Keresés

Részletes keresés

novi* Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5878

 

Szia Dodó25!

 

Megkaptam a képeket!! Jók lettek!! Köszi!!!

Ti béreltetek az El Hana-ban napernyőt v. napágyat? Nem tudod véletlenül az árát?

Mégegyszer köszi a képeket!!

Előzmény: Dodó25 (5870)
681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5877
akkor: bolt, hátizsák, hűtő .... meddig agonizálunk még ezen a kérdésen?
Előzmény: Dodó25 (5874)
681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5876

Szia Csaba!

Látom szerencsésen megérkeztetek, remélem pozitív élményekkel.

üdv: Gabi

 

Előzmény: m-csaba (5875)
m-csaba Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5875

Amit elfelejtettem.

 

Monastirban egy kis üzletben akartam Boukhat venni, és mondták, hogy a kávézó mellett kapok. Nagy nehezen (na jó, nem annyira) megtaláltunk egy nagy üzletet (talán a PLUS-hoz hasonlíthatnám), ahol minden féle élelmiszert árulnak és nagyon olcsó. Persze nem találtam az alkoholt. Kiderült, hogy el van függönyözve (sőt a drágábbak kulcsolva si), mert pénteki nap lévén az arabok nem vehetnek alkoholt.

 

Mikor ott nézelődtem, odajött egy arab fickó, adott 10 DT-t és megkért, hogy vegyek neki két üveg bort kb 8DT-ért. A visszajáró meg az enyém volt. Jó ks business :-)).

 

Üdv:

Csaba

Dodó25 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5874
A General-ban 0,8 TND volt a Celtia nevű sör, míg a szállodában 2TND. Ez szerintem 2,5-szerese.
Előzmény: 681109 (5872)
m-csaba Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5873

DINO CLUB El Mouradi SKANES BEACH

 

Sziasztok!

 

Mi jún 14-21-ig voltunk a fenti Hotelben a Best Reisennel.

 

TunisAir-el mentünk/jöttünk, mindkétszer pontosan.

A hotel nagyon igényes, 4 medence, 4 minibár, egész nap programok.

Nyári hónapokban AI az ellátás.

A szobában hajszárító, légkondi, hűtő, tv, széf, külön fürdő és wc.

A tv távirányítóért kauciót kell letenni, én mindenesetre 5 percen belül rájöttem, hogyan lehet távirányító nélkül is tv-zni. Széfet nem béreltünk, nem volt semmi gond. A klima mehetett egész nap, takarítónéni nem kapcsolta ki.

 

Az idegenvezetőről csak annyit, hogy megérkeztünk kb 14:00-kor a Hotelbe, majd 17:30-ra hívta össze a csapatot. Csomó kisgyerek, aki nem aludt, éhes volt stb. Erre Ő elkezdi ecsetelni a fakultatív programok előnyeit. Miután még 3/4 óra múlva is csak a második programlehetőségnél tartott, felálltunk és otthagytuk. Szerencsére nem is volt szükségünk az egy hét alatt a segítségére, igaz köszönni sem nagyon akart később.

 

Az animátor lány (Edit) viszont velünk utazott ki, Ő nagyon aranyos volt és kedves, bár kislányom nem igazán akart a miniclubban játszani.

 

A bárokban is mindig nagyon kedvesek voltak, persze néha 1-1 Dínár baksisnak mindig örültek. Ásványvíz itt vásárolható palackban 1DT-ért 2-3 litert lehet kapni. (Persze volt olyan utastársam aki megvette a bárban a 2x2dl Coca Cola-t 3DT-ért ami Monastirban boltban össezsen is kevesebb mint 0,5DT. Ha kért volna helyi Colát az ingyen lett volna.)

 

Kaja rengeteg van főétkezéseknél, nem érdemes tülekedni. Fotózni nem igazán illik kaja időben, nekem egyszer szóltak érte. Reggelinél pl. mindig van tükörtojás. Naponta 5-600db-ot készítenek. Egész nap mintegy 2000db tojást használnak el a konyhán. Természetesen a pincérnek is illik adni kis jattot este, és mindig ugyanaz lesz az asztalod, ki lesz készítve a kedvenc italotok, néha virág is kerül rá, stb. (Én pl. kaptam 2 palack vörösbort hazahozatal céljából. :-)

 

Olvassatok vissza a fórumban (akik először mennek), és tanuljátok meg arabul a jó napot, viszlát, köszönöm kifejezéseket. Ha már odafelé is használjátok, akkor még az arabok is könnyebben mosolyra fakadnak. :-)

 

A szálloda tengerpartján semmit ne vásároljatok!! Legalábbis addig, amíg a városban nem ismertétek meg az árakat. Nagyon durván lehúznak!

 

Ha valahol árusok kérdezik, hogy először vagy-e Tunéziában, akkor nem-mel kell válaszolni, különben szintén indul a lehúzás.

 

A Taxisok azt mondják, hogy Fix ár van Sousse-ba és Monastirba, de azért mi mindig alkudtunk ebből is, és meg lehet egyezni.

 

Vannak olyan árusok a Medinában, akik kiirják, hogy fix árasok, de azért lehet alkudni. Kivéve olyan áruházakban, ahol vonalkódleolvasó rendszer van (pl. Sousseban a Soula Center). Meg persze az élelmiszerből nem illik alkudni.

 

Hirtelen ennyi, most töltöm fel a kb. 200 fotómat a tár-ra, ahogy meglesz adom a linket.

 

És persze kérdezzetek bátran! :-))

 

Üdv:

Csaba

681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5872

hűtött italok kifejezésből nem derült ki, hogy szeszes italra gondoltál, így már pontosabb (csak azért, hogy ne vezessük félre azokat, kiknek az ital szóról nem mindjárt az alkohol jut az eszükbe)

egyébként a szállodában és a strand snack bárjában árult alkohol azért nem háromszoros áron volt, pár száz millimben és fél dínárokban kifejezhető volt a különbség

a koktélok az itthoni árakhoz képest pedig olcsóbbak voltak (azt nem tudsz itthon sem boltban kapni)

igaz, mi 3*-osban voltunk, lehet hogy 4 v. 5 csillagosban jóval drágábbak az italok is, ezt speciel nem tudom

Előzmény: Dodó25 (5869)
Tentacle Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5871
Egyelőre még nekünk sem mondták meg, hogy mikor fog indulni a gép, bár már lassan időszerű lesz sztem. Mi is a Karthágóval megyünk, Szegedről.
Előzmény: ranpo (5842)
Dodó25 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5870

Szia novi*!

 

A képeket elküldtem, talán hamarosan odaérnek. Sok ment, remélem tudod fogadni.

Előzmény: novi* (5861)
Dodó25 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5869

Elsősorban a szeszesitalokra, még konkrétabban a sörre gondoltam. A General Magazinban csak meleg sört lehet kapni. Beültünk Soussban egy étterembe, kértünk ásványvizet és egy sört. Ott pl. lehet hideg sört kapni, csak éppen alkoholmenteset hoznak ki. Az ásványvizet pedig literes kiszerelésben adják.

Egyébként az idegenvezetőnk (tunéziai, csak tud magyarul, mert magyar a férje) mondta, hogy nem hűtik az italokat, mert azt vallják, hogy megfájdul tőle a torkuk. Többen is panaszkodtak, hogy nem tudtak vásárolni hideg sört, csak a szállodákban, de az meg háromszoros áron van.

Előzmény: 681109 (5865)
Dydand Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5868
Kedves djedgar és mindenki aki az "elloptak a nyaralásunkból x napot" problémával küzd!

Sajnos, vagy nem de a repülős utak 95%-a (és itt nem csak Tunéziára gondolok, beszélhetünk Mexikóról, Baliról vagy akár Norvégiáról stb.) úgy szerveződik, hogy az első és az utolsó nap az utazás napja, nagyobb távolságoknál persze az időeltolódás beleszámít. Kivétzelt képez, ha kombinált útra (pl. Florida, majd utána hajóút), vagy átszállásos útra (pl. Sidney, bangkoki átszállással) fizetsz be, mert ott össze kell hangolniuk a menetrend szerinti járatokat és a további utazási eszközöket.

Ezt csak azért írtam, mert -ahogy már többen meg is jegyezték- attól, hogy mindennap leírod, nem fog változni semmi, ugyanis alapból ilyenek az utazások, illetve az utazásszervezések.

Természetesen az, hogy az irodák (és kivétel nélkül mindegyik) variál a charterek indulási időpontjával az a mindig változó utas- és szállókihasználtság miatt van (amit tartalmaz az utazási szerződés is), ezért lehetséges az, hogy pl. a szerződésen vagy visszaigazoláson egy 9:40-es indulásból a tényleges indulásra 17:05 lesz, azaz kihasználtság hiányában az irodák átszervezik a gépeket, lemondják vagy máshogy töltik fel őket. Ennyire egyszerű a magyarázat :)
Üdv: dy
Dodó25 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5867

Szia!

 

Egyszerűen szerencsénk volt a tengerre néző szobával kapcsolatban. Ha páratlan a szobaszám, akkor a szoba a tengerre néz. Nem tudom mi alapján osztják ki a szobákat, nekünk mázlink volt.

Előzmény: novi* (5860)
681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5866

Kedves Edgar!

Tökéletesen egyetértek azzal amit leírtál, és asszem ezzel minden fórumozó így van. De ha már elhatároztad, hogy utazol - sőt be is fizetted - akkor próbáld magad jól érezni, mert ha végig ezen rágódsz, akkor tönkreteszed nemcsak a saját nyaralásodat, de másokét is!  

Előzmény: djedgar (5859)
681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5865

készüljetek fel, hogy boltokban nem lehet hűtött italokat vásárolni

 

Nem tudom milyen boltban jártál, de én ahányban megfordultam - értsd kisbolt, utcára nyíló kajálda, nagyobb üzlet - mindehol volt állóhűtő, amiből lehetett hideg üdítőt v. ásványvizet venni. Sőt, a bazár bejáratánál ki voltak rakva az italok, odamentem, elvettem egyet, mire a pasi kivette a kezemből, hogy meleg és bentről hozott hideget!

Előzmény: Dodó25 (5857)
681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5864
A szállodákban lehet alkoholt kapni, helyi sört, borokat - szerintem a roséjuk fincsi -, jók a koktéljaik. Alkoholt a General Magazine nevű boltban lehet beszerezni, máshol nem. A fügepálinka a reptéren sokkal olcsóbb, mint ott.
Előzmény: -Carnivora- (5846)
681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5863

szia évi!

off: Pula mellé, a Camping Villages Medulinba.

on: mennyi képet kaptál meg?

Előzmény: ranpo (5843)
681109 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5862

szia!

A szahara túrát a KT kinti idegenvezetőjénél fizettünk be, 102 euró volt a felnőtt, 51 a gyerek (ebbe már minden benne volt). A 4620-as hozzászólást ajánlom figyelmedbe, ha érdekel a túra.

Előzmény: superwizer (5826)
novi* Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5861

 

Ja, és ha küldenél 1-2 fényképet, azt megköszönném!

 

novakov@tvn.hu

 

 

Előzmény: Dodó25 (5857)
novi* Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5860

 

 

Szia Dodó25!

 

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy az El Hana Beach-ben a tengerre néző szobáért fizettetek és direkt úgy kértétek a szobát, vagy ott sikerült elintézni?

Előzmény: Dodó25 (5857)
djedgar Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5859

Sziasztok!

 

Köszönöm a hozzászólásokat, tudjátok mindig tanul az ember.

Én meg kérdeztem az indulási időpontokat, de akkor 1 hónappal indulás elött még este indultam volna és du. vissza.

Ferihegy problémáját is el fogadom, induljunk néhány órával késöbb vagy hamarabb, de mitől lessz a Tunéziai 17.30 as indulásból reggel 8 mire befizeted az utat??????

 

Én azt szeretném, ha mindenki tanulna a dologból és nem lennénk birkák," jól van átvágtak", de nem baj.   

   

Szerintem igenis baj!!!!!  

 

Én dolgoztam a pénzemért nem lotton nyertem és engem igen is felháborit ha az EXPERIENCE TOURS át akkar verni és átver másokat is.

Én nagyon jól fogom magam érezni, akkor is ha az utazási iroda el vessz tőlem 1-2 napot csak szemétségnek tartom.

De azért szeretném felnyitni azok szemét akkik a nehezen megkeresett pénzükkel most indulnak befizetni több százezer forintot.

 

Ha nem kellene ide leírni a történteket, csak a szépet a jót,

és hagyjuk más is beleszaladjon  a csabdába, akkor tőled elnézést kérek.

 

Tisztelettel Edgar

Dodó25 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5858
Úgy látszik a képet nem sikerült feltöltenem. De ha adtok e-mail címet szívesen küldök fényképeket.
Dodó25 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5857

Sziasztok!

 

Kb. 2 hónapja olvasgatom ezt a fórumot, de eddig nem szóltam hozzá. Most, hogy hazaértem a nyaralásból, úgy gondolom, hogy egy-két tapasztalatot megosztanék veletek. Június 17-től 24-ig voltunk Sousseban az El Hana Beach-ben. Nekünk nagyon tetszett. Szerintem egyáltalán nem volt koszos a szoba, abszolút meg voltunk elégedve a szállással. Nem kell luxust várni, hisz ez csak 3***-os hotel. Igaz törölközőért mindig könyörögnöm kellett, és a kaja is unalmas volt a 3. nap után, mert mindig ugyanazt adták, de az erkélyről a kilátás pótolt minden apró hiányosságot és kényelmetlenséget. Természetesen tengerre néző szobát kaptunk.

Maga az ország viszont nagyon koszos, büdös és rengeteg a szemét. De ez nem vette el a kedvünket. Voltunk folklór esten, ezen kívül a Szahara túrán, kalóz hajón, ejtőernyőztünk, jetskiztünk ...

Ha valaki kíváncsi, szívesen küldök képeket.

 

Arra készüljetek fel, hogy boltokban nem lehet hűtött italokat vásárolni, ugyanis ők nem isznak hideget, mert azt állítják, hogy nem tesz jót a torkuknak.

 

Egy fotó az erkélyről:

pegasy Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5856
Sziasztok.Meg szeretném kérdezni mit érdemesebb vinni  dollárt vagy eurót és milyen az árfolyam. előre is kösz.
szépazélet Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5855

 Kedves mindenki!

 Sajnos megint nem volt internet itthon, ezért nem tudtam írni pár napig, most meg nem győzőm olvasni a sok infót.

 Elöször is kedves STEFANO21 nagyon örülők neked is, hogy jöttök, tegnap voltam az ut.ir-ban az új papirokért, hát igen sajnos későn megy a repcsi, de nem baj egyszer csak odaérünk, ha nem tenger-átúszást csinálunk!! Engem telefonon 15-17-én kerestek, de nem találtak meg mert dolgoztam és sajnos "rejtett szám" volt, ezért nem is foglalkoztam vele. Hétfőn d.e beszéltem a pasival, egyébként én az Euro-Travel ut.ir-nál fizettem be, ők a KT. útjait is árulják, s miután tavaly összehaverkodtunk, akkor is meg most is sokat alkudtunk. A vizicsuszipark ott van a kikőtő mellett nem messze.

Örülők, hogy ilyen sok infót kaptam a hennatetkoról. Tavaly a gyerekem is csináltatott magának "kis aranyos lábtappancsokat" de sajnos elkente. Ezért kérdeztem mennyi idő kell míg megszárad??

Kedves Benbubu! Ha még olvasod oldalunkat nagyon kellemes nyaralást kivánok neked!! Ja meg mindenkinek aki ma megy!!

Hát jó csomagolást aki 1-jén jön. Üdv Éva és Petra

 

andi1967 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 5854

Kedves Edgár!

 

Engem is nagyon felbosszantott az általad említett utazási iroda. Kint fortyogtam a dühtől, de sajnos nem tudsz mit csinálni.

Ezzel, hogy háborogsz tönkre fogod tenni a nyaralásodat, amire gondolom egész évben készültél.

Hidd el én is azt kívánom az olyan inkorrekt utazási irodának, mint az Experience, hogy ne legyenek utasai.

Én ezt igazán átérzem, mert tőlem is elvettek egy éjszakát, nem abba a szállodába tettek amit választottam, elfelejtettek értesíteni a hazaindulási időpontról.

Összegezve:erről az utazási irodáról abszolút negatív a véleményem, de mint a forumozók leírták a repülő indulások minden utazási irodánál hasonlóképpen mennek. Egyébként nekünk az utazási iroda egy héttel indulás előtt igazolta le az indulás és visszaindulás időpontját, és percpontossággal indult a gépünk oda és vissza is.

 

Most már nem tudsz mit csinálni, max elrontani a családtagjaid kedvét.

 

Kívánom, hogy sikerüljön nagyon jól az utad!

Üdv:Andi

 

 

 

Előzmény: djedgar (5800)
frecska Creative Commons License 2005.06.27 0 0 5853

Voltak koktélok is de én nem vagyok nagy szakértő ritkán iszogatok,

minden nap más szinűek voltak.A vacsorához adtak bort is ha kértél, egyszer kértem

fél pohárral és kipótoltam kolával.

De az all ba csak a helyi italok számítanak bele.

Előzmény: -Carnivora- (5849)
andi1967 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 5852

Köszi!

 

A páromat érdekelte, ő imád fotózni.

Tényleg nagyon jók.

Minden szuper lehetett, ahogy a képeket elnéztem.

 

Előzmény: frecska (5851)
frecska Creative Commons License 2005.06.27 0 0 5851

CANON POWER SHOT A70 3.2 mega pixel full felbontással.

természetessen amiket néztél le vannak kicsinyítve

2048X1536 ról 640X480 ra hogy gyorsabban betöltődjön lassú internet esetén.

Előzmény: andi1967 (5850)
andi1967 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 5850

Szia!

 

Nagyon jók a képek!

Milyen géppel csináltad?

 

Előzmény: frecska (5847)
-Carnivora- Creative Commons License 2005.06.27 0 0 5849
Kösz a választ frecska. Koktélokat pl. nem szervíroznak, mint itt Európában ? vagy borokat ?
Előzmény: frecska (5847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!