Keresés

Részletes keresés

nmarti1 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 3323

Igen köszönöm nézem, de még sem időben, sem árban nem találtam megfelelőt.  Még lehet, hogy szükségem lesz a segítségedre! :) Üdv. Márti

egykuty Creative Commons License 2014.06.27 0 0 3322

Szia!

 

Nézz körül az utazásmegosztó lapokon (oszkar, stb).

21-én visszafelé tudok segíteni, 12-én lefelé elméletileg már van utasom...

Előzmény: nmarti1 (3321)
nmarti1 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 3321

Sziasztok! Utazással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.  A következő 1-2 hétben szeretnék a kislányommal Horvátországba utazni, az úti cél Tribunj. A vonat és a busz számomra költséges megoldás (30e ft./fő), ezért nem tudom igénybe venni. Ha közületek megy valaki arrafelé, vagy ismer olyat aki megy, és el tudna vinni minket (és 7-10 nap múlva vissza) hálásan megköszönöm a segítséget. Természetesen benzin hozzájárulást fizetnék, de kevesebbet mint amennyibe a vonatjegy kerül. Köszönettel: N. Márti

prisoft Creative Commons License 2014.06.18 0 0 3320

Aktuális autópályadíjak ITT.

 

Szegedről a Mohács - Eszék - Sarajevo - Mostar útvonalon már jártam. Nincs valakinek tapasztalata még rövidebb úton pl. Novi Sad - Beograd irányában? Esélytelen?

 

Manac ;-) Creative Commons License 2013.08.10 0 0 3319
Már több ismerösömet átvágták már a fizetö kapuknál, és engem is néhâny kunára.
Annyira beràgtam, hogy azóta sportot ü
zök a visszajáró számlálásából.
Pontosabban addíg nem indulok, amíg a nejem át nem számolta a pénzt.
Ha reklamáltam, zokszó nélkül adták a különbözetet.
Előzmény: hul (3290)
Passager53 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 3318

A zatoni Holliday Club resortba minden további nélkül be lehet menni fürödni, 30 kuna a belépő, vagy kocsival 150 kuna/autó, ilyenkor külön jegyet az utasoknak nem kell venni. Befelé gombot nyomsz, minz az autópálya fizetőkapunál, kifele fizetsz. Két hete voltunk ott, mi is NIn-ben nyaraltunk, az utolsó napot töltöttük ott, az apartmant ugye délelőtt el kell hagyni, hazaindulni viszont csak este akartunk. Vízijátszóterek, játszóterek, a két éves unokánk nagyon élvezte.Sok étterem van. Ninben egy dolog  tetszett igazán, az árszínvonal alacsonyabb mint az általam eddig ismert helyeken, jó volt a szállás is, de nem az a hely, ahová visszavágyok. A fiam a pici miatt homokos partot akrt, azért mentünk oda. Mi a Zukvei részen laktunk, a tenger ott azért viszonylag gyorsan mélyül, nem Siófok feeling, hálaistennek

Előzmény: nand09 (3313)
Passager53 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 3317

A "nagy" horvát topicban írta egykolléga a közelmúltban, hogyha a csak horvátul beszélő falusi körzeti megbízottnak el tudod magyarázni, hogy uniós tagságuk óta nem kötelező, akkor ne váltsd ki az ingyenes zöld kártyát. Amúgy uniós tagságuk előtt sem volt kötelező a kétoldalú egyezmény miatt, de ezt a rendőr vagy tudja, vagy nem. Tehát: hivatalosan nem kell, de ajánlott

Előzmény: NoY (3316)
NoY Creative Commons License 2013.08.09 0 0 3316

Sziasztok,

 

Hivatalosan most kell draga dalmat testvereinkhez zold kartya (KGFB igazolo)?

 

Az ejjel indulnank, persze hogy azt felejtettem el kerni a biztositomtol.

 

Thx,

N

 

Hzoli44 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 3315

Ezt már tavaly kellett volna...

Előzmény: Hangus (3314)
Hangus Creative Commons License 2013.08.08 0 0 3314

Brac szigeten, Postira településen légkondis szép apartman 2+2 főre 2012. 08.11-08.14 közötti időre átadó.

Ár: 60 euró /nap

További infók: A/4-es appartman

 

http://www.horvatorszagapartmanok.net/apartmanok/postira/apartmanok-cetinic/6909    

 

Ha valakit érdekel privátban írjon légyszíves: n.h.b@digikabel.hu

 

 

 

nand09 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 3313

Szia! Mi Ninben voltunk, ez Zadar mellett van, az óvárost érdemes ott megnézni, illetve a sómúzemuban szerveznek (35 kuna/fő) látogatást az elzárt területekre is, meg lehet nézni (angolul magyarázta a vezető) a sófeldolgozás fázisait. Mi Zadarban az óvárost néztük meg, de biztosan vannak még látnivalók, mi két gyerekkel mentünk, ezért kevés programot szerveztünk. Zadarban a hosszú sétálóutcában van egy naggggyon tuti fagyis, jó sokan állnak sorban mindig (több van abban az utcában, a hosszú sort érdemes figyelni ;-) ), azt mindenképpen próbáljátok ki :-D.

Zatont két éve néztük meg (kívülről), be nem lehet menni, csak ha ott szállsz meg.

Jó nyaralást nektek! :-) (nekünk ez volt a harmadik nyaralásunk Ninben)

Előzmény: mbeata11 (3312)
mbeata11 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 3312

Sziasztok!

Aug.-ban Zadarra megyünk nyaralni,tudnátok ajánlani látnivalókat,melyik helységre érdemes elmenni?A strandoknál láttam Zaton Holiday Strand képeit,nagyon jó,oda be tudunk menni,ha nem ott van a szállás?Tudtok még jó strandokak?Köszi a választ.

CsT88 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 3311

Sziasztok!

 

Én nem rég jártam Horvátországban az Isztrián, majd meglátogattunk néhány szlovén és észak-olasz várost is. A tapasztalataimat és élményeimet leírtam ide, és folyamatosan bővítem: http://oszh.blogspot.hu/2013/07/bevezeto-olasz-szloven-horvat.html.

 

Horvátországban Rovinj - Pula - Poreĉ triumvirátust jártam be. Böngésszétek, hátha találtok valami számotokra is hasznosat:)

hul Creative Commons License 2013.07.20 0 0 3310

Nagyon csalóka az úton való spórolás, egy vacsorát se tudsz megspórolni:-) Pár sörért meg nem érdemes "nem sietni". A probléma az szokott lenni, hogy az utak a térkép szerint odamennek, de hogy esetleg milyen erdei, köves, földes, és milyen domborzat között visz, azt nem lehet tudni. Megéltem néhány terelést tűz, baleset stb. miatt, komoly halálfélelmet lehet átélni az úttalan utakon... éjjel meg méginkább. Persze nem hiszed, de jobb megfogadni a tanácsot. Én már megtapasztaltam, nem virtusból hanem kényszerből.

Előzmény: mandy84 (3307)
Herr X Creative Commons License 2013.07.18 0 0 3309

Ha Bristbe mész, ne spórolj az autópályával, mert "soha nem érsz oda".Ami időt megspórolsz, el fogod tudni tölteni ott a környéken és a tengerparton.

Előzmény: mandy84 (3307)
mandy84 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 3308

Nagyon szépen köszönöm az érdemleges infot:) Remélem valahogy csak sikerül spórolni :)

Előzmény: Airbag. (3305)
mandy84 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 3307

Nagyon szépen köszönöm az érdemleges infot:) Remélem valahogy csak sikerül spórolni,inkább utazok többet,nem sietek sehova :)

Előzmény: kispest51 (3306)
kispest51 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 3306

Augusztusban mi is igy csináljuk mindig.Péntek este 10 körül indulás Peströl Karlovácig pálya,utána 1-es plitvice körül reggeli Gracacnál le Biográd felé.Itt a 8-on Ciovoig lassan.Többször jöttünk végig csak pályán de nekem kicsit unalmas, pláne ha a feleség alszik és csendben kell vezetni.Juniusban Omis akkor Karlovactol Sinj az 1-es, le Split ,Omis.Minden évben terveztem hazafelé Mostar 2 nap, de mindig sietni kellet valamiért haza.Idén már biztos arra jövünk lefoglaltam a Shangriban 2 napot.

Airbag. Creative Commons License 2013.07.15 0 0 3305

Üdv

Évek óta Karlovácig megyek a pályán,és ott fordulok délnek Plitvice felé a régi útón,

Szép helyek az ut mellett,kellemes az ut,és nem kell rohani-hiszen nyaralni megyünk.

Egész évben az autópálya szalagkorlátját látjuk,hiszen sietünk mindig...

legalább a szabadságunk ideje alatt ne rohanjunk.

Sétáljunk 10 percet Slunj-ban a Korona patak völgyében,üljünk 10 percet Knin-ben egy kis presszó teraszán......

A.

Előzmény: mandy84 (3303)
hul Creative Commons License 2013.07.15 0 0 3304

Ki lehet kerülni a pályát, de nem érdemes. Teljesen mások a terepviszonyok, a térképen jelölt kisebb nagyobb utak hatalmas meglepetéseket tartogatnak. A régi főúton sok-sok éven keresztül mentem a déli területekre és nagyon boldogok voltunk, amikor a pálya megépült... Gyors, biztonságos.

Makarskára lehet menni Bosznián keresztül is, ami nem fizetős, (ill. ahol, az jelképes összeg 1,5 eur), sokan mennek is, jó az út. Tudni kell, hogy időben hosszú. Telesteli radarozó rendőrrel és büntetnek szigorúan. Rengeteg szépséget lát az ember, feltétlen érdemes egyszer-egyszer arra menni. Van aki erre esküszik, és igaza van. Mindenesetre az én véleményem szerint a déli területek gyors elérésére nincs jobb, mint az autópálya. A kifizetendő összeg nem áll arányban, amennyire jól lehet haladni. Különben ne döbbenj meg a tíz ezer ft/alkalmon... hosszan, sok száz km-en, aztán alagutakban (Male kapela, Sveti rock 5-6000 m-esek + sok kicsi) vezet az út, elképesztő helyeken megépítve.

Itt egy kis segítség, pontosan lehet számolni és a térképen is megnézheted.

 

http://www.hac.hr/en/toll-rates/price-list/cjenik40/

 

Előzmény: mandy84 (3303)
mandy84 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 3303

Sziasztok!

 

Tud vki segíteni abban, hogy ha Horvátországba, a Makarska riviérára megyünk autóval,akkor odáig az autópálya tényleg több,mint 10ezer ft/alkalom? És ki lehet valahogy kerülni a pályát?

Köszönöm:Andi

_Pisti Creative Commons License 2012.08.14 0 0 3302

Köszi!

 

Csak nem szeretnék pályázni, mert három kerékpárt is cipelünk majd, így nem tudnám kihasználni a megengedett sebességet.  :)

Előzmény: emojnarode (3300)
stilokiller2 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 3301

sziasztok

Mi tegnap érkeztünk haza KRK szigetről,nem volt szállásunk az ottani irodákba találtunk szállást.80 euro volt 4 főnek/nap 4 éjszakára voltunk.Sok szállás már tele volt és nem volt könnyű szállást találni de azért mégis sikerült.Most voltam Horvátországba először nekem tetszett a tenger nagyon szép de nagyon hideg volt,nagyon kavicsos!!!!!! Lábam szét ment mire bementem a vízbe és vissza is:(  és persze hogy otthon maradt a búvár cipőm :(   Étterembe  pizza 50-55 kuna .sör 17-20 kuna,2dl cola 17-20 kuna.Burek 13-15 kuna,fánk 5 kuna,gyros 28-30 kuna.hűtő mágnes 20 kuna ami normális:):)  pálya díjért egyszer 41 utána 60 kunát kellett fizetni plusz 10 ha jól emlékszem a híd pénz befele.550km 18 kerületből. max.

 

emojnarode Creative Commons License 2012.08.14 0 0 3300

Nem kell aggódnod, az általad leírt útvonalon sehol nem kell fizetned. Nincs ilyen szakasz. Legközelebb csak Horvátországban találkozól vele.

Előzmény: _Pisti (3299)
_Pisti Creative Commons License 2012.08.14 0 0 3299

Sziasztok!

 

 

 

Boszniában Bosanska Samac-Doboj-Zenica-Travnik-Bugojno-Livno útvonal tartalmaz-e fizetős autópálya szakaszt?

 

 

lacijozsi Creative Commons License 2012.08.11 0 0 3298

köszi

emojnarode Creative Commons License 2012.08.08 0 0 3297

Gyere le Mali dol felé délnek 6 km-t az 501-esen, majd vissza 5 km-t  és ott vagy a hídnál. Igaz, ez 11km plusz.

Előzmény: lacijozsi (3296)
lacijozsi Creative Commons License 2012.08.08 0 0 3296

Köszönöm! Én is azt terveztem, csak reménykedtem,hátha..

emojnarode Creative Commons License 2012.08.08 0 0 3295

Mire itt választ kapsz a kérdésedre talán már kész lesz, de a HAK szerint menj délebbre  Šmrika felé. Ezek szerint még dolgoznak rajta.

Előzmény: lacijozsi (3294)
lacijozsi Creative Commons License 2012.08.05 0 0 3294

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy mi a hír az 523-as útról KRKsziget felé? LE VAN ZÁRVA, VAGY MÁR AUTÓZHATÓ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!