Keresés

Részletes keresés

murmuncari Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4544
Nekem is van SV jelzésű téglám. Azt jelenti: Somorja Város (Pozsony mellett) . Onnét is való.
Előzmény: svendor (4543)
svendor Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4543

Szia !

Nem tudom, hogy Simontornyán volt-e városi téglagyár, amiből következhetne a Simontornya Város jelentés ? Persze más S-betűs város is van, az alábbi például Sümeg Város téglája.

Vagy egyszerűen csak "svendor"-t jelent ?

 

 

Előzmény: V.M. (4542)
V.M. Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4542

 

     Szia!

 

   Egy kis játék! Önkéntelenül beugrik a betük láttán a Tizenötéves Kapitány

/Verne regény/, ahol a kutyus a játékkockákból kiemeli meggyilkolt gazdája

/Sámuel Vernon/  SV névjegyét.

 

 Na a téglák természetesen mást jelentenek, de nem ismerem őket. Én Simontornyán találtam  SV  VS   uitt SA  AS  és azt gondoltam, hogy az utóbbinak

 az "elnyomott" változatai, de már látom, hogy nem.

 

 Üdv!

Előzmény: svendor (4537)
kalapúr Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4541

öööö most pironkodok, mert részben igazadvan, részben mert óbudán találtam:)

asszem át kell programoznom az agyam:)

V.M. Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4540

 

      Szia!

 

   Ilyen esetben azt sem ártana tudni, hogy hol találtad, ugyanis lehet azonos

jelü, de más jelentésű.

 Az   OB  feltételezem  Óbudai Téglagyár.

 

   Üdv!

Előzmény: kalapúr (4539)
kalapúr Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4539

sziasztok !

 

mivel az épülő házamhoz keresek régi téglákat, elkeztem én is a guberálást.:

...kezdek téglákkal álmodni :) keritéseket, házakat képzeletben lebontani..ect.

gondolom így kezdődik a függőség..

és egy kérdés

 

Az OB pecsét mit jelent?

 

 

svendor Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4538

Van néhány felesleges Hirschfeld-féle tégla, különböző római számokkal.

Akit érdekel jöjjön, vigye...

 

 

svendor Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4537

Szia Tamtomi!

 

Az SV-hez kísértetiesen hasonlók jöttek elő  a Veszprém környéki vasúti épületek bontásából. Léteznek megfordítva is.

 

 

 

 

Tán vasúti megrendelésre gyártódtak ?

Előzmény: tamtomi (4525)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4536

szia

az első tuglád valszeg győri eredetű, egyidős a csatosokkal, hozzávetőleg az 1600-as évek első felében készült

2. Neszmélyen, Komáromban, Ácson Zichy birtokok voltak. Sok GZM (Zichy Miklós) monogramos téglát találni ezeken a településeken (Győrben a GZM = graf zu Mansfeld), és kisebb számban GZJ (János? József?). Ilyen GZJ -t még győrben is találtam, a mellékelt viszont ácsi. Azt hinném, a tiéd is Zichy tégla 

5. a CCE Pápa, Fenyőfő, Tét, Árpás, Gic (meg még jópár településről) került elő. Az 1700- as évek közepétől vannak az évszámok, és nem kevés évből, zömmel a pápai kastély építésének idejéből. Az építtető Esterházy Károly püspök (cardinales) volt. A másik C = Carolus. Persze az is lehet, hogy a C = comes, merthogy grófi származású volt. A 7. képed is az ő monogramját viseli. A téglaégető -feltehetőleg hagyománytiszteletből- túlélte a névadóját

6. = Beledi Tgy, bár van aki báró Berg -nek tulajdonítja a jelet

A két utolsót meg tudod, itt is volt már szó róluk

Előzmény: murmuncari (4526)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4535
Tamásiban is dolgozott olasz származásu réglagyártással foglalkozó család Gerussi.Késöbb Hidason is.
Előzmény: csóricica (4534)
csóricica Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4534
Azt hallottam egy helytörténész félétől,hogy a téglaégatő mesterek álltalában olaszok(olasz származásuak)voltak.Hőgyészen pl. Zackomer (nem biztos hogy jól írom)
család ilyen eredetű.
Előzmény: hb-tatus (4532)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4533
Bocsi a képek lemaradtak.Talán most.CMFSZKKeresztesKIKutyanyomosNJTFWHWW
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4532
Tolna megyei különítmény!

ezt találtam, utána kellene járni, él -e még valaki a Venturini családból, aztán kifaggatni

 

Venturini János téglamester (1870- 1948)

Az olaszországi Tarcentóban született.

Vándormunkás, már 14 éves korában elhagyta Olaszországot. Ausztriában vállalt munkát egy téglagyárban, ott tanulta meg a kézigyártás technikáját. Magyarországon előbb Mohácson dolgozott, majd 1900-tól Dombóváron kaució lefizetése mellett bérelte a Lexa-féle téglagyárat Spitzer Sándor tulajdonostól. (Ez volt az I.sz., a legrégibb téglagyár Dombóváron, amely 1890-ben alakult Lexa Zénó mérnök vezetésével.) Mint téglamester végezte a gyár szakmai irányítását a föld kitermelésétől az égetésig, illetve az udvari raktározásig, elszállításig. A munkaerő toborzása, kifizetése is a téglamester feladata volt. 1938-ban a Pécsi Kereskedelmi és Iparkamarától kamarai elismerő oklevelet kapott téglagyári felügyelőként. Szaktekintély volt a környéken. A Venturini család 3 generáción keresztül téglamestert ill. égetőmestert nevelt. Fia, Károly (1908-1975) szintén téglamester, majd égetőmester 1947-ig. Fia, ifj. Venturini János (szül. 1935. Dombóvár) 13 éves kora óta dolgozott a szakmában mint égetőmester 1991-ig, nyugdíjazásáig. Olasz állampolgárságát a család a mai napig megtartotta. (Dunántúli vármegyék; Téglagyári munkások életmódja. (Gyűjtés) Kézirat. 1975. IX. Országos Honismereti Tábor Dombóvár, szakcsoportvezető: dr. Szőke Sándorné

tamtomi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4531
Üdv.mindenkinek.Félig természetes fénynél félig lámpafénynél sikerült lefotóznom a többi téglát is.Íme.
felvidek22 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4530

szevasz.

 

oooo. ezt mondenod se kellett volna. mar spajzoltam neked egyet. gondoltam hogy kell. persze. már várom a piacot. viszem a csajoknak a kekszet is.

 

csao

Előzmény: LUDLUM (4511)
V.M. Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4529

 

     Szia Be-ri!

 

   Lehet csépai, én ott még csak átutazóban jártam.

 Lakiteleken és Tiszakécskén is láttam az   MM-et, de nem hiszem, hogy a lakiteleki

gyáré.

 Az  OSz  egyébként ozorai, az  M  pedig Abony és Tiszaug.

 

   Üdv!

Előzmény: be-ri (4513)
gyugyerák Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4528

Szia Tatus!

 

Igen, hasonlít!

 

Itt a link: http://www.varga.hu/IRASTORTENET/IRASTORTENET%20BEVEZETO_.htm

 

és itt a kép. Szerintem mindkettőben felismerhető 1-1 héber mássalhangzó, de ugye az ő ABC-jükben nincs is magánhangzó.

De ehhez a téglákat forgatni kell. A legalsó téglád egy V-betű, csak fordítsd el 180 fokkal, a Felső eg yB-vel kezdődik...

 

De ha van jobb meglátás..?

 

A sorrend: héber, arámi, föníciai, székely ABC-k.

 

 

Előzmény: hb-tatus (4516)
homerx Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4527
hodmezovasarhelyen a piros presszo hatso helyisegenek padloja:
murmuncari Creative Commons License 2007.02.12 0 0 4526

Sziasztok!

 

Gyűjtegető életformám az alábbi zsákmányokhoz juttatott (Rábaköz, Kapuvár környéke):

 

Mivel most már több a téglám, mint az eszem, ha valaki azonosítani tudja a kérdéses szépségeket (az Eszterháziakat és az IHS-t azért tudom), segíccsen!

 

Igazolvány/logó: mi lenne, ha az OMM térképe, akármije az igazolvány "vízjeleként", háttérként jelenne meg?

 

 

tamtomi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4525
Szombaton Tamásiban egy cég sittlerakójában túrkáltam,ott is találtam pár darabot
LUDLUM Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4524

Szeva!

 

Halihó Béluska!

 

Én jelentkeznék mindegyikre.

Előzmény: mokand (4520)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4523
Pénteken Siófokkiliti mellet egy nagy sittkupacból ezek a téglák jöttek ki.KI,PJ,TF,SI,SJ
csóricica Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4522
Két egymáshoz közeli háznál találtam őket.Azt csak gyanítom ,hogy a zsinagógában is ilyenek lehetnek.
Előzmény: hb-tatus (4516)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4521
mokand Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4520

mokand Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4519
Üdv mindenkinek aki még nem hallott rólam Gyenese vagyok ha valakinek kell 1774 ,BU,Dr PI,1773,1768-as padlás t, Cs R,és más nyalánkságok akkor cserélhetünk ,csak szép állapotú jól kivehető érdekel ,természetesen ilyeneket adok cserébe .
Küldök pár képet kommentár nélkül ,az adatokat 80 évre titkosították,nem az enyémek
de folyamatban van a beszerzésük .

tamtomi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4518
Üdv. mindenkinek.Siófokon a volt Sió áruház mellet eldózeroltak egy házat.Aki tud látogasson el oda én 12 fajta téglát találtam.A képeken még dolgozok de még ma fellövök párat. Tatus ! Emlékszel arra a furcsa téglára amit mutattam a garázsban.?Most abból is találtam épebb darabot
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4517
ezt a szép darabot Kamocsán, a dínó nyomosat meg Nagybajomban leltem
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4516

szevasztok!

Ezt a furcsaságot Csóricicától kaptam, a hőgyészi zsinagógából származik (ha jól jegyeztem meg az eredetét). A kérdésem: lehetnek- é ezek a héber abc betűi?

kks tett fel nem oly régen egy szegedi téglát, amin szerinte talán török írásjegyek vannak. Az a három valami némiképp emlékeztet a hőgyészi téglán látható három valamire. Van-e vkinek ismerete, megfejtése?

orca75 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4515

Ezt a két gyönyörűséget Csehpes hozta be a munkahelyemre ma.

Nagyon szépen köszönöm ezúton is!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!