Keresés

Részletes keresés

Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 38954

Most ott tartok h inkább minden csak rosszabb mióta szedem! 2. Kúrának mindjárt vége. Lettek ezidő alatt új tünetek sőt jött vissza olyan ami már rég nem volt! De mivel időközönként jönnek a rosszabbodások igy lehet hogy csak véletlen? Vagy lehet h herx? Lehet 2 kúra után még mindig csak herx?

Előzmény: Nedvig (38953)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38953

Ha antibiotikumra javultál, akkor lyme. De jobb lenne az Elispot Ltt teszt megcsináltatni.

Előzmény: Akiboy86 (38950)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38952

De, az AB hozott vissza a "halálból" (alig bírtam lábra állni, szédültem, ájulásérzés, agyi nyomás, szívritmus zavar, stb.), az alternatív pedig érzem, hogy segít, több energiám van, nem szédülök, remegések sincsenek, szorongás is alig, stb.

Előzmény: Akiboy86 (38949)
One of the millions Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38951

Ez a sok tünet Lymra utalhat!

 

Elispot LTT teszt nem ártana vagy menj ide : http://joalis.hu/hu 

Előzmény: Akiboy86 (38950)
Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38950

Ami miatt még össze vagyok zavarodva az az hogy hiába bújom a netet elvileg nem talàlok olyan betegsegéget az sm-en és a lyme-on kívül ami a tüneteggyütteseimet produkàlná!  Az orvosaim is ezt mondjàk h nincs ilyen betegség! Márpedig van! Mert nekem az van! De mi? 

Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38949

Jo majd visszapörgetem! És neked az antibiotikumtól nem lett jobb az alternatívtól meg igen?

Előzmény: Nedvig (38945)
Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38948

Most teljesen mást szedek mint elsőre! A doktornő írta így fel!

Előzmény: boxerkutya (38944)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38947

Nekem az orrom és a szám széle néha-néha.

 

Előzmény: Akiboy86 (38942)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38946

Nekem is.

Előzmény: Akiboy86 (38941)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38945

Én 70 napig szedtem AB -t másfél éve, azóta csak alternatívval próbálkozom. Ha ráérsz olvasd vissza a hozzászólásaimat, mindent leírtam.

Előzmény: Akiboy86 (38943)
boxerkutya Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38944

Még 1-2 kúrát vállalj be,de próbálj ki több antibiotikumot  ! Nem mindegyik használ ,mindenkinek.

Előzmény: Akiboy86 (38943)
Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38943

Te hányadik kúránál tartasz? Érzel valami javulást?

Előzmény: Nedvig (38940)
Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38942

Van h néha estére elmúlik vagy nagyon gyenge lesz! 1-1 olyan nap is van h nincs! De ritka! Volt h a szám széle is zsibbadt egy foltban vagy a szájpadlásom...

Előzmény: Nedvig (38940)
Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38941

JA kifelejtettem h a hátam állandóan tele vannak izom csomókkal amik sokszor már fekve is állva is fájnak! A masszőrök mindíg hüledeznek hogy be van állva a hátam miközben kínoznak! Iszonyat fájdalmas tortúra tőlük megszabadulni!

Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38940

Nekem is vannak, voltak hasonló tüneteim, a nyelvem régóta zsibbad, de nem folyamatosan...Csináltass Elispot Ltt tesztet szerintem. Nekem a westwrnblot negatív volt, p41 pozitív és végül az Elispot lett erősen pozitív borreliára és chlamidya pn-re.

Előzmény: Akiboy86 (38939)
Akiboy86 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38939

Sziasztok! A véleményeteket szeretnén kérni mert eléggé össze vagyok zavarodva! Leírnám a kórtörténetemet! Úgy 2007ben találtam magamban egy kullancsot. De mivel nem volt folt meg semmi ezért nem foglalkoztam vele! Aztán kb rá egy évvel 2 hónapig tarto székrekedésem lett! De napokig még ingerem sem volt rá! Aztán elmúlt! Kb 2 év múlva ujra előjött majd elmúlt.. 2013ban ismét de már izomláz szerű hasfájással. Mután elmúlt kb 1 hónap múlva elkezdtek zugni a füleim majd olyan kóválygós szédülés követte ami szintén kb 2 hónap volt! Eközben már végtag zsibbadásaim is voltak melyek általában ébredés után fél órával kezdődtek! A szemeim is elkezdtek tikkelni illetve a vádliaimvan apro izomrángások voltak! Elkezdtem aktívan sportolni és a fülzúgás kivételével minden elmúlt! Néha 1-1 nap szem tikkelés és ennyi! Volt koponya mr-em ami negativ lett! Majd 2015 januárjában azt vettem észre h remeg a kezem.. idövel az egész testem még a fogaim is kocoktak mint ha fáznék! Ott keztem igazán megilyedni majd 1hónap múlva a talpamol felfelé hétről hétre egyre feljebb az izomrángás! Egész testemet beborítva! Minden máaodpercben egy vagyt több! Ez is és a tremor is olyan volt h reggel semmi aztán kb fél óra és indult.. a tremor estére jobb lett! A rángások meg a melegtől javulnak! Hosszu szaunázások szinte nincs is! Újabb MR kontrasztos SM-RE megint negatív! Majd idővel kezdett alábbhagyni! A tremor visszaesett olyan 75%al a rángások meg visszahúzóstak a talpamra!  Majd novemberben elkezdett zsibbadni a nyelvem! 2 hét elmúlt majd 1 hónsp múlva megint! És újra jött felfelé a rángás! Újabb orvos aki elküldött eszto klárához! Ő meg volt róla győződve h lyme! Az sztk-s lyme vizsgálat ifen alacsony valami 1. Valahány % anitestet mutatott! Viszont magas volt az epstein barr! Ennek ellenére elkezdett kezelni! A kezelés MÁSNAPJÁN észrevettem h fáj egy in a lábfejemben ami annyira eldurvult h már ki sem tudtam nyújtani! Mint ga ki akar vna szakadni! 3 hónapig tartott közben felerősödtek és visszajöttek rég elfeledett dolgok! A rángás kb a 3. Héten kezdett durvulni! Majd jött a 2éve elfeledett tikkelés. A doktornő szeint ez jo! 2. Kúra! Most tarok a végénél de havulás nincs! Már az 1 kúra elejétől beállandósult a nyelv zsibbadásom és felerősődött a fulzúgásom! A 2. Kúránál már a csuklómban is fáj egy ín már hetek óta illetve a másil kezemen az egyik ujjamban. A rángások nem enyhülnek úgy érzem nem javul semmi! Lehet h ezt már beképzelem de mint ha belső talp izmaim is egyre kisebbek lennènek! Most megint elkezdtem futni és edzeni! A családom piszkál h hagyjam abba az AB-t mert ha ilyen sok nem hatott akkor tuti nem ez a bajom! A neurológus szerint sem! Viszont azt nem tudja mi lehet! Szerdán megyek nwgint esztohoz! Szerintetek ha még egy kúrát akar érdemes folytatni? Lehet szerintetek is ez lyme? Bocsi a litániáért! Válaszokat előreis köszi még ha ilyesztőek is! 

Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38938

Igen, erre gondoltam. Persze, igazad van...

Előzmény: ghepard (38936)
boxerkutya Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38937

Nagyon jó az AB lyme-ra, nélküle már nem élnék és eddig csak ez vált be. És az immunrendszerem is az AB-nak köszönhetően már termeli a borrelia ellenes fehérjéket. Nem értek egyet az AB ellenes nézeteiddel ,de örülök hogy neked nem kell szedni. 

Előzmény: ghepard (38929)
ghepard Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38936

Kovács József könyvére gondolsz - azt nem olvastam. Nekem egyenlőre elég, amit a testem tud termelni. Hát sok mindenről mást írnak itt és mást ott - sokszor egész ellentétes dolgokat is ugyanarról. Az egyik orvos is ugyanarra ezt mondja a másik meg azt, a harmadik meg megint egész mást - aztán igazodjál ki......

Előzmény: Nedvig (38934)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38935

Van olyan köztetek, akinek hosszú ideje van egyik szeme mögötti tompa fájdalom, kellemetlen tünet, mindig dörzsölnöm is kell a bal szememet...az orbita MR nem jelzett semmi kórosat. Mintha a váladék is több lenne...a szemészeten ötször voltam, csak úszó homályokat láttak, negatív a lelet. Mi lehet ez?

Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38934

Köszönöm szépen. A hidrogén peroxid-ról mást írnak. Vna egy könyv is a neten pdf-ben. Érdemes elolvasni.

Előzmény: ghepard (38933)
ghepard Creative Commons License 2016.06.02 0 1 38933

S hogy akarod a véredbe juttatni? Az biztos, hogy sok benne az oxigén és felszabadulhat. Mondjuk sebekre jó lehet egyszer, kétszer - de a folyamatos használata már inkább méreg. Maga az oxigén is nagy adagban méreg - ezért hosszú ideig tiszta oxigént lélegezni se valami főnyeremény. Mindennel a helyes arány a fontos - az egyensúly.  Nem is olyan rég (pár éve csak) rájöttek a kutatók - a légcserével kapcsolatban egy harmadik molekula is nagy szerepet - sőt hogy kulcsszerepet játszik. Ez meg a nitrogénoxid (NO). Eddig csak az oxigén és a széndioxid cseréjéről szólt a légzés. S ezt a NO-t valami úton tudja termelni a test - tehát ha ez a molekula kulcsfontosságú, akkor az is, hogy a test tudja e termelni. Az NO segíti kulcsszereppel az oxigén-széndioxid cserét, segíti az erek felépítését, rugalmasságát, sőt még baci meg vírusölő is, meg ki tudja mi a haszna még - tehát még az immunrendszert is segíti. A mozgás növeli a test NO termelését, de a hosszan tartó (több 10 perces) kemény fizikai terhelés már drámaian csökkenti az NO valamilyen útoni termélését - így védtelenebbek vagyunk, csökken a légcserénk hatásfoka (minden sejtre nézve, nem csak azokra - melyeknél a test nem nyomja el az anyagcserét, hogy túlélje a terhelést) és az immunrendszerünk is gyengül. Tehát mindennel vigyázni kell, meg kell találni a helyes egyensúlyt. Én mondjuk nem vinnék be semmi rendelleneset a szervezetembe - sok mindent maga is meg tud termelni (már olvastam valahol, hogy C-vitamint is, na ez egy kis meglepi, nem) s ebben a majd 100-szor több (mint saját sejtjeink száma) mindenféle pici bennünk elő élőlény is nagyon hatható segítséget nyújt. Ha ezt az óriási zenekart széthangoljuk mindenféle cuccal, akkor azt nagyon néhéz lesz majd visszaállítani......

Előzmény: Nedvig (38932)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38932

A hidrogén peroxid is jó oxigén növelő a vérben?

Előzmény: ghepard (38925)
Nedvig Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38931

Köszi, értem.

Előzmény: ghepard (38925)
Marobert1 Creative Commons License 2016.06.02 0 1 38930

Nem volt  akkora segítség? Szerintem Te összekeversz valakivel. Két éve nincsenek tüneteim.

Előzmény: klarix (38924)
ghepard Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38929

Ja Boxi, ez nagyon szép, minden elismerésem, hogy ezeket az elefántadagokat valahogy túléled mindig - nagyon erős vagy lelkileg is, hogy ezt elviseled - de ha ennyi se hoz valami kézzelfogható eredményt hosszú távon, akkor talán mégse úgy hat, mint ahogy hatnia kellene....... Így szerintem az immunredszered sose lesz a toppon.....

Előzmény: boxerkutya (38926)
ghepard Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38928

Ja, akkor mit mondjon Boxi, Neki már valami 30 AB kúrája volt és ki tudja mennyi lesz még. Máig azt hiszi, hogy ez segített Neki a legtöbbet, majd az idő eldönti - lehet majd másképp fogja látni és inkább az lesz, amit kb én szoktam Neki erre mondani...... 

Előzmény: klarix (38924)
ghepard Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38927

Nos nekem az idén is már megvolt (két hete) a minden évben nem hiányozható kullancsom. A köldökömtől kb 5 centire balra fúródott be, gondolom éjjel, mert másnap reggel vettem észre - pedig minden hazajövetelkor kintről megnézem magam alaposabban is, meg kint is. De ez valahogy túljárt az éberségemen. Voltak napok, mikor 5-6-sával másztak fel a lábaimon - az brutális, hogy mennyi van néhány napon. De a Napot inkább nem szeretik, amint elmúlik a hajnali párás levegő, kiszárad a fű és erősen kezd sütni a Nap, eltűnnek mint a kámfor. A folt még most is egy kicsit piros, de már nem gyulladt és már nem is érzem - ez is ugyanaz a forgatókönyv, mint az eddigi kb 80 kullancsípesem volt. Remélem ezt a fertőzést is simán kibekkeli az immunrendszerem, mint az eddigieket.

Előzmény: Pinklango (38919)
boxerkutya Creative Commons License 2016.06.02 0 0 38926

AB szedést illetően mindenki ,,kisdobos"hozzám képest. Nekem kb. 30 kúrám volt 7 év alatt ebből a legutóbbi 10 hónapos folyamatos váltott  kúra volt és szerencsére semmi problémát nem okozott se gomba se emésztőrendszeri probléma. Annyi történt csak ,hogy újabban a tetraciklineket és a tinidasolt nem fogom szedni ,mert brutális tüneterősödést okoznak csak. 4 évig nem okoztak problémát ezek sem. Minden ember másként reagál a gyógyszerekre , ezért nem lehet általánosítani.

Előzmény: klarix (38924)
ghepard Creative Commons License 2016.06.02 0 1 38925

Elolvastam, tetszett. Kell valamiféle fordulat a hatóságok, orvosok körében is - meg az emberek fejében, körében is szerintem. Mert így ahogy van nem jó a helyzet. 

 

Azzal egyet lehet érteni és ezt én is hangoztatom, hogy az oxigén és a meleg nem tetszik a piciknek. De ne felejtsük el mindennek a fordítottját se. Az épp úgy hat, csak egy kicsit másként. Majd minden dolog fordítottját is művelni kellene és elérni ott is bizonyos szintet. Tehát mozgás-relax, hideg-meleg, sötét-világos, légzés-nemlégzés, kaja-nemkajálás, ivás-nemivás stb stb hosszú a lista.......  

 

A mély belélegzés valóban előidézi azt, hogy több oxigén lesz a vérben - de nem a sejtekben. Fontos az volna, hogy ez a több oxigén eljusson a sejtekhez. Már sokszor írtam, hogy kb hogyan megy ez.  

Előzmény: Nedvig (38902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!