Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 93441

Egyéb, nem odaillő anyag csak akkor kerülhetett bele, ha a csöves paprikát nem paprikamalomban őrölték. Minőségi őröltpaprikát nem lehet mák/mogyoró darálóval előállítani, és vice versa.

 

Előzmény: islamorada (93438)
ZsuR Creative Commons License 2015.01.29 0 0 93440

Nem feltetlenul... irjak a cimkere, hogy olyan helyen keszult, ahol mogyorot is dolgoztak fel, es nincs gond.  Sok ilyen van - mert sok az allergias... ha az ize finom, venni fogjak tovabbra is - csak be kell tartani a jatekszabalyokat.

 

Fiam fedezte fel maganak a boltban, mindenfele "Szeged Rub" - es nagyon megszerette.

Nezegettem a vasarlok visszajelzeseit - nagyon pozitiv.  Szoval... nem az iz, hanem az informacio.  Jatekszabaly... amit be kell(ene) tartani.

Előzmény: H_G (93439)
H_G Creative Commons License 2015.01.29 0 0 93439

Mire visszakerül, már Shame of Szeged lesz a neve? :/

 

Előzmény: islamorada (93438)
islamorada Creative Commons License 2015.01.28 0 0 93438

Most mondjak a teveben hogy leszedettek a polcokrol Amerikaban a Pride of Szeged orolt pirospaprikat mert  mogyoro/ penaut/ allergiara pozitiv lett a tesztje.

Meg nem lattam a hireket rola, a ferjem mondta. Nem mindet csak bizonyos sorozatszamut.

Hogy a fenebe kerulhet mogyoro a paprikaba? Olyanban taroltak amiben valami peanut dolog volt?

Majd delben megnezem a hireket hogy mi is van pontosan...

En evek ota hazi orolt paprikat hasznalok, uzletben sosem veszek.

beetee Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93437

Na csak megvan, lementettem anno.

Előzmény: beetee (93436)
beetee Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93436

Ha felhívod a Királyhágó téri Bosch szervizt, mindent tudsz rendelni, postaköltségért házhoz küldik.

Tartozéklistát is kérhetsz tőlük.  Itt van egy webshopjuk, beállítottam a tartozékokra, de volt egy jobb listám is.

Előzmény: Bubo.Bubo. (93435)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93435

nálunk is van MUM, húsdarálóval, három szeletelő-daráló tárcsával, turmixfeltéttel, és van hozzá fagylalt-keverő tál is

 

én elsősorban az alap habverőjét használom, sütihez, palacsintához

sajnos pont palacsintához nekem kicsi, pont nem fér bele az edénybe a 2 l tejből- 1 kg lisztből készített massza, amiből 60 palacsintát lehetne sütni, de az 1 l tejes adagomnak tökéletes

 

készülök passzírozót venni hozzá, csak olyan macerás a netes rendelésért elmenni, rendes boltban meg mindig elfelejtem, mi is az alapgépem száma, mert hátha nem hozzávaló a feltét

 

a fagylaltos részét nagyon nem tudom kihasználni, de ez egyéni hülyeség

 

a szeletelő-darabolót kedvelem, káposztát is szoktam azon szeletelni, meg diót darálni

 

tényleg kell mellé egy botmixer, és nekem hiányzik a késes daraboló (volt egy kombinált habverő-botmixer-késes darabolóm, de azt leégettem sonkakrémhez való sonka darálásával...)

 

ha egyszer rászánom magam a passzírozó beszerzésére, akkor viszont egy olyan őrlőt, ami mákot tud darálni, meg egy klasszikus diódarálót is vennem kell majd...

 

Előzmény: Andrs123 (93429)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93434

Nekem is ilyen Mum van, szinte naponta használom. Szerintem a kategóriájában az egyik legjobb gép, és megfizethető árú. Az alapgép állandóan a pulton van, a többi alkatrész a spájzban. Leggyakrabban kenyeret dagasztok vele, de a szeletelőket, húsdarálót is sokat használom. A turmixot viszont még sosem használtam, valahogy sose kellett. Vettem hozzá passzírozót is. Ha egyszer elromlik, biztos, hogy veszek új alapgépet, a többi mind rendben van.

Fennálása - több, mint 10 év - óta egyszer kellett venn i hozzá alkatrészt, a szeletelő feltét tengelye eltört, valami beleakadt, és úgy van megalkotva, hogy valami eltörjön, ne a motor égjen le.

 

Ami gép ezen kívül kell nekem egy botmixer+poharas daraboló kombó, és egy kézi habverő. 

Előzmény: Andrs123 (93429)
joy Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93433

Segítség kellene.

Azt hiszem, már írtam itt, hogy véletlen sikerült "édes" túrót készítenem.

Nem aludt meg másnapra, a tejföllel beoltott tej, és gyorsításként föllangyosítom. Kissé túl sikerált a melengetés, és összement-kicsapódott, így nem lett aludttej, viszont nagyon finom, nem savanykás túróvá vált.

Nem tudja valaki, mi lehet a neve az ilyen túrónak?

Kissé hasonlít a ricottára, de más. Valami a rendes és az olasz túró közötti ízű-állagú.

Létezik egyáltalán ilyen, vagy csak az én balfékségem meglepő szüleménye?

 

(Sajna a savója ihatatlan, édeskés fehér víz)

joy Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93432

Nekem Bosch Mum Profimix-46 van sok éve már.

Remek, jól használható gép, egy kiegészítőt vettem a passzírozót hozzá. Így teljes a háztartásom egy kávédarálóval /fűszerőrlőnek használom/ és egy poharas kis aprítóval.

Bár a gép méretes, de 1 tojásfehérjét is kemény habbá kavar, kis adagokkal is jól megbirkózik, bár elég sok mosogatással jár, így érdemes egy alkalommal akár 1-2 heti ételalapot elkészíttetni vele.

 

Egyet nem tudok, méretes késes robotgéppel linzertésztát készíteni, de az nem nagy veszteség. Amennyit mi megeszünk, az havonta 4-6 ischler, azért meg kár több 10 000-et kifizetni.

 

!!! 1 gyönge pontja van, a szeletelő feltét kuplungjának, két műanyag bütyke, amely úgy 3-4 évenként eltörik!!!

 

/Később, ha szándékodban áll sokasodni, rendkívül hasznos társ, és ő már nem kér pénzt új ruhára!/

:o)

Előzmény: Andrs123 (93429)
beetee Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93431

Nekem MUM-om van. Én csak ajánlani tudom. Nem tudom milyen tartozékok vannak hozzá alapból, én még sok mindent hozzávásároltam.

Lett egy második keverőtálam praktikus okokból. Vettem egy julienne vágókorongot, egy szett más méretű tárcsát a húsdarálóhoz, őrlő feltétet (de ezt nem használom ki...), a passzírozót viszont nagyon (már ez miatt is érdemes lett volna az egész gépet megvenni. paradicsom, gyümölcslevek,stb... könnyű és gyors)

 

Habverő-keverő-dagasztó jól működik. Egyszer pukkant el a habverőszár, mert valami darabos is belekerült a tálba, az meg beszorult a keverő és a tál fala közé, és kitörött a habverőkar szára a helyéről. Pár ml. epoxigyanta és máig működik.

Húsdaráló jó, bár ne számíts egy ipari kapacitásúra. Ezt szintén tönkrevágtam nem rendeltetésszerű használatból kifolyólag. Pecsétviaszgombát daráltam volna, az meg szárazon is rugalmas, megfogta a darálót.

Itt sem a motor égett le!!! a darálóba is beépítettek a németek olyan gyengített részt, ami előbb adja meg magát, mint a gép. Megúsztam egy új darálóorsó vásárlással.

Nekem kellett a nagyobb lyukméretű tárcsa is. Külön az sem olcsó.

A passzírozó istencsászár.

Az aprító feltét piszok jó, főleg nagyobb vendégseregnek főzni és befőzéshez eldarabolandó zöldségekhez.

Ide illik a julienne korong. Az biztosan nem alapfelszereltség.

Diót is jó darálni a kislyukas reszelőtárcsával. (persze nem 5 dkg mennyiséget)

Turmix kitűnően szuperál.

Az őrlő is, de elég kis teljesítményű. Az évi pár mákdarálásért nem érné meg. (főleg, hogy van őrölt mák is a boltban) most jut eszembe: kávé???

A fagylaltkészítő tulajdonképpen működik. Rá kell érezni, nekem az járt hozzá, azt pl nem vettem volna külön. Nálunk nincs kihasználva.

Remélem nem hagytam ki semmit.

 

Annyit még, hogy mindez együtt sok helyet foglal!!! Nem egy garzon/panel konyha felszerelése.

 

És amit nem tud, és szerintem nagyon kell mellé, az egy botmixer.

 

 

 

Előzmény: Andrs123 (93429)
sickamic Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93430

Attól  is függ, mennyire vezetsz háztartást, mekkora a konyhád?

 

Előzmény: Andrs123 (93429)
Andrs123 Creative Commons License 2015.01.27 -1 0 93429

Sziasztok!

Most költöztem el, és kezdek saját háztartást vezetni. Ehhez szeretnék tanácsot kérni tőletek. Arról lenne szó, hogy kacérkodom egy multifunkciós robotgép, a Bosch Mum vételén a Media Marktban. Mit gondoltok megéri megvenni, vagy érdemesebb külön gépeket venni a funkciókra? Van esetleg valakinek személyes tapasztalata az ilyen multifunkciós gépekkel kapcsolatban? 

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

sickamic Creative Commons License 2015.01.27 0 0 93428

A hűtős lángos is ilyen

Előzmény: ZsuR (93427)
ZsuR Creative Commons License 2015.01.26 0 0 93427

Szalagos fank.  Nagyon regen csinaltam. Az egyik musorban Beginet-et lattam, ami ugye fank, csak maskepp fazonirozva.  

http://www.southernliving.com/food/how-to/new-orleans-beignets-recipe

 

Szoval elhataroztam, hogy fankolok...

Varnom kellett a sutessel - csusztak a gyerekek az idovel - igy aztan hutobe tettem a tesztat ami mar majdnem tulkelt.  Muanyag dobozba, lezarva. 

Mikor kivettem,kemeny volt a teszta, es hideg - de ujra megkelt.

Kinyujtottam (a teszta eleg nedves es ragacsos volt - a recept szerint ilyennek kellett lennie).

Konnyen lehetett szaggatni, es mire kesz voltam a szaggatassal, a teszta is visszamelegedett, ujra kezdett kelni.

Nagyon finom lett.

 

Kenyerrel mar csinaltam, hogy dagasztas utan a hutobe tettem, es masnap sutottem.

Pogacsaval is... egyre jobban tetszik ez a hutos kelesztes.

 

Hovihar jon... csinaltam egy nagy fazek levest - ki sem dugom az orrom a hidegbe...

Csimpolya Creative Commons License 2015.01.23 0 0 93426

Könnyen lehet, hogy akad a közeledben olyan piac, amit szintén érdemes kipróbálni. Megvan még a Hunyadi téri csarnok? Egykoron a környékén dolgoztam.

Előzmény: Olgy1 (93425)
Olgy1 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 93425

Köszönöm, ez nekem kicsit messze van a VII. kerületből, de ki fogom próbálni.

Előzmény: Csimpolya (93420)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 93424

Igen tejpor!!!! Mert rengeteg tejet termelnek és mindet nem lehet feldolgozni túróvá, sajttá, vajjá!!!! A megmaradtból tejport készítenek:))) Használják az édesiparban is!!! Hogy itthon gyártanak e, nem tudom, de külföldön tótziher!!!!

Előzmény: islamorada (93422)
Csimpolya Creative Commons License 2015.01.21 0 0 93423

Mindkettőt ki fogom próbálni.

Előzmény: Mariska néni (93421)
islamorada Creative Commons License 2015.01.21 0 0 93422

Marmint tejporbol.... hogy feloldani, felforralni, kihuteni  es ugy tenni a kenyertesztahoz. Tejporbol gondolom ez a kozonseges tej.

Iparilag? Alig hinnem mert lattam tej feldolgozot, de lehetseges hogy van valami fajtaja porbol is mert egyre tobb a tej es egyeb erzekeny ember es azok is szeretnenek inni valamifele tejet nemcsak a tejimitaciot/ szoja, mandulatej/, aztan addig tekergetik a feldolgozast amig ki tudnak belole hozni legalabb egy tejporbol keszult de megis igazibb tejet mint azok a novenyi vackok. Ennyit a mai technologiatol el is var az ember!

Előzmény: nagyanyo5:0 (93418)
Mariska néni Creative Commons License 2015.01.21 0 0 93421

Ott nagyon jó még a Klement féle füstölt kolbász és a szójamentes házi virsli is.

Előzmény: Csimpolya (93420)
Csimpolya Creative Commons License 2015.01.21 0 0 93420

A csepeli piacon, a gombaárusokkal szemben.

Előzmény: Olgy1 (93419)
Olgy1 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 93419

Merre található ez a bolt?

Előzmény: Csimpolya (93416)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 93418

Közönséges tejet csinálni vízzel:)))) Iparilag is így csinálják:DDD

Előzmény: islamorada (93395)
Csimpolya Creative Commons License 2015.01.20 0 0 93417

Azt hiszem, ez így méltányos.

Előzmény: nagypapi51 (93404)
Csimpolya Creative Commons License 2015.01.20 0 0 93416

Igen, észben fogom tartani, mert sokféle guszta kinézetelű kolbásza is van, legközelebb onnan veszem a rakott krumplihoz valót. A disznósajtot már próbáltam, az is jó.

Előzmény: joy (93409)
ZsuR Creative Commons License 2015.01.20 0 0 93415

En is :)), sot, mast is... ha jonnek a gyerekek vacsorara, akkor sutok-fozok boldogan... aztan szegeny Papus keresi - es mondom neki, hogy mar regen nincs a hazban... a gyerekeknek adtam... hizzanak ok! :)

Előzmény: Törölt nick (93412)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 93414

Ez valami vicc? :) A kés vág mint az állat, épp ezért, ahogy finoman megbillen a kezem, fordul a csuklóm, arra megy az anyagban. Attól hullámos felület.

 

A fűrészfogas kenyérszeletelőt nem szeretem használni, intább egy jó éles konyhakés.

 

 

Előzmény: H_G (93413)
H_G Creative Commons License 2015.01.20 0 0 93413

A kenyér gyönyörű, de a vágási felületek rémesek. Nem lenne ideje beszerezned egy jobb kést?

Előzmény: Törölt nick (93412)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 93412

:) Megelőző jelleggel, ha kenyeret sütök, legalább a felét elosztom a családban.

Előzmény: joy (93402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!