Keresés

Részletes keresés

hegejani Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4688
A legelső Kerámia Téglagyár, Bp. Bírom, mikor a melósok "pálmafásnak" mondják.
Előzmény: capa67 (4687)
capa67 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4687
Tudna valaki segiteni?!Birtokomban van néhány tégla,melyeknek nem tudom az eredetét.Elöre is köszi.
hegejani Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4686
Sziasztok, kicsit régen jártam errefele.
Makó: MV (?) MVT, TJ
Vásárhely:RE, VTT (újabbverzó) KP, HTT (régóta vadásztam), és egy "Kék Mauritius"-kategória a "TTV"

hb-tatus Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4685
szerintem a 7 párkánytégla
Előzmény: utyip (4684)
utyip Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4684
Az első tégla a Montenouvo Mauzóleum kerítéséből való, ez egy kerítéstégla, 50 cm hosszú, a második egy csatornatégla, 4 db összerakva alkatották a csatorna körívét. Ezek vannak lefektetve Bóly alatt. A hármas járdaszegélytégla, ami mélynyomatú címeres és 5 cm vastag. A négyes homlokzatitégla, az oldala íves. Az ötös padlásburkolótégla, a hatos szintén járdaszegélytégla domború, címeres és 7 cm hosszú. A hetes téglának nem tudom a rendeltetését, de az csak 10 cm széles. A nyolcadik padlásburkoló téglát Pécsett találták, a Székesegyház melletti szerzetesi házak padlásán.
utyip Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4683
murmuncari Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4682

Köszönöm Tatus, nem örsön voltam, hanem Győrszemerén a faluvégén. Van ott három rakás, a tulajt megkértük, s vagy 35 féle téglát pirgáltunk ki, hazafelé majd összeszakadtak az autóink. A tulajnak jelképes összeget fizettünk. Főleg győri téglákat találtunk (RGVM 1676, GGCVA, GGGVA, SGIVH,  plusz egy csomó évszámos 17..18.. ), és ott volt ez a Festetics is, meg az IHS is.

 

Egy Dör nevű faluban (Kisalföld) - a falu közepén - van egy sittlerakó. Ha az éppen aktuális dózerolás előtt sikerül odaérni, akkor 18PS.., SZM, VH, S, Eszterházy kis és nagy, és egy csomó más tégla található.

Előzmény: hb-tatus (4666)
murmuncari Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4681

 

Sziasztok!

 

Két forrás:

 

Esztergomban, a Püspöki Palota mellett jobbra, kb. 5 házzal odébb totális bontás volt. A téglák kupacba rakva, illetve vannak elhullajtottak is. István, BAE, PAE, stb.

 

Egy Tát nevű községben (Egom előtt) az elkerülő útról láthatóan 3 nagy sittlerakat van. Kerülve lehet odajutni, be kell menni érte a faluba, de könnyen megtalálható. Kisméretű téglák vannak oda kihajtva: ET, BT, IT, kisméretű István, plusz van egy-két más is. A téglák olyan jó állapotúak, hogy szinte nem is tisztítani őket.

 

V.M. Creative Commons License 2007.02.23 0 0 4680

     Egyáltalán miért kell megsértődni attol,hogy valakit kupecnak neveznek!

 

 " Egy lócsiszár virágvasárnapja"    -nem egészen lókupec, de közeleít-

Kupec,kufár: úgy adja tovább az áruját, hogy nem tesz hozzá értéket, csak nyer rajta.

   Mi a tisztességes ár piacgazdaságban,amit a piac megfizet?

 Nyíregyházán egy kg alma 50.-Ft, Bp-en 200.

 

 A bontók többsége értékmentő kereskedő, az építési hatóságoktól értesülnek a

bontási engedélyekről, bontanak, pucolnak, osztályoznak, hirdetnek, várják a

vevőket /néha megdézsmáljuk őket/.

 

  Sajnos több jeles tégla dísziti a mocsáribékák birodalmát mint amennyit beépítettek

vagy a gyüjtők polcán ami feszít.

 A bontás anyag, bontástégla az építőanyag kereskedelem mindennapos üzletága.

A bélyeges téglák árusítása pedid, főleg a neki hódolók jóvoltából. extra üzletág,

érzésem szerint még emelkedni fog az ár, s ezt nem a gyűjtők hajtják fel hanem a

diszítők. Mi legfeljebb elszenvedjük a magasabb árat.

  Igen ebben igazat adok,nehéz ellenállni, de ott kell hagyni, mi szervezettek vagyunk, próbáljunk meg legalább így befolyással lenni az árra, hosszútávu

érdekünk ez.

 Bocs az okoskodásért , de néha úgyérzem, vannak akik összekecsintanak a

" kupeccel.

 

   Üdv!

csóricica Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4679
Tettszik- Nem tettszik aki a normál ár felett árul bármit (látván az igényt,kapzsiságból)
az kupec és az is marad.Szemébe kell nevetni és otthagyni,előbb vagy utóbb ugy is meglessz az a tégla.
H B Tata az időpont megfelel jövök.
Előzmény: kks (4663)
LUDLUM Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4678

Szeva!

 

Sajna nekem egyedike nem jó! Ide is elküldöm. Hívtalak is , méleztem is. Minden statisztikát ekkor kell elkészítenem és felterjesztenem.

 

A tuglát egy másik gyűjtőtől kaptam Ausztriából! Nem olyan lelkes, mint mi, de azért van pár irigylésre méltó darabja. Utánajárok.

Előzmény: hb-tatus (4676)
utyip Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4677
Boccs, hogy csak most válaszolok. A téglaégető Bólyban van. Az égető kis és nagyméretű koronás Montenouvo télákból van és néhány helyen nagyméretű HBF-esekből.Kisebb kutakodás után a Montenouvo Iskola egyik tanárától megtudtam, hogy 45 féle téglát készítettek. A hétvégére már tudok kb.10 darabról képet feltenni.
Előzmény: cyperus (4647)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4676

kedveskéim! (Marics, Gyugyerák, Lúdlum, Utyip)

Mintha hájjal kenegetnének! Azt valósítottátok meg, amire a véleményem/méhlepényem szerint a Fórumot leginkább  használni kellene: mindannyian hozzátettétek az ismereteiteket a történethez. Már csak azt kellene tisztázni, hogy mikor készült a tégla (Imi, kérdezzed meg -gondolom a bécsi kollégádtól kaptad-, hogy tudja -e melyik/mikor emelt épület bontásából származik a tuglád?

Jó kutakodást!

Ha-Jó Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4675

Gyerekek!!!

 

Gyarmatról jőve az ótóbuszból két ház bontását észleltem a Váci úton, az Árpád-híd és a frangepán között az út nyugati (Duna felőli) oldalán. Vélhetően több mint 100 éves épületek. Uccu neki, aki ráér, és van ótója.

 

Sok sikert, Ha-Jó

marics Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4674
bocsánat nem az I. világháború hanem az olasz felszabadítási ütközetek Solferino
Előzmény: marics (4673)
marics Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4673

Kedves Kollégák!

Albert Kázmér főherceg 1738-1822 Mária Terézia legkedvesebb lányát Maria Christinét vette el feleségül.Ő volt az aki az Albertina  grafikai gyűjteményét megalapította, nagy művészet kedvelő volt a politikába nem avatkozott be, a mai Albertina dísztermeit ő építtette fel.

Albrecht főherceg 1817-1895  már korán magas katonai pályára lépett és több fontoscsatában vett részt az I. világháborúban az olasz hadszíntéren.

1848 évi felkelések (szabadságharc) során távol tartotta magát az eseményektől.

Magyarország kormányzójának nevezték ki, kerülte a konfliktusokat a magyar nemességgel.

Érdekesség, hogy gyermekkorában tanítója volt az a Köchel aki az összes Mozart mű jegyzékét elkészítette és ezt a hercegnek ajánlotta (Köchel jegyzék szám)

Bajor feleségével örökölte a korábban említett Albert főherceg bécsi palotáját és egyéb birtokait ahol számos technikai újdonság bevezetésével modenizálta a gazdálkodát. Bécsben az Albertina előtti téren hatalmas lovasszobra látható.

Sajnos téglagyár alapításról nem olvastam konkrétan, de mivel technologiai újdonságokra utal az életrajza ez nagyon is előfordulhat, hogy valamelyik birtokon alapított. üdv. Mari

Előzmény: gyugyerák (4672)
gyugyerák Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4672

Sziasztok!

 

Albert Főherceg téma: Tudtommal a szigetköz birtokai Albert Kázmér Főherceghez tartoztak, innen a név Óvár mellett: Albertkázmér-puszta.

És az óvári egyetemen is van Albert Kázmér Főherceg Társaság...

 

Szóval szerintem nem "Albrecht"....

 

kösz

Előzmény: LUDLUM (4656)
gyugyerák Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4671

...és hihetetlen vagy Tatus, nem is mondtam semmit erről, F22nek adtam egy cserét, most már Ő is tudja!!

Felvidék22!!!! Olvasd el mit írt Tatus!

 

..és tényleg, Billegen szoktunk majálisozni barátokkal és onnan van, sőt van padlástégla EA címeres kicsi és nagy címer, fotó jön!!

 

Hihetetlen vagy... ;c))  és kösz a nép nevében, szerintem minden klappol, Billeget meg akarta venni egy kollégám és így én is tudtam ezt azt a kastélyról. A pincéje hihetetlen, itt egy-két kép.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hb-tatus (4650)
jóskapapa Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4670
Felvidék 22: köszönettel fogadok minden tetőcserepet, (másoktól is). Ludlum és HB. egyaránt közel állnak szívemhez, de HB. közelebb lakik, én Bp-en. Márc. 1-én mindkettőjükkel remélek találkozni. A valaki által keresett könyv a szerzőnél még elérhető. Üdv.
nevy Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4669
Igen, a Hidasi gyárat is mi üzemeltetjük.
Előzmény: csóricica (4654)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4668

szia Norbi!

Te voltál ott, hogy veled üzent?

Milyen kis mimózalelkű tud lenni egy ilyen kis kufár (vagy kofa?). Jogos felháborodásában máris felverte, nyilván a piac törvényei szerint, az árakat...

Vagy minek kéne nevezni az ilyen alakokat? az új idők új szelei (a régi seggekből) szerint menedzsernek? hisz az összes útszéli kedvesnővér is üzletkötőnek hívja magát..

Előzmény: kks (4663)
hb-tatus Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4667

Minden érintettnek!

Tegnap Bp-en Kiss Palival dolgoztunk a gittegylet alapszabály átdolgozásán.

Fontos!!

Palinak személyes okok mitt a 2-i időpont nem jó. Az új időpont: márc 1. 14.00 !

Kérem, hogy ezzel a módosítással számoljatok.

hb-tatus Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4666

szia!

Bocsánatot kérek, félreérthető voltam, természetesen csak a két évszámos kép a győri eredetű. A koronást képet ugyan a Győrhöz közeli Mezőörsön készítettem, egy ott lakó téglagyűjtőnél; lehet, hogy te is nála jártál? Az ő elmondása szerint a tégla Keszthely környéki (Festetics Tasziló)

Előzmény: murmuncari (4659)
cyperus Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4665

Szia!

Csak hogy tisztázzuk a dolgokat.

Én ma nem voltam a keszthelyi bontásnál, és nem is vettem egy darabot sem.

Szereztem ugyan néhányat, de hogy miként arra itt nem térnék ki.

Nem neveztem kupecnek sem, pedig megvan róla a magam véleménye.

Ezt azért érzem fontosnak megírni, mert úgy tűnik, mintha rólam lenne szó, pedig egyáltalán nem. Elhatárolom magam mindezektől.

Előzmény: kks (4663)
V.M. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4664

Budapestiek,bp környékiek!

  A várban az Országház utca 14 sz.a. bontás van az udvarban.

Ez Budavári Nagyboldogasszony Főplébánia épülete, /sárga ház,zöld kapu/, a ház

előtt egy konténer van kb háromnegyedig , sok egésztéglával. Egy  CI   set kaptam.

 Ez ma délutáni állapot.

 

      Üdv!

kks Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4663
Allah növessze dicsőséges szakállatokat fényességes Hercegek !

A keszthelyi bontó üzeni annak ( ? ), aki ma 3. alkalommal ( ?!?! ) fordult a 800 ft / db-ért ( !!! ) vett bélyeges téglákkal, hogy ha a Fórumon még1x kupecnek, meg ... nevezi, akkor felejtse el, hogy a jövőben 2.000 ft / db ár alatt bármit is megvásárolhat Tőle !

üdv : Norbi



felvidek22 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4662
Jóskapapa!

Köszönöm a magyarázatot. És ha érdekelne, van még 1 utolsó darab ami gazdára vár. Ludlumhoz közel laksz? Mert akkor elküldöm vele. Vagy esetleg Tatussal?
Előzmény: jóskapapa (4660)
jóskapapa Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4661
Elnézést kérek a sok helyesírási hibáért!
jóskapapa Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4660
V.M. Köszönöm a szíves fogadtatást! : A második KJ tégla fordítva van fotózva. Ha a ládába 'egyensen' vésik a jelet, - ami gyakori volt, - fodítva jön le. HBtatus:örülök a tatai gyártörténetnek. Capa67. örömmel olvasom, hogy szülőfadud téglagyárának történetét fel kívánod kutatni. Ezek igen fontos alapkuttatások! Sok sikert! Felvidék 22. Ha a cserepet nem sikerült teljesen vízálló minőségben előállítani, valamilyen híg kátrányszármazékkal kenték be. Ez elfogadott eljárás volt, gyári listából is ismerem, - nem régi hódfarkún, a két háboró közti időből, - mint (I. osz., II. oszt.,) "kátrányozott", osztályos árút. A tetőcserép - mint téglagyári termék, - ugyancsak megérdemli a figyelmet, gyűjtést, és rendszerezést. Katalógusomban közel 200 féle van, igen tanulságos téma. Üdv Mindenkinek!
Előzmény: LUDLUM (4656)
murmuncari Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4659

 

Tatus!

 

Lécci írdd meg, hogy kié a győri "egybe TF koronás" tégla. Ilyet én is találtam a környéken.

 

Köszönöm!

Előzmény: hb-tatus (4648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!