Keresés

Részletes keresés

angyalka62 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 120
Szia!

Én is szeretnék császárkörte likőrt csinálni. Az érdekel, hogy sikerült-e receptet szerezni hozzá?

Irj légy szí: frog2003@freemail.hu
Előzmény: Törölt nick (42)
angyalka62 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 119
Sziasztok!

Hogyan csináljak császárkörte likőrt?
Van valakinek receptje?
Aromát akarok használni

Addig is kössz
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 118
Hiába, a régi bűnök nem évülnek el - annak idején nem számoltam be a további eredményről. Amennyire visszaemlékszem, ennél többet nem sikerült megtudnom. Azért kísérleteztem vele, de nem lett az igazi - sem szép, sem finom. Talán valamelyik nosztalgia szakácskönyv tartalmazza a pontos leírást.
Előzmény: mindennickfoglaltcsakezne (117)
mindennickfoglaltcsakezne Creative Commons License 2009.11.09 0 0 117
Szia!

Ezt a receptet keresem 10 éve!!
Sikerült megkérdezned valahol pontosan??
Üdv
Előzmény: Törölt nick (14)
Dharma Creative Commons License 2009.08.18 0 0 116
Hűűűűűű ez is klassz lehet.

Fél évig kell érlelni?
Előzmény: basinger (110)
Dharma Creative Commons License 2009.08.18 0 0 115
Remélem lesz időm kipróbálni.

Jó kis receptnek tűnik.

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 114
Tojásfehérjét kis üvegben lezárva be a fagyasztóba! Kiolvadva olyan, mint frissen. Előbb utóbb adódik valami sütemény amibe jól jön. Mondjuk érdemes 3-4 fehérjénél nem többet egyben fagyasztani, hogy egyszerre fel tudd használni. 
Előzmény: molucca (113)
molucca Creative Commons License 2009.02.15 0 0 113
Kipróbáltam, tényleg egyszerű és nagyon finom! Csinálnám a következőt, csak a sok tojásfehérjével nem tudok mit kezdeni.
Előzmény: Törölt nick (111)
basinger Creative Commons License 2009.01.11 0 0 112
Karácsonyra hamis bailey's-t akartam csinálni, de nem sikeróült. 1. túlpirítottam a cukrot, sötét karamell lett belőle.  2. nem volt otthon whiskey aroma.   3. a lányom nem mogyorós capuccino port hozott, csak simát. Végül azért finom karamellalikőr lett belőle, én legalánbbis azt mondtam a családnak, hogy azt csináltam.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 111

Sziasztok!

 

Egy nagyon egyszerű tojáslikőrrel szeretném bővítteni a receptgyűjteményt:

 

6 tojás sárgáját 20 dkg porcukorral és 2 csomag valíliás cukorral ( vagy 1-2 vanília kikapart belsejével) habosra keverünk. Ha ez kész, hozzáadunk 3 tubus tűrített tejet ( cukrozott sűrített tej - amit a kávéhoz is használnak). Utánna 3 dl alkoholt ( lehetőleg 96%-os) összekeverünk 5 dl forralt és lehűtött vízzel és hozzáadjuk az előbb elkészített krémhez.

 

 

basinger Creative Commons License 2008.11.25 0 0 110
A nagybátyám meggylikőrje: 5 literes dunsztosüvegbe rétegez magozott meggyet/cukrot, amikor tele, felönti szesszel, karácsonykor szűri. A meggy elmegy sütibe, a likőr meg a világ legjobbja, tökéletes, tiszta anyag. Persze tudom, hogy nem most van ennek a szezonja.
Matyolany Creative Commons License 2008.08.17 0 0 109

Sziasztok!

Őszibarack likőrt szeretnék készíteni házalag!Tunátok segíteni egy tuti recepttel?Előre is köszönöm!

florentine Creative Commons License 2008.06.04 0 0 107

Nemsokára itt a zölddió szezon. Tavaly csináltam ezt a likőrt, páratlan lett.

 

ZÖLDDIÓ LIKŐR

 

1/2 l vodka

4 közepes nagyságú zölddió negyedelve

1/2 kávéskanál egész ánizsmag

4 ép szegfűszeg

1/2 narancs héja

csipetnyi egész kömény

 

Üvegbe tettem a hozzávalókat és kb. decemberig áztattam őket. A cukor karamell formájában ment hozzá. 40 dkg cukrot karamellizáltam és felöntöttem 2 dl vízzel, majd addig forraltam, amíg sziruppá sűrűsödött. Kihűtöttem és - kóstolgatás után - ennek kb. a 2/3-át öntöttem hozzá.

dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 106
Jójó! Majd utánanézek máshol is, ha érdekel valami.:)
Előzmény: ribizli (105)
ribizli Creative Commons License 2007.06.23 0 0 105
A Terebess "fűszerismertetőben" nagyon sok hiba van, nem jó forrás.
ribizli
Előzmény: dumba (103)
dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 104
Bocsi a sok "üvegbe"-ért...:)
Előzmény: dumba (102)
dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 103
Ja, a rózsavízből háromszoros koncentrációjú kell. Ha valaki érdekel, hogyan lehet házilag csinálni azt is, itt egy érdekes link: Rózsavíz
Meg úgy általában a Terebess-t is érdemes olvasgatni, mindenféle növény leírása, felhasználása fent van.
Előzmény: dumba (102)
dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 102
Hali!

Csináltunk Álomlikőrt rubinnal Gabriele Bickel könyvéből. Még hét hét mire kész lesz, de már most nagyon finom illata van.:)
A recept:

15 rózsavirág
20 ml rózsvíz
200 g málna
10 citromverbéna-levél
10 g hibiszkuszvirág
1 vaníliarúd
2,5 dl konyak
7,5 dl barackpálinka
6 ek. akácméz
1 rubin

(A rubin ne ijesszen el senkit, minden ásványboltban lehet kapni nem csiszoltat 2-4000 ft-ért. ;)

Kaparjuk ki a vanília közepét, és tegyük egy nagy üvegbe (3 literes) az összevágott verbénalevéllel, hibiszkuszvirággal, málnával, rószaszirommal, rózsvízzel és az alkohollal. Végül a rubin is kerüljön az üvegbe. Négy hét elteltével szűrjük le az italt, és töltsük egy üvegbe a rubinnal és a mézzel együtt. Újabb három hét után a likőr kész.

Hatásai:

A rubin melegítő, fiatalító hatású, lendületet, mozgást visz a mindennapokba. élénkítő harásúsegít leküzdeni a letergia és kimerültség nehézségeit, ösztönzőleg hat az aktív szexuális életre. Javítja a teljesítőképességet, aktivizál, bátorságot ad spontán cselekedetekre öszönöz.

A rózsák kivonata harmóniát jelent a léleknek, egyensúlyt teremt, nyitottá tesz, sőt néha izgató hatása is van. Oldja a test göcseit, nyugtat, gátolja a gyulladások kialakulását, és élénkíti az anyagcserét.

Hát, nem tudom ebből mennyi igaz, majd kiderül két hónap múlva...;)
Habamu Creative Commons License 2007.06.22 0 0 101

Nem túl finomra sikeredett gyümölcsborokat (meggy, ribizli, stb. borokat) is fel lehet használni likőr készítéséhez.

Alkoholba kell áztatni egy hétre a gyümolcshöz passzoló aromaanyagokat (szegfűszeg, fahéj), majd a bor mennyiségének függvényében annak kb. 10-15%-át kitevő sűrű cukorszirupot kell főzni, és langyosan elvegyíteni a gyümölcsborral, majd hozzáadni a szeszes aroma-esszenciát, mely a bor mennyiségének kb. 20%-a legyen. Erősebbre nem szabad készíteni, mert magának bornak is van szesztartalma! 

NoSuker Creative Commons License 2007.06.21 0 0 100
jut eszembe! még 1 hétig lehet zöld diót szedni!!
NoSuker Creative Commons License 2007.06.21 0 0 99
Én diólikőrt szoktam csinálni, és a tiszta szeszre esküszöm, mert valahogy jobban kioldja a dióból a cuccost, meg ahhoz, hogy megfelelő erejű legyen 1 liter 96%-os alkoholt teszek bele, így lesz 1,5 liter likőr.
Az tény, hogy itthon elég rossz a felhozatal, nehezen elérhető a szesz. Én Erdélyből szoktam hozni, 1000Ft körül beszerezhető. Olaszországban 3Euro-ért is láttam.
---------
Viszont a diólikőröm nem túl tartós. Meg kell inni a télen, vagy legkésőbb tavasszal, aztán egy kicsit megkeseredik. De akkor már az ember úgyis a következő adagot nézegeti a fán... :)
---------
Hubi utánzat receptje van valakinek?
dumba Creative Commons License 2007.06.20 0 0 98
Szívesen! :)
Előzmény: 4Hópihe (97)
4Hópihe Creative Commons License 2007.06.17 0 0 97

köszi

:o)

Előzmény: dumba (96)
dumba Creative Commons License 2007.06.14 0 0 96
Hali!

Bodzalikőr:

Előszöris készíteni kell bodzaszörpöt:

Hozzávalók:
-60-70 db. virágzó bodzatányér (nem tetves!)
-2 liter víz
-3 kg kristálycukor
-5 dkg citromsav
-1 egész citrom
-1 mokkáskanál Na-benzoát
(Ez a mennyiség 5 liter szörp készítéséhez elegendõ. Érdemes ennyit készíteni, nagyon finom!:))
Elkészítés:
A vizet a cukorral összekeverem, hozzáadom a citromsavat és a Na-benzoátot, majd beleteszem a bodzavirágokat (megmosni nem szabad õket). A citromot felszeletelem és hozzáadom a többihez. Végül az egészet öszekeverem, egy hétig állni hagyom, néha megkevergetem. Egy hét múlva (amikor a cukor teljesen elolvadt) leszûröm. Vízzel higítva fogyasztható, sokáig eláll.

Likőr:

-4 virág
-100 ml bodzaszirup
-1 l gyümölcspálinka

A virágokat rakjuk a végleges helyükre egy szép üvegbe, és öntsük rá a pálinkát. hagyjuk négy hétig állni, majd öntsük hozzá a szirupot. Ezzel is hagyjuk állni négy hétig, és kész is. :)
Előzmény: 4Hópihe (95)
4Hópihe Creative Commons License 2007.05.30 0 0 95

mi is kiprobáltuk ugyanazt  a recipét vodkával és az alkohollal is.  a vodkás nyert..

----------------------

bodzás recipéje van valakinek a kincstárában???

Előzmény: ribizli (93)
telescoper Creative Commons License 2007.03.29 0 0 94
Egy németországi fórumon olvastak alapján lehet 96 fokos alkoholt kapni az olaszországi Bico és Coop üzletekben. Csak kár, hogy mostanában nem járok arra.
ribizli Creative Commons License 2007.03.28 0 0 93
Az alkohol jövedéki adó-köteles termék (irtó szigorú könyvelési előírásokkal), ezért nagyobb mennyiségben nem lehet "csak úgy" vásárolni bárhol. 1-2 dl-nyit a gyógyszertárban, fertőtlenítésre lehet venni, de emlékeim szerint 75%-ost, nem tisztát.
Nagyobb mennyiségért szeszgyárban tessék próbálkozni. :)

Likőrökhöz egyébként bőven jó egy átlagvodka _szerintem_, 40% körüli alkoholtartalommal, azt is hígítani kell még.
ribizli
kisszszoros Creative Commons License 2007.03.28 0 0 92
vegyszerbolt.... jobb ötletem nincs
Előzmény: telescoper (91)
telescoper Creative Commons License 2007.03.26 0 0 91
Kösz a választ, talán csak lehet itthon is találni valahol!
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.26 0 0 90

Valamelyik szomszéd ország élelmiszer-ital boltjában.

Én csak Romániáról tudom, hogy ott kapható, máshol nem vagyok ismerős a helyzettel.

Előzmény: telescoper (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!