Keresés

Részletes keresés

bogiott Creative Commons License 2007.02.25 0 0 202
Pirosan kiemelve szerettem volna beszúrni, de úgy látszik, nem jött össze... :(
bogiott Creative Commons License 2007.02.25 0 0 201
Mégegyszer az oldal:
bogiott Creative Commons License 2007.02.25 0 0 200
Sziasztok!

Bogi vagyok és most először írok ezen a fórumon. Itt az utolsó oldalon olvastam, hogy érdeklődtök Ellen Maurer Stroh oldala iránt. Én már elég régóta fennt vagyok azon az oldalon, ezért teljes körű infót tudok adni nektek. Ahonnan az "igazi" oldal elérhető, az ez a cím: http://www.cross-stitch-board.com
Aki regisztrál, azt magyar nyelvű fórum várja, magyar nyelvű eligazodás segíti az oldalon, saját galériát lehet létrehozni, amit a többiek is megnézhetnek, és értékelni lehet mások munkáit. Az ingyenes minták valóban csak a regisztráltaknak elérhetők, de szerintem itt található a legtöbb ingyenes minta és gyönyörűek, nem gagyik!
A többiek munkáiból is lehet ötletet meríteni (ha elég éles a kép), én is "lepöttyöztem" már néhányat. :)
Szóval gyertek, és pezsdítsétek fel egy kicsit ott is a fórumot, mert időközönként eléggé kihalt, bár lehet, hogy olyankor mindenki bököd és nem ér rá fórumozni! :)
Jó kézimunkázást és üdv mindenkinek!

Bogi
edinacs2 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 199
Szia!

Még van különbség. A keresztszemesnél használink kontúrt, a gobelinnél nem. A keresztszemesnél lehet üresen hagyott rész, a gobelinnél általában nem.
Előzmény: niamano (192)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.22 0 0 198
Sziasztok

A mozaikos topikról keveredtem ide olvasgatni....
Programra lenne egy javaslatom. Az Olej féle Mosaic Creatort javasolnám. Bár mozaikhoz fejlesztették, úgy tűnik gobleinhez is megfelelő (messze jobb mint az itt javasolt progi). A lényeg, hogy tudok hozzá adni magyarítást, és leírást (bár az mozaikhoz van, de a progi használata elsajátítható belőle).
Hátránya, hogy időkorlátos, de az kikerülhető, a méretkorlát pedig nem zavaró (amennyiben valaki nem szőnyeg méretben gondolkodik). A gyakoribb képfájlokat kezeli, és menteni is lehet.

Akit érdekel, magánban keressen.
Este tudok válaszolni.
Anyus4 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 197
Szia !

Megkaphatnám ezt a két szép képet én is.

anyus4@freemail.hu
Előzmény: JamiC (59)
Anyus4 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 196
Szia !

Megkérhetnélek, hogy a progit nekem is küld át.

Köszi


Anyus4@freemail.hu
Előzmény: -Lujza- (100)
niamano Creative Commons License 2007.02.21 0 0 195
köszi, már megvan a minta, le is okézta a párom (a cenzor :) ) és már csak a megvalósítása van hátra.
Előzmény: iaram (193)
Anyus4 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 194
Szia !

Engem érdekelnének a minták de sajna nem tudok veled cserélni, mert nekem nincs.
Most kezdem gyűjtögetni a mintákat.
A gyerkőceimmel teljesen leköti az esténket.

anyus4@freemail.hu

Előzmény: gydmonika27 (27)
iaram Creative Commons License 2007.02.20 0 0 193
Tudni kéne , milyen stílusú az előszobád, festetett vagy leszámolhatosat akarsz csinálni. Variáció az van bőven. Ha nem varrtál még soha ilyet ,egyszerűvel kéne kezdened. Segítek ha tudok
Előzmény: niamano (190)
niamano Creative Commons License 2007.02.20 0 0 192
köszi, már értem :) valami hasonlóra gondoltam én is, csak konkrétan nem találtam meg :)
Előzmény: bors_menta (191)
bors_menta Creative Commons License 2007.02.19 0 0 191

A gobelin fél keresztöltés. Annyi csak a kbség.  A tűgobelin meg attól tű, h nagyon apró öltésekkel készül.

Előzmény: niamano (190)
niamano Creative Commons License 2007.02.17 0 0 190
Sziasztok!
Most találtalak meg titeket, már végig rágtam magam a topicon, de még maradt kérdésem:

mi a különbség a tűgoblein és a keresztszemes között??
Sehol nem találtam erre választ... Illetve akkor a goblein a keresztszemes öltés felének felel meg, jól olvastam?
Előszobába szeretnék egy nagy szépen kidolgozott mintát, (ötletem még nincs hogy milyen kép...) nincs valami mintaötletetek?

Köszi:
Nia
Rizsaska Creative Commons License 2007.02.07 0 0 189

sziasztok!

Nah végre megint itt!

Jó darabig nem voltam. Sajnos alig haladtam vmi varrással is. De hát hiába..Ilyen ez a vizsgaidőszak!..:)

Közben egyszer meghalt a gépem, és a legtöbb mintám elveszettnek látszott..De egy szakértő megmentette a cuccokat.:) Hamarosdan lefényképezem a mostani munkám.:)

Puszim nektek.

És köszi utólag a photo-Xpro program linket!

Rizsa

gabicza Creative Commons License 2007.02.04 0 0 188
Némakertész! Köszi szépen az infót, majd akkor így megpróbálom.
Előzmény: Némakertész:) (187)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.04 0 0 187
gabocza,
klikkelj a free patterns feliratra, azutan "how to get the charts", aztan ,meg a magyar zaszlora es sinen vagy:)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.04 0 0 186
régen simán le lehetett tölteni, most asszem kell regisztrálni

én egyszer írtam egy levelet az asszonynak (3 éve), még mindig nem válaszolt, úgyhogy ezt az utat nem tudom tiszta szívvel ajánlani :))
gabicza Creative Commons License 2007.02.03 0 0 185
Szia Némakertész!!! Köszi, nekem megnyílt az oldal. Tényleg gyönyörűségek vannak rajta. Egész lázba jöttem én is, valamikor keresztszemeztem, de manapság a foltvarrás köti le azt a nem sok szabadidőmet. Kérdésem, mivel nem tudok angolul, hogy a megtalált "free" minta keresztszemezhető mintájához hogy lehet hozzáférni? Regisztrálni kell, vagy e-mailt kell küldeni úgy küldik, vagy hogyan?
Előzmény: Némakertész:) (182)
RKata Creative Commons License 2007.02.03 0 0 184

Én ezt találtam, nekem meg is nyílik:

 

http://www.maurer-stroh.com/complimentary/ems_gardenalphabet.html

 

Ha jól értem, regisztrálni kell az oldalon az ingyenes letöltésért.

Előzmény: Némakertész:) (182)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.03 0 0 183
Ez nagyon tetszik, gratulálok hozzá:)
Előzmény: RKata (181)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.03 0 0 182
Szia Gabicza!!!!

az a Burda nekem is megvan, és évekig kerestem, nem találtam a mellékletben, aztán megpróbáltam meregetni a szemem, de lehetetlennek minősítettem....
Sajnos csak konyhai ABC-m volt, de mintha az egyik kedvenc honlapomon lett volna kerti ABC is virágokkal
www.maurer-stroh.com, volt az oldal címe és a free patternsben volt egy konyhai meg egy kerti ABC. Nekem ez az egyik kedvenc oldalam volt, gyönyörű mintákkal, de most valahogy nem nyíclik meg rajta semmi. Esetleg próbálkozzatok később, hátha csak server karbantartás van...

Szia :)
Nk.
Előzmény: gabicza (180)
RKata Creative Commons License 2007.02.03 0 0 181

Sziasztok!

 

Már azt hittem, nincs is keresztszemes topik az indexen, örülök, hogy megtaláltalak Benneteket. :))

 

Én kb. 4 éve keresztszemezek, nagyon hamar viharos szerelem lett belőle, ami nem csitul. :)

Kedvenceim a mediterrán és a konyhás témájú képek, leginkább a Vervaco-tól, lapul még vagy 5 db a ládafiában, csak a készletek mellé szabadidőt sajna nem adnak.

 

Ez volt az első komolyabb képem:

 

 

 

Szép napot!

Kata

gabicza Creative Commons License 2007.02.02 0 0 180
Szervusztok! Én a Kötés-folt-varrás-... topicról agyok. A segítségeteket szeretném kérni. Egy ismerősömnek ABC betűkre lenne szüksége. Mivel csak közvetítettek, nem tudom, hogy milyen kell az illetőnek. Egy régi Burdában látott betűket virágokkal, az tetszett neki. Hiába van meg nekem is az a Burda, az újság utalt valamilyen mellékletre, de én sem találtam meg sem a mellékletben, sem az újságban. Van esetleg valamelyikőtöknek ilyen vagy hasonló ABC-je, vagy honlapcíme, ahol találok betűket? Köszönöm, ha tudtok segíteni. Gabicza
minni27 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 179

Köszönöm szépen.

Több idő az igaz, de sokkal finomabb munkát kap az ember.

Előzmény: iaram (178)
iaram Creative Commons License 2007.02.02 0 0 178
Megnéztem a képeidet, nagyon tetszettek. Én is a leszámolhatosban utazom. Igaz, hogy több idő kell hozzá de szerintem szépek é s megéri a ráfordított időt, amit a mellékelt ábra is mutatja.
Előzmény: minni27 (177)
minni27 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 177

Sziasztok!

 

Ezek a képek mind leszámolós minták és tűgoblennek.

minni27 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 176
minni27 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 175
indián papa
minni27 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 174
1,
minni27 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 173

Sziasztok!

 

Végre kaptam fényképezőgépet és ime egy pár munkám. Remélem tetszenek. Az Indián papa még nincs kész.

Kritikákat szívessen veszem.

 

                                                          Köszi Minni

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!