Keresés

Részletes keresés

iaram Creative Commons License 2007.01.31 0 0 172
Szóval a keretet a végén akár egy csomagolópapírral is lefedheted .  A képet nem a kerethez hanem vastag karonlaphoz kell rögziteni (felesleges farostra pént kiadni). A paszpartut (színes) karonból kell kivágni - nem tudom jól írom-e - sliccerrel kell kivágni, ferdén ami nagyon nehéz. Először vonalzó mellett egyenesen kéne megpróbálni. Az utolsó mondatott nem tudom értelmezni, a kép nagysága határozná meg a paszpart szélességét?
Előzmény: omimanó (171)
omimanó Creative Commons License 2007.01.31 0 0 171

Köszönöm a segítségeket a keretezéssel kapcsolatban.

 

Egy kérdésem lenne még, hogy kasírozó fóliát, illetve paszpartunak való kartont hol lehet venni?

Ha én veszek egy keretet, akkor a keret hátlapjára kell kasírozni a képet, vagy kell vegyek egy farostlapot, vagy erősebb kartont? Paszpartuval kapcsolatban:Van ennek egy technikája, ahogyan az ember vágja? Elég ennek egy erősebb kartonlap? A hímzett kép mérete legyen a közepének a mérete?

 

köszi:Omi

yali Creative Commons License 2007.01.30 0 0 170
Koszonom a tanacsot!:))
Előzmény: iaram (169)
iaram Creative Commons License 2007.01.30 0 0 169
Arra ügyelned kell, hogy ugy rakd fel a falra, hogy ne nagyon érje a napsugár, mert az fakítja a cérna szinét.  A saját első gobelinen kb. 25-30 éves  és nem porosodott be. Sőtt, van egy ajándék régim ahol a paszpart koszos lett, de a kép nem látszik.. Volt egy rokonom aki ugy oldotta meg, hogy a keretre pluszba felrajszögezett olyan zsebkendővastagságu anyagot és azzal védte a kézimunkát. A gyapjúképemet ami a sulya miatt nincs üvegalatt időnként mind a két oldalán kiporszívozom.
Előzmény: yali (168)
yali Creative Commons License 2007.01.30 0 0 168

Nem porosodik  es fakul az az uveg alatt is egy ido utan? Nem tudom en meg csak nehany honapja kezdtem foglalkozni gobival es keresztszemessel, a legidosebb is csak fel eve feszit a falon. :)

Azt tudom hogy en gobit mar mostam, mert himzes kozben rakerult a kisfiam lekvaros mancsanak a nyoma es nem mutatott jol a kesz termeken. Semmi baja nem lett, azota is a falon log:))

Elsosorban kemenyito utan a keresztszemes kepek miatt erdeklodtem, amiket eddig elonyomottakat varrtam azok eleve kemenyitettek voltak,de most leszamolossal birkozom es ne artana kemenyiteni majd keretezes elott..

Előzmény: iaram (164)
zsongika Creative Commons License 2007.01.29 0 0 167

Szia!

 

Elküldtem közülük kettőt e-mailben.

 

 

Előzmény: Niksi021 (165)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.01.29 0 0 166
köszi, az egyiket én is megtaláltam, de nem az igaziak :(
azért nagyon köszönöm, hogy segítettél :)
Előzmény: 'szti (163)
Niksi021 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 165
Szia!
Nagyon szépen megkérlek ezeknek a párnáknak a mintáját át tudnád küldeni nekem, mert a kereszt szemes újságnak pont ez az egy része hiányzik és nagyon tetszik... a macisok és a zebra nem tudom hogy abban volt-e. de ha tudod kérlek szépen küld el nekem. Hálás köszönettel Nikolett. A mail címem: niksi021@vipmail.hu
Előzmény: zsongika (91)
iaram Creative Commons License 2007.01.29 0 0 164
Szerintem a bekeretezett képet, különösen ha üveg alatt van nem kell kimosni újra. Pláne ha kanavára varrod, az már eleve kemény anyag és a tartást igyekszik biztositani. keményítő ügyben nem tudok mit mondani még soha nem csináltam olyat.
Előzmény: yali (162)
'szti Creative Commons License 2007.01.28 0 0 163

Szia, talán ilyenre gondolsz

 

ezt , és ezt  találtam
Előzmény: Némakertész:) (161)
yali Creative Commons License 2007.01.28 0 0 162

Sziasztok:)

 

Imen koszonom a tippet. megnezem:)

 

 

En januar elejen az Ikeaban vettem kepkeretet tobbet is mert akcio volt,szep es olcso keretek voltak.

 

En kemenyito irant erdeklodnek, tudnatok-e jo minosegu kemenyitot ajanlani, szerintem a kikemenyitett kepet joval konnyebb hazilag keretezni  :))

A tuzogepes szerintem jobb megoldas mert egy ido utan a keretezett kepet is csak at kell mosni,ragasztoval rogzitve ezt nehezebb megoldani..

Némakertész:) Creative Commons License 2007.01.28 0 0 161
Sziasztok!

Megint egy kérdésem lenne. Még sosem varrtam előre elkészített terítőt, most mégis egy olyanra lenne szükségem (asszem DMC termék), hogy előre "kockázott" aida vászon. Aki tudja merre lehet hozzájutni, kérem, segítsen, ha nem megy, akkor meg majd bekockázgatom én....
köszönöm :D
iaram Creative Commons License 2007.01.27 0 0 160
A keretezéssel kapcsolatba. Csak a saját tapasztalataimat tudom mondani. Minden képemet egy kemény lapra rögzitem , ezt kasírozásnak hívják. Ennek is lehet variációjói. Csinálhatod saját magad, ha jól kifeszited és tüzögéppel rögzited. El is viheted megcsináltatni ahhol ragasztóval rözgitik , ennek is két módja van , vagy egy csikot kennek körbe rá és igy rögzitik, vagy valami vákumos megoldással masszivan rögzitik a kézimunkát. Ha térhatást akarsz elérni akkor tetettsz rá paszpartut, és ugy a keretet.   A keretet kérheted ott ahol kasírozzák, de olcsobb külön venni.
Előzmény: omimanó (159)
omimanó Creative Commons License 2007.01.27 0 0 159

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek.

 

Hogyan kell bekeretezni egy elkészült gobelin képet?Egy 15*15 cm-es royal-os képet varrtam ki. Elég hozzá egy sima képkeret?Nem kell kifeszíteni az anyagot? Üveglapos keretbe szokták tenni a kivarrott képeket? Pl. brico,ikea helyeken lehet venni szép kereteket?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv:Omi

Imen Creative Commons License 2007.01.25 0 0 158

Szia Yali,

 

Itt nagyon sok szép, ingyen letölthető madárka van.

 

http://www.vsccs.com/charts/FreeCharts.html

 

Jó (t)öltögetést:-)

Imen

Előzmény: yali (150)
yali Creative Commons License 2007.01.25 0 0 157

Zsongika koszonom, mindjart megnezem:))

 

Pmari, koszonom megkaptam a tablazatot, hasznalni fogom..:)))

zsongika Creative Commons License 2007.01.25 0 0 156

Vénusz fonalat a www.kezimunkabolt.hu címen tudsz rendelni.

 

Előzmény: yali (154)
pmari Creative Commons License 2007.01.25 0 0 155
yali! Éppen most küldtem át szorsolya-nak egy ilyen táblázatot. Elküldöm néked is. Ebben mindenféle variációra van lehetőség!
Előzmény: yali (154)
yali Creative Commons License 2007.01.25 0 0 154

Szia:)

En altalaban puppets-sel "dolgozom", de meg kell mondjam nem csinalok nagy ugyet az atvaltasbol, fokepp mivel meg nem talaltam  olyan tablazatot ami dmc-t puppetsre valtott volna. dmc-venusz atvaltassal mar talalkoztam viszont venusz fonalat (bar erdekelne ) nem tudom hol lehet kapni...

egesz egyszeruen beszerzem az adott szinhez legkozelebb allo szint  a puppets szinskalabol,es ez nekem eddig meg mindig bevalt....

Előzmény: pmari (152)
yali Creative Commons License 2007.01.25 0 0 153

Kedves Zsongika! Ez nagyon aranyos, hasonlokra gondoltam!!!Koszonom!

At tudnad kuldeni nekem (ha lehet nyomtathato nagysagban) a

 

patricia.r@freemail.hu

cimre?

Elore is nagyon megkoszonom!

Yali

pmari Creative Commons License 2007.01.25 0 0 152

Sziasztok!

Régen olvasgatok errefelé is! Nagyon szépeket varrogattok! Én is szeretem a keresztszemes és a gobelin hímzést! A gobelin leszámolhatós mintákat szoktam aida vászonra varrni.

Használom elég régóta az említett átváltó táblázatot Kergiz-től! A puppets megfelelője nagyon sok Anchor-nak és DMC-nek nincsen meg. Sajna már elég sok kiment a forgalomból is. Még egy hibája van ennek az átváltásnak. Sokszor a zöld színeket éppen fordítva kell alkalmazni. Amit sötétnek ír, az éppen a képen valójában a világos színű fonalnak felel meg. A másik pedig, a lilás színeknek pedig egyáltalán nincsen puppets megfelelője!

Én ennyit tudok ehhez a konvertáláshoz hozzáfűzni. Bocsi, ha túl okoskodó lettem volna!

Előzmény: szorsolya (147)
zsongika Creative Commons License 2007.01.25 0 0 151

Kedves Vali!

 

Most hirtelen csak ilyen macit találtam Neked, ami nem túl bonyolult.

A színkód DMC.

 

Szia

zsongika

 

 

mackó
Előzmény: yali (150)
yali Creative Commons License 2007.01.24 0 0 150

Kedves Lanyok!

Bocsanat hogy idetolakodom,es rogton kerni is szeretnek:((((((((

 

A 2 eves kisfiam madar es maci manias, az uj lakasba a gyerekszoba falara szeretnek ilyen kepeket varrni. Gobelinben sikerult vasarolnom Vili a vereb mintat, de xszemesben is erdekelne madar, es egyszerubb macis minta...Van otthon egy halom Aida anyagom amit illene felhasznalni, igaz szeretek is vele dolgozni.

 

En napraforgo rajongo vagyok,ha esetleg valakinek ilyen minta lenne a tarsolyaban es elkuldene nekem nagyon megkoszonnem.

Elore is koszonom:

Yali

wikinagyi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 149
JamiC!Szeretnélek megkérni írd meg a pontos címet, mert erre rátikkelve nekem nem nyílik meg semmi. Köszönöm előre is!
Előzmény: JamiC (12)
minni27 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 148

Szia!

 

Ancorral próbáltad már a programot használni? Nekem bejött és a boltban is volt minden színből. Amikor betöltesz egy képet akkor megkérdezi milyen módszerrel akarod kivarrni majd a következő pont a : Thread Range majd azon belül: Brand és ott beállíthatod milyen fonalal akarsz varrni. Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: szorsolya (147)
szorsolya Creative Commons License 2007.01.23 0 0 147
Sziasztok lányok! Amit ajánlottam progit (Stitch Craft), még egy bibivel rendelkezik. Én konvertáltam vele egy képet Puppets fonallal. Ma el is mentem a boltba megvenni a fonalakat, de volt olyan, amit már rég kivontak a forgalomból.... :S Tehát nem épp a legfrissebb a fonaladatbázisa. Arra sajnos még nem sikerült rájönnöm, hogyan lehet variálni rajta.
Greylupus Creative Commons License 2007.01.23 0 0 146

Szia:)

Sajnos tegnap nem müködött nekem az index, de meg szerettem volna köszönni:) Sikerült lementenem és már át is konvertáltam egy fotót keresztszemessé:)

Előzmény: zsongika (140)
edinacs2 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 145
Szia!

Én használok hímzőrámát. Nincs vele semmi gondom. Ha olyan helyre teszed, ahol már van hímzés, ne szorítsd meg nagyon. Amikor nem dolgozol vele, akkor pedig tanácsos levenni az anyagról. De vannak hímző állványok (képen), amire a nagyobb anyagokat rá lehet tűzni, vagy van aki varr a keret két szélére anyagot, és arra férceli rá a hímzendőt, hogy nem szúrkálja össze a raajzszög az anyagot. Ezeknek az állványoknak van olyan változatuk is, amit ölbe lehet venni, vagy asztlara tehető. Elég borsos az áruk, de pl. egy ügyes férj is tud csinálni mondhatni fillérekből.

Mosás: Én mindig kimosom a hímzést (előtte nem szoktam az anyagot), mert használok jelölő filcet, meg van, hogy hónapokig készül ugye és óhatatlanul ragadnak rá szöszök. A jelölő filc miatt alőször tiszta hideg vízben mosom, utána langyos, enyhén mosószeres vízben finoman nyomkodva. Csavarni, centrifugázni nem tanácsos. Törölközőn szoktam szírítani, és a visszáján vasalni.
Előzmény: omimanó (141)
-Lujza- Creative Commons License 2007.01.22 0 0 144

Sziasztok!

Kissé időigényes az biztos és lehet, hogy van egyszerűbb módja is, de arra sajnos én még nem jöttem rá, ha vki tud könnyebbet írja be!!:) (még én se végeztem)

Én így teszem bele a puppets fonalakat a Pcstitc 7-esbe, aminek minden funkciója elérhető.

Megnyitom a start menüben a pcstitc7-ből a Floss editort és nem magát a prg-ot.Ott van egy olyan, hogy Creat a New List(katt) oda beírtam, hogy Puppets, így lesz egy üres puppets fonalas listám. Utána egyenként kell a fonalakat beírni!!(ha tudtok jobbat mondjátok:)!!)

Azt pedig úgy, hogy a floss list-ből kiválasztom az előbb beírt puppets-et és utána alul van egy olyan gomb, h Add New Floss(katt)első sorba a szín nevét, másodikba a számát írom a többibe semmit, hanem van még 1 olyan gomb itt,h Change Color(katt) és oda be kell írni a szín kódját, amit szintén a netről lehet megtudni, innen: http://www.date.hu/~kergiz/mix/cross/

Remélem érthető voltam, ha nem kérdezzetek.

iaram Creative Commons License 2007.01.22 0 0 143

Már írtam a másik topikba is neked a kérdésedre, de itt folytatom.

Én mindig kereten varrok, mert a gobelin öltés miatt könnyebbeb elcsuszik  szálirányba az anyag. Egyszerű módszert választottam,  a keretre rajzszeggel rögzitem az anyagot. Ha odébb kell vinnem mert kisebb a keret mint a minta, mindig vigyázok arra, hogy a gömölyű rajzszeg a két szál közé essen. Igy ha tűvel megigazitom a szemet nem fog látszani. Anyukám ugy tanított hogy a kivarrt kézimunkát visszájáról, vizesruhán keresztük kell kivasalni.

Előzmény: omimanó (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!