Keresés

Részletes keresés

Laca4 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1632
A magam részéről igazat adok neked,de a nők a reggeltől estig való járkálás alatt nálam legalább 2x többször használják azt a bizonyos helyet és az már 2 éve is 1euró volt alkalmanként és személyenként.Hát beülni meg nem igazán tudunk sehova,hisz minden aranyáron van,legalábbis nekünk.
Előzmény: Latya (K.L.) (1631)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1631

Szerintem a WC kérdés úgy általában sehol sem  jelent olyan nagy problémát.  Avval, hogy Velencében van ilyen bérlet is ezen aztán sokkal többen kezdenek el előre foglalkozni, mint akkor amikor a szükség hozza. Mondhatnám azt is , hogy kissé feleslegesen előre gerjeszti a problémát ez a tudat.

Ingyenes: Múzeumokban, leülős olcsó éttermekben. Nyilvános WC-k szintén vannak.  kb1-1,5€/ használat. Bérlettel  lehet, hogy megúszni 0,5€ból. Ennek a 10szeresét el lehet költeni kevésbbé szükséges dolgokra is. Velencében sem nehezebb találni WC-t, mint bárhol máshol.  Én még eddig nem találtam uatzási fórumot, ahol a kérdés ennyiszer felmerült volna, de olyan várost sem, ahol ez  a szolgáltatás egy külön fejezet lett volna a turisták számára.

Úgy őszintén nyaraláskor tette föl bárki azt a kérdést az ismerősének, hogy figyu a Balatonon te hova jársz pisilni? Vagy a Tátrában hegyet mászva  Te hogy végzed a dolgodat? Vagy milyenek a nehéz napok Párizsban? Van mindenki olyan ügyes, hogy amikor a szükség hozza talál rá megoldást.....

Előzmény: Laca4 (1630)
Laca4 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1630
Ez a napi WC bérlet nekem új dolog.Mi Punta Sabbioni felöl fogunk hamarosan Velencébe látogatni.Megérkezve ide hol lehet ezt a napi bérletet megvásárolni,ez személyre szóló,vagy akár a család bármely tagja használhatja ?Lehet hogy hülye kérdés,de nem tudtam hogy létezik ilyen.Segítségeteket előre is köszönöm.Továbbá még az érdekelne,hogy Padovába kb.mennyi egy retúr vonatjegy,meg hogy érdemes e ellátogatni oda?
Előzmény: *Mithrandir* (1627)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1629
Bocsánat, javítok. Ha a veniceconnected.com-on előre megrendeled, akkor jelentős kedvezménnyel kapod meg, de annak az átvételével sem volt semmi probléma, azt írták, akik ezt a megoldást választották.
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1628)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1628
Nekünk csak vaporetto bérletünk volt, de azt teljesen fölösleges itthon megvenni, mert Velencében kb. egy perc alatt megvettük a legközelebbi vaporetto állomáson. Úgy tudom, mindenhol lehet kapni.
Előzmény: *Mithrandir* (1626)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1627
Nahát, miért nem hozta be rendesen a linkeket? Legalábbis nálam a 3-ból 2 nem jó...megpróbálom mégegyszer:
WC.bérletek:Múzeum bérletek:Közlekedéshez szükséges bérletek:
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1626
Én is sokat gondolkodok azon, hogy mi lenne jobb megoldás: bérlet, vagy Venice card..? Még nem tudom, kicsit még ráérek, mert mi szeptemberben megyünk Velencébe.Egyébként, ha valakit érdekel, találtam a hosszas keresgélés alatt egy Bp.-i utazási irodát, hol foglalkoznak vaporetto-bérletek és Venice Card árusításával. Kíváncsiságól felhítvtam őket, egy készésges fiatalemberrel beszéltem, aki arról tájékoztatott, hogy valóban meg lehet náluk rendelni ezeket, ráadásul forintban lehet kifizetni a megrendelt kártyákat! Pl.a 3 napos vaporetto bérlet 9700 ft.körül van ( a veniceconnected áraival összehasonlítva kb, 2E forintot rátesznek. ) Előnye, hogy a kártyával a tárcánkban megyünk ki, nem kell már ezzel foglalkozni Velencében. A Venice Cardot nagyon drágának találom, még akkor is, ha ingyen mosdóhasználatot és múzeumlátogatást is tartalmaz. 3 nap alatt úgysem lesz időnk az összes múzeumot végignézni. Inkább abban gondolkodom, hogy veszek másmilyen múzeum-bérletet ( többféle is van, ha valakit érdekel, leírhatom ide), meg külön WC-bérletet ( lehet napi bérletet venni, meg hetibérletet).Ez megéri, ugyanis februárban 1.5€ volt egy WC használat, ezzel szemben a napi bérlet 3€, neten vásárolva 2€.
<a href="http://veniceconnected.com/ecommerce/carrello.php?lang=2&g=20090919" target="_blank">WC.bérlet:</a>

<a href="http://veniceconnected.com/ecommerce/carrello.php?idcategoria=2" target="_blank">Múzeum bérletek:</a>
Közlekedéshez szükséges bérletek:
A bérletek használatával állítólag soronkívül beengednek a múzeumokba és templomokba, nem kell kivárni a sokszor rémületes sorokat!!
Léna007 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1625

na, ja, 2006-os, de három év alatt csak nemlett a duplája. ? Én néztem el.

Azt írja egy mondatban, hogy a menetrendszerinti vaporettok ára 6 Euro, de azt nem írja, mennyi időre, majd a következő mondat így kezdődik: van 24 órás, 72....

Hát ez elég drága lesz akkor kettőnknek egy napra. De hát ez van.

FLaci Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1624
Vagy hülyeséget ír az útikönyv, vagy félreérted. A (60 percre érvényes) vonaljegy 6,50 euró, a bérlet nyilván nem lehet ennél olcsóbb.
Előzmény: Léna007 (1622)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1623
Ott van alatta a link, magad is meggyőződhetsz róla a hivatalos honlapon.
Mennyire friss az az útikönyv?
Előzmény: Léna007 (1622)
Léna007 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1622
Ezt most nem értem, 12 órás ilyen drága?? A mi friss útikönyvünk azt írja, hogy az egy napos bérlet Vaporettora 6 Euro fejenkent.  ?
FLaci Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1621
Három tömegközlekedési cég van Velencében és a környéken.

1. ACTV - hozzájuk tartoznak a vaporettók és a Mestre/Velence ill. Lido buszjáratok.
Buszjegy: €1.10 (sofõrtõl €1.80)
Vaporettójegy: €6.50

Bérletek (busz+vaporettó)
12 óra: €16
24 óra: €18
36 óra: €23
48 óra: €28
72 óra: €33
7 nap: €50
Ezek az összes ACTV buszra és vaporettóra érvényesek, kivéve a Tronchetto-Lido komp, a Fusina-i ill. Chioggia-i járat és a 3-as járat. Természetesen nem érvényesek a másik 2 társaság járataira.

http://www.actv.it/english/navigazione.php?pagina=tariffe_vaporetto

2. ATVO - hozzájuk tartoznak a Treviso és a Marco Polo repterek és Velence ill. a tengerparti nyaralóhelyek (Jesolo, Bibione, stb.) közötti járatok.

http://www.atvo.it/index.php?lang=en&area=25&menuid=25

3. Alilaguna - hozzájuk tartoznak a Marco Polo reptér és Velence között közlekedõ vízibuszok.

http://www.alilaguna.it/
Előzmény: paulné (1618)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1620

most vagyok igazán összezavarodva a sok infótól

 

Ezen a bérlet dolgon én is sokat tököltem mert rohadt drága a honi viszonyokhoz képest.  

 

Nincs jobb alternatíva, mint a bérlet (2 - 3 - vagy 7 napos ) ha akár csak néhány alkalommal akarod is használni.  Ha Burano-Murano, Lido irányba is mentek, akkor elkerülhetetlen.  De mivel Velencében nem létszükséglet a vaporetto, gyalog mindent könnyen el lehet érni, az is jó alternatíva, ha erre a 2-3 napra nem vesztek semmit.

 

Ha ti is úgy érzitek, ahogy mi, azaz Velencében "hajózni muszály" , akkor az itt már sokat idézett veniceconnected.com - on kell előre megvenni a bérletet, mert olcsóbb.  Mi így tapasztaltuk.

 

 

 

Egy helyi lakosnak a havi bérlete egyébként kb annyi, mint az egyenturistáknak szánt 3 napos bérlet.  

Előzmény: paulné (1618)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1619
Ezt mi is majdnem benéztük :-)   Első nap reggel úgy döntöttünk felszállunk a pályaudvar előtt az első vaporettora ami jön, úgyis mind1 merre indulunk, zuhogott az eső.   A 2-es jött dél felé elsőként, azzal elpöfögtünk a San Marco-ig, és gondoltam ott, biztos beúszunk a Nagy Csatornára tovább, mert az olyan kézenfekvőnek tőnt (ahogy Fülig di St James mondaná) .  Utolsó pillanatban még azért megkérdeztem a sofőr urat, aki mondta, hogy ez a végállomás és megy vissza.  Épp le tudtunk még ugrani.   Ezek szerint tényleg csalóka ez az útvonal.        
Előzmény: ronney-84 (1614)
paulné Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1618

Régóta követem mindenki írását, de csak most vagyok igazán összezavarodva a sok infótól.

Kérdezhetek pár friss infót?

Mennyibe került a vaporetto bérlet? Milyen más bérletet érné meg megvenni?

Május 2-5ig megyünk Velencébe, és a Rialtó környékén fogunk lakni. Ezért vagyok picit bajba a jegyek - bérletek világában, elég csak jegyet vennem, vagy séta, bérlet? A korábban olvasott kombinált bérlet( busz -vaporetto) érvényes a Treviso reptérről bejövő közvetlen buszjáratra is?

Volt már valaki a Végh Izabella által közvetített Casa Fortuni nevű apartmanban? Vélemény erről a szállásról?

Előzmény: ronney-84 (1611)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1617

Remélem, hogy legalább beszélsz "külföldiül" és képes vagy titokban tartani azt, hogy magyar vagy.     Ha nincs pénzed akkor maradj otthon és nézd a sorozatokat.

 

A kritizálásnak te magad teremtettél szilárd alapot.  Az, hogy kevés pénzed van nem jogosít fel arra, hogy lopj.  Az előre megfontolt lógás = lopás.

 

 

Előzmény: 28k (1604)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1616
Mi pontosan így jártunk, azt hittük, hogy körjárat. Kiszálltunk a Zaccariánál, majd egy másik 2-re vissza, abban a hiszemben, hogy ez ellenkező irányban, a Canal Grandén megy. Ehhez képest visszavitt a San Giorgio-ra, ott megint kiszálltunk, jött egy másik 2-es, vissza a Zaccariára. :) Itt már a sétát választottuk a San Marco megállóhoz, hogy a Canal Grandén megtegyük a búcsú-utunkat.
Előzmény: FLaci (1613)
ronney-84 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1615
Köv. felvonás
2.: Szállás
Neten foglaltunk szállást a Campo S. Apostoli melletti kis utcában. Család által üzemeletetett panzió közel a Ca D'Oro megállóhoz, túlparton a piac, közelben a Rialto híd.
Megérkezéskor ki is fizettük a szállást, amint hirtelen nem tudott miként kezelnei a recepciós mert h ilyet nem szoktak. (nemtudom)
A reggeliről sok, főleg külföldi (főleg amerikai) fórumozó azt írja h csapnivaló. 1 Kávé, tea, vagy cappuccino, 1db zsömle, viszont korlátlan narancslé, csomagolt croissant, kétszersült, és egyéb hozzávalók (vaj, lekvár, méz, mogyorókrém). Nekünk tökéletesen megfelelt.
Szintén főként tengerentúliak kifogásolják h nincs lift a régi házakban. Valóban nincs. De akinek nem okoz problémát 1-2 emelet lépcsőzés annak föl sem tűnik.
Három ágyas szoba 115 E/éj volt, szépen (v kissé giccsesen?) berendezett, tusolóval, légkondival, széffel, TV-vel (be sem kapcsoltuk volt más néznivaló), szárítókötél az ablak alatt kötelező, külön épületben, no curfew. Szembe házban lévő öreg nénike minden reggel üdvözölt az ablakból, amikor kiléptünk az épületből.
Tulaj beszél angolul, franciául meg talán németül is (?), térképet lehet kérni, meg láttam a recepción utikönyvet is.
Check out 10:30-kor de a csomagok leadhatók megörzésre.
Ingyenreklám elkerülése végett, aki kéri a hely címét annak küldöm.
(folyt. köv)
ronney-84 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1614
Ahogy mondod: nem körjárat, hanem kétirányú. Lényeg a lényeg h ezt benéztük. Mi a a másik irányból mentünk mint amit írtál: tehát P. la Román felszálltunk, S. Zaccarian meg nem szálltunk le, hanem ugyanazon az úton visszamentünk szépen P. la Romáig (ahol viszont jött a következő baklövés, mert leszálltunk pedig onnét már a Canale Grande-n megy "lefele" S. Marcoig) De hát jobban kellett volna figyelnünk...
Előzmény: FLaci (1613)
FLaci Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1613
A 2-es ugyebár nem körjárat, az útvonala San Marco - Canale Grande - P.le Roma - Tronchetto - Canale Guidecca - San Giorgio - San Zaccaria, és vissza. Ha jó értem, ti a San Zaccaria-nál szálltatok le, és ugyanott szálltatok rá vissza, pedig inkább a (pár száz méterre levõ) másik végállomáson kellett volna.
Előzmény: ronney-84 (1611)
Micimalacka Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1612
Szerintem meg drágább a büntetés, mint a jegy, én ezen az elven szoktam utazni.
Előzmény: 28k (1604)
ronney-84 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1611
Húsvétkor voltunk Velencében. Egy kis élménybeszámoló következik.

1. Utazás/Közlekedés: Wizz Air meglepően pontosan indult és érkezett, majdhogynem órát lehetett hozzá állítani. Bár Ferihegyről a felszálláshoz 2x kellet nekirugaszkodni, egyesek azt beszélik hogy húsvéti nyúl szaladgált a kifutópályán azért kellett elős nekifutáskor fékezni egy hatalmasat. Azért kiváncsi lennék a torony véléményére, h mi volt ez az egész...

Treviso-Velence közt mi az ATVO közvetlen járatát választottuk (retur 10euro) bár sokan ajánlották a busz-vonat kombinációt is. Szerintem érdemes megvenni a reptéren a Velencei vaporetto bérletet mert a P. la Roma-n többet kell sorba állni (az több azért igen relatív: 5perc).

A Vaporetto bérletet úgy is leolvassa a gép h benne van a pénztárcában, de erre csak 2. nap jöttünk rá, hogy nem kell állandóan kivenni a kártyák közül.

A 2-es járat menetrendjét és állomásait érdemes értelmezni és átgondolni, ne járjatok úgy mint mi: P. la Roma-Tronchetto-Redentore-S. Giorgio-S. Marco után előzetes elképzeléseinkkel ellentétbben nem úszott fel a Canale Granden hanem előző utvonalon ment szépen vissza: kb 1órás kirándulás volt.

Gondolát nem próbáltunk de Tragettot többször is, ebben a szokásnak megfelelően állva kell utazni és 0.50 euróért átvisz a Canale Grande egyik partjáról a másikra.

Egyik gondolást se hallottuk énekelni...

(folyt köv)

Léna007 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1610
Fél éve vettük meg a repülőjegyet...és végre eltelt ez idő, már csak egy hét és megyünk. Még időm sem volt gondolni rá, annyit melózok. Szóval még nem vagyok igazán lázban. Ugye most nincs bokáig-térdig érő víz, hanem száraz a terep?? :-)
freyya Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1609
Miért nem lopsz magadnak kaját is a boltból? Akkor még olcsóbb az utazás.:)
Előzmény: 28k (1604)
Kereva-5 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1608
Igazán nagyon szép ez is, és az összes többi. Megnéztem mindet és sárgultam az irigységtől! :)) De olyan jó, hogy közkinccsé teszitek, mert az ember újra "végigjárja" ezeket a csodálatos helyeket!
Előzmény: szekeres.robert (1607)
szekeres.robert Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1607
Szabad egy képet?

Rialto
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1606

OFF

"Nem tudom miért érzed feljogosítva magad arra, hogy ismeretlenül engem kritizálj!!!"

A nem tetszésem oka az, hogy  Valaki azért mert nincs túl jól eleresztve anyagilag feljogosítva érzi magát, hogy  ne fizessen azért, amiért fizetnie kellene. Ráadásul nem a megélhetéséhez, hanem a szórakozásához kapcsolódóan.

Biztos, hogy nem ismerlek Téged, de annak megítélése, hogy valaki fizetés nélkül lóg  a vonaton független a személyiségétől, független attól, hogy egyébként még nagyon sok jó tulajdonsággal rendelkezik. Lehet az egy gazemer, vagy emberek életét megmentő szuperhős az adott szituációban nem cselekszik helyesen, az erről alkotott véleményem független ettől.

A Téged ért kritikát próbáld  csak az  egyik -szerintem-rossz tulajdonságodra elvonatkoztatni,  -ez a személyes ismeret nélkül máshoz nem is kapcsolódhat- és akkor nem veszed személyeskedésnek.

ON Jó utazás!

 

Előzmény: 28k (1604)
Kereva-5 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1605
Evvel a hsz-el nem tetted túl szimpatikussá magad!
Előzmény: 28k (1604)
28k Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1604

Lehet, hogy nagyon el vagy eresztve anyagilag, én nem, sajnos számít minden egyes euró. Nem tudom miért érzed feljogosítva magad arra, hogy ismeretlenül engem kritizálj!!! (mellékesen: csöppet sem érdekel a véleményed!)

Előzmény: Latya (K.L.) (1602)
freyya Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1603
Tavaly augusztusban voltunk öt napot Trevisoban, majdnem minden nap beutaztunk Velencébe, és bizony többször is jött kalauz. A helyedben nem kockáztatnék, pláne hogy fillérekbe kerülnek a vonatjegyek.
Előzmény: 28k (1599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!