Keresés

Részletes keresés

Korundos Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10870

 Mennyit szánsz rá az a kérdés   ? 

 Keveset ?

 Vagy sokat ?

 

 

 "Ez a "kémény" gyakorlatilag egy üres cső," 

 Minden kémény üres cső !!

 Nos ha kevés a pénzed, akkor vásárolsz ásványgyapot hurkát - kb 5 cm est azzal betekered a csövedet, rögzíted un. lágyvas huzallal - magyarúl dróttal,  és a így elkészült szigetelt 'kéményedet' beburkolod un. gólyónyomott alu fúliával.

 És ne legyél szük markú,  dobjál rá még egy másfél métert.  Az épülethez erős konzolokkal rögzíted, hogy a szél el ne fújja, a tetejére tehetsz egy kalapot  ( is ).

 

 

" s a korábbi lakók egy fás kályhával fűtöttek."  az mi ? Jancsi kályha ? Látvány kandalló ?

 Mindegy a lényeg ,hogy túl nagy ne legyen.

 A cső micsoda ?

 A legjobb a 110 mm-es  zománcos kályha cső - ha még árulnak.

 A másik megoldás _ vásárolsz egy  megfelelő méretű szerelt kéményt, ki hozzák,  felállítják ső akár engedélyt is szereznek rá  - ha megfizeted.

 Hol van ? Azért bizonyos helyeken az első megoldás szemet szúrhat  , de mond, hogy  Tiszabő- ről jöttél  - jön utánad a familia is.

 

 

 Sok jó ember kishelyen is megfér legyen a móttód !!

Előzmény: KawaBazsy (10868)
nagy ivó Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10869

14x14-es kéményeim vannak, kb 7 méter egyikbe a kazán van bekötve. Az első egy Totya 43-as volt, aztán tropa  a második egy Kz, az is kilyukadt, a harmadik egy új, az is 47 Kw-os, mindez 35 év alatt. Talán kétszer lett tisztítva, a huzat túl sok, hiába zárom le az új kazánt teljesen akkor is ég a fa.

Az esetedben valahol falslevegő kerül a rendszerbe.

Előzmény: Destroyah2 (10865)
KawaBazsy Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10868

Sziasztok!

Nem vagyok eléggé képben kémény ügyben, ezért fordulnék a tapasztaltabbakhoz. Van egy kis házam (25m2 az egész), s a korábbi lakók egy fás kályhával fűtöttek. A lehető legegyszerűbb megoldással, kályha a fal mellé, kályhacső 60 cm-t vizszintesen kályhából a ház falán keresztül ki, majd 2.5 métert fel. Ez a "kémény" gyakorlatilag egy üres cső, ami ráadásul nem is pontosan csatlakozik egymáshoz, gondolom ezért is füstölt be nekik, ami látszik a kályhán. Úgyhogy - gondolom - érdemes lenne egy szerelt kéményt vásárolnom. A kérdésem az, h ezek tüzeléstechnikailag jobbak, mint egy ilyen kályhacső, vagy a bélésnek más funkciója van? Ha jó a kémény, akkor gondolom a kályha nem tud befüstölni (azt is le kell tesztelnem, nem egy mai darab).

gmkiev Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10867

A mai gyártású kazánok lényegesen nagyobb huzat igényűek az elődeiknél.

Vinyisztó sé tsa-i!

A 14x14-es kémény ma már a gyakorlatban sem kéménye egy kazánnak. (sem)

Előzmény: Destroyah2 (10865)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10866

száraz legyen a fa, és nem szabad a tüzet túlságosan lefojtani, akkor nem gyártasz kátrányt sem a készülékben, sem a kéményben.

 

ha a rendszeres tisztítást a kéményre érted "csak", akkor még plusz tehetsz érte annyit, hogy rendszeresen használsz konixot, ill. kéménytisztító hasábot, az a tüzelőberendezést is karban tartja és a kéményt is.

Előzmény: reklámügynök (10864)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10865

én éppen most szívok ezzel..

a kéményseprők táblázata alapján a kéményem 40kW-ig elég lehetne /14x14/, valójában a 24kw-szénre számolt/ kazánt is alig viszi. visszafüstöl, kátrányosodik, csak szenvedek vele....

Előzmény: gmkiev (10847)
reklámügynök Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10864

 "Jogos az az 5400 ft, hiszen kiszált, tanácsot adott. Ingyen senki sem dógozik !!

 Miért nem itt érdeklődtél előtte ?"

 

Bocsesz, nem írtam, a kéményseprő a mindenkori éves ellenőrzést jött végre hajtani, ekkor kérdeztem erről, 

 

 

"Az viszont érdekes  tulaj vagy, vagy bérlő ??  Nem mindegy."

 

Nem értem miért nem mindegy? Bérlő vagyok.

 

 

"Ha jól tüzelsz még sok évig tarthat a kémény, ha nem,  pár év alatt tönkre lehet vágni  !!"

 

Ezt hogy lehet elérni. Tudom, hogy keményfa, fenyő tilos és minden aprólék, na meg a tölgy is kerülendő a csersav miatt így a cser félék is.

Továbbá rendszeres tísztítás, de mi van még?

 

 

"Trehány, kéményt nem tisztítató delikvenseknél évek alatt nagyon sok korom, pernye felgyülemhet és néha meggyullad és akkorannyi !!"

 

Láttam én is gyerekkoromban, vidéken lángoló kéményt. Félelmetes volt.

 

Köszi a segítségeket!

 

 

 

Előzmény: Émile (10863)
Émile Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10863

 Jogos az az 5400 ft, hiszen kiszált, tanácsot adott. Ingyen senki sem dógozik !!

 Miért nem itt érdeklődtél előtte ?

 Szerintem egy mezei cserépkályha üzemhez jó ez a kémény.

A tisztító ajtók külső záróját pótolni kell !! Jól el kell zárni.

 Kicsi a valószinűsége, hogy kapsz még ilyen betonajtót  - a békesség kedvéért pótold saválló acél kémény ajtóval, a cserépkályhás majd beépíti neked némi plusz pénzért. Arról még 'papír' is van.-

 

Fűst amúgy nem szivároghat, mivel enyhe depresszió van a kéményben.

 Az viszont érdekes  tulaj vagy,  vagy bérlő ??

 Nem mindegy.

 

 

 "van a födémnél egy kis hajlás a kéménybe," valószinű elhúzás lesz, majd minden kéménynél előfordul.

 

 Tisztításnál vagy egy bélelésnél lehet probléma, amúgy a füst kitalál.

 

 Ha jól tüzelsz még sok évig tarthat a kémény, ha nem,  pár év alatt tönkre lehet vágni  !!

 

 A dupla ajtó egyébként tűzrendészeti okok miatt szükséges. Trehány, kéményt nem tisztítató delikvenseknél évek alatt nagyon sok korom, pernye felgyülemhet és néha meggyullad és akkorannyi !!

Előzmény: reklámügynök (10862)
reklámügynök Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10862

Befalazom! Az a biztos. amit Te írsz az sem kevésbé nehéz. Vasdugót ilyen méretben nem találtam, ráadásul a kérdésedre a válasz: nagyjából egy magasságban lesz az új lyukal.

Gondolom ha befalazom, akkor már nem lehet gond..., kis tégla, falazó habarcs csak megoldja?
 

 

"A konvektorok egyébként un. kéményes konvektorok. De kettő ? Egy kéménybe ? Kissé merész."

 

Igen, kettő egy kéménybe. Így volt lehetőség, gondolom. Hozzá teszem, amióta mi itt lakunk (béreljük), nem használtuk, (kipróbáltam egyszer).
Nem szeretem ezeket a nyílt égésterű, oxigénzabáló és gázpocsékló masinákat. Egyébként egy egyszintes, 60-as években épített kertesház.

 

A kémények a padlásszittől újra lettek falazva, pár éve, kb. amikor a gáz bekötésre került, nem lettek bélelve, ez biztos. Kéményseprőt kérdeztem, mondta lehet,
de úgy, hogy előtte engem kérdezet a bélelésről: - van bélelve?, mondom: - nincs,  - akó lehet, mondta. Elővette a varázspálcáját, megpiszkálta a konvektor kivezetőcsőjénnél
az egyik összeillesztést, és felkiáltott: ALAHAMORA, majd csendben hozzátette: - 5400 lesz!

 

Mindezt anélkül, hogy belenézet volna a lyukba, igaz a kémény tisztító nyílás faszán levolt még akkor csempézve a fürdőszobában, azóta kibontottam. Szóval a kéményseprőnek
még azt se hiszem el amit kérdez. Megkérdeztem a tulajt és magam is meggyőződtem róla, hogy nincs bélelve. A padlástérben is van egy tisztító nyílás. Huzat is van rendesen.

 

 

"A szelvényről és a magasságról is ismeret kéne!"

 

Nem tudom mire gondolsz. A kémény magassága egy normál földszinti ház kéménymagaságának felel meg. Hagyományos, kisméretű téglából falazott kémény,
talán 14x14-es, ha jól mértem a belsejét. 

 

Ami aggaszt kissé, hogy van a födémnél egy kis hajlás a kéménybe, ezen a felvételen talán látszik valami, ahogy fentről próbálom leereszteni a lámpát bele. Itt pedig az alsó tisztító nyílásból készült felvétel, ahogy visszafelé húzom a lámpát. Egyébként meg így néz ki belülről a kémény. Ami még kérdés, hogy ezen a beton tisztító ajtón nem fog-e szivárogni a füst,
ugyanis a külső záró elem mindkét nyílásról hiányzik.

 

Köszönöm!

 

 

Előzmény: Émile (10861)
Émile Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10861

Üdv !

Visszafalazni nehéz, viszont az alú dugó helyett jobb lenne vasból - vaslemezből. Aztán a dúgót töltsd ki pl. gipszes habarccsal és még adúgó tetejére tehetsz egy lemez borítást. De függ a jelenlegi becsatlakozáshelyértől is az új - ha pl. a cs. kályha kéménybe csatlakozása felette van semmi gond. A konvektorok egyébként un. kéményes konvektorok. De kettő ? Egy kéménybe ? Kissé merész.

Emeletes ház ? földszintes ?

És felmerült a bélés kérdése is. Van ? Nincs ?

Annak eltávolítása kissé nehézkes , de megoldható.

kéményseprő ?

ha szerencséd van, ad hasznos tanácsot, ha nincs szajkózza bürokrata szöveget !!

A szelvényről és a magasságról is ismeret kéne !

É..

Anno pont húsz éve, amikor gázosítás történt az egyik lakásomban, annak rendje módja szerint a kéményseprő is megjelent és kiszúrta , hogy tetőtéri szobán áthaladó kéménytesten van egy tísztító nyilás ( korábban padlás volt azért kellett. )

Jött a szabvány szöveg a befalzásról. Mondtam, mester meglesz.

A megodás . beragasztva adupla még beton kéményajtó, mad rá egy azbesztcement lap.

Kötben bélelve is lett akény úgyhogy az esetleges égéstermék utjában van egy merev alú lemez két beton téreg és mégy egy azbsztcement lap is. Amúgy miért jönne ott valami is ki - a kémény mind két felén nyitott alul a deflektor , felül a szabad ég.

 

És hogy tájékoztassalak benneteket . Sorellenőrzésnél belenéz a kamin nyiláson, tükröz és már írja is a papírt .

 

Hiába norma szoros !!

 

Megjegyzés : rutinos kéményseprőnek ez általában elég is, de az már meredek, hogy egy éppen nem működő készüléknél hogyan tudja megállapítani, hogy égéstermék vissza áramlás nincs.

Előzmény: reklámügynök (10859)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10860

A két nyolcvanas lyuk bizonyára be lesz falazva. De egy kéményseprővel vizsgáltasd meg a kéményedet, mielőtt valaki abba cserépkályhát köt!!!

Hátha bélelt kémény. Pl.: lumíniummal? Akkor bizony alapjaiban rendül meg a dolog.

 

Előzmény: reklámügynök (10859)
reklámügynök Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10859

Sziasztok!

 

A kéményembe cserépkályha lesz kötve. Azonban van rajta két 80-as lyuk, alu hüvellyel, de ezek nem lesznek használva. Bedugózhatom alu dugóval, vagy bontsam ki és falazzam vissza.

Egyébként két nyílt égésterű konvektor kivezetése, amit az előttünk lakó használt.

 

Köszi

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10858

a kémény nem azért hőszigetelt, hogy "ne menjen ki rajta a meleg", hanem a jobb égés miatt, és hogy ne termelődjön benne kátrányos trutyi a lehűlt füst miatt.

Előzmény: sltr (10846)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10857

Ha vízteres kandallóban gondolkodsz a későbbiekben, akkor most ne spórolj a  kéményen, eleve olyan legyen az a tartalék, ami majdan megfelel a céljaidnak, ne járj úgy, mint mi, idén romboltattuk le az egyetlen szezont használt négytéglás kéményt és rakattunk be helyette schiedel uni plus 20-ast (hőszigetelt, 200-as).

Egy vízteres kandalló, az teljesítményt is jelent, ahhoz pedig normális kémény kell... és a fatüzelés miatt mindenképpen jó, ha hőszigetelt a kémény, nem hűl le a füstgáz, nem képződik benne szutyok.

Előzmény: sltr (10846)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10856

Ebből nem lesz "hungarikum" Itt csak akkor hívnak szakembert, ha vagy a berendezés, vagy a fogyasztó hal meg!

Előzmény: SolnesN (10854)
SolnesN Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10855

 Vannak nagyon jó célszereszámok !

 Természetesen a lerakódás függvényében kell azokat megválasztani !!

 

 Néha még golyóra is szükség van !! Vasgolyó a lábadra ne essen !!

Előzmény: fetya1 (10853)
SolnesN Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10854

 Majd elfelejtettem : egy ilyen szelvényű kéményt használok már pont 20 éve egy gázkazánhoz.

 Kb. 8 éve ki  is béleleltettem a macera miatt.

 Tény , hogy gázfűtésnél hamar tönkre mennek a kémények.

 

 

 Más most hallom az egyik médiában, hogy Németországban felhagynak a sorellenőrzéssel. Helyette kérésre jönnek a seprők egyeztetett időpontban.

 Hogy mennyit kell ott fizetni arról nem szól a hiradás.

Előzmény: SolnesN (10851)
fetya1 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10853

mire van szükségem kéménytisztításhoz? Gondolom kefe-ebből drótszőrűre gondoltam, 0,4-es drótból, valamint egy rózsa alakú tisztítóeszközre-gondolom ez szedi le a lerakódásokat. Szükségem van még valamire?

gmkiev Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10852

Sajnos ezt ők egymással nem keveril. Ez nem kémény és kész! No ezt az indokuk. Amit leírtál igaz, sőt nekem is van ilyen kéményem, de attól ez ma nem kémény! :)

Előzmény: SolnesN (10851)
SolnesN Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10851

 A jogi és a műszaki dolgokat ne keverd !!

Előzmény: gmkiev (10850)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10850

Próbáld meg egy kéményseprővel elhitetni manapság azt hogy ez egy kémény!

Előzmény: SolnesN (10848)
SolnesN Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10849

 Új építésnél mint írtam megmondják a tutit !!

Előzmény: sltr (10846)
SolnesN Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10848

 Érdekes , eddig fűtöttem ilyen kéménybe 

 1. cserépkályhával - szénnel , fával  lignittel,

 2. vaskályhával kb. 10 kW-os, mindennel,  ami elégett benne, az előzőeken túl brikettel sőt néha még koksszal is,

 3. olajkályhával - ha valaki nem ösmérné un. elpárológtatós égés zajlik benne  - itt  HTO -val majd keroszinnal,

 4. aztán egy vegyestüzelésű kazánba koksszal majd un. blokk égővel HTO és  keroszin amig el nem fogyott

és vissza cs. kályhára  jutott bele néha  - vagy 3 -4 télen un. pécsi iszapszén is.

 

 Nos vajon miért nem felel meg ??

Előzmény: gmkiev (10847)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10847

"Egy hagyományos  14 x 14 szelvényű  téglakémény gyakoralatilag majd minden tüzelő berendezéshezmegfelel."

 

A fent említett méret semmilyen tüzelő berendezésnek nem felel meg.

Bocs, kivétel, Jancsikályha!

Előzmény: SolnesN (10845)
sltr Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10846

Új építésű ház, alapban Schiedel SR20 van a tervben (tartalék kéménynek), a jövőben ha úgy alakul, akkor egy vízteres kandallót raknánk be. Csak láttam, hogy van hőszigetelt verzió is kéményből, és nem tudom, van-e értelme azt megvenni, vagy tökmindegy. A kéményen át nem megy ki a meleg? Annyira nem vágom a témát. :)

Előzmény: SolnesN (10845)
SolnesN Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10845

 Üdv !

 Annak nincs jelentősége, hogy hőszigetelt e egy ház vagy sem.

Már  mint kémény ügyben.

 Attól függ milyen tüzelő/fűtőberendezéshez kívánod alkalmazni azt a kéményt ! 

 Meg mit értesz azon , hogy sima kémény ?

 

 Egy hagyományos  14 x 14 szelvényű  téglakémény gyakoralatilag majd minden tüzelő berendezéshezmegfelel. Bizonyos teljesítmény határig ill. huzat kívánalomig.

 Ha megvan, rendbe kell szedni bizonyos esetekben érdemes bélelni, ill a megfelelő helyen hőszigetelni és ezek még mindig sokkal ólcsóbbak mint egy újkémény telepítése, üzembe helyezése.

 Persze ha sok a pénzed miért ne  vásárolnál bármilyen azt általad  felsoroltat.

 Ha nincs még kéményed pl. új a ház ne félj fogják a kezed előírják, hogy mi merre !!

Előzmény: sltr (10843)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 10844

fatüzelésnél igen

Előzmény: sltr (10843)
sltr Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10843

Jól szigetelt, földszintes családi házba elég a sima kémény? Vagy jobb berakni hőszigetelt verziót (Leier LSK, Schiedel Uni Plus)? Egyáltalán van ennek jelentősége?

nagy ivó Creative Commons License 2013.01.01 0 0 10842

Gondolkodj, ha nincs korán:))))

Miért baj, ha a leves drágább mint a hús,:))))

Előzmény: gmkiev (10841)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.01 0 0 10841

Jó volt úgy látom a szilveszter. :))))

De azért aludjál rá egyet! :))

Előzmény: nagy ivó (10840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!