Keresés

Részletes keresés

bzsolti73 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36383

Köszi próbáltam kikapcsol 7-16-32 wattnál is.

Próbáltam mind a három fokozatot. Azt hittem majd megy vele jó pár órát a teljesítménye alapján, de ezek szerint az Alpha kifog rajta olyan keveset fogyaszthat?

Véleményed? Ötleted esetleg?

Üdv Zsolti

Előzmény: Blue_Sky_007 (36381)
Vezo228 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36382

Bocs, ha félreértetted.

:)

Előzmény: oldember (36379)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36381

Tedd az A2-t III. fokozatba.

Nézd meg úgy.

Előzmény: bzsolti73 (36380)
bzsolti73 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36380

Sziasztok.

Áramszünet áthidalására vettem egy szünetmentest Compaq 1500 970watt szinuszos.

Grundfos Alpha2 szerettem volna müködtetni róla, de 4 perc után lekapcsol.

Ha dugok mellé egy száz vattos izzót akkor megy folyamatosan.

Valaki találkozott már ilyen problémával, esetleg hasonlóval?

Lehet minimum terhelése egy ups-nek?

Köszi

 

oldember Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36379

Ok.

 

Természetesen elhiszem, bár én így, hogy C24 nem hallottam. 

Amit bemutattál az is  Ariston 24 CF illetve 24-28 FF elnevezésű. 

 

Nem kötözködöm csak  kíváncsiságból kérdeztem, mert a gázkazánom már nekem is a "nyugdíjas" korban van. Így aztán bármikor szükségem lehet az információkra. 

Előzmény: Vezo228 (36378)
Vezo228 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36378
Előzmény: oldember (36377)
oldember Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36377

"Ariston C24" 

 

Borzasztóan tájékozatlan vagyok, de ez melyik, mert valahogy nem ugrik be?  Nem lehet, hogy FÉG C24 ?

Nincs véletlenül egy kép róla? 

Előzmény: Vezo228 (36375)
nemkezd Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36376

Kérdezném ő lenne a ludas!

Mert ha igen akkor 39 000 HUF-ból megoldhatod, ha ki tudod cserélni magad.

Előzmény: cszs72 (36368)
Vezo228 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36375

Nekem az Ariston C24 0,7 bárnál még simán megy.

Előzmény: Amperszag (36366)
batar76 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36374

Jelenleg 0,5 bar nyomáson még nem tíltott le a kazán, de nyitott tartáty nem nagyon tudom magasra tenni max 2,5m ami 0,25 bar. Ha nem fog menni akkor trükközni fogok. 

 

Köszönöm.

Előzmény: Amperszag (36366)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36373

Volt aki itt a villany fűtés helyére rakta be az említet réz spirál hőcserélőt. Van is aki készít ilyet. Néz utána a topikban.

Ha a solár csak elő melegíteni tudja a tartályt felesleges a három járatúval variálni.

Mennyi volt a max. hő a MMV-ben? És mekkora a térfogata?

Előzmény: hetmann64 (36367)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36372

A Vailant váltó szelepe nagyon érzékeny a hálózat nyomására. Ezért nem tudtuk kihasználni a meleg víz szolgáltatását mert kicsi volt a nyomás még akkor (a mi utcánk gerincéről látták el a másik utcát). Tehát ha valaki fürdés közben megnyitott egy csapot a kazán átváltott, és jött a hideg zuhany. Ezért lett berakva egy gázfűtésű bojler. Lehet, hogy ezért működik még ma is ez a kazán? Én a helyedben meg gondolnám a kiselejtezését mert még most is egy korszerűnek mondható láng modulációs készülék bár nem kondenzációs.

Talán egy kisebb HMV tartály beiktatásával a váltószelep gond áthidalható, és még esetleg tudnád fűteni a puffer-ról, vegyes kazánodról gázkazánról v. elektromosan.  Tartaléknak meg maradna a Vailant fűtésre mint nálam. A termosztátját le kell cserélned mert azt nem tudod más célra használni. A tartály méretét a család létszámához kell méretezni.

Létezik olyan puffer is melynek a felső részében van egy HMV hőcserélő (ez átfolyós rendszerrel működik) a puffert pedig  bármivel tudod fűteni. (naplopo web oldala)

Előzmény: cszs72 (36368)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36371

Ebben az esetben maradnék a pH 7 értéknél, és kerülném a tápvíz frissítését.

Előzmény: 42tibcsi (36351)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36370

a pufferesben leírhatnád :

- a ház hőigényét, ( ha az nem megy , akkor a gázfogyasztást, a leghidegebb napokon m3/nap)

mivel a gázkazán csak tartalék lenne, jó lenne akkora puffer, hogy a leghidegebb napokon is áthidald vele a 2 begyúttás közti időt.

Előzmény: cszs72 (36368)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36369

A mi kazánunkban a váltószelep alap állásban a HMV felé van nyitva !

Ha csak HMV-re akarod  használni, akkor jó az úgy, nem kell javítani  !  :-))

 

Amúgy kivitelezhető..

Ötletek miatt elkezdhetnéd olvasgatni a "pufferes" topikot !  :-))

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173884&la=120935698

ÉS esetleg a faelgázosítóst is...me ott is van szó pufferrról, bekötésekről..

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9154219&la=120934211

 

Előzmény: cszs72 (36368)
cszs72 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36368

Köszi minenkinek hsz-ket.

 

Akkor néhány dolgot szeretnék pontosítani.

A gázkazán váltószelepe ment tönkre. (minden évben volt karbantartás, a Centrop csinálta)

Kb. 45-50e lenne a csere, de semmi nem garantálja, hogy ezek után milyen probléma jönne elő.

A gázkazánunk jelenleg a pincében van, oda is terveztük továbbra is.

Továbbra is a kéményes kivitelűben gondolkozunk, tehát a nyílt égésterűben (tudjuk, hogy a jelenleg már ilyen készüléket nem lehet üzembehelyezni, csupán a meglévő cseréje lehetséges, elméletileg az csak azonos típusú lehet)

 

Ide terveztük a vegyestüzelésűt is.

Vegyestüzelés - fűtés (padló + radiátor)

Gázkazán csak HMV.

Természetesen a gázkazán beépítésre kerülne a  fűtési körbe is, kvázi biztonsági megoldásként.

Mivel nem vagyok szakember, ezért csak a neten olvastam a témában, de én azt szűrtem le az olvasottak alapján, hogy a dolog kivitelezhető.

 

hetmann64 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 36367

Hát, igen!

 

Semmi gondom nem lenne, ha lenne felső hőcserélő a pufiban.

De nincs, szegény ember vízzel főz...:-))

 

 

Azt elfelejtettem leírni, hogy a HMV csak előmelegíti és tárolja a melegvizet, innen kapná a vill. bojler ( lehet, hogy mindkettő, csak messze van a második) a betáplálást, ami szükség esetén tovább melegíti a vizet.

Előzmény: 42tibcsi (36360)
Amperszag Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36366

Egyes gázkazánok 1 bar alatti rendszernyomásnál letiltanak. Egy normál 1 szintes családi háznál ha a padláson van a tágulási tartály akkor sem tudsz 1 bart kicsiholni a rendszerből így kénytelen leszel barkácsolni, azaz a kiiktatni a gázkazán nyomásfigyelő érzékelőjét. Én is ezt tettem, különben nem tudnám együtt működtetni a vegyest és a gázt.

Jó nagy okostojás volt aki kitalálta, hogy 1 bar nyomás kell a gázkazánnak, bár gondolom nem is a nyomás lenne a lényeg, hanem hogy legyen víz a rendszerben, ne égjen szét a hőcserélő, nem menjen tönkre a szivattyú. De ha már 1 bar akkor lehetett volna 0,5 is és akkor nem kéne trükközni.

Előzmény: batar76 (36362)
nemkezd Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36365

Figyelj egy pillanatra "42tibcsi", "Az élet úgy hozta, hogy a régi fali kombi cirkónk tönkrement (Vaillant 12 éves, kéményes kivitel)". Szerintem nem volna érdemes neki megnézetni egy hozzáértővel, valszeg harmadából megvolna a gázkazánja, persze nem írta mi a szerkentyű hibája.

Előzmény: 42tibcsi (36364)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36364

 

Ezt jól kifogtad, én 35éve használom a Vaillant 24 combit, igaz a melegvizet külön egy gázbojler adta. Ezt még a Soroksári uton rakták össze a tiedét valószinü az Osztrákok mert 12 ével ezelött már csak rőfösök voltak a régi üzem területén. Igaz a kergetőjét pár éve kicseréltem mert már nagyon kotyogott a tengelye, de még most is azzal szűrtem át a rendszert.

 

A motorikus keverőszelepet én kihagynám inkább egy kazánvédővel jóban jársz. 

 

 

 

Előzmény: cszs72 (36359)
nemkezd Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36363

A tartály méretének nincs köze a rendszer nyomásához, a magasságnak viszont igen.

Előzmény: batar76 (36362)
batar76 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36362

Sziasztok.

 

Nyitott rendszernél ahhoz hogy egy kombi gázkazán elinduljon /aminek zárt rendszerben kellenne működnie/ csak az számít milyen magasan van a tágulási tartály vagy a tartály méretével is tudom növelni a nyitott rendszer nyomását.

 

Köszönöm.

joevagyok68 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36361

a gázkazán

- milyen lenne ? Zárt vagy nyílt égésterű?

- Hol helyezkedne el ? Lakótéren belül, vagy külön kazánházban ?

"termikus keverő szelep motorral"

Miért is kell, hogy motoros legyen ?

Előzmény: cszs72 (36359)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36360

Ez véleményem szerint nem lesz jó. Ahoz, hogy rátudjál fűteni a HMV-re felkell fűtened az egész puffert, és csak utána tudsz ráfűteni. Ez télen sem jön össze mindig hát még nyáron. Nyáron is van rá eset, hogy rá kell fűteni a HMV-re, ilyenkor közvetlenül megy a kazán vize a HMV hőcserélőjébe és a puffer tetejébe. Ha a kazán kialszik még mindig marad meleg víz a puffer tetejében ahonnan később ismét rálehet fűteni a HMV-re.  

 

Előzmény: hetmann64 (36358)
cszs72 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36359

Sziasztok!

 

Mivel más topicban már sokszor kértem (és kaptam) segítséget, ezért gondoltam újra neki futok.

Az élet úgy hozta, hogy a régi fali kombi cirkónk tönkrement (Vaillant 12 éves, kéményes kivitel)

Egy 150 nm-es családi házat fűtött és látott el HMV-zel.

Úgy gondoltuk, ha már úgy is cserélni kell, akkor próbálunk egy vegyestüzelésűt is beépíteni, mivel a ház építésénél dupla kéméyn került kialakításra, ezért kvázi feltételek ilyen téren adottak.

Arra gondoltunk, hogy a fűtést (padló és radiátoros) megoldanánk a vegyestüzelésűvel, a HMV-t pedig egy új kombi cirkóval.

Több szerelővel is beszéltem, de mindegyik mást mondott, ezért én is utánaolvastam a dolognak.

Jelenleg az alábbi szerkezeti elemek mindenképpen kellenek:

 

  • vegyestüzelésű kazán huzatszabályzóval, 
  • gázgazán
  • puffertartály szigeteléssel
  • tágulási tartály
  • termosztatikus 3járatú szelep,
  • termikus keverő szelep motorral
  • 2 db szivattyú
  • biztonsági szelep
  • 2 db elzáró,

 

Az árak terén is nagy a szórás.

Érdeklődnék, hogy a fenti összeállítás terén van-e valakinek észrevétele, illetve az Immergas típusú vegyeskazán és gázkazánt néztük ki magunknak.

Van esetleg valakinek tapasztalata erről a típusról?

 

 

Köszi válaszokat 

 

 

 

hetmann64 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36358

Nekem a pufi felfűtési ciklus vége felé szokott olyan lenni, amikor a tartály alja is 80-85 fok körül van.

Mivel a hőcserélő kb 1/3-ig felér a pufiban, lehet hogy innen tudnék hőt kivenni.

 

Ezért gondoltam, hogy talán visszafelé is történhetne hőátadás.

Előzmény: 42tibcsi (36357)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36357

Alapjában ráéreztél a problémára. Tehát ha a solár képes + hőt termelni a HMV-én kívül azt a háromjáratúval át tudod irányítani a puffer hőcserélőjére. Ha az elektronika erre nem képes ezt egy termosztáttal is meg lehet oldani. A valoságos gond a vissza termelés a pufferból, mivel nincs még egy hőcserélőd a HMV ben. Tehát ua.az a fagyállós redszerrel nem lehet vissza tölteni a HMV-t, mivel a puffer hőcserélője alul van.

A HMV-ét vissza fűteni a puffer ill. kazánok vizével lehet úgy, hogy a MHV-ben külön erre a célra van egy hőcserélő. Ha nincs erre javasoltam a réz-spirál megoldást ha lehetséges a HMV-be beépíteni. Ha ez sem lehetséges marad a külső hőcserélő. Ha csak ez a megoldás lehetséges a Naplopo-nál biztos kapsz szaktanácsot és alkatrészeket esetleg kivitelezést is erre a célra, idáig nagyon segítő készek voltak képzet diplomás szakgárdával rendelkeznek.

Előzmény: hetmann64 (36356)
hetmann64 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36356

Lehet hogy rossz az elképzelésem, de úgy gondoltam, hogy alaphelyzetben a motoros 3 járatúnak az az ága nyitott, amejyik a HMV hőcserélőjébe irányítja a vizet, ha pedig az eléri a beállított hőfokot, vált a pufi hőcserélőjére.

 

 

Visszafelé van gondom ( téli üzemmód), ha a pufiban magasabb a vízhő, mint a HMV-ben, azt hogyan vezéreltessem meg? Talán hőfokkülömbség kapcsolóval?

Előzmény: 42tibcsi (36354)
nemkezd Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36355

Üdv!

Értem és igen jelentős részével egyetértek a leírtaknak. Amivel meg nem, annak itt a fórumon nincs jelentősége.

De azért szerintem ne mossuk össze a teljesítmény szabályozást(korlátozást) és a gazdaságos, környezetbarát égés szabályozását. Vegyes kazán üzemében elsődleges a biztonság ést azt követi csak a gazdaságosság.

A huzatszabályozó amíg nem lép működésbe, lehetséges egy optimális kazán üzemmód. De ha működésbe lép ennek vége, ez a működési elvéből következik. Tehát ő egy teljesítmény korlátozó valójában, de működési elvéből adódóan ezt egy "primítív" de igen hatásos módon végzi, elveszi az égés egyik alapvető feltételét a LEVEGŐT. Ez így van jól mert erre tervezték. Ha a kazán vizze kellően lehűl, újra ráadja a levegőt és az égés felélénkül és folytatódik a fokozott hőtremelés. Vagyis a maga primítív módlyán szabályozza a kazánban az égés egyik feltételét.

A többit nem, sem a tüzelő anyag mennyiségét, sem az égő felület nagyságát(rostély keresztmetszet).

Vagyis a gazdaságos tökéletes égés nem szempont neki, nem erre készítették.

Abban az esetben ha azt szeretnénk, hogy a tüzelőanyag gazdaságosan kerüljön felhasználásra, ennek feltételeiről nekünk kell külön gondoskodni más eszközökkel és más műszaki megoldások alkalmazásával.

Ilyen a tüzelő anyag kellő mértékű adagolása, a keletkezett hő megfelelő sebességű elvonása a rendszerből, a füstgáz összetétel és hőmérséklet alpján történő beavatkozás az égési folyamatba.

De ez is csak akkor valósítható meg ha a kazán rendeltetésszerinti hőtartományban üzemel, ha ezt meghaladja működni kezdenek a korlátozó rendszerek, és nem szempont többé a gazdaságos üzem, hanem a biztonság lép előtérbe.

Előzmény: 42tibcsi (36353)
42tibcsi Creative Commons License 2012.08.27 0 0 36354

A három járatúval legfeljebb a puffera tudsz ráfűteni.(ha van benne hőcserélő és a jelenlegi elektronikád képes e erre az említett Steca alap típusa nem)

Vissza fűteni a HMV így nem tudod. Vagy külső v. belső hőcserélővel tudsz vissza fűteni.

Itt volt aki megoldotta réz spirál hőcserélővel, de ehez egy megfelelő csatlakozás kell a HMV-én, legalább 5/4”es v. 6/4”es ahova azt betudod csavarni. (minnél feljebb)  A puffera való ráfűtésnek akkor van értelme ha tőbb hőt termel a solar mint amennyire a HMV-nek kell.

Előzmény: hetmann64 (36352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!