Keresés

Részletes keresés

ssik Creative Commons License 2009.02.27 0 0 429
Szia Klímaszerelő!

Kérlek nekem is forwardold a Daikin árát.

Köszönettel
ssik
Előzmény: Klímaszerelő (427)
wastegate Creative Commons License 2009.02.26 0 0 428

Köszönöm ... !

 

w

Előzmény: Klímaszerelő (427)
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.02.26 0 0 427
Szia

Elküldtem a mailt.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: wastegate (426)
wastegate Creative Commons License 2009.02.26 0 0 426

Üdv ... Klímaszerelő!

 

Szeretném megkérdezni tőled, hogy tudsz e DAIKIN MC707 légtisztítóra árat mondani vagy fordúljak valamelyik hazai forgalmazóhoz.

 

Jöhet priviben is ... mélem publikus.

 

Köszönettel

w

Előzmény: Klímaszerelő (419)
szulejmanszultan Creative Commons License 2009.02.23 0 0 425
Üdv!

Melyik készülék tudja szűrni a PM 10-et, vagy a PM 2,5-öt?

A válaszotokat előre is köszönöm!

szulejmanszultan




Szálló por


Rövidítések, jellemzés
TSPM - összes lebegő portartalom

PM10 - 10 mikron átmérőnél kisebb részecskék

PM2,5 - 2,5 mikronnál kisebb részecskék



A levegőben a szálló por-részecskék mérete széles tartományban mozog. A mérések során a TSPM, a PM10 és a PM2.5 tömegét vizsgálják. Az egészségre a 10 mikronnál kisebb (10 mm ) méretű por jelent nagyobb veszélyt, mert lejut a mélyebb légutakba. A por toxikus anyagokat is tartalmazhat, ez esetben megítélésük a toxi-kus anyag szerint történik. Itt a nem toxikus porokat tárgyaljuk.

Forrásai
A TSPM részben természetes forrásokból, pl. talajerózóból, vulkáni tevékenységből, erdőtüzekből származik. Emberi tevékenység során főbb forrásai a szén, olaj, fa, hulladék eltüzelése, a közúti közlekedés, poros utak, és ipari technológiák, mint bányászat, cementgyártás, kohászat.

A kisebb szemcsék természetes forrása a tengeri légtömegekkel érkező só, a növényi pollenek, baktériumok. A 2,5 mikronnál kisebb részecskék az atmoszféra kémiai reakcióiból is származhatnak.

Élettani hatásai
A porrészecskék ingerlik, esetleg sértik a szem kötőhártyáját, a felső légutak nyálkahártyáját. A 10 mikronnál nagyobb porrészecskéket a légutak csillószőrös hámja kiszűri, a kisebbek lejutnak a tüdőhólyagokba. A tüdőelváltozást befolyásolja a belélegzett por mennyisége, fizikai tulajdonságai és kémiai összetétele.

A por belégzése a légzőszervi betegek (asztma, bronchitis) állapotát súlyosbítja, csökkenti a tüdő ellenálló képességét a fertőzésekkel, toxikus anyagokkal szemben.

A porrészecskék toxikus anyagokat (pl. fémeket, karcinogén, mutagén anyagokat), valamint baktériumokat, vírusokat, gombákat adszorbeálnak, és elősegítik bejutásukat a szervezetbe.

Az egyik legkárosabb porforrás az aktív és passzív dohányzás.

Leginkább veszélyeztetett csoportok
Csecsemők, légúti és keringési megbetegedésben szenvedők, idős korúak, aktív és passzív dohányosok.

Egészségügyi határérték*

PM10

TSPM

Veszélyességi fokozat
Nem toxikus porok:

24 órás: 50 mg/m3 , éves átlag 40 mg/m3

1 órás: 200 mg/m3, 24 órás: 100 mg/m3, éves átlag: 50 mg/m3

III. veszélyes

Hatása az ökoszisztémára
A porrészecskék a növények leveleire lerakódva gátolják a fotoszintézist, elzárják a légcsere nyílásokat (sztómákat). A növények ezért fejlődésükben visszamaradnak. Termesztett növények leveleire, termésére rakódva értéktelenné, felhasználhatatlanná teszik azokat.

Hatása a látási viszonyokra
A finom por rontja a látási viszonyokat, megtöri ill. elnyeli a fényt. Forgalmas utakon a füst tömeges baleseteket is okozott.

Forrás: http://www.kvvm.hu/olm/info.php?id=5
Csacsa833 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 424
Sziasztok! 

 

 

Ismeritek a Sanyo ABC-VW24(W) légtisztító - Vírusmosó készülékét?

 

Van valakinek tapasztalata a készülékkel kapcsolatban.

 

Amiket eddig találtam róla az elég meggyőző, de nem tudok dönteni, hogy ez lenne a legjobb ebben a teljesítmény / érték arányban.

 

A három nagy japán légtisztító gyártó (Sanyo, Sharp, Daikin) készülékén gondolkozok.

 

 

Ezt találtam róla.


Van egy gyári promó videója is.

http://www.youtube.com/watch?v=Zg-mAxkm2dk


Én itt találtam rá.

http://www.avmedia.hu/files/30/2951/sanyo_levegotisztito.pdf

 

 

Üdv.

 

Klímaszerelő Creative Commons License 2009.02.13 0 0 423
Szia

A készülékben 2 fajta szűrőt kell cserélni. Egyrészt a bio antitest szűrőt évente. Ennek ára: 29 EUR+áfa. Másrészt a hajtogatott szűrőt. Ezt használattól függően kb. évente. Ebből 7 db-ot adnak a készülékhez induláskor. Ha ez elfogy 92 EUR+áfa-ért tudsz újabb 6 db-ot venni belőle.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: feri60 (420)
feri60 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 422
Köszönöm, azt hiszem, elég lesz ;)
Előzmény: Törölt nick (421)
feri60 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 420
Szia!

Légtisztító vásárlását tervezem, így találtam ide. Visszaolvastam pár oldalt, úgy látom, érdemes egyenesen Neked szegezni a kérdésemet ;).
Tetszik a DAIKIN MC707, jó az ár/érték aránya, de a fenntartási költségről nem találtam adatot. (Lehet, hogy rosszul kerestem). Leginkább a szűrőrendszer cseréjének gyakorisága (tisztíthatósága?), annak költsége érdekel. Találkoztam hasonló árfekvésű masinával (NIKKEN), amelynek horror a szűrőcsere költsége :(

Előre is köszi a választ!

Előzmény: Klímaszerelő (419)
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.02.11 0 0 419
Szia

Természetesen él a honlap. De az adatlapomon is fent van. Az egyém a 30/820-al kezdődő telefonszám. Hívj nyugodtan.
A Boneco párásítók ára függ a kiviteltől is. Létezik hidegpárásító, melegpárásító, ultrahangos párásító. Kb. bruttó 15 000-40 000 Ft között mozog az áruk. Igaz nem a legolcsóbbak, de jó minőségű termékek. Precíz svájci márkák.
Párásító vásárlásnál figyelj a felvett teljesítményre és a párologtatás mennyiségére, de főként e kettő arányára. Pl a melegpárásítók viszonylag olcsók, de sokat fogyasztanak. Nem lényegtelen a zajszint sem.
A párásító nem fog akkor relatív páratartalmat létrehozni, hogy attól baja legyen a légtisztítónak. Nyáron esős időben nagyobb lehet a páratartalom, mint amit párásítóval csinálsz. Mégse lesz baja a légtisztítónak.
A légtisztítóban nincs páraérzékelő. Szaunában, fürdőben nem javaslom. Azért ott már sok a nedvesség. Plusz a szaunában nagy a meleg.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: ssik (418)
ssik Creative Commons License 2009.02.11 0 0 418
Szia,

köszönöm a válaszaid!Lenne még kérdésem :)

Régebbi hozzászólásaidban megtaláltam a honlapod elérhetáségét, ez él még? Ha igen akkor felveszem majd Veled a kapcsolatot élőben is.

Amúgy a Boneco párásítók milyen árkategóriájúak?Mire kell figyelni a párásító vásárlásnál?

Nem zárja rövidre a párásítót a levegőtisztító ha együtt működnek?
A levegőtisztítóban van páraérzékelő, azaz mondjuk fürdőben/szaunában is lehetne használni?Ez csak teoretikus kérdés :)

Üdv
ssik
Előzmény: Klímaszerelő (417)
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.02.10 0 0 417
Szia

A Daikin MC707 csak légtisztító, nem tud párásítani. Létezik olyan légtisztító, ami párásít is, de szerintem nem olyan jó mint a Daikin. Ha külön kell párásító, akkor a Boneco párásítókat ajánlom.
A Daikint maximum 48 nm-es helyiségbe ajánlja a gyártó. Nyilván annak is egy térnek kell lenni. Vagy oda teszed le ahol legtöbbet vagytok, pl nappali. Vagy változtatod a helyét időnként (naponta, félnaponta, ki kell tapasztalni), de szerintem semmiképp sem óránként.
Minél többet megy annál jobb. A készülék alacsony áramfelvétellel bír, én a 24 h-s üzemet javaslom. Mehet automatán is, és akkor szabályozza a ventilátor erősséget a szennyezettséghez/szaghoz mérten.
Mindenfajta szagot jól semlegesít.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: ssik (416)
ssik Creative Commons License 2009.02.09 0 0 416

Szia Klímaszerelő!

 

Egy kérdésem lenne...1. emeleten lakunk és rettenetesen porosodik a lakás :( (pest persze) és nagyon száraz a levegő minden reggel kapar a torkom.

Néhány kérdésem lenne a Daikin 070-essel kapcsolatban:

 

1. Ez a gép párásítást is tud vagy csak légtisztító?Ha nem tud párásítást milyen párásítót ajánlanál?

 

2. 70 nm2 a lakásunk. Ekkora kecóban, hogy kell alkalmazni?Szobánként mondjuk 1 óra?Vagy egy helyre letéve tudja az egész lakást "átmosni"?Mennyi ideig kell mennie átlagosan?Vagy mindig megy automatán?

 

4. Konyhai szagokat is jól semlegesít?Idióta amarikai konyhás a lakásunk és ha a feleségem főz akkor az egész nappaliban terjeng az kajaszag és beszívják a szövetek-függöny stb...

 

Köszönöm előre is a válaszaid

Maradok tisztelettel

 

Kiss András

 

beeex Creative Commons License 2009.01.29 0 0 415
sziasztok
van egy boneco légtisztítóm, hepa szűrővel. ki kéne lassan cserélni a szűrőt, mert hiába tisztítgatom úgy ahogy, egyre hangosabb. de 10ezer körül van bele a szűrő. tud valaki olyan helyet, ahol hepaszűrőt lehet venni olcsóbban? ebben vayg "utángyártott"?
Gombra Creative Commons License 2009.01.17 0 0 413
Gombra Creative Commons License 2009.01.17 0 0 412
Ok megpróbálom:

Gombra Creative Commons License 2009.01.17 0 0 410
Sziasztok! Mi a véleményetek erről az ionizátorról?

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMUZPVlZoZWtaUVVrVnNOUT09&pid=VkZaU1VrMUZOVFpYV0hCUFZrWkdOUT09

Tapasztalat? Köszi!
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.01.09 0 0 408
Hello

Egyetértek Zekivel!

Amúgy ezt a Hauser légtisztítót nem ismerem, de gyárt a vízforralótól a kenyérsütőig mindent. Amilyen Hauser termékkel találkoztam az elég silány minőség volt.
Amit leírtál róla az szép és jó. De mekkora helyiségre elegendő, mekkora légáramot csinál, mekkora a zajszintje, ez mind fontos tényező.
Ha olcsó légtisztítót keresel, akkor a Boneco 2261-et tudom ajánlani. Ez egy megbízható svájci márka, sok párásítót és légtisztítót gyárt. A készülék HEPA filteres, ionizátorral, aktív szénszűrővel, időzíthető, távirányító, 3 teljesítmény fokozat, 3 év garancia. Max légmennyiség 130 m3/h. Ajánlott helyiségméret kb. 30 m2. Üzemi zaj I. fokozatban 25 dB(A). Az ára bruttó 39 900 Ft.
Igaz vannak ennél sokkal jobb légtisztítók is (pl Daikin), de ez sem rossz. A Hausernél mindenképp jobb.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: Csupachip (406)
Csupachip Creative Commons License 2009.01.09 0 0 406
konrétan ezt néztem ki 18.880
Hauser AP-300 Légtisztító berendezés leírás
Előszűrő kiszűri a nagyobb fizikai részecskéket, Hepa szűrő kiszűri a 0,3 mikron méretű és nagyobb részecskék több, mint 99,97%-át, Aktív szén szűrő semlegesíti a kellemetlen szagokat, Ionizáló semlegesíti a levegő káros pozitív töltését, 3 fokozat, Automata kikapcsolás a borítás eltávolítása esetén, Teljesítmény: 55W

19ezerért még ionizál is :D
Csupachip Creative Commons License 2009.01.09 0 0 405
hauser légtisztítók mennyire jók? nincs kedvem olyan sokat költeni ilyen cuccra
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.01.04 0 0 404
Szia

Sajnos a Zepter Therapy Air-ről nem túl sokat tudok. Az interneten azt látom, hogy szinte az egész tisztítása az ózonra épül. Míg a Daikin légtisztító fő eleme a Flash Streamer, mely az elektromos feltöltésnek köszönhetően mindent megszűr. Ezen kívül még van bent pár fajta szűrő, mely pl ártalmatlanítja a vírusokat, baktériumokat, penészgombákat, lebontja a szagokat, formaldehideket, stb. Ezen kívül tartalmaz egy negatív ion generátort, érzékeli és kijelzi a levegőben lévő szagokat, port. És rendkívül halk. A zajszintje legalacsonyabb fokozatban 16 dB(A). Míg a Zepter legalacsonyabb zajszintje 27 dB(A). Azért az már hangos egy hálószobába éjszakára. Viszont a Daikin hallhatatlan.
Az árukat nem tudom összehasonlítani, mert a Zepterét nem tudom.

Összességében én jobban bízok egy olyan gyártó termékében, aki évtizedek óta foglalkozik a levegővel és a levegő minőségének javításával, mint abban aki gyárt az edényektől kezdve a légtisztítóig mindent.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: tgyorgy73 (403)
tgyorgy73 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 403
Üdv Kedves fórumozók,

Segítségeteket kérném:
Olvastam itt a fórumban h a daikin mc707 profi gép,
viszont bejött a képbe a Therapy air ion tipus is,ebben kérném a segitségeteket.
Melyiket érné meg jobban megvenni,melyik a "tutibb"?
Ha valakinek van tapasztalata,kérném ossza meg velem.

Előre is köszönöm:
Gyuri
Klímaszerelő Creative Commons License 2008.12.22 0 0 402
Szia

A Philipset nem ismerem. Az LG nem rossz, viszont én a Daikin MC707VM légtisztítót szoktam ajánlani. Szerintem ez képviseli a legjobb ár-érték arányt. Rendkívül jól szűr meg minden szennyeződést, hihetetlenül csendes, szép, profi gép.

Ha érdekel a készülék írok róla többet is.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: kapocsi (401)
kapocsi Creative Commons License 2008.12.22 0 0 401
 

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata az alábbi levegőtisztítókkal? Ti melyiket ajánkjátok:

 

Philips Clean Air AC4064

 

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=AC4064/00&scy=hu&slg=HUN

 

vagy LG la d1561PM

 

http://www.klimaker.hu/termek/legtisztito/lg-la-d1561pm/index.html

 

Köszi a segítséget!

k.viki78 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 400
Köszönöm!
Előzmény: Klímaszerelő (399)
Klímaszerelő Creative Commons License 2008.12.13 0 0 399
Szia

Ez a készülék egy légmosó. Tehát nem szűrők vannak benn, hanem vízen átvezetve szűri meg a levegőt. Ez is ér valamit, de nem olyan hatékony mint egy légtisztító. A légmosó főként a nagyobb szennyeződéseket (por, pollen) tudja kiszűrni. A kisebb méretű dolgokkal (vírusok, baktériumok, formaldehid, szagok, stb.) nem igazán tud elbánni.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: k.viki78 (398)
k.viki78 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 398
Bocsi, még egy kérdés. Ezt találtam használtan: Air-O-Swiss 1355

Technikai adatok:
Hálózati feszültség 230V / 50Hz
Teljesítmény 20W
Párásító képesség 300g/h
Javasolt szoba méret max.50m2, 140m3
Zajszint 24/33dBA
víz tartály 7 l
Méretek 380 x 320 x 425 mm
Súly (üresen) 5,9 kg
Elektromos vezeték hossza 2 m

Ez jónak számít?
Előzmény: Klímaszerelő (396)
k.viki78 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 397
És ha elég a készülék a szobához, akkor nagy valószínűséggel jól ki is szűri a cigifüstöt? Vagy valamire még figyelni kell?
Előzmény: Klímaszerelő (396)
Klímaszerelő Creative Commons License 2008.12.10 0 0 396
Szia

A készülékeknél megadják, hogy mekkora alapterületű, illetve térfogatú helyiségre ajánlott.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: k.viki78 (395)
k.viki78 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 395
Egy kb 20-25 nm alapterületű, normál belmagasságú szobához mekkora teljesítményű kell?

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
Előzmény: Klímaszerelő (394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!