Keresés

Részletes keresés

nevy Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4575

Még egyszer kösz a kedves fogadtatást!

Ha tényleg érdekel a gyárlátogatás Benneteket, én egy április - májusi időpontot javasolnék, szervezzük meg a dolgot!

Előzmény: LUDLUM (4572)
nevy Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4574

Szia!

Az agyagok egy része érzékeny a száradásra, reped. Minél nagyobb a tégla annál gyakoribb a jelenség. A téglába lévő üregek (pl. blokktégla ) könnyítik a száradást és csökken a repedés kockázata. Na de hát tömör téglába ugye nincs üreg.

Egyébként szép dolgokat csináltál. Van valami kötődésed a kerámiaiparhoz, vagy pusztán érdekel a dolog?

Előzmény: kks (4570)
nevy Creative Commons License 2007.02.16 0 0 4573

Szia!

Van Dombóváron egy pici téglagyüjtemény és liállítás, de nem tudom a nyitvatartási időt.

Képem nincs a talált tégláról , csak egy szép példány az irodámban. Én sajnos nem vagyok szakértő ebben a témában (gyüjtő sem ) csak érdekel a dolog. Ezen a téglán egy E betű van , felette pedig a korona leegyszerűsített ábrája. A téglagyár egy nagyon régi épületének bontásából származik.

Előzmény: tamtomi (4568)
LUDLUM Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4572

Szeva!

 

Csak ismételni tudom az elöttem szólókat: üdv itt!

A találkozón, bejáráson , tapasztalatszerzésen szívesen képviselem az állami szektort.

Előzmény: nevy (4566)
svendor Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4571
Hát nem tudom.......
Ebbe az irányba talán nem kellene elmenni ....!
Előzmény: kks (4570)
kks Creative Commons License 2007.02.15 -1 0 4570
Szeva Nevy !

Az egyik Szegedhez közeli Tgyár Vezetője ígérte, hogy ad agyagot, és majd ki is égetik. Aztán amikor bementem, és kiderült mit is akarok ( nagyméretű tömör tégla ), azt mondták, hogy erre az ő agyaguk nem jó ( szétreped ), menjek 1 másik Tgyárba. Ott szerencsére találtam ismerőst, és kaptam agyagot. Először Szegeden, elektromos kemencében égettünk ki néhányat, de 1 része szétrepedt. Aztán ahonnan jött az agyag ott ki is égették nekem. Így született 4 féle - kb.10 db hamisítvány.
A sablont korábban asztalosmesterrel megvésettem.
Hát ennyi !

üdv : Norbi

Előzmény: nevy (4563)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4569

szia!

Ha ez igéret, köszönettel vesszük. Legyen szabad kérni, hogy beszélj Venturini bácsival, a csapatunk nagyon szívesen meghallgatná a visszaemlékezéseit. A találkozás, a gyár -ismertető mellett ez az esemény lehetne a hab a tortán

Előzmény: nevy (4566)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4568
Üdv.Örülök hogy a környékünkről ismét jelentkezett valaki.Dombóváron a helytörténeti kiállítóteremben is vannak állítólag téglák de mikor ott jártam nem tudtam megnézni.Tudsz róla valamit ?Milyen jelü téglát találtatok a téglagyárban?Van esetleg képed róluk.Már többször kutattam dombóváron de nem emlékszem rá hogy valamikor is találtam volna pecsétes téglát.Valamikor ott tanultam de még az ismerőseimnél sem találtam .Valószínüleg csak rossz helyen kerestem.
Előzmény: nevy (4562)
be-ri Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4567

Szia!

 

Én is üdvözöllek közöttünk!

Gyugyerák ötletét nagyon pártolom!!!

Csongrádról kaptam egy Uj KP feliratú téglát, tud róla valaki valamit? Mert szerintem nem csonrádi eredetű. A képet este felteszem.

Előzmény: nevy (4566)
nevy Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4566
Megoldható a dolog. Ezek hagyományos gyárak (na azért nem kézi vetéssel) Én olyan időpontot javasolnék, amikor nyersgyártás és égetés is van, akkor látványos. Most állunk, mert fagyos időben nem lehet a szabadban szárítani a téglát (ámbár  a fagy eddig elmaradt ).
V.M. Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4565

 

      Szia!

 

  Az "agrárás" tudásodhoz képest nagyon otthon vagy a grafologia-mániában is!

 

  A javaslatod remek, talán nem veszi zaklatásnak!

 

    Üdv!

Előzmény: gyugyerák (4564)
gyugyerák Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4564

Sziasztok!

 

Nagyon jó szakterületről érkezett új pajtásunk van!

Az én agráros tudásomhoz képest feltétlen!! ;c)))

 

Viccet félretéve: gyárlátogatás csapatostúúúl?

 

Szerintem nem lenne rossz apropó a találkozásra sem....

 

Hm?

 

 

Előzmény: nevy (4563)
nevy Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4563

Szia!

A nevében nem nyilatkozhatok. Jelenleg áll a gyártás, de a tavaszi indulás után újra dolgozni fog, akkor szívesen rákérdezek.

Nagyon érdekes, amit írsz! milyen körülmények között készítesz téglát , hogy égeted?

Én már nagyon régen a téglaiprban dolgozom, a szakmámat tekintve szilikát szakos vegyészmérnök vagyok. Talán én is tudnék válaszolni a kérdéseidre. De szívesen összehozlak János bával, vagy a gyár vezetőjével, Ő is 40 éves téglás múlttal rendelkezik.

Előzmény: kks (4561)
nevy Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4562

Szia!

Köszönöm a kedves fogadtatást. Én nem vagyok gyüjtő, de érdekelnek a régi téglák. Már több mint 20 éve dolgozom a téglaiparban , így talán természetes a "fertőzöttség". A honlapot véletlenül találtam, a gyárakban régi épületeket bontottunk , és így akadtunk néhány bélyeges téglára , ezek eredetét kerestem. János bácsi igazi régi téglás , szívvel-lélekkel csinálja ez volt az élete. Tavaly nyáron sokat beszélgettünk a régi időkről, mert a Dombóvári Polgármesteri Hivatal kérésére készítettünk egy rövid áttekintést a dombóvári téglagyártás történetéről. A dolgok pillanatnyi állása szerint a családjukban megszakad a téglás hagyomány. A fia szilikátgépész üzemmérnök, egy ideig a téglaiparban dolgozott , kollégák is voltunk, de elhagyta a pályát.

Előzmény: hb-tatus (4557)
kks Creative Commons License 2007.02.15 0 0 4561
Nevy !

Igen jó, hogy bejelentkeztél ! Nekifogtam nagyméretű téglát gyártani ( csak kísérletképpen néhány db-ot ), de amíg megszültem, hogy mit, és hogyan kell csinálni, az igen sok időmbe került. Csak pl., hogy az agyagot honnan célszerű beszerezni, hogyan kell átgyúrni, milyen konzisztenciával, stb-stb. A Venturini János Úr,- amennyiben megkérnénk - lehet, hogy a kézi téglavetés néhány gyakorlati fogását el tudna mondani ?

üdv : Norbi

Előzmény: nevy (4556)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4560
Hello. Azt hiszem félreértettél valamit mert az MW s téglát azért tettem fel mert az M betü formája olyan mint amit WW s ként tettem fel és lehet hogy az nem WW hanem MM
Előzmény: V.M. (4555)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4559

szia!

Lehet, hogy a fején találtad a szöget: én is egy elhagyott bakterházban láttam ilyet, mégpedig a Nagypall (ha jól emlékszem) előtti vasúti átjáró mellett. Emmertg vagy Kékdaru megerősíthetne. A téglát akkor nem hoztam el, mert volt egy példányom belőle Bácsalmásról.

Előzmény: svendor (4537)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4558

szia!

A múltkor átsiklottam a tégládon. Most, hogy Szőnyt említetted (én is voltam ott az előző épület bontásakor, a tulaj szemben lakott, készségesen segített), néztem meg jobban. A képet meg kell fordítani, fejjel lefelé áll. Így ugyanaz lesz, mint a legutóbb feltett GZJ, csak részben tükrösen. Emlékeim szerint jó sok olyan minőségűt dobtam félre, mint a tiéd, míg találtam egy megfelelőt, íme: (A Tesco csoda- áruház miatti bontásokban is volt sok ilyen)

Előzmény: murmuncari (4554)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4557

szia!

Köszöntelek a fórumon, örülök, hogy vetted a fáradságot és bejelentkeztél.

Mondhatnál kicsit többet is magadról; gyűjtesz-e, ha igen mekkora az anyagod? stb.

Kifaggatnád-e V. János bácsit az ő életéről, a felmenői történetéről, gyárakról, az általuk alkalmazott téglabélyegekről stb ?

Előzmény: nevy (4556)
nevy Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4556

A Dombóvári Téglagyárat ütemeltető Társaságnál dolgozom. Venturini János tényleg nyugdíjas, de jó egészségnek örvend, és nyugdíj mellett a mai napig dolgozik, mint égetőmester.

Előzmény: hb-tatus (4532)
V.M. Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4555

 

      Sziasztok!

 

 Nem értem a vitátokat! Vagy én nem látok jól?

  Nekem ez egyértelműen  MW.

 

    Üdv!

Előzmény: tamtomi (4553)
murmuncari Creative Commons License 2007.02.14 0 0 4554

 

Kedves Tatus, illetve aki még tuggya:

 

Múltkor feltettem már ezt a képet, de senki nem tudott semmit róla. Én is azzal zártam a dolgot, hogy csak képzelődöm, nincs is írás a téglán, csak valami sablonhiba, vagy hasonló.

Aztán múlt héten Szőnyben a fő utcán (1-es főút) láttam egy téglakerítést, amibe két ugyanilyen jelzésű, ugyanilyen domborodású (tehát nem jobb minőségű) tégla van beépítve. A tulajok sajna nem voltak otthon, pedig már kéccer is kerestem őket. Így arra jutottam, hogy a tégla nem hibás, igenis írás van benne, csak éppen fogalmam sincs, hogy milyen:

 

 

Aki tuggya, meg ne mongya, merre van a ...

tamtomi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4553
De az is lehet hogy nem WW hanem MM:.
Előzmény: gyugyerák (4546)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4552
Valószínüleg padlástégla lehetett.Az igaz hogy 11 cm vastag padlástéglát még nem láttam de az nem jelenti azt hogy nem létezik olyan .
Előzmény: ajojo (4547)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4551
A WW-st Siófokon találtam de hasonló W betüs tanűmásiban is került elő de azon a második betü nha jól emlékszem nem W de utánanézek.
Előzmény: gyugyerák (4546)
tamtomi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4550
Hello.Azt nem tudom ki gyártotta de az igaz hogy a lerakó a vasútállomás mellet van .Előfordulhat hogy valamelyik régi vasuti épületből származik.
Előzmény: svendor (4537)
orca75 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4549

Nyugi!

Remélem nem vetted kioktatásnak, nem is annak szántam.

Előzmény: murmuncari (4548)
murmuncari Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4548

 

Persze, hogy nem! A "KJ" se mind Mórickájé...

Előzmény: orca75 (4545)
ajojo Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4547
Tiszteletem Mániások!
Vályog-pecsétestégla ügyben szóltam utoljára hozzá, még ünnepek előtt, azóta elsodort az élet, de most megint van felvetnivalóm:
Bp. VII.ben találtam a csatolt 2 db. nagyméretű téglaanyagú nemtom mit?
Mindkettő darab egy-egy töredék, a mérete: 11cm x 28cm x ismeretlen. A mellettük álló SZABO feliratú és kalapácsos téglák társaságában.
Én nem vagyok téglagyűjtő és értő, csak beépítési célból szedek össze jónéhány szép téglát, így jutottam ezekhez is, ill. ezeket a méretes darabokat csak azért hoztam el, hogy bemutassam Nektek, hátha érdekes.
Üdv ajojo.
gyugyerák Creative Commons License 2007.02.13 0 0 4546

Szia!

 

A WW érdekes, mert úgy nézem ez még a tamási guberálásból való?

Én a Felvidéken bontottam abból a házból, amiből az 1609-esek is előjöttek...

Előzmény: tamtomi (4533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!