Keresés

Részletes keresés

giovanni54 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 80081

Telepítsd a  ninite.com igénybevételével, meg a többi okosságot is.

Jó hely az.

Előzmény: exhighand (80080)
exhighand Creative Commons License 2012.01.21 0 0 80080

Úgy látom megkezdődött a skype szétverése a Microsoft tervének megfelelően. Már csak regisztráció után tölthető le.

Meister Creative Commons License 2012.01.20 0 0 80078

Szép! :-)

Előzmény: hokuszpk (80077)
hokuszpk Creative Commons License 2012.01.20 0 0 80077

elfelejtettem irni, hogy ez egy kis forgalmu masina. ( errol adhatok ki statot. )

Előzmény: hokuszpk (80076)
hokuszpk Creative Commons License 2012.01.20 0 0 80076

Előzmény: Meister (80075)
Meister Creative Commons License 2012.01.16 0 0 80075

Nálam ilyenek vannak:

 

Uptime: 17 h

Mail Processed: 3834

Blocked: 14.2%

 

Azaz 17 óra alatt több mint félezer spam...

 

5 év és 255 nap alatt meg:

Total mail: 5.217.837

Blocked: 31.3%

Azaz több mint 1,6 milló spam...

Előzmény: Jahno (80074)
Jahno Creative Commons License 2012.01.16 0 0 80074

Az inkább címlista lesz, nem küldik ki. Másrészt 1 is elég, de akkor a listát Te adod. Ki van ez találva. Bár szép nagy számok, idehaza occsóbb. Év vége felé ráértünk számokkal foglalkozni, kollégával meglestük a statot, helyi mailszerver havi 12millió spamot vágott vissza. Ezek felett van egy adag kérdéses, meg van ami a júzerig is eljut, elvégre szép hírlevélnek néz ki, de spam, meg kutya nem kérte. Félelmetes.

Előzmény: exon_rock (80073)
exon_rock Creative Commons License 2012.01.16 0 0 80073

Sajnos még mindig jó üzlet a spam küldés. Ma kaptam egy ajánlatot. 1-2 ár belőle:
Europe (can offer any country separately) 430 000 000 email - 1000 EUR (1500 $)
Germany 60 000 000 email - 700 EUR

 

De mennyi zombigép kell a 430 millió spam kiküldéséhez?

Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.11 0 0 80072

> akkor elmenni vele, oszt jól megütni

:-DDDDDDDDDD

Előzmény: Jahno (80071)
Jahno Creative Commons License 2012.01.11 0 0 80071

A címlistás csávó egyre okosabb, igazából úgy lehet megfogni, hogy rendelünk listát, mikor jön futár a lóvéért, akkor elmenni vele, oszt jól megütni, de már néha több emberen is átfolyatja az egészet. Erre tényleg csak a shift+del, ez van.

Előzmény: Szipolyka. (80070)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.11 0 0 80070

Szép napot!

Kérdeznék.

ÁLtalában remekül működik a spamszűrőm, és eléggé egykedvűen veszem az egész problémakört. De most ketten is felqrták az agyamat, de nem kicsit, hanem nagyon kajakra.

 

Az egyik egy magát Balázs Páternek aposztrofáló (nyilván Kis jóska is lehet) gyökér, aki címlistát akar eladni. A rohadt pofátlan mocskos édesanyját az ilyennek.

 

A másik egy kaszinóhirdetés, ezzel az a baj, hogy napjában vagy tíz példányt kapok belőle, mindegyikben más kulcsszó, más küldő, de nyilvánvalóan ugyanarról van szó.

 

Hogy lehetne elkapni őket? Nem kiszűrni, hanem megmogyorózni egy baráti satuval. Hajlandó vagyok a dologért tenni is.  Előre is köszi a véleményt.

giovanni54 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 80069
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.01.02 0 0 80068

Még rá is kettyintettem, és néztem bambin... láccik, hogy fenn influencia munkál...

Más: most néztem régen gázos szolgáltatói rencereket... úgy tűn: volt értelme nyirmogni :-)

Előzmény: giovanni54 (80067)
giovanni54 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 80067
Előzmény: Lassú Nyíl (80064)
giovanni54 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 80066

Bujjék mindenkinek!

 

Lassú Nyíl Creative Commons License 2011.12.30 0 0 80065

A topiklakóknak BÚÉK, a parlamentálóknak meg FAÉK !!! :-)

Lassú Nyíl Creative Commons License 2011.12.29 0 0 80064

Mek-mek, re-mek:-)

Előzmény: Oscon (80061)
Meister Creative Commons License 2011.12.29 0 0 80063

Egyébként ugyanez a többi webszervert is érinti, szóval ahol kell, ott pacsálni, vagy állítani szíveskedjetek... :-)

Előzmény: Meister (80062)
Meister Creative Commons License 2011.12.29 0 0 80062
Oscon Creative Commons License 2011.12.29 0 0 80061

Mostanság csak emailben vagyok elérhető, az is kis csúszással :-).

itteni nicknév kisbetűvel, egy kukacformájú karakter, oszt' utána egy *pcmai*.hu

A csillagok helyett egy egy karakter van, szerintem könnyedén megfejthető, országunk egyik közismert kábelszolgáltatója . :-)

 

Ha erre már nem jutnék fel, Mindenkinek Boldog Új Évet, a fő , hogy Káosz továbbra is kellően magas mértékben meglegyen - potenciálisan több pénz van benne, mint bármi másban -, mert az idén is jól fizetett USD, NOK, TRY, és jó időben vásárolt részvények formájában... :-), de azért írtsátok a vírusokat, dögöket, és hasonló ***ware förmedvényeket, mert a Káoszt kívülről jó igazán szemlélni, benne dagonyázni a közepében már nem az igazi. :-)

Előzmény: Lassú Nyíl (80060)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2011.12.28 0 0 80060

Szeretném fővenni véled a kapcsolat, de nem vagy pubikus... és úgy látom, én sem. Van 1 5leted? :-)

Előzmény: Oscon (80058)
Jahno Creative Commons License 2011.12.26 0 0 80059

Itt nyugaton ez a divat? Odahaza is ezzel fogadtak, hogy jajj pénzt kell menteni. Mindegy, engem nem érdekel, jelen esetben mindegyik számlámról viheti az állam az összes pénzt, oszt kész, legyen vele boldog. Jó ismerősnek nem adnám, de ha valaki haragost tudtok, akkor szintén mind Neki adnám akár azonnal :-D

Előzmény: Oscon (80058)
Oscon Creative Commons License 2011.12.19 0 0 80058

"Idehaza akkor nagyon nem érte meg devizát tartani, azt most nem tudom miképpen van."

 

EUR szla esetén nincs nagy különbség, ausztriában is elenyésző a kamat, meg itthon is. Kamatadó is mindkét országban van.

Pl. egy egy éves futamidejű ún. "vermögensparbuch" kint br. 1% körül fizet kint, akkor már inkább devizaszámla NOK-ban itthon, és az elég gyorsan realizálható is, ha éppen a helyzet úgy hozza. :-)

 

------------

 

Csak egy esetleges argentín típusú államcsőd esetén a számlámat elméleti síkon befagyaszthatják, hogy mennyi pénzhez juthatok a számláról, ezért jó lenne valami vészforgatókönyv, arra a célra ha olcsó megoldással kell kimenteni a pénzt.

 

Én első körben arra gondoltam a forintszla-ról bankon belül EUR devizaszla-ra utalni (deviza vételi árfolyam+ 0,2% ktg), aztán itthoni EUR devizaszámláról utalni kinti osztrák "freies eurokonto"-ra. De ez szvsz a legdrágább módszer lehet. (?).

Előzmény: Jahno (80056)
Oscon Creative Commons License 2011.12.19 0 0 80057

1. igen

2. igen

3. nem. fizetés egy része megy/ment rá. ez bonyolult.

 

Nem a nav miatt van, itthon adózom a kint kapott pénz után. bonyolult. Szóval legális, adózott lóvé.

A T-1 hó 15-i devizaárfolyamon technikailag forintosítják, és a forintos fizetésből levonják a kinti pénz utáni SZJA-t,TB járulékot, estébét.

Dióhéjban.

Előzmény: Vajk (80054)
Jahno Creative Commons License 2011.12.18 0 0 80056

"Ti ezt hogy csináljátok ? Amennyit utaztok 3-4 országba, biztos van kinti számlátok nektek is."

 

Dehogy, elvégre nem valutában kapjuk alóvét. Vagy amennyit igen, azért nem érdemes szopolni, vagy úgyis cégesre jön. Idehaza forint alapú számla van, aktuális árfolyamban átváltják.

 

Ellenben sok éve a család is azt csinálta, hogy átment szépen a szomszéd osztrák bankba (főleg mikor schillingben/márkában kapta kp a pénzt), aztán betette. Idehaza akkor nagyon nem érte meg devizát tartani, azt most nem tudom miképpen van. Gondolom jobb nem lett.

 

Forintosról utalni drága, kártyával/paypallal fizetni occsó, forintosra kapni is rizikós, van mikor pénzt küldenek, aztán út közben minden vacak levonódik, ha a túloldal nem vállalja a költséget.

Előzmény: Oscon (80053)
Meister Creative Commons License 2011.12.18 0 0 80055

A Nyugati Pú mellett van http://www.oberbank.hu/ fiók, ott lehet osztrák számlát nyitni, és arra befizetni EUR-t. Ha jól tudom, a befizetés díjmentes.

Kapsz netbankot, meg bankkártyát is talán, abban nem vagyok biztos.

Ott tárolhatod a pénzt.

 

Egyébként meg ajánlom FerFal-t:

http://as.hu/blog/2009/02/11/1625

 

Előzmény: Oscon (80053)
Vajk Creative Commons License 2011.12.18 0 0 80054

1 Megvan már a bankszámla?

2 Saját néven van?

3 A hazai közelgő(?) bankszámla befagyasztások ellen nyitottad?

 

Ha nem szeretnéd, hogy az apeh(NAV) megtudja,hogy van külföldi bankszámlád, ne itthonról utalj, hanem vidd ki.

(Van még paypal-os megoldás is, de ehhez már érteni kell)

Az a legrosszabb megoldás, ha itthon kiveszed KP-ben és beviszed a külföldi bankba, nagoyn sokat vezstesz vele. HA nem vagy érzékeny  a NAV-os figyelemre, akkor érdemes a kinti számlára itthonról elutalni, ez a legolcsóbb megoldás.

 

 

Előzmény: Oscon (80053)
Oscon Creative Commons License 2011.12.18 0 0 80053

Nah, köszönöm az infokat mindhárom példára.

 

ON:

http://penzcentrum.hu/tech/robban_az_ev_botranya_a_te_bankkartyad_is_veszelyben_lehet.1030860.html

Itt írnak talán valamivel bővebben a bankkártya ügyről.

 

OFF:

 

Még egy röpke negyedik kérdésem van:

Hogy a legegyszerűbb/legolcsóbb magyarországról külföldi bankszámlára tenni/utalni a pénzt ?

Ti ezt hogy csináljátok ? Amennyit utaztok 3-4 országba, biztos van kinti számlátok nektek is.

 

Gondolom az, hogy bemegyek az otp-be beviszem a kinti bankszámlaszámot, és szólok hogy "utajjunk", az a legdrágább megoldás. :-)

 

Egy amolyan technikai v. argentín típusú államcsőd esetére. Itthon devizaszámla van a célországnak megfelelő devizanemben, úgyhogy az esetleges árfolyamkockázatos téma előre megoldva.

 

Valahogy az sem igazán tetszik,még egy vastag kés kiseretében sem.. hogy átutalom mondjuk az EUR-os devizaszámlára, felveszem a pénzt kp 100eurósokba, kiutazok , és befizetem. :-D

Előzmény: Meister (80052)
Meister Creative Commons License 2011.12.18 0 0 80052

Példa1: 60 napod van bejelenteni a bankodnak, hogy olyan tranzakció van az elszámolásodon, amit nem te kezdeményeztél. Azért 60, mert elég, ha a havi rendszeres kivonaton veszed észre, akkor is tudsz lépni.

Igen,persze lehet, hogy kiköltözöl az antarktiszra, és oda nem ér utánad a havi kivonatod, és hatvan napig a netbankodat sem nézed meg, de maradjunk olyan példáknál, amik életszerűek.

 

Példa2: ez esetben felhívod a bankod, és az azonosító adataid megadása után újra aktiválják a kártyád. Enyémet pl. barcelonában tiltotta le a Citi, egy hívásomba került, és aktiválták.

Ok, az enyémet nem klónozták, csak én használtam ott, s a banknak ez fura volt. De egy hívásomba került. Barcelónában én majdnem 300.000 ft-ot költöttem szállással kajával a családdal, szóval ennyi KP-vel kellett volna menni a strandra, vagy hagyni a szállodában. Hát lófaszt.

 

Példa3: az elfogadónak kell bizonyítania. Ha te megreklamálod, akkor ha ő nem bizonyítja, automatikusan visszakapod a pénzt.

Az elfogadónak nagyobb a felelősége sokkal...

Előzmény: Oscon (80050)
Jahno Creative Commons License 2011.12.18 0 0 80051

"meglopnak, azt legalább azonnal tudom. :-)"

 

Annyit visznek el, ami van. Kártyáról meg annyit, ami a limit.

 

Sógor is beleesett a szórásba, szopik is rendesen, mert semmit nem bír fizetni tiltott kártyával. Azt mondja nem a bank tiltotta le, hanem a közvetlen a kibocsájtó. Érdekes lesz ez még.

 

Ceruzás aláírás is érdekes, ismerősnél vásároltak ilyennel, no meg helyettem aztán tényleg bárki alá tudírni. Ott a bank közölte, hogy biztos nem hasonlított és jobban meg kellett volna nézni. Természetesen összehasonlítani csak a gyerek tudta a helyszínen, szerinte nem volt gyanús. Ki is baszta a terminált, lába nem érte a földet, ellenben most netpincéres webes fizetése van, ott más tartja majd a hátát.

 

Ilyenkor nálam mindig csak az lenne a kérdés, hogy mennyi pénzt vigyek magammal? 1 hetes külföldi úton tán bőven 100ezer alatt volt, amit legkevesebbet költöttem. Legtöbb meg kb. 10szerese. Akkor mindig menjek ki sokezer dollár/euró váltóval?

 

Vagy mikor átmegy az ember 2-3-X országon? Idehaza még kocsival is egyszerű, euró/zlotyi, van még minden. Vidék felé ugyanez, most 1héten belül 3 valutát használtam, így vittem dollárt/eurót, mert nemárt, de sokkal egyszerűbb a söröm kifizetni plasztikkal, akkor nincs ismeretlen pénz, nem kell baszakodni a visszajáróval, ésatöbbi. Számláról meg korrekt árfolyammal levonják forintban.

 

Az hab a tortán, hogy sok külföldi szállodai szobát vagy autót már nem tudsz foglalni kártya nélkül, mert egyszerűen ez a kaució. Néha megterhelik, majd visszakapod, néha nem zárolnak semmit. De kell.

 

Kártya kell még nekem netes rendelésekhez is, elvégre annak kb. nincs tranzakciós díja, és elfogadják bármerre. Régebben utaltam elektronikusan, nahh, olyat többet nem szeretnék.

Előzmény: Oscon (80050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!