fotózásra a tőled kapott tuglákat. Az álló K betűs meglepetést okozott: a K betű függőleges szára egy keresztben végződik; tudtad- e? holnap majd lefotózom és fellövöm.

A harangos téglával kapcsolatban: én is beépítve  láttam először , vagy 3-4 éve Szekszárdon. Bepofátlankodva a tulajhoz, megkérdeztem az eredetéről. Tőle tudtam meg a kőműves nevét és címét, majd őt megkeresve cseréltem tatai téglákra a harangosat. Ha kéred, megadom a nevét.

Előzmény: csóricica (4497)
csóricica Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4497
Tamtomi : nagyszékely Gerschli Lajos lehet a G L.
H B tata. Ma megint találkoztam a harangos téglával 3példányban beépítve Szegzárdon.Az EURONIX közelében van egy új épület homlokzatán.Néhány szerenscsétlen társa fejreállítva van beépítve .A fugák pediga téglák felszínéig fel vannak töltve.Összességében pancser mókulás az egész.
csóricica Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4496
A tapasztalat beszélt belőlem. Határokon kívül jobban jártam ,ha németül szólaltam meg egy idegennel szemben.A monarchia kőrvonalait pedig próbáld meg egy románnak ,vagy egy szlováknak mutogatni.
A kissebbségiek 10 kisméretűért 1000 forintot kértek volna el!!! Kiröhögtem őket,magamban viszont sajnáltam a téglákat.Haát neem loupom ín a pínzt!!!!
Előzmény: gyugyerák (4492)
Ha-Jó Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4495

Fizetési lista!

Én már nögdíjlistán vagyok, oszt mégis elhagyom az farkomat.

De meg is érdemli a nyavajás, miért bámészkodik, marad el örökké.

 

Nyomdakész a könyvem végre, csütörtökön viszem Gyarmatra a nyomdába.

Címe:" Amerre szél visz, s hullám utat ád." Akit esetleg érdekelni fog, rendelhet. A gőzhajós topicon van az ismertetője, tegnap tettem fel.

 

A hónap végén vége lesz a hajóvezetői tanfolyamnak, addig majd minden nap oktatok.

 

Elnézést az off-ért.

Üdv Ha-Jó

Előzmény: LUDLUM (4486)
V.M. Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4494

 

      Kösz a címet!

 Ezek asztán tényleg római téglák és elbűvölőek!

 

  Holnap fölrakok e logó tervezetet, címerek nélkül!

 

   Sziasztok!

Előzmény: gyugyerák (4480)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4493
Üdv. Az a baj hogy sokan nem foglalkoznak azzal hogy mi milyen szempontok alapján választottuk ki a logonkat mert nem tudnak túllépni a multon. Ha mi képesek is vagyunk rá ez nem biztos hogy megy mindenkinek. Ha viszont már magyarázkodni kezd az ember akkor az már veszett ügy.Szerintem nem szabad megadni a legkissebb esélyt sem arra hogy valaki kiforgassa a szándékainkat . Remélem a tégla szeretete fontosabb annál, hogy az legyen a lényeg hogy hol vannak az országhatárok .Szerintem mindegy hogy hol lakik valaki aki a téglát szereti az rossz ember nem lehet és bíznia kell a másik emberben is hogy őt is a tégla szeretete vezérli és nem más.
Előzmény: gyugyerák (4492)
gyugyerák Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4492

Sziasztok!

 

Volt már itt egy csevely korábban a Monarchia, mint terület, egység, stb.. jenetéséről a mi esetünkben.

Akkor is és most is: szerintem a Monarchia utáni idők már kevés meglepetéssel, kinccsel szolgálnak pecsétes tégla ügyben, a Monarchia ideje és területe a nagyobb falat. Ezt én csak mint területi és korbeli jelölést magyaráznám, nem közelíteném egy centit sem az irredentizmushoz - csak a béke kedvéért.

Ebben egyetértünk Csóricica... ;c))

Előzmény: csóricica (4491)
csóricica Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4491
A felső tettszik nekem ,csak én még rátenném az alsó évszámát is.Bár tatussal konzultáltunk egy kicsit,és elgondolkoztam azon,hogy a határaink túlsó oldalán mit szólnak a monarchia kőrvonalaihoz.Bár én sokat nem fogok a határainkon kívűl téglázni(valószínüleg).
Előzmény: be-ri (4487)
LUDLUM Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4490

Szeva!

 

Erre a szakmára én is gondoltam, bár nálam még nem csak gondolati síkon történik a dolog.

Egyébként tervezek én is begyűjtő utakat, de valahogy ezek maradnak meg gondolati síkon. Hogy a kettő között van-e ok-okozati összefüggés? Ezen még nem agyaltam.

Előzmény: hb-tatus (4488)
csóricica Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4489
Ésszerű érvelésed már nálam sem vitattam. A környéken sok helyen lehet álló koronás E betűset találni.Szakály melletti Ürgevár cselédlakásai csak ebből épültek.Örültem hogy felkerestél.

Fellőném a következő kívánságlistát:
T Z Z T T G A F A
Ki látott már íjjeneket? Vagy van valakinek cserébe esetleg?

Római téglát betükkel kínáltak nekem 12000 ft-ért erdélyből.Ytongot kellett akkor vennem.Ezt a rómait már feltettem egyszer,csak most rájöttem ,hogy ennek olyana saruja mint a mesebeli király ruhája. :)
Vagy ők még tudták mi a jó lábgomba ellen?Jut eszembe ,én még rohangáltam nyári szünidőben mezítláb 10 centis porban aratáskor!
Előzmény: hb-tatus (4478)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4488

szia

Öreg cimborám szokta volt mondani: nekem mindenem a szakma: b....szakma, vagy ne b....szakma?

Nem az együtt fújtatás eredménye, sajna nem az enyém, Kádár Jóskáé a darab.

Bízzunk abban, hogy jön majd még nyugisabb időszak, (meg kutyára teherautó)

Előzmény: LUDLUM (4486)
be-ri Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4487

Sziasztok!

Íme 2 variáció. Várom a véleményeket.

LUDLUM Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4486

Szeva!

 

Ez a remekmű abból a kollekcióból származik, amikor együtt fújtattunk?

El nem vesztem, csak első a szakma. Tudjátok: amíg az ember egy fizetési listán szerepel, addig....

Előzmény: hb-tatus (4476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!