Keresés

Részletes keresés

snim Creative Commons License 2018.04.07 0 0 28236

A képfeltöltés menetével nem vagy tisztában vagy túl nagy volt a kép vagy mi a baj?

Egyébként melyik településen történt az esemény? 

Előzmény: Elisa22 (28235)
Elisa22 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 28235

sajnos nem sikerült feltölteni, valaki tudna segíteni hogyan tudnám megmutatni nektek?

Elisa22 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 28234

Sziasztok!

Tegnap előtt volt nálunk egy ünnepség és volt szerencsém találkozni Sisi ükunokájával, Habsburg- Lotharingiai Mihály főherceggel. Nagyon örültem neki, gondoltam megosztom veletek ezt az élményt. A főherceg egyébként egy nagyon barátságos ember, pár szót váltottunk beszéltem vele. Aláírta a már említett könyvemet is. Töltök fel képet, csak szerintem hasonlít Erzsébettel az írásuk? :) 

snim Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28233

Kedves Elisa!

Üdvözöllek a fórumon. Végre egy új tag. Én nagyon örülök neked. Hidd el, nem az életkor számít. Mindannyian voltunk mi is fiatalok, vagy még vagyunk is, meg kezdők is voltunk Sisi témában. Nekünk is lehet újdonságokat mondani még ennyi év után is. Jó pap is holtig tanul. 

Talán végre felpezsdül az élet egy kicsit itt. 

Előzmény: Elisa22 (28232)
Elisa22 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28232

Kedves Forumozók!😊

Már egy éve olvasgatom ezt az informaciókkal teli fórumot,❤️ de még csak most merek írni először, ugyan is bizonytalan voltam, írhatok-e úgy, hogy a fórum velem egy idős☺️ De most rászántam magam mert, gondoltam nagyon érdekes és tanulságos lenne a témában hozzászolni mert Sisi és a vele kapcsolatos dolgok engem is nagyon érdekelnek, de nem nagyon akad korombeli akivek osztozhatnék a kedvtelésemben😶 Ahhoz képest, hogy az itt levő tagok már több évtizede foglalkoznak a királynéval, az én pár éves információ gyűjtésem elég kezdetleges de idén nyáron már egy kisebb könyvet sikerült írnom különböző forrásokból a saját véleményemmel kiegészítve.🙂  Csodálom, azt a kitartást és tudást aminek a régebbi fórumozók birtokában vannak! Biztos vagyok benne hogy sok mindent tanulhatok majd itt🙂 Remélem, hasznos tagja leszek a csapatuknak🙂

Szép estét❤️

-Catalina- Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28231

De jó, nekem teljesen ismeretlen kép volt!

Előzmény: snim (28228)
-Catalina- Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28230

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok! 

snim Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28229

Ezúton kívánok minden kedves fórumozónak 
ÁLDOTT, BÉKÉS, MEGHITT, SZERETETTELJES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET! 

 

snim Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28228

Szerintem igen. Nekem is megvan ez a kép. 

Előzmény: -Catalina- (28227)
-Catalina- Creative Commons License 2018.03.31 0 0 28227

Sziasztok! Mi a véleményetek, a jobb oldalon ülő hölgy Sisi?

 

-Catalina- Creative Commons License 2018.03.13 0 0 28226

Én is főleg azért vagyok fent, mert sok csoportba beléptem és szeretem nézegetni a szebbnél-szebb képeket és érdekességeket olvasni. Persze megértem, ha valaki nem akar belépni.

Előzmény: snim (28224)
Hofburg Creative Commons License 2018.03.12 0 0 28225
snim Creative Commons License 2018.03.11 0 0 28224

Bocs, de ebben én nem veszek részt. Egyszerűen utálom a pofakönyvet, nem voltam soha ott regisztrálva. 

/A szót nem én találtam ki, a neten olvastam, de nagyon ráillik./

Előzmény: -Catalina- (28223)
-Catalina- Creative Commons License 2018.03.11 0 0 28223

Kedves Fórumtagok!

 

Annyira szeretlek olvasgatni titeket és a másik fórumot is; a Habsburg-Wittelsbach fórumot. Csak sajnálom, hogy már nem "pörög" a fórum. :( Nem akartok nyitni egy Facebook oldalt? Oda talán sűrűbben léptek be...Jototi, Snim....többiek???

snim Creative Commons License 2018.03.05 0 0 28222

163 évvel ezelőtt, 1855. március 5-én született meg Erzsébet és Ferenc József első gyermeke, Zsófia Friderika Dorottya Mária Jozefa főhercegnő.

 

 

-Catalina- Creative Commons License 2018.03.04 0 0 28221

Köszi, Jtoti!

Előzmény: Jtoti (28212)
-Catalina- Creative Commons License 2018.03.04 0 0 28220

Keresek egy képet Mária Valériáról; idősebb korában készült, féloldalt áll és talán kalap van a kezében, egyszerűen nem találom. :(

-Catalina- Creative Commons License 2018.03.04 0 0 28219

Köszi Maya, én is úgy gondolom, hogy sajnos montázs. :(

Előzmény: maya40.1 (28215)
-Catalina- Creative Commons License 2018.03.04 0 0 28218

Ehhez a képhez mit szóltok?

-Catalina- Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28217

Akkor nem teljesen értem a dolgot, mert a Tolnayné Kiss Mária fordításában kiadott könyvben ezt írja; "Mi lett a hiányzó köteteknek a sorsa, hova kerültek, vagy elvesztek örökre: ezekre a kérdéseimre eddig még senki sem tudott feleletet adni - sajnos!"

Előzmény: Jtoti (28214)
Jtoti Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28216

Szia Maya :)

Látom ez egyszer egy időben vagyunk  itt mostanában ez is nagyon ritka!

Sajnos nem találtam meg Erzsébetnek azt a képét ami azt archoz tartozik!

Majd máskor most nincs már kedvem böngészi a sok kép között.

Vagy majd D. E.-e levélben hozza és akkor ide fel is tudom tenni!

Ő nála minden fotósorozat egymás mellett megtalálható...

Jó is lenne ilyen precizitásra törekedni, az sajnos nem megy már nekem!

Előzmény: maya40.1 (28213)
maya40.1 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28215

Montázs. Az arc Erzsébeté, azt hiszem ez is a fehér ruhás fotósorozat egyik darabjáról lett kiollózva. A ruha bárkié lehet, valószínűleg "futószalagon" gyártották ezeket akkoriban. Szinte még jót is tehetett az üzletnek az, hogy Sisi nem engedte magát fotózni, mert az ő sajátságos ízlése valószínűleg nem nagyon lendítette volna fel a divatszabók bizniszét :D  Hová tették volna akkor azt a sok jó fidret-fodrot és csipkét? Hiszen Erzsébet ruhái többnyire eléggé nélkülözték a túlhabzó díszítéseket és a cicomás szöveteket. Bár ezen a képen itt még elég egyszerű a ruha, de hát ez utazásra készülhetett.

 

Szóval a lényeg - a bujkáló császárné akaratán kívül is egyfajta sztármodellje lett a korabeli divatiparnak ezekkel a montázsokkal, amiken olyan ruhákat visel, amiket nem biztos, hogy a valóságban felvett volna.

Előzmény: -Catalina- (28211)
Jtoti Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28214

Festetics Mária naplója mind megvan szerencsére! Az OSZK őrzi már mind a 9+1 kötetet

A kapcsos könyveket ugyan sokan szerették volna megszerezni! Főként Mária Valéria,

ai úgy ír erről...elhunyta után a naplót énreám vagy családomra fogja hagyományozni...

A szándékuk azonban nem talált egymásra, mert a grófnő kifejezetten az utókor számár

készítette hogy ahogy Ő fogalmazott "Neki" maradandó emlékművet állítsak Aztán megint megkérdezem magamtól: van-e értelme? Azért írok-e hogy még mielőtt a szél elfújja a lapokat öreg napjaimban még egyszer átlapozzam őket és fájón emlékező szívvel mondjam magamnak: ez az egyetlen, ami az én olyan mozgalmas éleremből, annyi lemondás, oly sok fájdalom, elszalasztott ifjúság és boldogság után megmaradt  ."

A napló (9 + 1 köte)t megmaradt a keszthelyi Festetics kastély könyvtárába majd onnan 1960-s évekbe az OSZK-ba került és Tolnayné Kiss Mária fordításában a magyarországi részek kiadásra is kerültek a többi német-nyelvű maradt ezidáig! Jó lenne ha valaki vállalni ezt a nagy munkát és lefordítaná az egészet számunkra!

 

Előzmény: -Catalina- (28207)
maya40.1 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28213

Amennyire én tudom, Rudolfnak volt több szobra is már apja életében, csak a császári család nem vett részt az avatásukon. A Városligetben szerencsétlenkedő Vadász is még bőven Ferenc József életében készült el.

 

https://www.kozterkep.hu/~/30/rudolf_tronorokos_szobra_budapest_ligeti_miklos_1908.html

 

Szóval tilos nem volt, és szerintem az is csak legenda, hogy ki sem volt szabad ejteni előtte a nevét, hiszen az is tudott dolog ma már, hogy Rudolf lányát, Erzsit a nagyapja neveltette és mivel a lány eléggé rossz viszonyba került az anyjával felnőtt korára, így szerintem evidens, hogy igenis beszéltek Rudolfról a családban. Hisz másképp hogy alakult volna ki Erzsiben az a nézet, hogy az apja az anyja miatt halt meg fiatalon?

Előzmény: -Catalina- (28191)
Jtoti Creative Commons License 2018.03.01 0 0 28212

Rengeteg a hasonló montázs! Sajnos nem tudom megmondani hogy a ruha eredetileg Máriái e vagy valaki másé, de az arca azt hiszem Erzsébet. Azonban így egy idegen ruhában egy kicsit mindig elbizonytalanítja az embert!

Nézegesd meg a testvérek képeit szerintem azok között megtalálható biztosan! Az arcot könnyebb megtalálni a királyné képeit nézegetve...!

 

Előzmény: -Catalina- (28211)
-Catalina- Creative Commons License 2018.02.25 0 0 28211

Mit gondoltok erről a fényképről?

-Catalina- Creative Commons License 2018.02.22 0 0 28210

Igen, nem lehetett őt hibáztatni teljes mértékben. Viszont az sem volt jó lépés, hogy ennyire liberális szellemben nevelték. Ahogy Szalvendy János írta: ez megfelelt volna egy milliomos fiának, de a Habsburg-trón örökösénél jobban át kellett volna gondolni ezt.

 

Azt sem szeretem, amikor Stefániát hibáztatják. Őt is belekényszerítették a házasságba, sokat szenvedett, és ő máshogy védekezett: rideg lett, de ennek is volt előzménye.

Előzmény: snim (28209)
snim Creative Commons License 2018.02.21 0 0 28209

Tudod, én megkockáztatom azt a kijelentést, hogy nem az a legborzasztóbb, hogy Rudolf ilyen fiatalon meghalt. Teljesen tönkre tette magát egészségileg. A túlzott alkoholfogyasztás, a drogok, a kurvák, a nemi betegség mind-mind annyira ledöntötte, hogy ki tudja meddig élt volna még, ha nincs az a bizonyos január végi nap. Ha ilyen egészségi állapotban kellett volna átvennie az uralkodást, mert az apjával történt volna valami, hát nem tudom. Sajnos az utolsó éveiben nagyon lezüllött, pedig rengeteg tehetség rejlett benne. Nagyon sajnálom ezért. 

Ebben bőven volt szerepe a szüleinek is. Az apja kizárta mindenből, mert nem egyezett a nézetük az uralkodás terén, az anyja meg soha nem állt mellette. Ezeken már nem tudunk változtatni. Ápoljuk az emlékét. 

 

Előzmény: -Catalina- (28205)
-Catalina- Creative Commons License 2018.02.20 0 0 28208

Stefánia:

-Catalina- Creative Commons License 2018.02.20 0 0 28207

Nekem nagyon tetszik Festetics Mária naplója és annyira sajnálom, hogy nem találták meg az összeset...:(

 

Vajon megbánta, hogy lemondott a szerelméről; Gemmingenről? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!