Keresés

Részletes keresés

fetya1 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10813

Schiedel Uni Plus kéményem van, ami fölött nincs kalap, hanem nyitotta cső, csak az a csonkakúp van rajta, és elég sok víz kerül bele mostanában. Szereztem azonban egy kalapot, széles fémtányér, lejtős. Ha ezt fel akarom rakni, akkor a kúpot le kell venni, vagy maradhat. A gyári leírás szerint a kőp elősegíti a szívást. Most akkor nem baj, ha le kell venni, vagy inkább maradjon?

SolnesN Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10812

Természetesen a nem lakossági felhasználókra szigorú szabályok vonatkoznak. Nem most hanem már vagy harmincéve is kellett un. emissziós kibocsátást számolni.

Bizonyos mennyiségekre bizonyos kémény magasságokat írtak elő . Ezét nőttek a kémények az égig, de ahogy jött a födgáz úgy újra törpültek az ipari kémények.

Amúgy is hol van már az dicső szociálista nagyipar.

De mind ez semmi az hirős NDK -hoz képest ( megboldogult szociálista német állam).

A keleti részén talán Gottbus nevű városban az égig érő vasbeton kéményeket dicsőitették, amelyek tizezer tonna számra okádták a kénes füstöt. Ezzel dicsekedtek, mint a szociálizmus vivmányával úgy 61 -62 -ben.

Onnan vagy száz -százötven kilométerrel délebbre az NDK - cseh határon meg az erdők kipusztultak a savaseső miatt !

csiba00 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10811

"Tény a szilárdtüzelés nagyon környezet szennyző"

 

Azért ez így nem igaz. Fatüzelés esetében, normális erdőgazdálkodást feltételezbe és normális égetést, nem az.

 

Persze kérdés, hogy ebből mi az igaz :) Sokan eltüzelnek mintent, ami éghető. Legyen az műanyag, ruha, cipő.... Aztán honnan veszed a fát? Erdészettől, utcai napbarnított árustól...? Hogyan égeted? A lehető legkevesebb levegővel kátrányt és kormot gyártva, vagy megfelelő levegőt biztosítva a tűznek?

 

Ha így nézzük, akkor pl a gáz sokkal szennyezőbb.

Előzmény: SolnesN (10810)
SolnesN Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10810

 Ez komoly ??

 És mi van azzal aki még nem tért át a gázfűtésre ?? Eltiltják ?

 Tény a szilárdtüzelés nagyon környezet szennyző. ( sok más egyéb tevékenységgel együtt )

 Valamikor régen amikor Budapesten még  a fűtés javarészt szilárd tüzelés, ráadásul egyedi volt, nagyon szennyezett volt a levegő.

 'jófajta'  kénes barnaszeneket égettek  sok sok kén szennyezővel példálóztak , hogy bezzeg Kolozsvárott milyen tiszta a levegő.

 persze a kissármási (Sarmasul a szép oláh neve ) földgázzal lehetett nagy arcunak lenni. Mondták majd ah nálunk is lesz födgáz nem lesz annyir aszennezett a levegő. csakhogy közben a sok autómobil  rá tett egy lapáttal. Ugyhogy a helyzet még rosszabb.

 Amúgy miért nem lehet ? Elég a fa. És aki füstgáztisztítót alkalmaz ?

 A szögény ember dögöljön, akarom mondani fagyjon meg ?

Előzmény: vaczok (10808)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10809

Ez hülyeség!

Erre semmi törvényi felhetelmezása nincs.

Előzmény: vaczok (10808)
vaczok Creative Commons License 2012.12.23 0 0 10808

Egy tapasztalat a kéménybeszereléssel kapcsolatban. Hátha nem volt még itt említve, de jól jöhet valakinek.

 

A gázfűtés mellé fatüzelésű kandallót is beépíttettünk utólag. A szerelt kéményhez átfúrták a menyezetet, tetőt. Amikor minden munka és dokumentum megvolt a kéményseprők kijöttek ellenőrizni.

Azt mondták, hogy hatalmas szerencsénk van, mert néhány tíz méterrel arrébb már nem adták volna ki a használatbavételi engedélyt, ugyanis olyan közel lakunk a belvároshoz, hogy valahol a közelünkben húzódik az a határ, amin túl már nem lehet fával tüzelni.

Ilyen tiltási lehetőség ellenőrzése előzetesen eszünkbe sem jutott. 

nagy ivó Creative Commons License 2012.12.22 0 0 10807

Csakis átvétel után, mert ha elreped a samottcső ( nem az első eset lenne) bebukod a garanciát

Előzmény: Kezsu (10806)
Kezsu Creative Commons License 2012.12.22 0 0 10806

Egy újonnan rakott Schiedel kéménybe mikor és hogyan lehet begyújtani elősször?

Gondolom szükséges elsőnek egy ovatosabb tüzelés...

 

Dunit Creative Commons License 2012.12.22 0 0 10805

 Az elsőre : mint a viz -gáz topikba,

 

a másodikra : mostanában meglehetősen hideg idők voltak, azért lett több kondenzátum

Előzmény: Vasvakond (10804)
Vasvakond Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10804

Urak.kérnék szépen tanácsot!

 

kétféle probléma ütöttel fel fejét az elmúlt pár hétben:

 

Adott Junkers Ceraclass nyílt égésterű cirkó, hozzá tartozó furán kéménnyel.

 

1- A cirkó mind melegvízre mind fűtésre azt produkálja, hogy nehezen begyullad, nagy lángon ég pár másodpercig, aztán kialszuk majd kezdi előlről. Egy idő után hajlandó rendesen begyulladni, és fűteni, vagy melegvizet adni.

 

2- a cirkó kéményébe lett a cseppgyűjtőhöz egy cső kivezetve. Eddig egy árva csepp nem jött le rajta, most az elmúlt 2 hónapban folyamatosan csepeg, egy barna lötty jön vissza.

 

Mi lehet a gáz?

 

 

Égető1 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10803

 Mint barátunk is panaszkodott, hogy duplán kellett volna otthon maradnia. Hát fejlődik a főkétüsz. A korábbi gyakorlattal ellentétben, nem külön napokon, hanem ugyanazon a napon van a kétféle kémény sorellenőrzése - csak temészetesen külön brigád végzi.

 Van az egyszerű és  van az un.  ' műszeres' ellenőrzés.

 Mondjuk az a műszeres ellenőrzés is egy nagy semmi, amit mérnek azzal  sok következtetést levonni a biztonságra nem lehet. De a lényeg nem ez, hanem a dupla díj.

 Másfelől jó tudni, hogy az egyszerű 'házaló'  kéményseprők eléggé leterheltek.

Világos ! 
 Hol tud a cég a gazdaságosságon javítani ? Hát minél kevesebb munkaerőt vesz fel.

 Ráadásul el kell nekik szenvedni az ügyfelek ilyen olyan akadékoskodását.

 

 Tény persze ,hogy gyakorlatilag kevés olyan szerv van aki  az állampolgár lakásába csak úgy  hívás nélkül bemehet. Elvileg egy nyomozó hatóság is csak házkutatási paranccsal mehet be.

 Ha minden állampolgár rákérdezne miért jött , mit fog csinálni ?  azután leellenőrízné az érkezőszemély azonosságát, hát sok sok idő telne el.    A normának annyi lenne.

 Lélektanilag ezért érthető, hogy a 'talpas'  seprők gyorsan akarnak végezni - szoros a norma   és minél előbb túl akarnak lenni a kellemetlenkedő ügyfeleken. Így én is  gyorsan szabadulok tőlük  - ugyanakkor felteszem magamban, hogy egy  egy idejét múlt , általam feleslegesnek itélt eljárásban miért kell nekem közre működni  udvariasan  - ráadásul fizetni.

 

 Értem én - a cégek vezetőinek teljesen más az érdeke  !!

 

Előzmény: gmkiev (10801)
Vernichter Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10802

 Ezzel csak az a baj, hogy talán egy hete minden média harsogta, hogy csak 4,1 % -os emelés lesz  a fővárosi viszonylatban.

Előzmény: gmkiev (10801)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10801

http://www.figyelo.hu/cikkek/381640_megjelent_a_kemenysepro_ipari_kozszolgaltatas_dijkepzese

 

Tehát, efektíve munkáról szó sem esik!

Gyanítom viszont, hogy a kétfajta kéményvizsgálat egybeséséről nem a tulajdonosnak kell gondoskodnia.

Itt az ideje olyan kéményseprők alkalmazásához akik esetleg elég iskolázottak, ezen összetett feladat elvégzésére.

Kérdés:

Ki a fene fogja seperni a kéményt? :) :) :)

megintkiakadtam Creative Commons License 2012.12.19 0 0 10800

Hát ez az, hogy még ráadásul egyszer ráment egy nap szabim is emiatt... hányszor kéne... :(

 

Már így értem mire gondoltál, köszi, holnap megpróbálom ezt a lehetőséget!!! Remélem elérek valamit!

Előzmény: matthiasii (10799)
matthiasii Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10799

 Na de ő ráadásul otthon is volt. Csahogy nem a műszeresek jöttek.

 Így eleve kétszer kellett volna otthon tartózkodnia.

Előzmény: csiba00 (10795)
matthiasii Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10798

 A kéményseprő cég tulajdonásánál. A Fővárosban a  Közgyűlés  a tulajdonos.

 Azért kérdezetm, hogy hol vagytok.

Előzmény: megintkiakadtam (10796)
megintkiakadtam Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10797

Igen, olyan van nekünk is, zárt égésű, turbós, kombi. 

Te mit csináltál végül? Befizetted? Vagy reklamáltál?

 

Tényleg az a vicc az egészben, hogy február óta üzemel csak... Mivel nyilván én sem szeretnék meghalni, kényesen figyeltem minden biztonságra. Ezért is, bár ugye a munkások azt mondogatták: Nem kell ezt engedélyeztetni, meg h úgysem veszi észre senki, h valami változás volt... rájuk dörrentettem, hogy igen is kell, hogy minden szabályosan legyen, minden engedély rendben legyen, hiszen itt tényleg élet a tét. 

Mivel tényleg csak néhány hónapja üzemel, még nem hívtam ki gázost, így örültem is hogy jönnek ellenőrizni, hogy minden rendben van-e, de jövőre inkább rendes szakembert hívok, hogy ellenőrizze minden rendben van-e akkor is, mert azért a gáz tényleg nem játék... egyesek azonban megtehetik, hogy játszanak vele... lásd a kéményesek ...

 

Előzmény: Égető1 (10790)
megintkiakadtam Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10796

Milyen tulajdonosnál???? Én vagyok a tulajdonos!!!

Előzmény: matthiasii (10794)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10795

Megkérdezném tőlük, hogy mégis mi alapján kéne valakinek otthon lenni úgy, hogy nem is értesítenek róla. És ha még ezek után a bírságot is kiszabják, azt ők minek tartják?

 

 

Előzmény: megintkiakadtam (10788)
matthiasii Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10794

"Szóval szerintetek mit csináljak?"

 

 

 

 

 Tegyél panaszt a tulajdonosnál !!

 

 Helyileg hol vagytok ??

Előzmény: megintkiakadtam (10788)
Vernichter Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10793

 Hogy én milyen tájékozatlan vagyok.

 Rosszul írom a János nevét. Meg a többi. Wieszt János a tisztességes neve.

.

.

.

 

 "Vagyonnyilatkozataiból nem derül ki, hogy hogyan vált vagyonos emberré, ugyanakkor számos cég felügyelőbizottsági tagja volt hosszabb-rövidebb ideig. Az érintett cégek közé tartozik például a Főkétüsz (Fővárosi Kéményseprőipari Kft.), az Infopark Rt., a Szent Imre kórház, a Hadik-kávéház Kft., a fővárosi vagyonkezelő és az ÖBÖL XI. Ingatlanhasznosítási Kft. is."

.

.

.

 

 az origó  : "Sántit a pénzes borítékot átvevő..... "

 Wirt Zsuzsa cikke vagy 2 éve.

 hiába aki csak  kb.  200 alatt keres annak az 5 -600  eft marha nagy pénz pedig van annál sokkal több is

Előzmény: Vernichter (10792)
Vernichter Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10792

 Mennyire igazad van !!

 

 Viszont ha már téma ez a szolgáltató csoport, akkor némi érdekesség.

 Bp. -en a Fővárosi közgyűlés a tulaj. Ez eddig ok.

 A nyáron olvasgatom a honlapjukat és egy érdekességre bukkantam.

 Az Fb. tagjainak a névsorát feltették - 3 -4 fő, nem tudom számomra ismeretlen nevek.

 De feltették a  korábbi fb. tagok  névsorát is és ott egy ösmerősre bukkantam.

 A nagydarab, melák Vlieszt Janira.

 Valamelyik budai kerület szoci önkormányzati képviselője volt,   ott  ezenkivül a vagyon kezelő /vagy hasonló bizottság elnöke is /. A Janinak ez nem volt elég, még bizonyos vállalkozóktól kapott  némi csúszópénzt valami üzlet eladás,  kiutalás ügyben.

 Pechje volt,  mert felvételt csináltak róla. Sokat szerepelt a médiában, képileg. Azok a borítékos felvételek isteniek.

 Amúgy 120 eft/hó volt a főkétüsznél a tisztelet díja ( a többinek is ), amit az éra váltás után lecsökkentettek 80 eft/hóra. Valószinű ezért került fel (dicsekvés ), de már nincs ott. Aki nem hiszi. járjon utána.

 Végül is ingyér senki sem dogozik. Egyéb pénzforrásairól nincs tudomásom és közöm sincs hozzá.

 A jani képviselői díja  százon felül volt, kapott az elnöli pozícióért is egy újabb százast nyilván,   az akkori tulaj delegálta - ebben nincs is semmi, mint írtam 120 eft/hó vót a mani, de a fiúnak ez nem volt elég.

Előzmény: gmkiev (10789)
Égető1 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10791

 Tény vannak /voltak kéménytüzek. De meglehetősen ritka. Nekem úgy direktben még nem volt szerencsém látni.

 

 Volt egyszer nálunk nagyon nagyon régen. A mamám éppen templomi kóruson volt és onnan látta, hogy ég a kéményünk. Volt nagy riadalom, de semmi más, kiégett a kémény, aztán ok.

 Aztán vagy 3 éve az egyik  szomszéd kéménye éget . A jani Bá' minden szart elégetet akazánban.

Veszélyes   --- volt   --  korábban  - néha fél település leégett ezek miatt.

 Néha viszont maguk a kéményseprők égetik a kéményt.

Ilyet se láttam soha.

 

Előzmény: csiba00 (10782)
Égető1 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10790

 Nagyjából ilyen történt velem pár éve.

 Mondjuk az nem kombikazán, hanem zárt égésterű és turbós. Azt kell elvileg műszeresen vizsgálni. Nálad milyen van akkor ??

 

 A műszer egyébként nem sokkal nagyobb mint egy korábbi mobil telefon. Füstgáz elemzésvégeznek vele.

 

 A hasznossága vitatható.

 

 Főleg hogy olyan betanított munkásfélék végzik, akiknek a CO és a CO2 azonos.

 A hasznosságáról : a kéményseprőknek természetese hasznos hiszen majd dupla a díja mint egy normál gravitációs kémény szemlézése.

Előzmény: megintkiakadtam (10788)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10789

Bizony ma egy ilyen "szolgáltató" céget birtokolni, jobb mint bármilyen állás az országban!

Előzmény: megintkiakadtam (10788)
megintkiakadtam Creative Commons License 2012.12.17 0 0 10788

Nem tudom, hogy mit tegyek, a segítségeteket szeretném kérni. 

2011. novemberében kéményt béleltettünk, amire még abban a hónapban meg is kaptuk az engedélyt. A gázra 2012. januárban kaptuk meg, egy sikertelen próbálkozás, és sok kitartás után...

2012 október közepén egy kéményes matrica várt az ajtómon, körbe szaladtam az 5 lépcsőházas épületen és megtaláltam a felhívást , h aznap 8és 11 között kéményellenőrzés volt a házban. Tekintve, hogy van hátsó bejárata az épületnek, és mindig azt használja az egész család, esélyünk sem volt látni a kiírást. Mindegy is... Kiírták, hogy aki nem tudott otthon lenni, egy szép novemberi napon újra jönnek persze 8-11 között, csak h szabit kelljen kivenni... bár a hozzászólásokat olvasva, ez nem csak engem háborít fel...

Ezen a szép novemberi napon reggel 8:00kor csöngettek az ajtón, na megjött a kéményes (ez csak a bemutatkozásából derült ki, mert hát nem éppen úgy volt öltözve, mint aki ki akarna takarítani egy nagyon koszos kéményt.. remélem értitek...) Belépett a köszöbün, egy kicsit sem beljebb... és megkérdzete van e olyan kémény, amibe be van kötve vm. Mondom van, mutatok a helyiség távolabbi részén lévő kombi cirkóra... Erre ő: Jaaaa, kombi cirkó, na ahhoz neki nincs műszere, majd jön valaki más egyszer (persze időt nem mondott), aki majd hoz műszert és megvizsgálja... Adott egy jegyzőkönyvet, hogy ő volt kinn, leírta, hogy kombi cirkónk van és elment, a kérdésre, hogy mikor jön az a valaki akinek van műszere, nem válaszolt (azért az is milyen már, h egy kéményesnek nincs műszere a kémény vizsgálathoz????????????????????????).

Pénteken jövök haza a munkából mit sem sejtve, vár a postaládában egy levél... a kéményesek... benne egy jegyzőkönyv és egy számla egy csekkel. A jegyzőkönyv szerint én 2x nem nyitottam nekik ajtót... egyszer októbe végén, amikor nem is kellett volna jönniük, egyszer meg egy nappal azután, hogy a műszer nélküli pasas kinn volt... És mindezért nekem fizetnem kéne közel 5000,-Ft-ot... 

Na már most, én biztosítottam 1x, hogy bejöjjenek.... bizonyítani is tudom... tehetek én arról, hogy balfasz volt az ürge és nem volt műszere??? ráadásul eze szerint meghamisították a jegyzőkönyvet is, mert aszerint én nem tettem eleget a kötelezettségemnek....

Kérdésem a következő:

1. Ha befizetem a csekket, olyan mintha elismerném, hogy nem engedtem be őket, így még a rendelet szerint fel is jelenthetnek és még meg is bírságolhatnak 30.000Ftig... Meg hát fizessek olyanért, ami nem az én hibám??? Meg h nem végezték el a vizsgálatot, ami nekem egy nap szabimba meg pénzkiesésembe került??????????

2. Ha nem fizetem be, hanem (ahogy más "szolgáltatóval" tenném) rácsapnék az asztalra és elküldeném őket a ....-ba, kiállnék az igazamért egy későbbi vizsgálat során tudnának kellemetlenséget okozni??? PL. jjaj itt vm nem szabályos kiköttettetjük a gázt... stb... sajna ezt tapasztaltam a gázosoknál is, h olyanba kötöttek bele, ami vicces volt, más ott dolgozó szerint is szánalmas, de ő az ellenőr megteheti és meg csak nézem és nem tudok csinálni semmit... gondolom ezt megteheti egy kéményes is... és nem szeretném, hogy kikapcsoltassák a gázt.

Az már csak hab a tortán. hogy sem a nevem nem találták  el rendesen, sem a pontos címet, mert sikerült a hátsó bejáratot beírni.... ez no comment...

Szóval szerintetek mit csináljak?

Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönöm!!!

Azért csak megjegyezném, hogy ezt annyira felháborítónak tartom, hogy ez megy ebben az országban, itt mindent megtehetnek a szolgáltatók.... sajnos nem csak a kéményesek az egyetlenek, de ez most nálam vitte a pálmát pofátlanságban...idejön nem csinál semmit... új jegyzőkönyvet ír, h én vagyok a hibás és még fizessek is..... pffffffffffffffffffffff

pjotrkolja Creative Commons License 2012.12.16 0 0 10787
Vagyis engedélyes eljárás, tervvel, méretezéssel, ellenjegyzéssel stb. Csak az éphatóság engedélyét nem kelll megvárni a kivitelezés megkezdéséhez. Amúgy pontosan a 37/2007 (XII.13) ÖTM rendelet (1-3. nem tom pontosan) táblázatos mellékletét 9. pontjában kereskedj. Ott van ez pontosan leírva.
Előzmény: csiba00 (10786)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10786

Vagyis így a pontos (feltéve, ha ez még él. 2012 év eleji dátummal ellátott cikkből van)

 

"

Szerelt kémény

Ha új, szerelt kéményt szeretne valaki építeni, akkor építés bejelentésre van szükség. Ez egy egyszerűsített engedélyezési eljárás. Ez azt jelenti, hogy formailag az engedélyezési tervdokumentációt el kell készíteni építész és épületgépész közreműködésével, formadossziéban beadni az építéshatósághoz. Az engedélyt nem kell megvárni, a kivitelezés a tervek alapján máris megkezdhető. Később az építéshatóságtól kap egy levelet, amelyben tudomásul veszik a kérelmét. Az eljárás ugyanez használatbavételkor. Mind engedélyezési, mind használatbavételi szakaszban a helyileg illetékes kéményseprő vállalat előzetes engedélye szükséges. Először a tervet engedélyezik, majd átveszik az elkészült kéményt. Az erről kiadott iratokat mellékelni kell az építéshatósági bejelentéshez."

Előzmény: pjotrkolja (10784)
csiba00 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10785

Azt tudom, hogy ha pl egy szerelt kéményt szeretnék, akkor használatba vétel előtt át kell vetetnem a kéményseprőkkel. De úgy tudom, hogy a megépítéséhez nem kell semmilyen engedély.

 

 

Előzmény: pjotrkolja (10784)
pjotrkolja Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10784
Bármilyen égéstermék elvezető létesítése valamilyen építésügyi engedélyezési eljárás alá tartozik ... minimum bejelentési kötelezettség, de akár egyszerűsített építésügyi engedélyezési eljárás is lehet.
Előzmény: csiba00 (10778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!