Keresés

Részletes keresés

epitesz13 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5114
Pápa.
tamtomi Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5113
Nekem ez a kettő van.
Előzmény: csóricica (5107)
hb-tatus Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5112

szia!

Máris van "haszna" a levéltári kutakodásodnak: Sümegről és Balatonfüredről ismerem, a kimutatásod szerint valszeg Dunántúli mész,- tégla és kőipari RT Sümeg

Előzmény: epitesz13 (5108)
LUDLUM Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5111

Szeva!

 

Találkoztam, van is egy csorba darab de egész jellel. A fényképét nem találom.

Szarvasi Grexa Téglagyár-Szarvasi Gőztéglagyár variációt hallottam.

Az ENDRŐD jelűt én is csak beépítve láttam.

Előzmény: be-ri (5102)
LUDLUM Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5110

Szeva!

 

Frank Miksa és Fia lenne a tulaj.

Előzmény: epitesz13 (5105)
csóricica Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5109
Meglátogattam a topcban leírt csákvári lelőhelyet. Be van kerítve és masgántulajdon.A tulaj hosszas unszolásra hagyott a sáros kupacokban túrkálni.A kapu mellett kétoldalt a kerítés nádszövettel letakarták,és még zöd festékkel le is álcázták (mondtam,hogy veszélyesek vagyunk).Egyébbként akkor engedett a kupacokra,amikor meghallotta milyen messziről jöttünk.De nem akarta a "véletlenül láttuk meg a sittet az útról" dumát bevenni.
Lovasberény elött találtam V M utolsó 2 képéhez hasonlót,de azon a jel egész a tégla szélén volt.Valamiért ott hagytam.
V M nézd meg az emailedet.
Előzmény: V.M. (5088)
epitesz13 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5108

Egy két adat.

 

csóricica Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5107
Nekem Tab-ról is van ilyen K fordított S ,de mindeggyikről hiányzik a kettöspont. Szerintem nincs rokonság tégláink közt.Márcsak azért is ,mert mindkét találásom messze van a dunától.Tomi talán még tudja a témát ragzani.

Előzmény: gyugyerák (5083)
epitesz13 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5106
Csak a tégla maradt le.
epitesz13 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5105
Sziasztok.

Egy nehezen kivehető FMF es kisméretű tégla Balatonszepezdiről. Ki tud többet róla?

 

be-ri Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5104

Szia!

Az SZ A-ból kérlek tegyél el nekem. Köszi.

Előzmény: gyugyerák (5084)
LUDLUM Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5103

Szeva!

 

A B Brandtner Nándor Győri téglaégető jele.

Fertődi Esterházy tégla ügyében asszem tudok segíteni. Talán Győrhöz közelebb vagyok. Igaz csak egyet viszek, hogy cyperus Peti boltját ne rontsam.

Széchenyi is megoldható.

Előzmény: murmuncari (5095)
be-ri Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5102

Sziasztok!

Íme néhány beépített tégla Gyomaendrődről. Igéretet kaptam, hogy kapok belőkük.

Ludlum találkoztál már SZGt feliratúval Szarvason ? (talán Szarvas Grexa Pál) ? Erről tisztítás után tudok képet feltenni.

 

cyperus Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5101
Írtam e-mailt.
Előzmény: murmuncari (5098)
cyperus Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5100

Szervusz Tatus!

 

Szerintem inkább C, mint G, merthogy nincs neki szára. Elképzelhető, hogy Eszterházy. Csak az is furcsa, hogyan került ide, mivel Pápa majdnem 90 km Keszthelytől. Ezt így utólag már nehéz lesz kideríteni.

 

 

Előzmény: hb-tatus (5099)
hb-tatus Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5099

szia Peti!

Kösz, hogy elmentél a bontásra.

Sajnos, sokkal okosabb nem lettem, mert az 1799 -es kísértetiesen hasonlít, mondhatnám ugyanaz, mint a Pápán található. Ott, ugye inkább Esterházyra tippel az ember. Ráadásul a keszthelyin pont egy nagyon lényeges dolog nem állapítható meg: C vagy G? Ha C, akkor nem sok esélye van a Festeticsnek, hisz a latin szabályok szerint a comes után a keresztnév, majd a vezetéknév következik. Ha G, akkor lehet esetleg Festetics.

Előzmény: cyperus (5045)
murmuncari Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5098

 

Szia Cyperus!

Az egy is több, mint a semmi, ergo azt is szívesen fogadom. Természetesen Tiéd egy gyönyörű (hibátlan) GGCVA 1724.

De azért arra kíváncsi lennék, hogy hogyan van neked GGCVA 1755-öd, mikor szegény Gundaker gróf - ha jól tudom - korábban befejezte földi, és főleg győri pályafutását, s 1754-ben Győr már szabad királyi város - erre utalnak az LRCI 1754-es téglák is.

Lehet ugyanakkor, hogy most összetévesztek 1-2 évszámot, de az is lehet, hogy Neked is olyan mákod van, mint nekem volt a Svendor kontra comes Eszterházy eszmefuttatásban, ahol végülis mindkettőnknek igaza volt: Svendornak, mert a comes meghalt 1799-ben, de nekem meg van tőle egy (félreértehetelenül) 1805-ös téglám.

Mivel te látod az én e-mail címemet, én meg nem tudom a Tiédet, írj nekem lécci!

Előzmény: cyperus (5096)
gyugyerák Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5097

Szia!

 

A Hittnerre:

 

1869 és 71 között bérelte a győri téglaégetőt, de csak 1869-eseket láttam eddig, abból viszont van sima, padlás és fordított nyomott padlás is:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: murmuncari (5095)
cyperus Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5096

Szia!

 

Először is gyönyörű a Montecuccoli, de a többi téglád is:) A 3. az Hittner Já(nos) 1869.

Nekem van néhány db Eszterházy koronás téglám, de csak 1-et tudnék cserébe bocsátani. Konkrétan a képen lévőről lenne szó.

GGCVA-ból 1755-ös példányom van, 24-es nincs.

Ha továbbra is áll az ajánlat, akkor mailben pontosítunk.

 

Előzmény: murmuncari (5095)
murmuncari Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5095

 

Sziasztok!

 

Az a baj, hogy nekem is több a kérdésem, mint amit mondani tudok!

Én egy hete tankoltam föl DRSM-ből Győrszentivánon. Még nem tudtam őket megpucolni, de egy képet mellékelek. Az SM jelenthet Szent Márton hegyet (latinul) a D jelenthet Dominiumot, de akkor még mindig ott az R, amivel nem tudok mit kezdeni. Lehet "Ravazd" mint domínium (falu P.halma mellett), de ez csak merő képzelgés. Valék tudatlan...

 

Vasárnap kupóztam 1 kicsit Győrben, s találtam néhány gyönyörűséget Montecuccolitól.

 

Kérem, aki tud segítsen nekem is azonosítani: a "B"-s padlás az OK, Bábolnán született. Az LRCI szintén OK, győri. A H....da 1868-ról nem tudok, az oMD-ről szintén semmi, de ezek is győriek....

Kérdésem továbbá, hogy a JJ-s egyházi téglácskát mire használták ilyen szépen leélezett sarkokkal... Ilyet tudok cserélni, viszonylag sokat.

 

Kérésem is lenne: viszonylag sürgősen kéne nekem 2-2 db fertődi koronás Eszterházy, illetve SB-s Széchenyi-tégla; mindegyik fekvő és ép legyen - különösen a sarkainál. Aki tudna nekem ilyet újítani, annak alanyi jogon jár ép és sérülésmentes GGCVA 1724, GEP 18xx vagy valami hasonló.

 

Előzmény: hb-tatus (5079)
epitesz13 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5094
Bocsi de elírás történt, helyesen a következő

 

Tapolca téglagyár

 

1862 dec. 21

A városi téglaégetőben az utolsó égetés összes téglája tönkrement, mert Jelentsák Pál városbíró nem gondoskodott az égetéshez szükséges fának az égetőhöz, való kiszállításához. Az égetőnél lévő kevés fával saját felelősségére alágyújtott. Az elégtelenégetés következtében a több mint 18 000 db tégla hasznavehetetlenné vált. Jelentsák a téglaégetéshez szükséges fát a sajátudvarába szállítatta be a város erdejéből. A városi tanács Jelentsák Pál városbírót kötelezte, hogy a téglaégetésnél keletkezett kárt saját pénzéből térítse meg.

epitesz13 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5093
Tapolca téglagyár

 

1962 dec. 21

A városi téglaégetőben az utolsó égetés összes téglája tönkrement, mert Jelentsák Pál városbíró nem gondoskodott az égetéshez szükséges fának az égetőhöz, való kiszállításához. Az égetőnél lévő kevés fával saját felelősségére alágyújtott. Az elégtelenégetés következtében a több mint 18 000 db tégla hasznavehetetlenné vált. Jelentsák a téglaégetéshez szükséges fát a sajátudvarába szállítatta be a város erdejéből. A városi tanács Jelentsák Pál városbírót kötelezte, hogy a téglaégetésnél keletkezett kárt saját pénzéből térítse meg.

 

1868.julius. 5

A téglaégető kemencék bérbeadásáról határozott a városi tanács.

Vtü. Jkv

1968-07-05 Haredek József téglagyárbérlő

 

1882. november.19

Mivel a téglaégető bérlője Herman Lipót, többszöri felszólítás ellenére sem tett eleget a bérleti szerződésben foglalt kötelezettségének a képviselő testület utasítja a városbírót az ügyben véglegesen, intézkedjen, a szárítószín felépítését, ha kell peresuton is biztosítsa.

Képv. jkv.

1882-11-19 Hermam Lipót bérli a téglagyárat

 

1883 ápr.

Képviselő testület nem fogadta el Herman Lipót ajánlatát a téglaégető további bérletére, mert nevezett ellen állandó panasz volt.

A téglaégetőt nyilvános árverésen kell értékesíteni.

 

1887 febr. 27

Városgazda jelenti, hogy a téglaégető olyan rossz állapotban van, hogy javítása helyett célszerűbb lesz újat építeni. Az építéshez olcsó kölcsön felvételét ajálja.

 

1892 okt. 30

A városi téglaégetőt évi 400 Ft ért a mészégetőt évi 100 Ft ért az eddigi bérlőnek adta ki a képviselő testület.

 

1897julius 4

Községbíró jelenti, hogy a téglaégető tüzelőháza leégett.

 

1899július. 13

A folyó évben lejáró bérletekkel kapcsolatban úgymint, a téglaégető a mészégető bérletével hozott határozatot a képviselő testület.

 

1867 Pressing Gábor téglagyárat létesített Diska és Magyarós között.

Diska és a Magyarós helységnév, mint dűlő 1807-ből származik

 

1272-ben Turultpocha a neve.

Római neve: Topulcha, őrhelyként szerepel.

A tapolcai téglagyár 1925-ben 25-60 főt foglalkoztat.

1934-ben a téglagyár teljesítőképessége évi 2 millió tégla.

nevy Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5092

Sziasztok!

Folyamatosan olvaslak Benneteket, de mivel nem vagyok gyüjtő és nem mélyedtem el a témában, sokat nem tudok szólni a beszélgetésetekhez. A meghívás áll, amint tudom az indulás pontos idejét, egyeztetünk időpontot.

 

Előzmény: hb-tatus (5072)
svendor Creative Commons License 2007.03.12 0 0 5091
Szia ! A név után lehet Montis Sancti Martini, de rövidítették Mons Sacer Pannoniae-ként is, mint Pannónia szent hegye.
Előzmény: hb-tatus (5079)
V.M. Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5090

Holnap koránkelős napom lesz. Most a levéllel kapcsolatban csak annyit, hogy ma sem időm sem idegzetem nincs ezzel foglalkozni, talán holnap délután vagy késő este.

 

A Fórumban úgy érzem nálunk semilyen összefüggésben nem kellene románozni, főleg e rossz hasonlattal nem.

 

Mi ugyanis éppen a gombhoz keressük a kabátot, vagyis a téglákhoz azt a kabátot

/jelet/, ami csak rá illik és semmi másra, én ezen dolgoztam a Fórum előtt is.

 

Nem is tudnék most teljesértékű választ adni ugyanis fogalmam sincs, hogy ott a

vége felé, miről is beszélsz. Mi az a köszönés után elhangzott , meg hogy tanusítják

stb, fogalmam sincs, hogy mire célzol! Már megint valami törvényszék elé kellene

állni.?

Hogy ebben a gondolatban miről van szó ezt kérlek írd meg a topikban vagy milben,

hogy tudjak reagálni. Minden általam kimondott szóért is vállalom a felelősséget,

nem kell tanusítani.

Remélem, nem valami besugóhálózatba keveredtem! Már kezdek rettegni!!

 

Valami jelentéktelent mondhattam, mert bennem nem maradt meg, remélem nem

intrika., mivel hogy annyira tanúsítani kell.

"Majdcsak kibúvik a szeg zsákbúl."

 

Béla én ennyire az utadban vagyok neked?

Miért!

Előzmény: hb-tatus (5071)
egonovics Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5089

Mit kértek könnyebben vagy nehezebben megválaszolható téglákat először?

Előzmény: LUDLUM (5087)
V.M. Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5088

Nem, sajnos nem Kecskeméten találtam, ott ilyen csudák nem termettek!

Sajnos vasárnap van mégis alig jutottam a gép elé, de kevés téglázás, néhány fotó, ebből valók a szívek is. Tavaly tavasz óta megvannak, Somogy megye északi részéről, egy akkori friss bontásból. plusz még 32 db más fajtával egy udvarból úgy, "hogy nyugodtan vigye el."El hoztam 98 darabot s ez 36 féle volt.

 

Nagyon keményen metszettem ma, sajog a csokló s most csak röviden.

 

Kettőt teszek ebből föl a többit majd a napokban. Most a "Hercegszántóval "kapcsolatban.

A falba beépítettet még 2005-ben találtam Dunaföldváron, amásikat annak közeléből pár honappal utána, azokat a romokat aztán hamarosan eltakarították. Összefüggést most véltem felfedezni a kettő között, hogy újra felszínre került ez a darab. A második jel, a függőleges állást ha nézem, hasonlít a  H .fölötti részhez, akkor ugy könyveltem el, hogy ez egy aránylag egyszerű herczegi korona /valszeg az is/ a betűvel pedig keveset foglalkoztam. Most így a kettőt összevetésül fölraktam.

A  H-sat később Bajáról is megkaptam, de az nincs ilyen jó.

Előzmény: hb-tatus (5073)
LUDLUM Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5087

Szeva!

 

Üdv. közöttünk!

Lőjj fel amennyit csak tudsz. Segíteni fogunk!

Előzmény: egonovics (5085)
állósasos-klinker Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5086
Helló.Én fölajánlottam a tagoknak ha köztükvagy neked is jár egy.
Előzmény: 8feketebari (5064)
egonovics Creative Commons License 2007.03.11 0 0 5085

Szia!

Nekem kb olyan 70 féle téglám lehet. Szerintem 60-65 ről kapásból tudnátok hogy honnan , mikor , kitől. És olyan 5 lehet kérdéses. Szerintem. Majd akkor szép lassan felrakok párat, csütörtök felé. Hogy tudjatok majd találgatni.

Előzmény: hb-tatus (5076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!