Keresés

Részletes keresés

venchi Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76130

hihi,

fél éve még olyan járatlan voltam, hogy ihaj-csuhaj! :)

Tényleg, kinél voltál?

És  mikor folytatjátok?

Kösz a drukkot, de még több mint egy egész héééét......

Előzmény: poeloeske (76127)
puzzleball Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76129
Ilyen nem szabad gondolni, most azonnal tessek elfelejteni!!! :))

Szvsz en mit szoljak akkor a 3 sikertelen es egy mehenkivulivel? Ha valami rontja a statkot, hat ez ... magacskanak tessen pozitivnak lenni es bizni!!! :)
Előzmény: venchi (76124)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76128
Kihez mentél a Kaáliban? (vagy kit sorsoltak ki neked?)
Előzmény: poeloeske (76127)
poeloeske Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76127

Köszönöm a hozzászólásaitokat,megnyugtat,én is valahogy igy gondoltam,csakhát a kisördög,...a mai állapotok, és a járatlanság,egyébként a doki nagyon korrekt volt és szimpatikus a Káliban.Én is szoritok Vecchi-nek,hátha....ill.mindnyájunknak.

pölöske 

zsu7 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76126
Ha nem lett volna elég a lányok eddigi érvelése, akkor még egy érrvet tudok, ami miatt nem hiszem, hogy hátráltatnának:
A fél ország ezzel a problémával küzd, csak nézz körül az ismerősök között. Így sem bírják, nagy a tömeg, futószalag, sokkal kevesebbet tudnak "megcsinálni" mint amennyire igény volna. Nem érdekük, hogy visszafogják, mert akkor végképp rájuk dől az egész.
Az életkorodhoz pedig csak annyit, hogy a "TV sztárjaink" közül is néhány babásodott mostanában 40 felett, szerinted ők nem ugyaninnen?
Előzmény: poeloeske (76113)
sirara Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76125
Majd mi (odaátról is) bízunk Benned helyetted is:)))))
Előzmény: venchi (76124)
venchi Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76124

Nekem soxor az eszembe jut, hogy én valszeg igen csak csökkentem majd a sikerességi mutatójukat.

De szerintem ez csak nekem jut az eszembe.

Velem ugyanis sok gond van, ennek ellenére soha nem mondták, hogy ne csináljuk.

Elmondták a lehetőségeket, az akadályokat, a nehézségeket,

tényleg soxor tűntem reménytelennek, de az orvosom mindig felrázott, hogy de ez jó eredmény... És tudom, hogy ő még mindig jobban bízik bennem, mint én magam.

 

Ja, ez inkább pölöskének szóló üzi :)))

 

Előzmény: sirara (76123)
sirara Creative Commons License 2007.12.20 0 0 76123
Szia! Láttam, hogy már sokan válaszoltak, csak még egy kis érvet szeretnék írni Neked, hogy jobban tudj bízni a K-ban. Mivel a lombik tb-re megy, a külföldi páciensek (akiknek nincs itteni tb-jük) komoly hasznot hoznak az intézetnek, amiből fejleszteni is tudnak. Namármost ezek a külföldi páciensek nemcsak azért jönnek ide tőlünk nyugatabbra lévő országokból, mert itt olcsóbb számukra a lombikprogram, hanem megnézik a sikerességi rátákat is, mikor döntenek. Tehát a minél nagyobb sikeresség nagyon is fontos az intézet számára, nyugi, nincs itt semmi összeesküvés:)))
Előzmény: poeloeske (76108)
puzzleball Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76122
Kedves Poeloeske!

Egyreszt azt mondja a statisztika, hogy 35 es 40 eves kor (ez a ket merfoldko) folott fokozatosan csokkennek az eselyek, de azt sosem mondta senki, hogy megszunnek, ergo mindenkepp erdemes megadnod magadnak az eselyt!

A masik: a magaintezetek nagyon is erdekeltek a sikerben, mert oket ez alapjan itelik meg a hazai es nemzetkozi forumokon (mondhatnam: piacon). Nem gondolhatod komolyan, hogy az orvosok es biologusok netan szandekosan hatraltatjak a sikert, ezzel kockaztatva a paciensek egeszseget (esetleg eletet). Nekik nem ez a hivatasuk, a meddosegi szakembereknek meg kulonosen nem. Nem azt mondom, van kozottuk kevesbe korrekt (ismerek szemelyesen is ilyet, sajnos), de a tobbseg, az intezmenyek es orvosok egyontetuen abban erdekeltek, amiben te is: hogy legyen gyermeked. Ilyen ertelemben kozos az erdek.

Mellesleg szandekosan hatraltatni a sikert nem is nagyon lehetseges, mert ugye a gyogyszereket es a beavatkozasokat leszamitva mindent a sajat tested vegez el, amit viszont nem tudnak szervesen (barcsak tudnak) befolyasolni.

Mondom ezt en, akinek 4 lombikja volt es eleddig 0 gyereke van.

A bizalom ebben a temaban nem mersekelten fontos tenyezo, egyreszt a sajat lelkiallapotod, masreszt ennek a sikerre gyakorolt hatasa miatt sem. Szoval csak elore es bizni az orvosban es a szervezetedben! Kivanom, hogy sikerrel jarjt!

J/
Előzmény: poeloeske (76108)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76121
És az is olyan jó,hogy ismeretlenül is mennyire szurkolunk egymásnak.Én pl.tökéletesen bizti vagyok benne,hogy mindannyian "lebabázunk" rövid időn belül.Persze most neked szorítok(aztán sorban a többieknek)!
Előzmény: venchi (76120)
venchi Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76120

Mostanában gyakran elgondolkodom, hogyan is bukkantam az Opti nyomára...

úgy rémlik, szép lassan, lépésről lépésre haladva, míg 1x csak beírtam a kugliba, hogy lombikprogram...

 

Eszméletlen mennyi mindent tanultam a lányoktól!!!!! És még mennyi mindent fogok! :) (remélem)

 

Az én fejemben is megfordult, hogy vajon miért nem hamarabb jutottunk el idáig --- talán a sors keze. Majd kiderül.

Előzmény: Endzsi93 (76118)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76119
Visszavonom az első megállapításomat. Most olvastam a halasztást. :))
Előzmény: Endzsi93 (76118)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76118
Látom jót tett a pancsi! :))
Szerintem szegény Pölöske nem kérdőjelezi meg az intézet sikerességét,csak egyelőre tájékozatlan.Na de ezért vagyunk mi! :))
(Én,mint nagy tapasztalt...)Bezzeg két hónappal ezelőtt az a bizonyos gatyamadzag még igencsak bennem volt.
Szóval még mindig elég sok a fehér folt.Ha három éve felfedezem ezt a fórumot talán már többszörös anyuka lennék én is.Jó,hogy eloszlatjuk egymás kételyeit.
Előzmény: venchi (76117)
venchi Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76117

Szia,

valamit félreérthettél.

A K-ban konzultációval indul a dolog, az most 12 ezer,

szerintem ez jogos, hogy kifizettetik, hiszen nem biztos, hogy tovább is folytatódik a progam, és a konzultáció nem tartozik a TB-finanszírozott eü-i ellátások közé, viszont az orvosok időt áldoznak rád, és jó tanácsokkal, információkkal látnak el.

Te sem dolgoznál ingyen, ugye?

 

A hormonvizsgálat + labor kerül 14 e-be, de NEM KELL ott csináltatnod, ha nem akarod, hanem az ingyenes eü-ön belül, kérsz beutalót a háziorvosodtól és a helyi nőgyógyásztól. Ugyanígy az összes többi vizsgálatra, és a K-ba csak szépen viszed és leadod a leleteket.

 

Nem túl szerencsés már eleve megkérdőjelezni az intézet sikerességét, ismeretlenül.

Lécci, olvass utána a különböző topicokban: mennyien boldogok, hogy az álmaikat segített megvalósítani az intézet.

 

Megsúgom, hogy én 3 évig toporogtom egy helyben egy orvosnál, míg a K-ban azon voltak, hogy a  várakozási idő alatt a legmegfelelőbben felkészítsenek a lombikra.

 

Nem akarok ódákat zengeni, de én nagyon boldog vagyok, hogy idáig is eljutottunk.

Neked is sok sikert kívánok!

 

Előzmény: poeloeske (76108)
venchi Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76116

Jessssz! :)

 

A gondolat 40 évem után vetődött föl, 43-ként kerültem a K-ba, de azóta már betöltöttem a 44.-et...

 

 

Előzmény: Endzsi93 (76109)
venchi Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76115
Előzmény: poeloeske (76108)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76114
Jó éjt neked is!
Előzmény: poeloeske (76113)
poeloeske Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76113

Köszönöm Endzsi és mindnyájatok!

Jó éjt!/Ma sokkal könnyebben alszom..../

Pölöske

 

 

Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76112
Nagyon aranyos vagy!Hidd el,akik itt vannak mindannyian így kezdték és így éreznek!Én túl vagyok egy sikertelen lombikon,ha bármiben tudok segíteni nagyon szívesen megteszem.És persze rajtam kívül még sokan mások.Ha bagatellnek tűnő kérdéseid vannak azt is nyugodtan tedd fel. A bizonytalanságnál nincs rosszabb.
Előzmény: poeloeske (76111)
poeloeske Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76111

Köszönöm!!!!!

Annyira örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra -teljesen véletlenül-,és olyan klassz,hogy végre itt megoszthatom kételyeimet hozzám hasonlókkal,és még válaszoltok is...

Köszönöm a segitséget!

pölöske 

Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76110
Nézd meg a "lombikosok.uw.hu"-n a táblát,itt sokan benne vannak életkor szerint is!
Előzmény: poeloeske (76108)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76109
Szia Pölöske!
Szerintem még belefér az életkorod.Ha jól tudom(javítsatok ki)Venchi 44 éves és éppen most van túl a beültetésen.
Ez a kérdés sokakban felmerül,de én bizakodom.Szerintem a legjobb tudásuk szerint járnak el a klinikákon.Én a BMC-be járok.Itt nem kell egy fillért sem fizetni sem a konziért,sem a kivizsgálásokért.Viszont én drágább szurikat kaptam,mint a kaális lányok.Szóval a kiadások nagyjából egyformák.
Előzmény: poeloeske (76108)
poeloeske Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76108

Kedves fórumosok!

Több kérdésem is lenne,de egyenlőre a legfontosabbal indÍtok,41 évesen vajon van esélyem a lombik programmal történő megtermékenyités során történő teherbe esésre?Vajon mi az a végső életkor határ,ahonnan már nem reális,érdemes-e megpróbálnom? 

A másik,a Bp-i Káli intézetben jártam,nagyon kedvesek voltak,de iszonyúan drága,egy vérvétel 14.000 ft.volt.Azon is elgondolkodtam,hogy vajon egy privát intézmény nem lehet-e ellenérdekelt a sikert illetően,hiszen minél több beültetést végez,annál többször jut bevételhez vagy az államtól,vagy a magánszemélytől...egyszerűen tanácstalan vagyok,és életkorom miatt is nagyon aggódom...

Várom válaszotokat

Üdv és Kellemes Ünnepeket mindenkinek

Pölöske

Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76107
Igazad van.Ha lemegy a karácsonyi "őrület" lépek.Ill.telózok.
Előzmény: venchi (76106)
venchi Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76106
Kérdezd meg előre a recepción, hogy mettől meddig lesz szabin, nehogy pont aznaptól menjen el hosszabb időre!!!
Előzmény: Endzsi93 (76105)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76105
Venchi!
"Üldözzük" egymást a két topikban? :))
Én is most kevergőztem ki az arcüreggyulladásból.Ilyenkor viszont az immunrendszerem teljesen csődöt mond és ez "herpesz-hegyekben"nyilvánul meg.Már alig bírom fújni az orrom a fájdalomtól. :((
Menzesznek nyoma sincs.Ünnepek után felhívom a pesti a dokit,csak attól félek,hogy szabin lesz.
Előzmény: venchi (76104)
venchi Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76104

Ne is mondd, én is úgy terveztem, hogy a szept-okt-nov-t végighajtottam melóval, napi 3-4 órás alvásokkal, mindig azt mondtam, dec-ben úgyis nagyokat kell majd aludnom.

Erre tessék, nem megy...

Ráadásul a párom holnap itthon lesz tanulmányi szabin, és bejelentette, hogy végre, jó sokáig alszunk.

Mondtam: ühüm :(

Lassan kikeveredem a megfázásból, és holnap szeretnék egy jó nagy sétát tenni, hátha a friss levegő majd "fejbe vág" :)

 

Mensid?????

Doki???

Előzmény: Endzsi93 (76103)
Endzsi93 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76103
Hát Venchi nem tudom mi a jobb.Az,hogy "bámulod a cicáidat" vagy az,hogy én este fél 10-kor beájulok. :))
Pedig még most kellene jó sokat aludnod,mert ha meglesz(nek) a baba(k),hááát....
Előzmény: venchi (76098)
Hajni 26 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76102

 

Szia Erka

engem érdekelne az utrogestan

 

Előzmény: erka2 (76100)
erka2 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 76101
Ez még lemaradt:

Decapeptyl 0,1 mg-os 1 db (szi.:2008 05 hó-ig)
Erika

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!