Keresés

Részletes keresés

ívfény Creative Commons License 2020.03.21 0 0 375

sziasztok!

látom itt fogalkoztok külföldi utalásokkal, felteszem a kérdésem, hátha tud valaki segítni nekem? van egy hirdetés, amiben árulnak egy hegezstőgépet magyar oldalon, írok  a faszinak, hogy érdekelne, visszaír, ogy ok, megvan még megvehetem, de ő portugáliában van, de semmi baj, mert van egy cég aki szállítmányozással foglalkozik és,  a cégnek kell kifizetnem a gép és a szállítás árát és, azok leszállítják, van 7 napom a gépet kipróbálni és, ha megfelel nekem, akkor azt jelzem a szállító cégnek és, kifizetik neki a pénzt és minden rendben, ha nekem nem ok a gép, valamiért, akkor azt jelzem a szállító cégnek és visszakűldöm a gépet és visszakapom a pénzem. namost az a bajom, hogy már március 10-én elutaltam a pénzt a szállító cégnek, és a nyomonkövetésben, mert az is van, azt írja ki, a szállító cég oldalon, hogy várják az kifizetést. érdeklődtem a cégnél, az idő haladtával többször is, és kűldtem nekik az igazolást a kifizetésről (otp-és vagyok), de az a válasz, hogy nem jött még pénz. kérdeztem a bankomat is, és azt mondták, hogy elment az utalás, de ők többet nem tudnak, mondani, hogy most éppen hol van a pénz. az interneten leellenőríztem, hogy a megadott bankszámlaszám valós és nem írtam el. segítsetek!!! mi a teendő ilyenkor?? nem lettem csalás áldozata?? a cég aki a szállító ez lenne az! valósnak tűnik. ezért nem gondolnám, hogy ekkora cég csalással foglalkozik, de akkor miért mondják, hogy nem jött meg a pénz?

https://www.tjmtransportes.com/

a tulajt akitől a gépet venném, annak is kűldtem levelet, de hogy nézzen már rá a dolgokra, hol tart, mivel az ő érdeke is az, hogy minnél előbb a pénzhez jusson, az utóbbi 2 levelemre nem válaszolt semit, vajon a vírus terjedése miatt, vagy, más oka lehet, nem tudom... a szállítmányozó cégnek is írtam levelet, megint pénteken délután, de még ők sem reagáltak... aztán az is lehet, hogy egy utalás ilyen lassan érjen célba? de manapság ezt nehezen tudom elképzelni, de nem tudom...

NatáliaSz Creative Commons License 2020.03.05 -1 0 374

Ingyenes nemzetközi utalás 150 000 Ft-ig ---> link

Garantált árfolyam 

Gyorsaság 

Megbízhatóság 

buksi754 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 373

Igen, a BE a saját bankszámlaszámod. Kivenni:

- vagy kártyával elkoltogeted,

- vagy átváltod forintra alkalmazáson belül és elutalod immár a forintot magadnak

- vagy havonta 200 euró nak megfelelo forint erejéig ingyen kiveheted automatabol

Váltani nagyjából közép arfolyamon vált, plusz van egy kis jutalék. De látod az alkalmazásban a plusz díjakat is.

Előzmény: elszilagyi2 (372)
elszilagyi2 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 372

Kösz a választ.. eurót utalást várok külföldről, ezért nyitottam.

a magyar bank sokat lenyúl.

akkor ezt a BE.... számot adom annak, akitől az utalást várom, ha jól értem..

 

 

lesz kártyám is, ha minden igaz.

gnodolom, akkor úgy tudom használni, mint mint sima bankartya.

De mi van, ha utána a számláról ki akarom venni, cashbe?

érvényes erre a 150 ezer forintig az ingynes kivétel?

Milyen árfolyamon váltják át?

 

Előzmény: buksi754 (371)
buksi754 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 371

Neem, dehogyis! Az a te saját bank számlaszámod, tehát egyenesen hozzád kerül a pénz. Oda is van irva, hogy tulajdonos: a saját neved.

De miért várnál magyar bankszamla számot? Mit akarsz a pénzzel csinálni? Megkaptad, elkoltod kártyával, vagy tovább utalod. És ne aggódj, zarolni nem fogják, ez nem a Revolut.

Bár ez utóbbival sokkal könnyebben boldogulnál, mert bár ezerszer többet tud, ezerszer felhasználó baratabb a felülete. De javaslom gyere át inkább a Fintech topikba a többivel. 

Előzmény: elszilagyi2 (369)
JeeEm Creative Commons License 2020.01.30 0 0 370

Javaslom konzultálj valakivel aki képben van pontosan hogyan is működik ez az egész transferwise, nehogy csalódás legyen belőle, és zárolják az összeget.

Előzmény: elszilagyi2 (369)
elszilagyi2 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 369

akkor ha jól értem a belga banknak utalják, mert nekik is transferwise van, és így kerül majd az accountomra..

azt hittem kapok egy HU-val kezdődö IBAN számom, mint a hagyományos banki ügyemenet során.. 

a cél pont az volt, hogy ne sápolják meg az euró utalásom..

 

Előzmény: JeeEm (368)
JeeEm Creative Commons License 2020.01.30 0 0 368

Azt a belgát add meg. Szerinted minek kellene lennie?

 

Euróban fizet, ha jól értem?

 

Előzmény: elszilagyi2 (367)
elszilagyi2 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 367

IBAN Kódnak a Transferwise belga bankjának kódját adta meg..

de ez hogy lehet az én kódom. ez belga BE előjelő.

 

IBAN (to receive EUR from the EU only) BE37 9670 4676 .....

 

AddressTransferWise Europe SA

Square de Meeûs 38 bte 40
Brussels
1000
Belgium

 

ez a swift kódom Bank code (SWIFT / BIC)TRWIBEB1.... 

most melyik adjam meg a külföldi munkaadómnak, hogy oda utalja a pénzt?

Előzmény: JeeEm (366)
JeeEm Creative Commons License 2020.01.28 0 0 366

jóváhagyták már az accountodat?

 

ha igen, akkor menj erre az oldalra:

https://transferwise.com/borderless-account/dashboard

és ott ha ráklikkelsz az Eurós egyenlegedre (ha már létezik) akkor megmutatja. Ha még nincs Eurós egyenleged, akkor az oldal tetején van "Open a balance", ott add hozzá az eurót.

Előzmény: elszilagyi2 (365)
elszilagyi2 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 365

létrehoztam egy transferwise accountot.. a kérdés, hogy akkor hol találom az IBAN számom. someone explain.

TRWI.... XXXX 

bankkódként ezt írja ki.. ez az IBAN számom? Nem tudok velük kapcsolatba lépni, 2 nap óta nem válaszolnak..

NatáliaSz Creative Commons License 2020.01.08 -1 0 364

Ingyenes nemzetközi utalás 150 000 Ft-ig az alábbi linken! Magasabb összeg esetén is kedvezményes költség, mely az adatokat megadva kalkulálható. 24 órára garantált árfolyam, gyors és megbízható!

nyman Creative Commons License 2019.12.16 0 0 363
mse-foot Creative Commons License 2019.12.02 0 0 362

Én már többször utaltam Transferwise-on keresztül. Mindig megérkezett. Az elején el is rontottam, sőt más számlára is utaltam, mint amire kellett volna, de követve az utasításokat, mindig minden jól alakult. Általában pár perc alatt megérkezett a pénz.

Előzmény: RPeter76 (358)
nyman Creative Commons License 2019.11.27 0 0 361

Bocs a késői válaszért. Az értékpapírszámlára tudsz Eurót befizetni is és tovább utalni is, akár külföldi számlaszámra. Ingyen.

 

De gondolom azóta kipróbáltad. Én is 1-2 eurós dolgokkal kísérleteztem előszőr.

Előzmény: házfal (356)
NatáliaSz Creative Commons License 2019.11.27 0 0 360

Nekem továbbra is csak pozitív tapasztalataim vannak az utalásokkal. Megbízható rendszer. Az 150 000 Ft értékig ingyenes nemzetközi utalásért továbbra is ajánlom az alábbi linket, ezt meghaladó összeg esetén is alacsony a költség! :)

Mike_Wazowski Creative Commons License 2019.11.26 0 0 359
Szia.
Hol áll most ez a történet? 🙄

Lengyelországba kellene küldenem egy nagyobb összeget, euróban.
Keresem a legolcsóbb megoldást...
Előzmény: RPeter76 (358)
RPeter76 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 358

A Transferwise-t sajnos kipróbáltam, nem kellett volna.

November 6.-án küldtem pénzt Hollandiába, utolsó levelükben 8.-ára ígérték, hogy odaér. Ma 11.-e van, pénz sehol, akiknek kellett volna, azok bajban, újabb levél nincs, nyomonkövetés nem működik, belépni nem lehet, számlát deaktiválták, jelenleg úgy tűnik, több mint negyedmillió forint eltűnt az éterben. Csak az használja, akinek mindegy, hogy a pénze megérkezik-e vagy sem!

házfal Creative Commons License 2019.06.13 0 0 356

Szia,

 

Említetted a MÁK számlát. Itt direkt deviza folyószámlára kell gondolni, vagy ez ugyanaz mint az értékpapír elszámolási számla? 2 hete nyitottam ilyet mert szerettem volna vásárolni az új értékpapírból. Most kipróbáltam, bankkártyával tettem rá pár EUR-t, annak egy részéből vettem EUR alapú értékpapírt, a másik részét pedig próbaképpen megpróbálnám visszautalni TW számlára.

 

Működőképes ez így, elegendő az értékpapír számla vagy másfélét kell nyitni ha devizát akarok rajta tartani?

 

Köszönöm

Előzmény: nyman (346)
BHC352 Creative Commons License 2019.06.07 -1 0 355

150 000 Ft értékig ingyenes nemzetközi utalásért használjátok az alábbi linket, ezt meghaladó összeg esetén is alacsony költség (a linken keresztül az adatokat megadva pontosan kalkulált). 24 órára garantált árfolyam, gyors és megbízható!

solyom12 Creative Commons License 2019.06.06 -3 0 354

Ezzel külföldre is lehet utalni. Jelentkezz be a hivatkozásommal, és ingyenes Revolut-kártyát kapsz, amellyel kitűnő átváltási árfolyamokat használhatsz külföldön. https://revolut.com/r/zsoltfwp9v

 

 

 

VERSZERKER Creative Commons License 2019.02.15 0 0 353

Úgy tudom Ukrajnában OTP fiókok is nyíltak.

Akkor OTP-n keresztül is lehetne utalni Ukrán számlaszámra forintot ?

Csak azt nem tudom százezer forintnak menyi lehet az utalási költsége ?

Vagy a Rajfhajzenben olcsóbban utalnak?

 

Előzmény: oil120 (352)
oil120 Creative Commons License 2019.02.14 -1 0 352

Vedd fel a kapcsolatot a Transferwise-zal, lehet, hogy be tudod fizetni egy Raiffeisen bankba és így át tudod küldeni Ukrajnába.

Előzmény: VERSZERKER (351)
VERSZERKER Creative Commons License 2019.02.14 0 0 351

Nincsen bankkártyám  ,sem számlaszámom ,egyetlen banknál sem.

Készpénzt 100 ezer forintot szeretnék Ukrajnába utalni ,egy kapott bankszámla számra.

Vásárlás ellenértéke céljából.

 

Kérdésem :

Hol ? melyik banknál ,vagyis hogyan csináljam ,hogy a leg költségtakarékosabb legyen ?

 

Budapestről

 

oil120 Creative Commons License 2019.02.11 0 1 350

Szia,

A 340-es és 342-es hozzászólásomban írtam róla, hogy csak fél milliós utalásom volt TW-vel.

Előzmény: Midland103 (347)
nyman Creative Commons License 2019.02.10 0 0 349

Ja hogy te forintot vinnel? Arra jo.

 

A TW-nel egy magyar bankszamlara utalsz, tehat annyi a dija, amennyibe egyebkent is egy belfoldi utalasod kerul.

 

A TW-n az atvaltasnak, utalasnak vannak koltsegei, de toredeke, mint amit a legtobb mo-i bank felszamol.

Előzmény: Midland103 (347)
nyman Creative Commons License 2019.02.10 0 0 348

A TW-vel szerintem draga. 

 

Pont a hozzaszolasod elott irtam, hogy lehet fillerekbol megoldani az utalast. Tortenetesen pont ir szamlara kellett attennem osszeget egy ingatlan eladas utan. De a SEPAn belul tok mindegy melyik orszag.

Előzmény: Midland103 (347)
Midland103 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 347

Sziasztok,

 

Egy nagyobb összeget kellene egy magyar bankszámláról egy ír bankszámlára utalnom. A normál SEPA utalásnak elég magas költsége van, emiatt kezdtem szemezni a Transferwise-zal. Az világos, hogy deviza középárfolyammal dolgoznak és csak 0,5 százalék a kezelési költség. De arról semmilyen információt nem találtam, hogy a magyar bankszámláról a TW számlára történő utalásnak is vannak költségei, ami ugye plusz költség a 0,5 százalékon felül. Van-e olyan itt a fórumon, aki utalt már magyar számláról milliós összeget eurós számlára TW-n keresztül? A tapasztalatára lennék kíváncsi, hogy a minden tranzakciós illetéket figyelembevéve megérte-e a TW-t használni?

 

Előre is köszönöm!

nyman Creative Commons License 2019.02.09 0 0 346

Ha Erstes vagy, akkor lehet, hogy ingyen meg tudod csinalni. Ket variacio. Van tobb is, de hasonloan mukodnek.

 

Van masik szamlad es ahhoz bankkartya? Lehet allitani a netbankban a bankkartya mogotti szamlat. Bar nem tudom, hogy ez csak azokra igaz, akik egykor Citibankosak voltak, vagy mindenkire. Ekkor gyakorlatilag az Euroban tortent bankkartyas fizetes 1:1-ben szamolja.

 

Tavaly nyaron az alabbit csinaltam, igaz az OTP-nel. 

1. Kertem egy bankkartyat. Igen, ott van dija, evi 20-25 euro, attol is fugg mikori a szamlad. 

2. Miutan megjott a kartya, azzal befizettem a penzt a Revolut szamlamra. Ingyen volt.

3. A Revolut szamlarol elutaltam egy ir szamlara. Ingyen volt.

4. Visszaadtam a kartyat es a kartyadijat idoaranyosan jovairtak. Az egesz muvelet 2 euro alatt volt, mert csak harom hetre kellett a kartya. Ha elutalom direkt, akkor az osszeg nagysaga miatt valami 30-40 ezer forint koruli osszeggel nyult le volna az OTP

 

A Revolut regisztracio par perc. https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9238220. Nem kell kartyat sem kertned ehez.

 

Masik megoldas. Ha az osztrak szamla a te neveden van, szinten ingyenes, de szinten kell bankkartya.

1. Ha nincs az allamkincstartnal szamlad nyitsz egyet

2. Bankkartyaval befizetsz Eurot. Itt varni kell 5 munkanapot, mire megjelenik.

3. Kiutalod a sajat szamladra tranzakcios ado mentesen. Ha mase a szamla, akkor harom ezrelex max 6000 Ft.

 

(nem akarlak rabeszelni, hogy itthon tartsd a penzed, de az allamkincstarnal az Eurod 2,9% kamatozna)

Előzmény: Amadeus82 (344)
Greg08 Creative Commons License 2019.02.09 -1 0 345

Szia!

Szerintem mindenképp próbáld meg a TransferWiset, engem is ez a fórum győzött meg, ráadásul a bankkártyámról egyből tudtam utalni, most éjfél után, és már meg is érkezett Hollandiába a pénz. Ahogy néztem, euró utalásával sem lenne gond. A gyors utalás opcióval ment át egyből a pénz, ami alapból kicsit drágább lenne, de ha ezen a linken regisztrálsz: https://transferwise.com/u/katalint95, 150.000 Ft-ig ingyenes az első utalás :)

Előzmény: Amadeus82 (344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!