Keresés

Részletes keresés

nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35845

Javaslatm a régi.

 

"Próbálj a helyileg iiletékes kéményseprővel beszélni személyesen. Ne a hivatali főnőkéhez menj be az irodába! A legfrissebb és naprakész infókat tőle kapod meg, és ha rendes ember elmondja a "kiskapukat" is hogy minél kevesebből kijőj anyagilag, a törvényesség határain belő"

 

Egyébként a kémény létesítés, építési engedélyhez kötött, hivatalosan.

Előzmény: bandika_75 (35840)
Dunit Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35844

 Na de minek csere ahhoz ? Nem elég bővíteni a radiátor felületeket ?

 Pl. úgy hogy a nagyobbakat a kisebbek helyére rakni  és venni még egy vagy kettő nagyobbat ?

 A lényeg a radiátor felület bővítése !!

 Összeségében !!

Előzmény: nemkezd (35834)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35843

Kedves pajaci!

A -11 fokos napokat gondolom le tudod olvasni a grafikonról, ha már előástad és meg van a válasz a kérdésedre.

 

Másik, hogyan kerül a csizma az asztalra??

 

"Enyhébb napokon a 30kw-os vegyestüzelésűt puffer nélkül vagy agyon folytod (tökéletlen égés, rossz hatásfok, fa pocsékolás), vagy túlfűtöd a házat (megint csak fa pocsékolás), vagy nem fűtessz."

 

Ennek meg mi köze van a kondenzációs kazán üzemével kapcsolatban leírtakhoz??

 

Bocsi de nem minősítek

 

Előzmény: pajaci (35842)
pajaci Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35842

Hány olyan nap van a több mint 200napos fűtési szezonban (-11 alatt ahogy írtad)?

 

 

Enyhébb napokon a 30kw-os vegyestüzelésűt puffer nélkül vagy agyon folytod (tökéletlen égés, rossz hatásfok, fa pocsékolás), vagy túlfűtöd a házat (megint csak fa pocsékolás), vagy nem fűtessz.

 

 

 

Előzmény: nemkezd (35834)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35841
Előzmény: bandika_75 (35840)
bandika_75 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35840

És ha én építem, azt elfogadják majd?

Illetve elég ha elkészült és kihívom Őket, hogy vegyék át?

 

Előzmény: nemkezd (35839)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35839

Ezt is megveheted ez is ÉMI engedélyes, az engedélyről győződj meg ha valami nagyon gyanúsn alacsny árú terméket találsz, mert ha nincs neki,  akkor nem kapod meg a hivatalos kémény használatba vételi engedélyt.

Előzmény: bandika_75 (35837)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35838

Igen , amikor a kedves felhasználóval közöltem, hogy a kondenzációs kazánja kb -11 fokig fog kondenzációsként működni, az alatt már hagyományos hatásfokkal fog ketyegni elsőre nem értette meg. De egy másfél óra elteltével "beeset néki a mestergerenda". Ő is rájött hogy a kondis kazánja radiátor csere nélkül nem fogja azt nyújtani amit neki mondtak a forgalmazók. De ő a gondolkodó és pénzzel kellően ellátott magyarok közül való.

Két hét alatt le lettek cserélve a radiátorok a kellő méretűekre. A fűésszerelője nagyokat hümmögött amikor a listát a markába nyomta, hogy mit kell beszerezni és hova kell szerelni őket. A télen vizsgázott a rendszer, mindenki legnagyobb megelégedésére. A nagy hideg idején minden kondis kazán kéménye bőszen pipálta a gőzt csak az övé volt színtelen.

Előzmény: gmkiev (35835)
bandika_75 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35837

Vagy ez, kicsivel olcsóbb és szigetelt kívűlről:

http://www.montelkemeny.hu/kalkulator/index.html

Előzmény: bandika_75 (35833)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35836

Jó választás.

 

Ehez mindent adnak gyárilag. Van hozzá leírás rendes magyar nyelvű. És a mi fontos építészetileg bevizsgált , megfelelőségi bizonyitvánnyal rendelkező honosított termék.Nem lesz gond a használatbavételi engedéllyel a kéményseprőknél.

Ha jól tudom úgy 7 mázsa a súlya ehez kell alapot méretezned. csinálhatsz lépcsőzetes kialakítású alaptestet, akkor kevesebb sóder és cement kell. Takarékoskodj.

Előzmény: bandika_75 (35833)
gmkiev Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35835

Ritkán azért előfordul, hogy a meglévő fűtésrendszer illeszkedik a kondenzációs gázkazánhoz. Mondom, ritkán.

Ha valakinek van állandó szilárdfűtése, ott egy kondis beruházás nem éppen a jó befektetés kategória.

Előzmény: nemkezd (35834)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35834

Alapjában ez így van ahogy leírtad.

Csak hogy ő nem akar gázzal fűteni, ezt már eldöntötte.

Tehát nem valószínű hogy van értelme egy kondenzációs kazán vásárlását ösztönözni.

De ha már bedobtad, gondolkodjunk el rajta egy kicsit. Persze csak elméletben.

Mennyit esik nála a fűtőviz hőmérséklete, mennyi a visszatérő hőfoka. szerintem 80 elöre menőnél, 60 körül jön vissza. ennyivel kifűtötte a lakást valszeg a régi ÉTI 25-ös.

Gond az hogy 60 fokos visszatérőnél a konidis kazán már hagyományos és nem kondenzációs üzemben fog működni. Tehát oda a kondis kazán plussz hatásfoka.

Ha lecsökkentjűk az előre menő hőmérsékletet annyira, hogy a visszatérő kellően alacsony legyen a kondenzációs üzemhez, akkor könnyen lehet hogy nem tudja kifűteni kellően a lakást.

Mert radiátor cserét, fűtőfelület növelést nem tervez.

És mi meg vetettünk vele egy új gázkazánt nem kis pénzért, ami pont akkor nem lessz kondenzációs üzemmódban amikor a legtöbb gázt fogyasztja el.

Te biztosan jót tanácsolunk neki?

Előzmény: pajaci (35830)
bandika_75 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35833

Ne vitázzatok már.

Én csak kérdezek ezt-azt.

 

Ezt a kéményt nézegetem, (bár még nincs meg rá az anyagi forrás, de idővel spórolgatunk majd):

http://hazcentrum.com/termek/1261/schiedel-sr-komplett-kemeny-16666fm.html

Ezt szerintem én is fel tudnám húzni, bár gondolom ennek sem árt kb 1m3-es alap.

 

Előzmény: nemkezd (35831)
gmkiev Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35832

Ez a felvetés így ahogy van gyerekség!

Tekintve, hogy a "pufferelés" illetve a tárolás igencsak rokon tartalmak, így csak a tároló "bili" térfogata az ami dönt az általa kialakuló komfort fokozaton.

Abban tökéletesen igazad van, hogy a szilárdfűtés az "munkás", ezt a munkadíjat kapod meg a fűtőanyag árában, plusz egy kis nyereséget.

Előzmény: nemkezd (35831)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35831

Kedves Zs:)

Ha már "letorkolással" vádolsz, erre az egy sorodra azért válaszolok:

(A többire meg azért nem mert akadémikus vitáknak nem látom értelmét.)

 

"Meg az is, hogy a pufferes fűtés teljesen ugyanazt a komfortot adja, mint a gáz."

 

Evvel szemben én ezt írtam:

 

"a vegyes kazánnal történő lakásfűtés komfortja köszönő viszonnyban sincs a gáz vagy elektromos üzemű fűtéssel."

 

Valamint:

 

"Ha rendelkezne elegendő anyagi forrással akkor a Hőtárolós kiépítésre biztatnám, mert jelenleg ez a leggazdaságosabb és kényelmi szempontból ez közelíti meg legjobban a gázfűtést."

 

Ki kit torkol le és.....? No erre varjál gombot!

 

Vagyis:

  • olvasd el figyelmesen a hozzászólásokat
  • Ne tulajdoníts minden eszedbe jutó hozzászólást nekem.
  • rajtam csak az általam írtakatakat kérd számon.
  • amit mások írtak azt viszont tőlük.

Vígasztalás képpen: Ha valami nagy ökörséget olvasok a fórumon és ez alkalmas mások félrevezetésére, továbbra is meg fogom kérdőjelezni az illetőnél. Nem fogok senkit lenézni, mert neki más a véleménye és a meglátása egy bizonyos dologról. Ha a téma megéri inkább megpróbálom meggyőzni álláspontja helytelenségéről, ezért is van a fórum.

Remélem nincs harag.

Előzmény: Zs:) (35829)
pajaci Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35830

Ha 2500Ft-ért veszed a vizes fa mázsáját és azzal próbálsz fűteni, (szárazat nem kapsz, az csak mese, legalább egy évet kellene felhasogatva száradnia), akkor lehet hogy ugyanott leszel, mintha vennél egy kondenzációs kazánt, és befejeznéd a szigetelést.

Előzmény: bandika_75 (35812)
Zs:) Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35829

Kedves nemkezd,

Ha mást "letorkolsz" azért, hogy ne ajánlgasson puffert, mert az drága, akkor legalább te is tartsd magad ehhez. Egy kémény elég komoly összeg, főleg hivatalosan, nem pár tízezres tétel, hanem egy nagyságrendel több. Hogy nem fog 50%-ot megtakarítani a fűtési költségen egyéb más beavatkozás nélkül, szinte biztos. Az, hogy a kazán 200k, csak egy tétel, minimum kb mégegyszer ennyi az egyéb cucc és a szerelés. És akkor a betárolt tüzifáról még nem is esett szó. Persze ez csak az én véleményem.

Hőigény számítás nélkül elég nehéz kazánt választani, az ÉTI akár el is lehet vízkövesedve, volt karban tartva? A maga 25kW-val (ha nem volt visszaszabályozva) lehet, hogy csak kis időre kapcsolt be, vagy nincs a rendszerben szivattyú, amitől hatékonyabb lenne, vagy még sok más oka lehet. Lehet, hogy egy kazánvásárlásnál sokkal olcsóbban megúszható födém szigeteléssel sokkal többet tudna hozni. 

Meg az is, hogy a pufferes fűtés teljesen ugyanazt a komfortot adja, mint a gáz.

Előzmény: nemkezd (35827)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35828

Nem kell ragaszkodnod a a TOTYA S33-as hoz! Ezt csak ezért említettem mert kishazánkban még, vallás és politikai nézet szabadság van. Én meg márka párti vagyok , csak ennyi. Gyakorlatilag bármilyen kazánt megvehetsz ami megfelel a fenti típus paramétereinek. PERSZE VAN  NÉHÁNY ÉRVEM AMI MELLETTE SZÓL.

Ha mégis: www.totyakazan.hu. Két cég gyárt kétfajta termékskálát TOTYA név alatt! A Kunszentmiklósiak az eredeti gyártók. Érdemes közvetlenűl tőlük venni a kazánt, anyagilag nagyon megéri!

 

A lemez kazánok olcsóbbak az öntvénynél és nagyobb a tűzterük. Az öntvény kazánok szenes üzemre gyártódtak, élettertamuk nagyobb a lemezkazánokénál. De sokkal sérülékenyebbek (hidegvíz sokk, felforrás esetében).

A felső füst kivezető csonkról csak annyit, így egy könyökkel kötheted a kéménybe. Ha hátul van a kivezetés, vagy bekötöd egyből abba a magsságban a kéménybe egy darab egyenes csővel, vagy két könyökkel kell bekötnöd. Minden könyök 2 méter kéménymagasságot emészt fel hozzávetőlegesen!

Kémény ügy.

Próbálj a helyileg iiletékes kéményseprővel beszélni személyesen. Ne a hivatali főnőkéhez menj be az irodába! A legfrissebb és naprakész infókat tőle kapod meg, és ha rendes ember elmondja a "kiskapukat" is hogy minél kevesebből kijőj anyagilag, a törvényesség határain belől.

Üdvözöllek a kormoskezűek világában.

nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35827

Kedves fórum társam!

 

"Egyik hozzászólásoddal ütöd a másikat.

Maximális hatásfokát (76-82%) lefolytás nélkül ügymond teljesgázon nyújtja. Nehezen szabályozható gazdaságossan. Persze az autamatikus huzatszabályzó kordában tartja, nem engedi feforralni a vizet, lefolytja csak evvel lőttünk a jó hatásfoknak is."

Nem tudom mire gondolsz??

 

Ezt továbbra is fent tartom.

Lehet hogy a logikus gondolatsoraimat nem írom ide folyamatosan, hanem  kihagyok mondatokat, sajnos ez az én hibám, mások is a szememre vetették. Bocsi, de ez azért van mert sokkal gyorsabban gondolkodok mint ahogy gépelek.

Talán nem olvastad elég figyelmesen a hozzászólásokat. Eddig gázzal fűtött. Most akar átérni vegyestüzelésre.

Van neki 200 egynéhány ezer forintja. De nincs kéménye, sem kazánja, sem fegyes fűtéshez való tapasztalata.

Egy cél lebeg a szeme előt, kihúzni a telet, az eddigi költségek, közel feléből. Erre most tud áldozni a fent említett összeg erejéig.

Abból indultam ki, hogy szinte mindent meg kell vásárolnia a szükséges dolgokból. Nem fognak előkerülni keringető szivattyúk, kazánok,szükséges szerelvények és csövek, kéménymodulok a sufniból és a barátoktól, ingyen.

Vagyis egy pufferes megoldásra biztani a jelenlegi helyzetében, kimondottan aljas dolog lenne (pénzügyileg)! Csináljon csak most egy jó és tartós kéményt, vegyen a hőszükségletéhez szükséges megfelelő kazánt, meg a szükséges szerelvényeket. Ez is padlóra fogja küldeni a családi költségvetésétt.

Majd ha fűtött már néhány szezont, és van már némi tapasztalata a dolgokról, akkor jöhet az hogy hogyan lehet komfortossabbá, gazdaságossá tenni a rendszert. Persze egy pufferes rendszer, gazdaságosabb és kényelmesebb, mint az a puritán rendszerű megoldás amit most képes finanszírozni.

DE ő már a telet vegyessel akarja kihúzni ezt ne felejtsük el!

Nem tudom neked milyen a fűtési rendszered, de a hozzászólásaidból úgy érzem magad is beledolgoztál a két kezeddel. Tehát pontosan tudod mibe kerül piaci áran számolva. No ez a pénz neki most nincs meg! Vagy úgy gondolod dobjuk össze neki, a rávalót, hogy már alapból is egy gazdaságos és kényelmes rendszerrel inuljon! No ezek a gondolatok kavarogtak a fejemben amikor írtam ahozzászólásomat. Valószínűleg e miatt érzed azt hogy lenézem és szükségtelennek tartom a pufferes üzemet.

Nem így van. Ha rendelkezne elegendő anyagi forrással akkor a Hőtárolós kiépítésre biztatnám, mert jelenleg ez a leggazdaságosabb és kényelmi szempontból ez közelíti meg legjobban a gázfűtést.

Bocsi  ha most is átugrottam néhány mondatot, kérdezz rá bátran, nem fogom cseszegetésnek tekinteni.

bandika_75 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35826

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem nekem akkor a Totya S33-as jó lesz.

Anyukám is velünk lakik, nyugdíjjas, Ő itthon van egész nap, ill a nagyfiam is 12 éves, idővel Ő is suliból hazajövet tudja majd pakolni. Azért később a pufferolást megcsinálom majd.

A kéménynél, ha sima téglakéményt építek, azt nem kell kibéleltetni?

Azért lehet, hogy a hivatalos eljárással élnék kémény ügyben.- Egyébbként ez milyen összeg, amikor "átveszik" a kéményt?

Előzmény: nemkezd (35820)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35825

Ha valakit érdekel papírtégla gyártási folyamat nálam a következő: a kartonokat és egyéb papírt szét hajtogatom meglocsolom, majd átfordítom és a másik oldalán is meglocsolom. Fél óra elteltével bele teszem egy nagy hordóba, leöntöm vizel, hogy el lepje, ráteszek egy nagy követ. Másnap v. harmadnap át rakosgatom a mosó gépbe és a ragaszó csíkokat eltávolítom és kb. A4-A3 as méretre összetépem. A mosógépbe előbb vizet rakok, bekapcsolom utána a papírt mindig annyi vizet utána töltök, hogy el lepje. Kb. ½ órát megy (magára lehet hagyni). A végén 1/2dcl szalmiák szesz hozzáadok és lehet préselni. Préselés közben szendvics szerűen lehet aprítékot v. mást rakni, a lényeg az alján és a tetején papírpép legyen.

Lehet, hogy babra munkának tűnik de van rá időm. A kartonok és más papírok csíkokra vágása sem volt egyszerű, és folyamatosan kellet rakni a kazánba.

A másik, hogy lehet szakaszosan csinálni, mindegyik folyamat közt lehet akár több napot kihagyni még a préselés előtt is mivel a szalmiák nem engedi büdösödni.

Az égésről majd beszámolok, a puding próbája az evészet.    

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35824

A szóbajöhető tüzelővel tudja a 25kWh fűtési teljesítményt. Ennyit írtam. Ha fával, akkor a kazán leírásában szereplő fatüzelőre megadott értéket kell figyelembe venni.

25 kWh teljesítmény igénynél a külső hőfok függvényében rövidebb, vagy hoszabb ideig tüzelünk. Aztán hamarabb begyújtunk, ha visszahűl a lakás.

Az OPOP H424/30 elég jól lefojtható kétaknás, félfaelgázosító vegyestüzeléses kazán, 8 m kéménymagassággal. A kialakítás miatt kevés tüzelőveszteséggel fojtható, a hatásfoka ~ 70 %-os.

Előzmény: nemkezd (35820)
nagykunsági Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35823

Egyik hozzászólásoddal ütöd a másikat.

 

"Maximális hatásfokát (76-82%) lefolytás nélkül ügymond teljesgázon nyújtja. Nehezen szabályozható gazdaságossan. Persze az autamatikus huzatszabályzó kordában tartja, nem engedi feforralni a vizet, lefolytja csak evvel lőttünk a jó hatásfoknak is."

 

 

Ezért is jó a puffer, mert nem kell lefojtani a kazánt, max hatásfokon lehet használni.  És így nem is olyan nehéz szabályozni gazdaságosan.

 

Nekem pufferral sikerült  elérni a gázfűtés komfortját.

 

Nagyo nem is érdekel, hogy az én fűtésem, most pufferes, vagy hőtárolós, a lényeg, hogy jól működik.

Előzmény: nemkezd (35822)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35822

Ez így igaz ahogy leírtad

A vegyes kazánra néhány óránként rakni kell ha nem akarsz megfagyni. Ha van othon valaki aki dob rá időnként akkor a probléma kipipálva.

Sokan írtak itt a fórumon a pufferes üzemröl, komoly és röhelyes dolgokat is olvastam, de néhány dolgot nem árt tisztázni.

  1. a vegyes kazánnal történő lakásfűtés komfortja köszönő viszonnyban sincs a gáz vagy elektromos üzemű fűtéssel.
  2. Amit it sokan kevernek, az a puffer üzem és a hőtárolós fűtés.
  3. ha vegyes kazánnal fölfűtünk egy akorra tartály vizet aminek a hőtartalma 24 óráig elég akkor az hőtárolós fűtés.
  4. Ha a tartály mérete csak akkora ami egy fulra rakott kazán hőjét biztonságosan befogadja. az a pufferes üzemmód. Ez egy kényszerű megoldás, mind energia mind biztonsági szempontból.

Természetesen ha a tissztelt felhasználó csak napi egy alkalommal, akkor is csak néhány órát tud a vegyessel bajlódni, no akkor kell neki a hőtárolós fűtési megoldás.

A fent leírt, 3-as és 4-es pont szerint minden ami a kettő közé esik az valamilyen öszvér megoldás.

Természetesen mindig az adott konkrét helyzet és körülmények döntik el hogy ezek az öszvér megoldások az adott felhasználónak megfelelnek e!

Előzmény: joevagyok68 (35818)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.29 0 0 35821

Igen uram ezzel a két kezemmel kiviteleztem amivel most gépelek.

 

Családi ház tetőtérrel+2 beállásos autószerelő műhely fűtésére.

 

Kettő darab Totya S28-as ikerbe kapcsolva (párhuzamosan)

 

Van még kérdésed?

Előzmény: joevagyok68 (35819)
nemkezd Creative Commons License 2012.07.28 0 0 35820

Véleményem szerint a 25 KW vegyes kevés lesz. A kazánok teljesítményét a gyártók jó minőségű barnaszén elégetésére adják meg!

A gázkazán (még ha régi is) hatásfoka 82-92 %-körüli, mig a vegyesé csak 67-82% körül van.

Konklúzió: 30-35 KW névleges teljesítményűt kell beszerezni.

A kéményseprő az egy rendes bérből és fizetésből élő ember. Jön leellenőrzi a lakásban levő kéményt mint eddig is tette, megírja a kis papírt fölveszi a pénzt és "mór megtette a kötelességét" alapon távozik egy évig nem látjuk.

Ha érdeklődést tanúsítana a garázsból meredező kémény iránt akkor mondjuk azt hogy az szellőző kürtő, vagy ha már nagyon kormos a teteje, azért van mert télen ha bütykölünk, a kiskályhába begyújtunk időnként, hogy ne fagyjon a kezünkre a szerszám. Mivel nem lakás céljára szolgáló és nem lakásként használt helységben van, Jogilag nincs lehetősége még belépni sem a helységbe nem hogy vizsgálgatni.

A szomszéd az viszont keresztbe tehet rendesen, ha bejelent vagy följelent , akkor a hatóság mindent kérni fog, amit csak lehet, építési engedélyt, használatba vételi engedélyt stb.

A kéményseprő okzta a legkevesebb galibát a praxisomban.

Előzmény: Törölt nick (35814)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 35819

De most komolyan !

Láttál már - családiháuas szintem - 2 párhuzamosan kapcsolt vegyes kazán !

Vagy netán építettél már ilyen rendszert ?...mert gondolom szaki vagy .....

Előzmény: nemkezd (35815)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 35818

"Ja és nem kell a puffer sem ,hogy valahova eldugjuk a kényszerűen előállatott meleget. A kicsi kazán kisebb teljesítménye miatt fölösleges."

 

Puffer az nem kell....

Viszont szükséges egy FŐÁLLÁSÚ FŰTŐ, aki napközben is rakja a kazánt !

Vagy hideg lakásba mennek haza du-este !

Mert egy ilyen hőigényű -3800 +m3 gáz - simán kihül reggelre...nem hogy másnap délutánra !

Előzmény: nemkezd (35815)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 35817

No közben csak megírtad.. :-))   köszi

Előzmény: joevagyok68 (35816)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 35816

"két kis kazán, vagy egy nagy és puffer nélküli üzem."

 

EZt részleteznéd ?

Biztos sokan kiváncsiak lennének rá !

Előzmény: nemkezd (35809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!