Keresés

Részletes keresés

canonfan_448 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18897

Szerintem amiről érzed, hogy fontos adat, morzsa = jobb ha felirod.

De ha úgy érzed nem - és mégis felírod, abból baj nem lehet. :)

Előzmény: freyya (18895)
JPmiaou Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18896

Az, hogy ott van a születésin az ismert halotti bejegyzésre való utalás, még nem jelenti azt, hogy ez a helyes születési -- csak annyit jelent, hogy a későbbi anyakönyvvezető ezt a keresztelést találta meg. Könnyen előfordult, hogy nem jó helyre írta az utólagos megjegyzést.

 

Másik: a részletekre nem emlékszem pontosan, mert szlovák nevek voltak, de a minap segítettem valakinek kibogozni, hogy egy apró (kb. 200 lakosú) felvidéki falucskában két házaspár élt pontosan ugyanakkor pontosan ugyanazokkal a nevekkel. Valami helyileg gyakori, máshol sosem-hallott nevek voltak, olyasmi, hogy Kusalyi György és Ostfi Zsuzsanna. Egy hét különbséggel házasodtak, első gyermekük Mária volt, és az egyik nyáron, a másik a következő télen született. Mondjuk ez még a helyieknek is feltünő egybeesés volt, tehát a második házaspárnál kapott a menyasszony egy extra nevet, amit viszonylag következetesen használtak az anyakönyvben, de nagyobb közösségben vagy csak részleges egybeesés esetében szerintem nem lettek volna olyan következetesek.

Előzmény: lal.0314 (18894)
freyya Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18895

Én még azt a verziót is simán el tudom képzelni, hogy amikor utólag odaírták a halálozást, akkor nem a megfelelő Baranyai Rozáliához írták. A gyerek neve meg az apa stimmelt, azt meg nem nézték, hogy az egy másik anyuka. 

Engem ugyanez őrjít meg. Apai nagymamám ágán indultam el, most pont az 1850-es éveknél keresgélek, az egy dolog, hogy kifogtam egy irtó rondán és apró betűkkel író papot (remélem, korán nyugdíjazták), de ráadásul a saját Reucsán nevű felmenőim mellett még két másik Reucsán család is van az anyakönyvekben, és mindenhol ugyanazokat a keresztneveket adták a gyerekeknek. Szóval vége annak a szép időszaknak, amikor messziről kiszúrok bárkit is. A másik, amiben nem vagyok biztos, hogy nem kellene-e a többi Reucsán adatait is lementegetni, hátha egyszer majd kiderül, hogy egy közös ősben fut össze az egész, és valójában mindenki a családunk tagja. De basszus annyian vannak... :)

Előzmény: lal.0314 (18894)
lal.0314 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18894

A házassági anyakönyv már rég megvan, de abban ugye a menyasszonynak csak az édesapja van feltüntetve... Baranyai - Sárközi házasságot találtam, Baranyai - Tóth-ot viszont nem. A FS viszont kidob 3 gyermeket a Tóth Máriával is tehát szerintem 2 Baranyai Lajos-t összekeverhetett a pap. Köszönöm a tanácsot egyébként :) Igen, elég erőteljesen észrevehető az egyházi és polgári anyakönyvek kezelésének különbsége :D Bár néha-néha pozitívan csalódik az ember. És az az érzés felbecsülhetetlen. :D

Előzmény: freyya (18890)
canonfan_448 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18893

Ahhoz konvertálnod kell egy olyan programba amely chart-okat is kirajzol.

Vagy lehet, hogy a myheritage-nek is van ilyen funkciója, bár ez nem biztos.

Amennyiben van lehetőség gedcom formátumba menteni, akkor azzal kell kezdeni majd valamiben kirajzoltatni az egészet.

 

Egyébiránt 2010 óta szerintem nem sok olyan chart-rajzoló jelent meg, amely sibling-eket is rajzol (mondjuk adott szinten édestestvérek)

Egyet tudok: Charting Companion a Progeny Genealogy-tól… talán ez a legjobb amennyiben csak ősöket és az ősök édestesvéreit akarod kirajzoltatni.

 

Viszont azzal számolj, hogy ha olvasható méretben akarod nyomtatni a fát (tehát 1 taghoz tartozik 1db keresztelés, 1db házasság és 1db halál dátuma...), akkor bizony minimum 2 x 1 méterben gondolkozz. :)

(de inkább nagyobb lesz az)

 

Ha küldesz egy gedcom file-t, akkor megnézhetem... hátha megeszi a Legacy és a Charting Companion. :)

Előzmény: Közöd Pál (18889)
freyya Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18892

Már lassan ott tartok. Volt kb. három baráti család mindenhol 4-5 gyerekkel, akik egymás között házasodtak, és mindehhez nagyjából ugyanazt az 5 keresztnevet használták a születendő gyerekeknek. Lassan matematikai képletet lehetne felállítani, hogy három vezetéknevet és öt keresztnevet hányféleképpen lehet egymással kombinálni, és az így elnevezett embereknek hány százaléka volt a felmenőm, és mennyi az oldalági pereputty. 

Előzmény: canonfan_448 (18891)
canonfan_448 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18891

Ahogy Skoumi-mester mondaná... teljes településfeldolgozás. :P

Előzmény: freyya (18887)
freyya Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18890

Eddigi - bár kétségkívül rövidke - családkutatási tapasztalataim szerint még leginkább a 20. századi állami anyakönyveknek lehet hinni. Ha ott Sárközi Mária áll, akkor valószínűleg ez volt az anya igazi neve. A 19. század közepén nagyon trehány volt némelyik pap, ráadásul nem volt akkora fakszni a keresztelés, simán ment több is szimultán, össze is keverhette a pap a neveket, vagy akár a lányokat, ő úgy emlékezett, hogy az a Tóthék Mariskája, nem a Sárköziéké, és máris hibás a feltüntetett adat. A helyedben megkeresném még a házassági anyakönyvet, abban is szerepel a szülők neve. Ha ott is Sárközi, akkor egyértelmű a helyzet. 

Előzmény: lal.0314 (18888)
Közöd Pál Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18889

Kedves Fórumozók, évek óta dolgozom a családfánkon. Én a MyHeritage programot választottam anno. Két pontban kérnék segítséget:

Hogyan lehet lementeni a TELJES családfát pdf-be? ( tehát összes testvérek, azok házastársai, gyerekei)Eddig csak részletekben, leegyszerűsítve "dobta ki" a program, mondjuk úgy, a legrövidebb utat mutatja, pedig én minden mellékutcába be szeretnék menni és kinyomtatni.

2. kérdésem: hol, hogyan lehet egy teljes családfát kinyomtattatni, hogy olvasható is legyen: Gondolom 1-2 méterről beszélhetünk.

Előre is kösz a válaszokat!

lal.0314 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 18888

Szép napot mindenkinek!

 

Úgy néz ki van új a nap alatt. :D Mai napon megtaláltam egy születési anyakönyvet, amit már hónapok óta keresek. DE! Minden borult :D vagy nem? 

Ugyanis Szathmári Balázsné - Baranyai Rozália (1855 05.25. - 1945 10.09.) édesanyja a születési a.k. szerint nem Sárközi Mária ahogyan a halotti a.k.-ben fel van tüntetve, hanem Tóth Mária. Minden adat stimmel, hisz a születési a.k. megjegyzésébe be van írva a halál pontos dátuma is. Most akkor ki lehet a valódi édesanyja? A Sárközi vonalat full-ra lekutattam minden anyakönyvvel az 1750-es évekig, ezért most szíven ütött a dolog. :D Sárközi Mária 1908-ban halt meg, Baranyai Lajos özvegyeként, kvázi nincs nyoma válásnak sem, 1850-ben házasodtak. Baranyi Lajos - Tóth Mária első gyereke 1855-ben született. Úgyhogy lehet mégis elválhattak csak nincs nyoma az anyakönyvvezető pedig a halottiba elírta a szülő nevét (mindkettő Mária). Járt már valaki hasonlóképpen?

freyya Creative Commons License 2018.08.26 0 0 18887

Kezdem úgy érezni magam, mint a Száz év magány olvasásakor. Annyi keresztnév van a világon, miért kellett minden generációnak ugyanazokat a neveket használni??? Már követni nem bírom, ki melyik nemzedékhez tartozik. 

JPmiaou Creative Commons License 2018.08.26 0 0 18886

Én megfigyelésből arra juttottam, hogy a zsidó anyakönyveket elég gyakran utólag írták össze egyéb dokumentumok és emlékezet alapján. Úgy tűnik, hogy időnként jött egy rendelet, hogy XY anyakönyvek másodpéldányát kötelező beszolgáltatni WZ hivatalnak, és ilyenkor a vidéki zsidó közösségek pánikolva írtak valamit, ami a követelménynek majd remélhetőleg megfelel. Viszont vannak hitközségek, ahol gyönyörű, két- vagy háromnyelvű (német, héber, magyar) anyakönyveket vezettek, szépen időrendben -- csak szétesett a kötésük, és a filmezésnél ezáltal keveredett két gyülekezet és semmi sincs sorrendben.

Előzmény: freyya (18885)
freyya Creative Commons License 2018.08.26 0 0 18885

Nem tudjátok véletlenül, milyen logika szerint működött a zsidó anyakönyvezés? Néztem születésit, néztem házasságkötésit, és a dátumok nem kronológiai sorrendben vannak, azaz nem akkor írhatták, amikor az esemény történt. A születésinél például a születés időpontja alatt ugyanazon az oldalon van mindenféle dátum 1863 és 1884 között. Házasságinál ugyanez. 

freyya Creative Commons License 2018.08.26 0 0 18884

Ez jó hír, a Nógrád Megyei Levéltár itt van két utcányira. Volt már itt valaki levéltárában? Hogy megy ez? Odamegyek, és kérésre simán a kezembe nyomnak ilyen régi papírokat? 

Előzmény: JPmiaou (18883)
JPmiaou Creative Commons License 2018.08.26 0 0 18883

Nem, az 1869-es népszámlálás adatívei többnyire nem maradtak fent, sajnos.

 

Az FS magyar népszámlálásokról szóló Wiki oldalán (https://www.familysearch.org/wiki/en/Hungary_Census) van egy hivatkozás egy németországi, angolul írt összegezésről (www.demogr.mpg.de/papers/working/wp-2011-020.pdf), ami részletezi, hogy melyik népszámlálásból maradt meg mi, és hol található. E szerint az 1857-es népszámlálásból a Nógrád Megyei Levéltár őrzi 54 ma már szlovákiai falu felvételi íveit. Az 1869-esből nem maradt fenn nógrádi anyag.

Előzmény: freyya (18882)
freyya Creative Commons License 2018.08.26 0 0 18882

Találtam a FS oldalon az 1869-es népszámlálás idejéből beszkennelt, eredeti összeírásokat. Szuper az egész, egyenként végigveszi a falvakban a házakat, és név szerint ott áll, hogy ki lakik ott, milyen minőségben, mi a foglalkozása, születési időpontja stb. Sajnos Nógrád megye nincs a listában. Néztem máshol is neten, de mindenhol csak az országos összesítést találtam meg. Szerintetek van esélye, hogy levéltárban megvan valahol az összes megye és település, nem csak azok, amiket lefényképeztek a mormonok?

killbill1980 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 18881

Szin Erzsébet, és Rozália nekem az 177-s évek végén vannak, nem kizárt hogy esetleg valahol a távoli végtelenben találkozunk, mint pl a párhuzamosok. :)

 

 

Előzmény: növény12 (18880)
növény12 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18880

Szin-ből egy-kettő van csak. /Szin Erzsébet, Szin Rozália/ 

Bagi, Csik, Egri,  Farkas, lengyel ezek vannak még 

Előzmény: killbill1980 (18879)
killbill1980 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18879

Nálam Csipai, Vereb, Nándori, Bencsik, Szín, Szekeres, ezek vannak többségben.

Előzmény: növény12 (18877)
növény12 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18878

Nagyon köszönöm! 
Ilyen fiatalon meghaltak? hm. érdekes... 

Köszönöm!

 

Előzmény: Higroszkópos Sándor (18876)
növény12 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18877

szia! 
Igen?  Igen itt kutakodom, mamám felőli oldalon Szentandrásiak vannak. Nálunk a Molnár, a Pálinkás, Liszkai... nevek mentek 

Előzmény: killbill1980 (18874)
Higroszkópos Sándor Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18876

A házasulók szerintem özvegyek, ezért nem a szüleik, hanem elhunyt házastársaik nevei vannak feltüntetve: Bentsik Anna (az előző feleség) és Kutsor András bognár (az előző férj), mindketten szentandrási katolikusok.

Előzmény: növény12 (18873)
lal.0314 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18875

Szép jó estét mindenkinek! Akik emigrálás után mégis visszatértek Magyarországra az 1900-as évek elején arról van valami adatbázis? Az amerikai emigráló leveleiket megtaláltam, de érdekelne a visszatérésük. Kinn esküdtek Chicago-ban, aztán a gyerekük már itthon született.

killbill1980 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18874

Békésszentandráson kutatsz?

Egy csomó rokonom származik onnan.

Előzmény: növény12 (18873)
növény12 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18873

sziasztok!
kis segítséget szeretnék kérni. 
Mi lehet a házasodó pár szüleinek a neve, ill. mi  van a második rubrikába írva? 

vörösvári Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18872

szívesen,

tudom hogy idegesítő hogy sokszor csak a férjezett nevét írták ki a nőknek, így ha nincs meg a házasság, csak a keresztnevét ismeri az ember 

Előzmény: killbill1980 (18871)
killbill1980 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18871

Ok, Köszi.

Tehát a férjezett nevét írták, és a férjét.

Kicsi az esély, bár nem lehetetlen hogy Őt is Heineck-nek hívták.

Végül is a lényeg amit kerestem az a feleség halála.

 

Előzmény: vörösvári (18869)
freyya Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18870

Nagynéném szerint tőlük származunk, gyerekkorom óta ez a becsípődése, bár neki elég lenne egyetlen teaivó a családban, és máris a brit királyi család leszármazottai lennénk. Szóval nem épp hiteles forrás. Unokatestvérem kérdezte erről nagymamámat, amikor még élt, ő azt mondta, hogy a Nozdroviczkik között is volt mindenféle ember, nem csak gazdagok. 

A legrégebbi, amit találtam, egy 1888-as esküvői anyakönyv, ahol a menyasszony Nozdroviczki Mária, Nozdroviczki Antal és Czeleng Erzsébet cselédek lánya. Márpedig nemesekből nemigen lettek cselédek. 

Előzmény: istvanvincze (18868)
vörösvári Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18869

a 1. Heineck, a 3. Franziscus Heineck

Előzmény: killbill1980 (18867)
istvanvincze Creative Commons License 2018.08.24 0 0 18868

Nozdroviczki? Nincs köze a nemes N. családhoz? Az eléggé kiterjedt család volt sokáig, még a 19. században is. Vagy esetleg nem lehet, hogy más nevük volt és névváltozás volt? (bár magyarasabbra szoktak volt változtatni)

Előzmény: freyya (18860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!