Keresés

Részletes keresés

didyman Creative Commons License 2017.07.11 0 0 77194

csütörtök, Ferihegy?

Előzmény: Jahno (77193)
Jahno Creative Commons License 2017.07.11 -1 0 77193

Meg sem merem kérdezni jársz-e Pesten, ha javulni kellene monitornak :-/ Célcuccból esett ki, logó még felvillan, szóval tápkondimiazmásos lehet. Főleg mert pénteken már használnám :-D

Előzmény: didyman (77192)
didyman Creative Commons License 2017.07.11 0 0 77192

Semleges? Nincs standardpotenciálja, vagyis mindig akkora, mint a vele összepakolt másik fémnek? :-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77178)
Jahno Creative Commons License 2017.07.11 -1 0 77191

És ez nem keres a neten semmit? Még vállalati környezetben is. De legalább a struktúrája más, meg a proxyt máshol kezeli, csupa öröm adminolni, ahogy változik és igazítsam hozzá a tűzfalakat, hajajj. Szóval ugyan, még a pluginok is ész nélkül ki tudnak mászkálni belőle, néha böngészőként összekavarodnak a certek, főleg ha még a Javaba (tudom, tudom, fos szar, de mégis ezen műxik a világ) is bele van drótozva. Jahh, és ahol olyan okos főnök van, hogy tilos a webkamerás notebook és sok más szigorítás is van ott speciel az Explorer a céges szinten támogatott böngésző.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77190)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 -1 0 77190
Előzmény: Jahno (77182)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 0 0 77189

Kattincsá ide: http://img.index.hu/imgfrm/5/3/8/0/BIG_0013805380.jpg

Ha négy betáp fázisod van, akkor ugyanezt eggyel több relével kell megépítened.

Előzmény: fmf (77188)
fmf Creative Commons License 2017.07.11 -1 0 77188

szia mesterek! megint van elképzelésem, erősítsetek meg vagy beszéljetek le róla :)

szóval gyakori nálunk a fáziskiesés, így maradnék egy mezei egyfázisú rendszernél. vmi ótómata fázisváltót építenék be, de itt jön a további cifrázás: a vezérelt áramot is bele kéne gyógyítani az egészbe, spórolni is akarok, ha már egyszer belevágok

ha jól gondolom 2 db fázisváltó automatára lesz szükségem. csak olyanokat találtam ami 3 fázis között kapcsolgat, de 4db fázis van(vezérelt, +3 sima) csak úgy tudom elképzelni, hogy az egyikbe inputnak bemegy a vezérelt - 1es prioritással, meg az L1 + L2, ennek lesz egy outja, ami bemegy inputként 1es prioritással a 2.vezérlőbe, +a 2.vezérlőbe bemegy a megmaradt L3 és a 2.vezérlő outja megy a lakás felé....így ha van vezérelt fázis akkor azt fogyasztom csakis - óccóé - , a többi meg kipótolja, ha bármelyik kiesik.

ez így jó? esetleg tudtok olyan fázisváltót ami 4 fázist is fogad? akkor nem kell 2-őt vennem.

horex Creative Commons License 2017.07.11 0 0 77187

Igazad lehet! Akkor a gyártókat kötelezni kell hogy sárgarézböl készitsék a sorolósint :)

Legyen sorkapocs és onnan MKH-val a kismegszakitóba

Érvéghüvely nem tudom mennyire megfelelő, nem gondolom hogy a fogó úgy rápréseli mint a hajlékony vezetékre, de lehet hogy jobb megoldás

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77178)
Jahno Creative Commons License 2017.07.11 0 0 77186

Vajon mit hasonlít mihez? És ha kétszer nem keres neten semmit, csak 30 nap múlva, akkor átment a teszten és nyugodtak vagyunk, nem kémkedik?

Előzmény: Garfield007 (77185)
Garfield007 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 77185

tobblepcsos osszehasonlitasi modszered

 

http://replygif.net/i/1580.gif

 

Percekig nem kaptam levegőt. 

Előzmény: tfe_tng (77183)
Jahno Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77184

Folytathatnánk valami Wines csoportban. Vagy Csatabárdoson, mindegy, bár konkrétumot nem fog mondani és a Circuitos házifeladat is kudarcot vallott, hogy "nem használjuk, kész". Így könnyű.

 

Múltkor már valami habzó szájú leköpött, hogy fogalmam sincs az SMTPről. Nyilván, azért van itt egy 140ezer meg valami 2 millió postafókos Exchange alattam és még el sem sikerült rontani :-D Ott sem értette, hogy a spamszűrés bőven lehet független az egésztől úgy, hogy azt sem tudom merre jár előtte a levél, mikor megkapom. Gondolom Neki is a spamszűrő az valami feltelepíthető program vagy mi és más nincs is.

Előzmény: tfe_tng (77183)
tfe_tng Creative Commons License 2017.07.11 -1 0 77183

[OFF]

Elkepeszto lendulettel tudod osztani az eszt barmirol a legkisebb szakmai alazat nelkul.

Gondolom ez a taktika mukodik az usereknel akikkel altalaban beszelgetsz, de itt vagyunk paran akik ebbol elunk. 

 

Lenyeg hogy paranoias vagy (ez meg nem baj), viszont megprobalod rakenyszeriteni a nezeteid mindenkire (ez mar baj), de akitol igazan rettegsz (a "nagy testver") az ellen pont lo****t sem er az osszes elovigyazatossagod / tobblepcsos osszehasonlitasi modszered (felrohogtem amikor ezt olvastam).

 

azert elarulhatnad hogy melyik - altalad "megaldott" - browsert javasolod a publikumnak.

[/OFF]

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77175)
Jahno Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77182

Úgy bukik le, hogy vannak ahol sokkal többet gépelnek és ugyanaz az alkalmazás fut, ellenőrzötteb körülmények közt. És a világ amúgy is rá van cuppanva ilyen dolgokra, ha hiba van a wifi chipben, már ugranak is.

 

"nyílt forráskód és teljesen passzív működés beállíthatósága (amikor százszor elindítod a böngészőt és SEMMIT nem csinál a hálózaton addig, amíg te nem adsz neki utasítást valamire)"

 

Na, szerintem ilyen böngésző nincs, vagy esetleg a PaleMoon és ismeretlen társai, amivel meg a neten alig mész valamire.

 

Utolsó mondatod meg jó politika, csak nem működik. Mertnem mindig tudod hova akar menni és miért, ergo adminisztrálhatod reggeltől estig.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77175)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77181

"Ennek ellenére a júzerek 90%-a össze tudja baszni trójaival a gépét :-)"

 

Hülyeség ellen nincs csak a pofon orvosság... :)

Előzmény: Jahno (77179)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77180

Ez kimaradt:

"meg az svchostot használja ha nagyon kémkedni akar"

 

Az svchost-ot sem engedem ki az internetre, a tűzfal csak a router-ig engedi, és azon is csak bizonyos portra és oda is csak UDP-n. Máshol nincs semmi keresnivalója.

Előzmény: Jahno (77170)
Jahno Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77179

De ez egy másik szint és meg van csinálva. Ezért is tudom mekkora admnnisztrációt igényel a dolog. Ennek ellenére a júzerek 90%-a össze tudja baszni trójaival a gépét :-) Aztán lehet keménykedni, hogy akinél meglátják a mobiltelefont, az ki van rúgva, meg hasonlók.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77176)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 -1 0 77178

"Bármilyen rézsinbe sorkapocsba Alu-t be lehet kötni pasztával, arra találták ki."

 

Másoknak ez a véleménye: az alu csodapaszta használata megengedi azt, hogy rezet és alumíniumot egymáshoz szorítsunk?

Mert szerintem ez nem így van: a WAGO-ba dugott alu vezeték nem rézzel, hanem rozsdamentes acéllal érintkezik, ami semleges anyag.

Előzmény: horex (77168)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77177
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77176

"Amúgy itt terror van ám. Ajtón csak webkamera nélküli notebook jöhet be és..."

 

A jelek szerint valamelyik főnököd ugyanolyan "hülye", mint én.

Előzmény: Jahno (77173)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.11 -2 0 77175

"Adobe keyloggerek és társaik elég hamar kiderülnének, főleg he küld is kifelé valamit."

 

Hogyan bukna le? A legtöbb felhasználó napi leütés-mennyisége nem több néhány száz byte-nál. Ennyi extra adatot teljesen észrevétlenül bele tud kódolni a százszor-ezerszer ekkora hivatalos adatfolyam közé. De pl egy komolyabb Windows update során olyan nagy adatmozgás van KIFELÉ is a számítógépünkből, hogy abba akár a Biblia teljes szövegét is bele lehetne szőni, a megfigyelő számára teljesen észrevétlenül :)

 

"én valahogy nem a nagy üzeleti vlágcégektől rettegnék"

 

Amíg nem próbál RÁKÉNYSZERÍTENI az online frissítőjének használatára (tehát van offline frissítési lehetőség is), addig én hajlandó vagyok (többé-kevésbé) megbízni az online frissítőben is. De erről már volt szó: az gyanús, aki nem kínál fel alternatívát, tehát kényszeríteni próbál.

 

"melyik böngészőben bízzunk meg?"

 

Több lépcsős összehasonlítási módszerem van, ebből kettőt elárulok: nyílt forráskód és teljesen passzív működés beállíthatósága (amikor százszor elindítod a böngészőt és SEMMIT nem csinál a hálózaton addig, amíg te nem adsz neki utasítást valamire)

 

"és sorold, hogy csak a böngésződ mikor hány irányba menne"

 

Ez így zavaros. A böngésző oda megy ahova akar (pontosabban amit a vírusirtó nem tilt meg neki).

 

A biztonságot nem szabad annyira megszigorítani, hogy az már akadályozza a munkát, de annyira kötelességünk, hogy minimálisra csökkentsük az ÖSSZES szóbajöhető rizikófaktort.

Előzmény: Jahno (77170)
ötfelezős Creative Commons License 2017.07.11 0 0 77174

Azért az, hogy a nullázást "'elől" csinálják, tehát sínen, nullabontón, stb, az csak kb 78 óta van így, azelőtt ez az összekötés lehetett dobozban vagy a gumitábla mögött, stb.

Előzmény: Csuklósbusz (77164)
Jahno Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 77173

Amúgy itt terror van ám. Ajtón csak webkamera nélküli notebook jöhet be és csak egy bizonyos hardver verziójú TPM chippel ellátva, valamint PKI kártyás azonosítás is, szintén egy bizonyos hardverkiépítésben, ami a cégben engedélyezett, megfelelő. Teljesen jó.

Előzmény: Garfield007 (77166)
Jahno Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 77172

Jó volt, csere rögtön, gépek karanténba... Pedig nem olyan veszélyes, bár helybe teszi el, ahhoz másnak még hozzá kell férnie.

Előzmény: Garfield007 (77166)
Jahno Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 77171

Szóval a böngésző kimehet minden irányba, ezzel be is engeded a fertőzések 99%-át, de ha akarja a Flash vagy bármi is ezen közlkedk. És akkor rágjuk a gittet eben is, hogy mennyire májer gyerek vagy, csak még bebizonyítani nem sikerült.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77167)
Jahno Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 77170

Adobe keyloggerek és társaik elég hamar kiderülnének, főleg he küld is kifelé valamit. Meg úgy általában passz, én valahogy nem a nagy üzeleti vlágcégektől rettegnék, de az ugye én vagyok.

 

Meg ugyanott vagyunk, melyik böngészőben bízzunk meg? És majd a beépülő Adobe annak a motorját meg az svchostot használja ha nagyon kémkedni akar, oszt jó dő, legtörpösebb tűzfal is át van baszva.

 

Ez csetelős konferenciás program azért nem oylan extrém hálózati igény, hanem egy átlagos XXI. századi. Aztán mondhatod, hogy keylogger, meg minden, de az is általában az IP elrejtős csoda szoftverrel szokott felmenni, nem az Adobe frissítésével.

 

De nézzük, tiltsuk le alapértemezettnek és sorold, hogy csak a böngésződ mikor hány irányba menne. Alapesetben bele fogsz rokkanni és ara is van egy söröm, hogy csak a levegőbe beszélnél és fogalmad sincsen róla, hogy az a forgalom vajon micsoda és miért jogos, vagy egy mekkelek.hu weboldal hány helyről forgalmaz.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77165)
bandras73 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 77169

Üdv!

 

Ház vásárlás után vagyok és tervezem a konyhába villamos sütő és indukciós tűzhely bekötését. A házban szerencsére van 3x16 amperes hálózat. A konyhába az órától van egy dupla szigetelésű 5 eres 6 mm2-es vezeték behúzva a padlástéren keresztül ami még nincs bekötve (egyik vége az óránál, másik vége a falban egy kötődobozba egy konyhai szekrény mögött).

 

Továbbiakban ezt szeretném megvalósítani:

 

  • A kötődobozba tervezek egy sorkapcsot és innen vitetném tovább az 5 vezetéket (4 mm2) egy újabb dobozba amibe lehetne kötni a sütőt (1 fázis) , tűzhelyet (2 fázis) és a vízmelegítőt (wago rugós kötőelemmel). A sütő és a vízmelegítő 1 közös fázison lenne
  • az első kötődobozba ahol a sorkapocs van ott megcsapolnák egy fázist, nullát és védőföldet amit 4 db konnektorba vezetnék be.

 

Ez így kivitelezhető lenne?

horex Creative Commons License 2017.07.10 0 0 77168

Lehet hogy az óra alatt van bekötve a földelés. Ásd körbe a szondát és vizslasd meg van-e rajta vezeték

 

Azt irtad korábban, 6 kismegszakitó két FI. Ez 10 egység, elfér a 12-es FKA vagy BSKN-ben és még két HLAK is ha precizkedsz

Ha egy duplasoros FKA nem fér el, akkor hogy fok két FKA elférni?

Szerintem lehet két FKA is átkötve, de majd valamely reg.szerelő pontosit

 

 

'Mert bármilyen más elosztótáblát néztem, mindben réz a sín, aztán paszta ide vagy oda nem akarok alut rézbe kötni, pláne nem nullát meg földet. Annál az alu-alu sodrott kötés is jobb.'

 

Felejtsd el a sodrott kötést mindenkorra

Bármilyen rézsinbe sorkapocsba Alu-t be lehet kötni pasztával, arra találták ki. Lepucolod az Alut és a kötést kitömöd a pasztával. Korábban ott volt a WAGO ajánlás hogy kell csinálni

 

Árban én sem járok kevesebbnél sőőt, igaz nekem 25m MBCu és mégegy vizmentes doboz két kismegszakitóval + gégecső is benne van + 10ezer volt a mért fővezeték csere + most utalom a 7ezer valamennyit az ELMű-nek

Árakkal nem nagyon lehet spórolni

 

Előzmény: Csuklósbusz (77164)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 77167

"Vagy a böngésző pld. alapban kimehet minden irányba?"

 

Legegyszerűbb esetben igen. Ki kell választani a legkevésbé gyanús böngészőt és meg kell bízni benne.

Ne terheljük a gép felhasználóját olyan problémákkal, (pl tűzfal felugró kérdései) amiket jobb, ha nem ő old meg :)

Előzmény: Jahno (77156)
Garfield007 Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 77166
Előzmény: Mekk Elek ezermester (77165)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 77165

"Mit tud az Adobe?"

 

Nem jól teszed fel a kérdést. Mit tudhat meg rólad bármelyik szoftver, ami folyamatosan ott van (figyel) a memóriában? (akár van rá valóban szükség ott, akár nincs) Nem csak az Adobe flash update-ről van szó, hanem az összes gyanúsan viselkedő rokonáról.

Hogy ezek a szoftverek mit tudHATnak meg rólad? Csak egyetlen szó: keylogger.

Ha a gépen alapértelmezésként le van tiltva (majdnem) minden kifelé irányuló kommunikáció, azzal egy csapásra elejét vetted az összes potenciális adatszivárgásnak.

 

"ott az a Circuitnak nevezett cucc, állítsuk be hozzá a tűzfalat"

 

Aki (tanácsaim és alternatív javaslataim ellenére) ragaszkodik az ennyire extrém hálózati igényű szoftver használatához, az tudomásul veszi, hogy a továbbiakban semmiféle felelősséget nem vállalok a biztonságáért és én nyomban megszüntetek akár minden tiltást a gépén és sok sikert kívánok neki a kalandozáshoz a Vadnyugaton :)

Előzmény: Jahno (77154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!