Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2016.05.13 0 0 5232

Köszi, ez nagyon jól hangzik még ha csak két főben gondolkoznánk, akkor is egy-egy ilyen élmény beleférhetne. Én például nagyon szeretnék legalább egy napra elmenni Torinóba..., ha belegondolok, lehet jobban megérné autóval, mint bemenni Milánóba, onnan vonattal? Persze az autó igazán akkor jól kihasználható, ha folyamatos használatban van, és nem egy város parkolójában dekkol... Mindenesetre érdemes a gondolattal foglalkozni, esetleg utazótársakat keresni! :-)

Előzmény: Szomori Tamás (5230)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5231

Télen se rossz hely.

 

Előzmény: Szomori Tamás (5230)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5230

Nekem is tele volt a gatya főleg az autó bérlésnél, ráadásul az előttem álló magyarokat elutasították, pedig nekik is wizzes autó foglalásuk volt. Mint kiderült Amex kártyájuk volt, amit nem fogadtak el valamiért, lehet nem volt rajta elegendő keret depositra.

 

Fejenként 11,000Ft körül volt, mert a repülőjegy 6,180Ft (pontokból), autó 4,200Ft + €2,8 a benzin egy főre eső része, négyen voltunk más költség nem volt. Belépő nem kellett sehova, az aranybányához lehet bementünk volna ha szép az idő.

Valami ilyesmi időre számítottunk: https://www.youtube.com/watch?v=-qodlaYwLSU 

(ez a rövid videó pont a bányát mutatja be ami a 5218 hsz-em harmadik képen van a vízesésnél)

Ez a kép is a bánya elől készült, négy képből raktam össze:

nagyban

 

B terv az lett volna, hogy rossz idő esetén Arenzano vagy Varazze, ami autóval Malpensa-ról nagyjából 2 óra, de láttuk a meteon hogy ott is ugyanilyen idő van így felesleges lett volna lemenni. Erre rájött volna még 2x10€ autópályadíj és még €10-12 benzin (osztva néggyel)

 

Nekünk is közel a reptér 4:33-kor még itthon voltunk úgy, hogy 6-kor indult a gépünk.

 

Ezúton köszönöm még egyszer Geodonak a segítséget az autóbérlésben adott tanácsokért és mindenkinek aki még segített!

 

 

Előzmény: anblock_italia (5222)
geodo1 Creative Commons License 2016.05.12 -1 0 5229

milánóba gyakorlatilag nem is lehet drágán. :)

 

Előzmény: anblock_italia (5226)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5228

Malpensa nagyon jól tervezhető. Nagyon korán száll le a gép, nagyon későn indul vissza.

Nekem mondjuk könnyű, mert 5-6 perc a reptér itthonról, egy vidéki városból ide, majd hazaevickélni holt fáradtan már nem annyira lenne buli.

Előzmény: anblock_italia (5226)
liticarb Creative Commons License 2016.05.12 -1 0 5227

A régi szép időkben sokan nem a piacra mentek bevásárolni, hanem az Orio Centerbe...

Előzmény: anblock_italia (5226)
anblock_italia Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5226

Biztosan nagyon olcsón vett repülőjegyet, nem kellett szállás, enni itthon is kell..., az autóbérlés meg jól sikerült. Valójában ha az ember rááll egy ilyesfajta "utazásmódra", sok izgalmas élményt ki lehet belőle hozni. Csak én már reggel aggódnék, hogy este visszaérjünk a géphez... :-( Már a gondolattól is aggódom!

Előzmény: Cilikécske (5223)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5225

Én is nagyon köszönöm, jó kis kirándulás volt ez így is.

Előzmény: Szomori Tamás (5221)
aNUBI19 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5224

Nem csak a Francia Riviérán szakadt sajnos, Cipruson úgy megáztam mint még soha, 4 órán keresztül álltunk egy eresz alatt , mintha dézsából öntötték volna. 

Előzmény: Flower2000 (5216)
Cilikécske Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5223

Aztamindenit! Eszembe nem jutna így egy napra kimozdulni, de elgondolkodtató számomra. Ügyes.

Előzmény: Szomori Tamás (5221)
anblock_italia Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5222

Köszönet azért, hogy megmutattad, hogy egy napért is érdemes útra kelni! Hát még ha szép lett volna az idő! Esetleg egy hozzávetőleges költségvetést nem dobnál össze, hogy mennyibe került nektek ez a kirándulás? Biztos hasznos lenne, egyeseket biztatna az útra kelésre, másokat figyelmeztetne! :-)

Előzmény: Szomori Tamás (5221)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5221

Visszafelé még több helyen megálltunk, két fa hídon is át vezetett az utunk, lent pedig egy duzzasztott tavat is fel lehet fedezni. Ezen a környéken bármerre indulunk, mindenhol csodálatos a táj és rengeteg érdekességet látni.

 

A reptértől nem messze tankoltunk az autóba. 7,4 liter benzin ment bele és 221km-t tettünk meg (3,34l/100km) úgy, hogy 23-nál nulláztam tehát majdnem 250km-re az előző tankolástól. Volt még egy szabad óránk, sétáltunk, vásárolgattunk módjával a közeli Familia supermarcato-ban, innen már csak három perc volt a reptér. Az autót a garázsban leadtuk, a deposit oldását kezdeményezték, és felsétáltunk az indulási szintre.

 

Elsőbbségihez ahogy olvastam Rómához hasonlóan itt sem engedik a második kis-kézipoggyászt, de ez minket nem érintett. Ugyanazzal az LXA-val jöttünk haza, ahova tiszta időben érkeztünk.

Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5220

Kicsit gyönyörködtünk még a szőrnyű időjárás által megengedett töredék látványban, majd elindultunk visszafelé.

 

   

 

Érdekessége még ennek a hegyi falunak, hogy Monte Rosa lábánál fekszik, aminek több 4500 méter feletti csúcsa is van, a legmagasabb pontja Dufourspitze ami a svájci határon emelkedik 4634 méter magasra, mi semmit nem láttunk belőle.

Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5219

Tovább haladva a Giro d'italia egyik szakaszának vonalán 1300 méter feletti magasságban már nagyon szép alpesi házak voltak.

   

 

Az út végén több sícentrum is található, kabinos és nyitott ülős felvonóval.

 

 

 

A végső kisváros nagyon hangulatos még ilyen esős időben is, napsütésben, vagy téli viszonyok között pedig gyönyörű lehet.

 

 

Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5218

Piedimulera faluból indul felfelé a szerpentin, itt még pálmafék, fügebokrok vannak. Az eső és az olvadás miatt sok helyen volt a hegy oldalában vízesés. A keskeny sokszor egy sávos szűk úton sok apró faluk vezetett az utunk egész Macugnaga-ig, de előtte lekanyarodtunk az aranybánya felé ami szintén egy vízesés mellett volt található.

   

Természetesen zárva volt.

 

Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 1 5217

2016. 05. 11.

HA-LXA érkezés 6 perces intenzív esőben, a lámpákat csak akkor láttuk, mikor már egy vonalban voltunk velük.

Megrohantuk a Locauto kölcsönző céget ahol nagy volt a tolongás, az ügyfelek kiszolgálása sorszám alapján történik. 20-25 perc alatt a 8-as szám sorra került, a Wizz oldalán foglalt autót gyorsan és rugalmasan megkaptuk. 16,8 ezer forint volt egy napra minden biztosítással (Super Zero Package), erre már csak a €2,44 Assistance jött rá ami arra jó, ha gond lenne csereautót hoznak a meghibásodás/baleset helyszínére.

Navigációt beállítva első állomásunk Stresa volt abban reménykedve ott szebb az idő, sajnos nem így volt. Ott is ugyanez a monszun fogadott, kiszállni sem volt értelme az autóból. Fényképezni szinte lehetetlen volt, alig készült értékelhető kép.

Lago Maggiore ezen partszakasza Aronatól Ferioloig végig csodálatos, de az elite szállodák Stresa-ban vannak.

 

Megálltunk a neten előre kinézett pizzázóban (Pizza Away) ahol megkóstoltuk a nagyon finom savanyú káposztás helyi specialitást is. €5,5-6,5 között van minden pizza és nagyon finom! Innen észak fele haladtunk tovább, nem messze volt egy nagyobb bevásárló központ (Conad) ahol a folyadék készletünket és édesség hiányunkat mérsékeltük. Finomak a saját márkajelzésű süteményei és kakaója. 

 

A magas hegyek felé vettük az irányt, folyt köv.

Flower2000 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5216

Én Ausztriába megyek és talán addigra elmúlik már ez a sok eső. A francia Riviérán is szakadt mostanában.

Előzmény: Szomori Tamás (5215)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5215

Egész Észak-Olaszországban hasonló volt az idő, szombattól várható javulás ha jól tudom.

Előzmény: Flower2000 (5214)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5214

Ó szegény. Remélem elmúlik ez a nagymértékű esőzés, mert nemsokára én is megyek nem pont ide, de az sem a napsütésről híres hely.

Előzmény: Szomori Tamás (5213)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5213

Körbeautóztuk a környéket, nem tudtunk kiszállni mert szó szerintvégig felhőszakadás volt. 14 fok volt lent, a hegyen 1400-on 7 fok, a 4634 méteres Monta Rosa-ra csak felnéztünk. Vagyis volna, ha láttunk volna valamit.

 

Összedobok majd akkor valamit.

Előzmény: Flower2000 (5212)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5212

Írd ide nyugodtan amit akarsz. De vittetek meleg ruhát nem? Esett folyton?

Előzmény: Szomori Tamás (5211)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.05.12 0 0 5211

Tegnap jöttünk haza egynapos utunkról:

Szokás ide élménybeszámolót írni, vagy megírjam az repülős offtiopicba? Tekintettel a rossz időre Milánó közelébe se mentünk.

gszilvia4 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 5210

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 😊

Előzmény: liticarb (5209)
liticarb Creative Commons License 2016.05.07 0 0 5209

Biztos, hogy nem lesz gond. Amelyik busz hamarabb indul arra felszálltok, felesleges megvenni előre a jegyet.

Előzmény: gszilvia4 (5208)
gszilvia4 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 5208

Még soha nem jártunk Milánóban, köszi hogy ezeket leirtad! Akkor nem veszem.meg előre a busz jegyet, félek hogy nem találjuk ott meg a hozzá tartozó buszt..... Már előre izgulok! Remélem nem lesz gond és időben ki érünk a reptérre) 

Előzmény: i perseguitati_ (5206)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.05.07 0 0 5207

Az út forgalomtól függően 50 perc és 1 óra körül lehet (persze ha nem történik valami előre nem látható forgalmi fennakadás). A bergamoi repülőteret folyamatosan fejlesztik Kb 2 éve adták át az új utasforgalmi terminált, de még ez sem tudja követni azt amilyen elképesztő ütemben növekszik a repülőtér forgalma. Amióta én először ott jártam, azóta megháromszorozódott a Orio forgalma, ma már több utas (közel 11 millió) fordul meg ott évente mint a budapesti Liszt Ferenc repülőtéren. Ezt csak azért írom, mert  főleg a repülőtér indulási oldala ezzel nagyon nehezen tart lépést (a hatalamas forgalomhoz képest kevés a röntgenkapu) Egészen hihetetlen hosszúságú sorok tudnak kialakulni a biztonsági ellenőrzés előtti "kacskaringók" előtt, nem egyszer szó szerint már ahogy belépsz a terminálba sorba ütközöl... Tavaly több mint másfél órával az indulás előtt értünk ki, de megállt bennünk az ütő, amikor a sorokat megláttuk (aztán persze simán elértük a gépet, de ez elsőre nem volt ilyen egyértelmű...) :)

Előzmény: gszilvia4 (5205)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.05.07 0 0 5206

Szia,

Egyetlen dolog miatt érdemes előre megvenni a jegyet, ha retúrt veszel, akkor az néhány euróval olcsóbb lehet fejenként. A Centrale oldalában könnyen megtalálhatóak a buszok, egy 50-60 méteres utca-szakaszon egymás mögött állnak, és elég sok (arra persze figyelni kell hogy melyik repülőtér a céljuk: Bergamo Orio, Milano Malpensa vagy Milano Linate). Ez az az utca a Centrale pályaudvar oldalán:

Ha nagyon nem vagytok még a környéken ismerősök, és nem vagytok biztosak melyik kijáraton jöjjetek ki a pályaudvarról, akkor ha a főbejáraton (azt talán könnyű megtalálni :) ) kijöttök akkor nem a jellegzetes Pirelli-toronyház ( a "vasaló") felőli oldalszárnya felé a pályaudvarnak, hanem a másik oldal felé kell elindulni, és ott lesznek a buszok a pályaudvar oldalában, kb 80-100 méterre annak sarkától.

Ami fontos lehet, a buszokat megtalálni könnyű, választani sem nehéz  belőlük, viszont a milánói Centrale pályaudvar óriási, ne a budapesti Keleti  vagy Nyugati Pályaudvar méreteiből induljatok ki, mert azok kis túlzással villamosmegállók a többszintes milánói Centrale pályaudvahoz képest, forgalmában és méreteiben is. Szóval onnan kikeveredni lesz, vagy lehet kicsi több idő.

Előzmény: gszilvia4 (5205)
gszilvia4 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 5205

Sziasztok! Csütörtök hajnalban indulunk a férjemmel Torinóba, Milánói átszállással. ☺ Egy pici segítségre lenne szükségem 😊 Visszafelé Milánó Centrale pu- ra érkezünk és Bergamobol indul a gepunk haza. Annyi lenne a kérdésem hogy érdemes a reptéri buszra előre megvenni a jegyet? Biztosan megtaláljuk majd azt a buszt ott amire jegyunk van? Vagy úgy is lesz sok lehetőség ott? Az út a reptérre kb 1 óra igaz? Köszönöm Ha vki segít! 😊

zalan98 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 5204

Én meccsre mentem volna a feleségem pedig a Scalába, a gyerek meg egyik helyre se akart menni.

Előzmény: liticarb (5202)
anblock_italia Creative Commons License 2016.05.04 0 0 5203

Sokfelé lehet onnan továbbutazni, én mennék Genovába, Torinóba..., de a Riviérára is biztos le lehet vonatozni.

Előzmény: zalan98 (5201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!