Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35937

8 m-es kémény kell a megfelelő természetes huzathoz, ventillátorral kényszer szellőzéses lesz a berendezés, alacsonyabb kémény is elég, bár ez egy + berendezés.

A vegyestüzelésű kazán az alapesete a központi tüzelőberendezésnek maximális kiszolgálási igénnyel. A másik véglet a gázkazán. A kettő között kell optimális költség és kiszolgálási hatékonyságot találni, na ennek meghatározása igényli a szakszerűséget.

Előzmény: danken75 (35919)
kly666 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35936

És akkor mi van ha mind a kettő fűt :) , szivattyú fog nyerni ,kazán meg forrni :( ,  szóval ne halgass rám......

Előzmény: kly666 (35935)
kly666 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35935

"ha beindul a gáz zárjon a vegyes elmenője"

ha beindul a gáz szivattyúja akkor zárjon a vegyes elmenője

Előzmény: kly666 (35934)
kly666 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35934

Szerintem semmiképp se fűtds a kazánt gázzal az a tuti megoldás.

Én nem vagyok szaki vannak itt olyanok akik megmondják hogyan kell ezt csinálni.

Gondolom valami nyelves visszacsapóval meg lehet oldani hogy ha beindul a gáz zárjon a vegyes elmenője. Talán függőlegesen kéne rakni akkor a gravitáció kinyitná alapból. De csak 5letelek ne halgass rám... :)

Előzmény: bat777bato (35933)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35933

akkor csak valami visszacsapó szelepes megoldás kéne vagy valami.

Előzmény: kly666 (35932)
kly666 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35932

Ha gázzal fűtöd a vegyes vizét akkor a kéményen szépen kisuhan a meleg... Erre is van megoldás de foglalkozni kell vele (lezárni a huzatot)

Előzmény: bat777bato (35931)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35931

én is elsőre a solid+ 5 tagos mellett tettem le a voksom, de sokan írták fórumon, h nem tudnak tüzelni vele, a víz alig megy 50 fok környékére, meg a forgalmazó is azt mondta, h 10-12m kémény kell neki....ezért kezdtem el gondolkodni másban... a kis víztér mellett akarok voksolni, h ne kelljen elzárókat berakni, max a gázkazán melegítené a kazánt is, de a plusz 22 liter víz nem lenne sok, + a csőbe amit be kell rakni, max kb 25 liter lenne, szerintem ez nem borzasztó. A maximus ugyan az csak más aforgalmazó.. cska kakor nem értem miért mondták azt, egyszerre írták, h a solidnak 12 méter a maximusnak 8 méter kell, ha ugyanaz a kazán akkor nem értem miért mondta ezt a solid forgalmazója...

Előzmény: mrkiki (35930)
mrkiki Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35930

Szerintem a kémény igények a leírásokban kicsit túl vannak méretezve, ezzel is mossa a kezét a gyártó, nehogy már ő legyen a felelős, ha meghal egy család szénmonoxid mérgezésben. Mi leírtuk, hogy 10 méter kell, neki csak 9,5 m volt, nem mi vagyunk a hibások.

 

Mi rosszat olvastál a solid+/maximus kazánokról? Amikor olvasgattam úgy vettem észre, hogy a kettő gyakorlatilag ugyanaz, a legfőbb ellenérv amit olvastam az annyi, hogy török. Nekem egy solid+ sf 05-ös van, egy mostmár kb 5,5-6 méteres 5 téglás kéménnyel. Igazából ez lesz az első szezon, amikor rendes fűtés lesz benne. Tavaly voltak gondok, vizes fa, akkor még kevés huzat... De ugyanilyen kazánt, hasonló kéménnyel láttam üzemelni minden gond nélkül, szépen duruzsolva. Annyit csináltam vele, hogy a gyári huzatszabályzó nekem lomha volt, az lett cserélve egy honeywellre. Először csak 4 tagosat akartam venni, de rábeszéltek az 5 tagosra, amit annyira nem is bánok utólag, nem kell annyit piszkálni, 10 centivel nagyobb a tűztere, a kettő között 4 liter víz a különbség. :)

Előzmény: bat777bato (35920)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35929

ja és nem szeretnék elzáró csapot, h éjszaka ki kelljen menni, hanem a gáz be tudjon kapcsolni...

Előzmény: bat777bato (35928)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35928

a vegyeskazánnál nincs szivattyú, és nem is akarok, le van sűlyeszve a kazán helye a visszatárő alá vagy 40 cm-rel, elvileg gravitációsan működhet.. a gázkazánnál természetesen van.. a oda és visszatérő el van hegyesztve és a hegesztés elé van bekötve a gáz.. a hegesztést vágatnám le és menne be a kazán a helyére... a kazán felett oldalt van a gázkazán a falon... ezért gondolom, h lehet, h a kazán vizét is felmelegítené... mondjuk a kazán visszatérője alacsonyabban lenne mint a gázkazán bekötése.. ezek a tényezők.

Előzmény: joevagyok68 (35925)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35927

"és ha a gázkazán szivatyúja beindúl (a kazánnál nem lesz)"

 

Bocs efölött lesiklottam , mielőtt megírtam a hozzászólást 

Akkor rossz ötlet volt tőlem ez a visszacsapós dolog ! :-))

Előzmény: bat777bato (35924)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35926

hali

 

akkor egyenlőre nem nyúlok a kéményhez, csak ha gyenge lesz az első szezon után, akkor magasítok rajta kb 1 métert...többet nem, mert csúnya lesz. Akkor szerinted nincs külömbség a kis és nagy víztér mellett, inkább a kazán minősége a döntő. Ha az előbb említett visszacsapó szelep megoldás működne, akkor inkább normális kazánt kell nézni.

Előzmény: Dunit (35922)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35925

Bocs...előbb tisztázzuk.

A vegyeskazánnál van külön szivattyú ?

 

Előzmény: bat777bato (35924)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35924

és ha a gázkazán szivatyúja beindúl (a kazánnál nem lesz) akor nem fogja a kazán felé elkezdeni keringetni a vizet? ehez nem értek.

Előzmény: bat777bato (35923)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35923

hali

 

csak du van felvéve, és hétvégén, 18-19fokra van állítva, éjszaka 16 és nappal ha nem vagyunk akkor 15 re van véve. 1200m3 volt a fogyasztás a télen ez kb 160e.

 

Sose halottam még visszacsapó szelepről. ez mehanikus úton műkszik? a felfelé áramló melegvíz billenti? és a felé bekötött gáz melegvize így kikerülné a kazánt...a visszatérőn keresztűl nem fogja felmelegíteni a kazán vizét és akkor nyit a szelep?

 

amúgy jó ötlet.

Előzmény: joevagyok68 (35921)
Dunit Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35922

  

A kis és nagy víztérhez nem füznék kommentárt - Nálad. De az egyik rokonnál van egy szilárdtüzelésű kazán ami vastagcsöves un. etázs rendszerű. 27 éve megy. ebből gázzal 20 éve. semmi problma, pedig neki 600 liter víz van a rendszerben.

De nem is ehhez szólnék .

Írod :

 

"plafon után szűkebb egy kicsit, van egy oldalirányú csúsztatás benne, a plafon után rá lett rakva a falra..nem tudom, h ez a huzatba bekavar-e,"

Az a csúsztatás elhúzás, ami a huzatba nem kavar bé, de némi plusz ellenállást jelent. Ezért ne bontsd le a kémény ezen részét.

A magasság meg a nem a füstcső kimenetelétől számít hanem arostélytól - itt is nyersz min. fél métert.

Ha kevés akkor magasítod a kéményt, az az egyszerűbb.

A kémény bélelésről most nem szólnék. Az csak akkor aktuális ha szar a tüzelő, stb.

joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35921

Nagyon leragadtál a "kevés víz" problémánál !!

Tudod mi a megoldás rá : > visszacsapó szelep ... a kazánok előremenőjébe.. és vehesz "nagyobbat" IS.

 

Mennyi az éves gázfogyasztásotok ?

Előzmény: bat777bato (35920)
bat777bato Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35920

Hali mindenkinek.

 

Vegyestüzelésű kazánt szeretnék majd a közeljövőben vásárolni, és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Azt szeretném megtudni, hogy ti mint hozzáértők mit javasolnátok.

Van egy 112m2 alapterületű lakásom, ebből 70m2 a hasznos alapterület, ez kb 185 fűtött légm3. A falazata 50cm-es kőfal, szigetelés nélkül, régi nyílászárókkal.

Jelenleg egy központi fűtés megy, amelyet egy gázkazán fűt, de meg van a helye a régi kazánnak, amit csak be kell heggeszteni a helyére, és úgy van megoldva, h az előremenő és visszatérőbe van bekötve a kazán mellett a gázkazán, nem akarok semmi elzáró csapot betenni, hanem párhozamosan használni a kettőt, ezért szeretnék egy solid+(22l) , maximus 5 (22l), vagy egy caldera 30(solitech)(27l),  mert ezekben van a legkevesebb víz, így ha éjszaka vagy nappal bekapcsolna a gáz, akkor nem lenne sok + melegítendő víz a gázkazánnak. Ha lehet minden féleképpen kis vízterű kellene.

Elméletileg elég lenne a kisebb teljesítményű erre a kifűtendő légtérre, de az a baj, hogy régi a rendszer, 2, 1,5, 1/25 ás 1 colos csövek vannak régi öntvényradiátorokkal és régi tagos lemezradiátorokkal. A rendszerben 400l víz található plussz a kiegyenlítőtartály. 30 perc a gázkazánnak mire meleg a radiátor :( . Ezért gondolkozom a nagyobb legalább 30kw-os ra még ez se lenne olyan sok többletvíz a rendszernek, de kellene a teljesítménye, hogy ezt a rengeteg vizet felfűtse, ezért nem merem a 4 tagosat venni.

A kémény sajnos nem túl magas a kazán füstcsőkimenetelétől számítva 5m, de ha kell 1m-t még tudok rakni rajta, (belső rész 30cm x 20cm, a plafon után szűkebb egy kicsit, van egy oldalirányú csúsztatás benne, a plafon után rá lett rakva a falra..nem tudom, h ez a huzatba bekavar-e, vagy visszaszedjem és rakjam ki egyenesen?)azt olvastam a maximus gyári pdf-ében, h az 5 tagoshoz 10 m kémény kell de 8m is elég azt mondta a forgalmazó, a solid + hoz meg 12 métert mondott a forgalmazó. Sajnos fórumokon nem sok jót írnak a maximus kazánról, a caldera-ról meg nem nagyon találtam semmit.

Mindenféleképpen ezekben a kazánokban gondolkodnék, a kevés víztartalom és az ár miatt is.

 

Gondolkoztam, h csináltatok kis vízterü lemezkazánt, mert mindegyik lemezkazán nagy vízterü.

 

Mit szoltok ehez a rendszerhez, ti mit mondtok, mit érdemes vennem, 160- nál több nincs rá, ezek a kis vízterüek, kb jó árban vannak 20e eltérés a solid3 és a caldera között. A kevés víz lenne nekem fontos, csak nem tudom, h az mit számít a teljesítményben.. várom véleményeteket, én a caldera felé hajlok, mert a másik 2 ről sok rosszat olvastam, ráadásul a calderának csak 0,12 a minimum huzatigénye (azt olvastam, h egy 0,2 es huzatigényhez dukál egy 10m es kémény, én 6 m ig tudnám bővíteni.)

 

???


danken75 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 35919

Köszi az infót. Még azért nem tettem le róla. Olvasgatok, és kérdezgetek, az nem válik hátrányomra. Az mi is pontosan h kéményfüggetleníthető? Akkor szerinted kellene egy részletes árkalkuláció a szerelőtől, a tervezőtől pedig egy üzemelési/ gazdaságossági számítás is? Abból azért pontosabban ítélkezik az ember.

 

D75

Előzmény: Törölt nick (35916)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35918

Akkor maradnak a környező országok, esetleg a fémporszórás, vagy más anyagválasztás.

Előzmény: nemkezd (35903)
A77 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35917

Üdv!

 

Bükk tüzifa vásárlásnál  van jelentősége az átmérőnek? Ár/súly  szempontjából a vékony kérge miatt gondolom nincs. Vagy egyéb tüzelési szempontból  lehet jelentősége a vastagból (30-40cm) vagy a vékonyabb (20cm) fából hasogatott tüzelőnek? Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35916

Nagyon elriasztottak a fagázos verziótól? A vegyestüzelésű kazánok vezérelhetősége nem azonos a fagázos lehetőségekkel, ventillátorral persze felszerelhetők, de a konstrukció miatt nem fog hasonló hatásfokot adni. Van lehetőség a tuningra, de azzal az ár is eltolódik a fagázos zóna felé. Az OPOP H424  szerintem félfagázos, jó hőcserélővel, egy füstgázventillátorral kéményfüggetleníthető, füstgázhőfokról vezérelhető. Meg van még több hasonló lehetőség is.

Előzmény: danken75 (35911)
kingoftailor Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35915

Jut eszembe. 4 nap alatt újjáépítettük a kéményünket apósommal.

Így is 50 rongyba került. Új ajtók, fedlap, szegély lemez és felső 8 sor tégla lett. A többi a pucolt téglából. 1 méteres magasságig lett visszabontva.

Kazán miatt nem tudtuk lejebb, de az alsó ajtót feljebb raktuk így is.

 

 

 

kingoftailor Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35914

Tudtommal tilos bekötni két kazánt egy kéménybe (de lehet, hogy szakembereknek megengedett).

;-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (35909)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35913

Legalább fogom tudni merre van észak.

Előzmény: joevagyok68 (35907)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35912

 

Igen tudom, kösz, hogy szoltál. Most 30-40°körüli, ha majd fűtők kiveszem.

 

Most járatom, a két pólusa rendesen szedett össze iszapot.

 

 

 

Előzmény: moonshadow (35910)
danken75 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35911

Üdv!

Tudnátok egy kis felvilágosítást adni a kazán tuningolásról? Itt is lehet a füstgáz mérésével vezérelni a "kazánt", vagy lehet plusz befúvással az

égést tökéletesíteni, káros anyag kibocsájtást csökkenteni?

 

bocs ha kissé amatőr a kérdés :D

 

D75

moonshadow Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35910

Ritkaföldfém mágnes 80C fok körül elveszíti mágnességét, ezért azt kalkuláld bele.

Előzmény: 42tibcsi (35906)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35909

Kedves "szagember"!

 

Ha már példálózol, akkor azt úgy tedd ahogy én.

Én két azonos motorra tettem példát, és nem hibrid hajtásra, mint ahogy Te drága szegmeber két AZONOS kazán beépítését javasoltad.

Természetesen a hibrid fűtésnek megvan a létjogosultsága.

Mint ahogy a fűtésnél a gáz-vegyes üzem esetében.

De fokozhatjuk a Te eszmefuttatásodat:

Két gázkazán, mi a fenének a modulációs. Majd hidegben megy kettő, átmeneti időben meg egy.

És még lehetne sorolni a jobbnál jobb 5leteket.

 

Remélem Te is Figyelmesen végig olvastad. :-)

 

És kérlek ne kérj elnézést a 20 hozzászólásoddal. :-)Az ilyen megmondó emberkéket Trolloknak hívják persze kisbetűvel.

De én megadom a tiszteletet Neked. :-)

 

 

Előzmény: nemkezd (35898)
TIGweldING Creative Commons License 2012.08.01 0 0 35908

Vagy polarizálod a víz részecskéket, oszt majd ezzel magyarázod a félelmetes hatásfok javulást.

Lesz Tibcsinek 106%-os fluxus-kondenzációs vegyestüzelésű kazánja.

Szabadalmaztasd amíg nem késő!

Sámán lehetsz vagy kuruzsló.A kazánok Gyur-csókja.

De esőcsináló mindenképp.

Előzmény: 42tibcsi (35906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!