Keresés

Részletes keresés

gúd tu bi kúl Creative Commons License 2005.03.10 0 0 32

sziasztok

en szinten az ontottvas edenyre eskuszom

meg anno a volt Csehszlovakiaban vasaroltunk be ilyen edenyekbol (kb 20-25 db -os garnitura).

10-15 evvel ezelott ott ezeket fillerekert lehetett beszerezni (mar a magyar arakhoz viszonyitva is)

szinte mindent ezekben fozunk

sutesre is kivalo

nagy ovalis fazek pl kivaloan alkalmas husok sutesere.. vmi fantasztikus izelmenyt nyujt a benne elkeszitett etel.. 

H_G Creative Commons License 2005.03.10 0 0 31
Mindkét módon lehet.
Előzmény: stefiadri (30)
stefiadri Creative Commons License 2005.03.10 0 0 30

SOS!

A húsra olajos pác kell vagy csak simán fűszer?

stefiadri Creative Commons License 2005.03.10 0 0 29

És jó a négyzetrácsos hús???????????? Na ha minden igaz ma kipróbálom! Jövök majd az eredménnyel. 

 

Bohókása

Igen, végigtanulmányoztam a módszert, ilyesmi van az edényhez is írva. Kicsit aggódok, de majd remélem jó (finom) tapasztalatokkal jövök vissza!

Előzmény: Törölt nick (27)
bohókása Creative Commons License 2005.03.10 0 0 28
Szerintem mindenképen érdemes kiprobálni a csirkemellfilét benne.Bontokalapács(24hszban)nagyon jól leirja mit tegyél az edénnyel első használat elött.Sok sikert az új szerzeményedhez.;-)
Előzmény: stefiadri (26)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 27

Ha jól értelmezem, akkor te kifejezetten ún. szeletsütőt vettél. :-)

Az efélében sütött hús lesz négyzetrácsos. :-)

Előzmény: stefiadri (26)
stefiadri Creative Commons License 2005.03.10 0 0 26

Sziasztok!

Tegnap vettem egy öntött vas serpenyőt. Most viszont bizonytalan vagyok, mert nem olyan mint amit itt a képeken látok. Az enyémnek az alja nem sima, hanem rovátkolt, vagy hogy is mondják. Ez is jó? Én hússzeleteket szeretnék benne sütni. Csirkemell filét érdemes megpróbálni, vagy száraz lesz?

Szeretnék tanácsot kérni.

bohókása Creative Commons License 2005.02.24 0 0 25
Ehez nem tudok mit hozzá tenni.Igy jó ahogy van.:))))
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.18 0 0 24
Vasedények tisztítása, avatása.
Olyan kínai szakácstól kaptam a kezelési utasítást, a wokomhoz és az öntöttvas kisedényekhez, akik generációk óta vasedényekben sütnek. Eszerint vétel után elmosás, majd olajozás, égetés, törlés, újra olajozás, törlés ciklusok, amíg egyenletesen fekete nem lesz a belseje, s utána már fémeszközökkel nyugodtan lehet bennük dolgozni, nem ragad le semmi. Mosás:vizet bele és felforralni, majd kitörölni, ha mégis leragadt benne valami, akár vasdörzsivel is, vegyianyag felesleges, mert magával viszi a tapadásmentesítő olajat.
Ennél több higiénia nem kell az edénynek.
Pár ezer évig bevált, a teflonnál is jobb megoldás.
bohókása Creative Commons License 2005.02.17 0 0 23
Én a Baross utcában vettem a vasedény bóltban.A koszoru utca magasságában van az üzlet.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.17 0 0 22
hol lehet ilyen edényeket kapni pesten?
ZsuR Creative Commons License 2005.01.26 0 0 21
Azt kezdtem csinalni, hogy a serpenyot a sutoben tartom. Amikor befejezem a sutest, vissza teszem a serpenyot - igy az olaj kura folytatodik.

Nagyon szeretnek egy Le Creuset fazekat, hogy abban lehessen mindenfelet csinalni - pl szekelyaposztat - de nagyon dragak!!!
Előzmény: bohókása (20)
bohókása Creative Commons License 2005.01.26 0 0 20
Az enyém még teljesen nyers 1 használat után.A wokom az már érik.Ezt a sós "mosogatást" én is kiprobálom.
Előzmény: ZsuR (19)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.26 0 0 19
Biztos az is nagyon jo lesz - en is szeretnek, csak az tart vissza, hogy hova teszem oket! Na meg eleg nehezek. . .

Az anyukamnak (meg a nagymamamnak is) voltak olyan tepsijei, amiben soha nem ragadt oda semmi - na meg a palacsintasutojuk!!! Az enyem soha nem lett olyan, mert mindig alaposan elmostam - es utana beolajoztam.

Azt hiszem az en serpenyom meg mindig nem eleg "erett", mert az szelen meg van vilagosabb csik, ami arra utal, ott jobban odaeg, tehat jobban sikalom. . .(soval).

Amire a legutobbi tisztitaskor rajottem - nem szabad hagyni teljesen kihulni az edenyt, mert akkor nehezebb takaritani.


Előzmény: bohókása (17)
sin x Creative Commons License 2005.01.26 0 0 18
A mosás ellen szerintem kizárólag az szólhat, ha rozsdásodik.
Az enyém (azonnali szárazra törléssel) nem, ezért inkább és mosom, nem szeretem a karcinogén szénmintákat a kajámban. ;)))
Előzmény: ZsuR (16)
bohókása Creative Commons License 2005.01.26 0 0 17
Nagyjábó ezt irja a h.utasítás is azzal kiegészitve,hogy így kell eljárni ha mégis rozsdafoltos lesz.A tepsit még nem probáltam,de marha kiváncsi vagyok,hogy fog viselkedni.
Előzmény: ZsuR (16)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.26 0 0 16
Ne is. . . .:))

Raegett olaj - mert en olajjal kenem. Amikor a sutobe teszem a serpenyot (ujat, vagy alaposan elmosottat) akkor elotte egy vekony reteg olajjal atkenem. Alacsony homersekleteten (200F) legalabb 3 ora. Ez eleg arra, hogy az a bizonyos fekete reteg kialakuljon.

Előzmény: sin x (12)
sin x Creative Commons License 2005.01.26 0 0 12
Meg sem próbálom kitalálni, mi lehet az összetétele annak az új, fekete rétegnek. ;))
Előzmény: ZsuR (11)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.26 0 0 11
Hat tudomanyos magyaraztot nem tudok adni, csak tapasztalatit.
Ahogy bohokasa is irja, igy kezelik ezeket az edenyeket mar regen.

Amig nem igy tisztitottam, addig minden konnyen leragadt benne. Mostanaban meg egy fekete, sima reteg van az aljan, es szinte semmi nem ragad oda.

Hasznalat utan jon a so - papirtorcsi - es mielott elrakom belul egy gyenge atsimitas enyhen olajos papirtorolkozovel.
Előzmény: sin x (9)
bohókása Creative Commons License 2005.01.25 0 0 10
Azt olvastam a használati utasitásban,hogy először be kell avatni az új edényünket az általad leírt módon .A müvelettől "patinát"kap az edény ami megvédi a rozsdásodástól,az étel meg nehezebben ég le benne.Mosogatógépben az edény nem tisztitható.Régen a nyersvas bográcsot homokkal tisztitottuk és szalonnabörrel kentük be,hogy ne fogja be a vakrozsda.Gondolom ugyanezért kerülendő a mosogatoszeres tisztitás. 
Előzmény: ZsuR (8)
sin x Creative Commons License 2005.01.25 0 0 9
Miért nem szabad mosni?
Én simán elmosom a wokomat, persze utána azonnal csontszárazra dörzsölöm.
Semmi baja.
Előzmény: ZsuR (8)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.25 0 0 8
Sziasztok! Ugye milyen csodalatos izeket lehet osszehozni egy jo ontottvas edennyel? Nekem mar regota van, de nem szivesen hasznaltam, mert nem tudtam, hogy hogyan tisztitsam ki.

A multkor kaptam a kolleganomtol egy jo otletet: a fozes befejezsese utan sot kett beletetnni - sokat - es egy papirtorolkozovel kidorzsolni a maszatot. Nem szabad mosni vizzel, mosogatoszerrel, vagy ha megis, akkor ujra kell kuralni (vekony reteg olaj vagy zsir az edenyre, es nagyon alacsony hofokon hosszu ideig a sutoben "sutni" az edenyt).
Masik jo ajanlat: ne fozzunk benne savas eteleket.

Van egy labosom, nagyon regi, a porkolt valami csodalatos lesz benne!
A serpenyom az uj, mostanaban vettem ujra elo. Hetvegen sult hust csinaltam benne - csodalatos ize lett!
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.25 0 0 7

Háááát, Erdélyből kaptam. :-)))

Amúgy lehet venni itt is, de qrwadrága, 10ezer felett mérik. :-(((

A szilveszteri töltött káposztát én is ebben a brutálnagyban főztem. :-)))

Előzmény: bohókása (6)
bohókása Creative Commons License 2005.01.25 0 0 6
a "kisérleti"pörkölt jól sikerült az új lábaskámban.Teljesen más ize lett mint a hagyományos edényben készültnek.Cicvarek Te hol vetted a nagy 8-10 literes lábasodat?Nagyon jól tudnám használni sólet sütéshez vagy töltött káposzta főzéshez.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5

Speciel tepsim az (még) nincs. :-)

De húsféléket szerintem kiválóan. Valószínű hosszabb sütési idővel kell számolni ott is, mert jó időbe beletelik mire átforrósodik igazán.

Előzmény: bohókása (4)
bohókása Creative Commons License 2005.01.24 0 0 4

 

Öntöttvas wokot én is használok,tényleg csudaklassz.Amivel nem volt még dolgom az a övtepsi.Jó lenne tudni mit érdemes benne sütni,és miképpen.

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3
Gáztűzhelyem van, de amikor vettük, adtak hozzá egy kerek öntöttvas lapot, amit a gázrózsa fölé tehetek és tkp. platniként működik. Na, amikor öntöttvas edényben főzök, akkor még ezt is használom, még jobban eloszlatja a hőt. Ez főleg a naaagy edényemnél hasznos, mert 8-10 literes ha jól emlékszem, és kifejezetten "jót tesz neki" az egyenletes hőeloszlás.
.hun Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2

Nekem egy öntöttvas wok-om van, amit nagyon szeretek.

Ahogy Cicvarek is mondta, jól fel kell melegíteni, aztán már gyerekjáték a dolog :)


Gondolom ha tepsis, sokáig sülős dolgot szeretnél csinálni, akkor tényleg kis lángon érdemes, ha egyszer felmelegesett a cucc, akkor jól tartja a hőt. Ennél fogva le is kell zárni egy egész kicsivel azelőtt, hogy mondjuk leégne az alja az ételnek, mert ugye az edény egy ideig még süt majd magától...

Előzmény: bohókása (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1

bohókása!

Én rendszeresen használom az ilyen edényeimet, van belőle serpenyőm, két zománcos változatú edényem (egy kisebb és egy igen csak nagy), valamint ilyen edény az öntöttvas wokom is.

Arra számíts elsősorban főzésnél, hogy nehezebben melegszik fel, viszont utána a legalacsonyabb hőfokon kell benne főzni, mert igen csak át tud forrósodni. Tegnap speciel bakonyi sertésszelet készült benne. :-)

Kérdezz konkrétan, akkor majd válaszolok. :-)

Előzmény: bohókása (-)
bindera Creative Commons License 2005.01.24 0 0 0
zero ötlrtem van

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!