Keresés

Részletes keresés

zsongika Creative Commons License 2007.03.05 0 0 232

Igen, igen, igen !!!!

 

Kérlek, küldd el nekem valahogyan!

Írtad, hogy nem tudsz szkennelni, csak másolni. Ha adok postacímet, elküldöd nekem?

 

Szia

zsongika

Előzmény: RKata (224)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 231
Szia!

Hát én nem vagyok egy számítógépes zseni, de van egy pár belőlük körülöttem.

Ha gondolod megpróbálhatjuk a progit fejleszteni.

Próba szerencse.
Előzmény: hakansukur (226)
hakansukur Creative Commons License 2007.03.05 0 0 230
Nos igen, csak most vettem észre hogy ez egy újság:)

Nem baj akkor gratula azért a korábbi absztrakt képért az is nagyon szép
Előzmény: RKata (227)
hakansukur Creative Commons License 2007.03.05 0 0 229
Igen, ezt megpróbáltam de ezzel az a gond, hogy az adott fényképen sajnos az adott szín nagyon változhat a megvilágítás és egyéb paraméterek függvényében (pl ha vakuzol akkor az a terület ahol a vaku fénye intenzívebb valószínûleg nem a rendes színt fogja visszaadni, hanem valamivel fényesebb/halványabb, kontrasztalan/kontrasztosabb, stb értékeket)

De azért köszönöm
hs
Előzmény: oiduft (228)
oiduft Creative Commons License 2007.03.05 0 0 228

Ha RGB kódokra van szükségem, a következőképpen járok el: az adott képet megnyitom az ingyenes Irfanviwe programmal, rákattintok a kérdéses helyen az egérrel, és a progrtam felül kiírja a pixel RGB kódját (és a szín html-kódját is, nem mellékesen). De valahol Kergiznál is láttam már olyat, talán valamelyik átváltótáblázatban, ahol az RGB kódok is benne voltak.

 

Remélem, segíthettem.

Előzmény: hakansukur (226)
RKata Creative Commons License 2007.03.05 0 0 227
Nem illet gratula, mert még nem csináltam meg (a tervezés meg nem az én érdemem :-)))).
Előzmény: hakansukur (225)
hakansukur Creative Commons License 2007.03.05 0 0 226
Hello

Nem akarok önreklámot, de én anno csináltam egy programot még a nagyapám számára aki imádta csinálni és elfogytak a mintái. Aztán merült fel az ötlet új mintákra akár bármilyen képbôl (ld korábbi hozzászólást Louis Armstrongról) Aztán sajnos az egész abbamaradt. A program a nyomtatásban szimbolumokat használ nem színeket. Anno én a Coats-Puppets fonal színekre csináltam meg : szereztem színkártyát és a színeket bevittem a rszbe, majd azok alapján lett kinyomtatva a minta, hogy pl a 8254-es szinbôl 40 öltés stb. Az egyetlen gond hogy a színkártyán található színekhez nem kaptam olyan kódokat amiket a programban egyértelmûen használhatok (ún. RGB kódokat) és szemmérték alapján lettek ezek az adatok meghatározva.
Nem tudom meg lehetne-e stzerezni a színek ilyetén leírását mert akkor a program egyértelmûen meghatározná az adott öltések színét. De ez a program most áll, mert nincs aki használja. Ha esetleg lenne igény rá akkor próbálkozhatnánk együtt továbbfejleszteni

Előzmény: oiduft (207)
hakansukur Creative Commons License 2007.03.05 0 0 225
Szia

Ez marha jó kép! Nagyon nagyon remek.
Gratula
Előzmény: RKata (224)
RKata Creative Commons License 2007.03.05 0 0 224

Meg egy ilyen:

 

 

RKata Creative Commons License 2007.03.05 0 0 223

Szia,

nekem egy ilyen van, szkennelni sajnos nem tudom, csak másolni, ha úgy jó.

Kata

 

 

Előzmény: zsongika (222)
zsongika Creative Commons License 2007.03.04 0 0 222

Sziasztok!

 

Nincs valakinek Michael Powell képe? Én találtam egy párat, de nem látszanak rendesen.

Én is tudok küldeni mintát cserébe, írjatok, hogy milyen kéne.

 

Előre is köszi,

zsongika

ericica Creative Commons License 2007.03.04 0 0 221
kösz, majd próbálkozom.
Előzmény: Anyus4 (220)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 220
Szia!

Azt hiszem így egyszerűbb. Nem bírom elküldeni. Látszik, hogy Én is milyen számítógép zseni vagyok:):)


A programot letöltheted a http://www.aolej.com/mosaic/download.htm címről.
A 2,95-ös verziót töltsd le.
Azért nem küldöm át, mert elég nagy...
A program egész szemekből rakja ki a mintát, tehát a vágott mozaikszemeket
nem kezeli.
Amit küldtem, az egy önkicsomagoló tömörített mappa. Elindítod, megadod,
hogy hova tegye, és kitömöríti magát.Amennyiben nem változtatsz rajta,
akkor a C:Mozaik mappát hozza létre. A MOZAIK mappa tartalma:
MC.HTM a Mosaic Creator a program telepítése és leírása (kettőt
rákattintva megnyitja a bongésződ).
MERET.HTM, MERET2.HTM méretszámításban segítő oldal (dupla katt).
MAGYAR.LNG a leírásban szereplő magyarosítás.
10_duocolor(mappa) A duocolor cégnél beszerezhető mozaikok színmintája.
Ezt adhatod meg a programnak.

Előzmény: ericica (215)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 219
Nagyon szépen köszönöm. A nyomtató már füstöl is.

Küldenél 1-2 geometrikusat is majd, kiváncsi vagyok az milyen.

Holnap helyet csinálok az email fiókban.

Mégegyszer nagyon köszi.
Előzmény: oiduft (218)
oiduft Creative Commons License 2007.03.04 0 0 218
Repült a postabagoly, vitt neked sok szép mintát. :-)
Előzmény: Anyus4 (216)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 217
Küldöm a progit, amint sikerül, csak nem akarja valamiért elküldeni.
Előzmény: ericica (215)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 216
Szia!

Az az igazság hogy nem igazán tudunk dönteni.
Képet, és virágmintát kérnénk ha lehet, és ha van mesefigurákat. A méret mindegy mert kiegészítjük, vagy elveszünk belőle.

Most éppen egy ágytakarót szeretnének készíteni a gyerkőcök és arra aztán igazán fér minta.
Próbálgatom a netről is leszedni a mintákat, de nem igazán van.

Köszi a segítséget.
Előzmény: oiduft (213)
ericica Creative Commons License 2007.03.04 0 0 215

Köszi, ha nem túl bonolult, akkor kérném.

Sajnos nem vagyok egy számítógépzseni, ezért bonyolult progival nem is próbálkozom.

Emailom nicknevemnél nyilvános.

 

Előzmény: Anyus4 (212)
oiduft Creative Commons License 2007.03.04 0 0 214
Örülök, hogy sikerült. :-) Én az ingyenes Irfanview programmal szoktam vágni és konvertálni. Gyorsan és minőségromlás nélkül konvertál bármely formátumból bármelybe, és remekül kicsinyít, ha éppen ide, a fórumra akarok feltölteni egy képet.
Előzmény: Anyus4 (211)
oiduft Creative Commons License 2007.03.04 0 0 213
Tényleg szívesen küldök, csak légyszi, szűkítsd a kört. :-) Mit ábrázoljon a minta (virág, állatok, geometrikus), mekkora legyen (kb hányszor hány kocka), sok színű, pár színű vagy fekete-fehér, mire akarod használni (kép legyen, függönyminta, sorminta, terítő közepére...?)
Előzmény: Anyus4 (208)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 212
Szia!

Nekem van a mozaikozáshoz egy jó progim, ha gondolod szívesen elküldöm, ha megadod az e-mailodat.
Előzmény: ericica (209)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 211
Bocsi, megvan.

Már két napja szenvedek a kép beolvastatásával és nem sikerült. De most igen:)
Tipikus szőke vagyok:):)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 210
szia megint

Csak egy kérdés, hogy konvertálod át a képeket amiket beolvasol a 2006-os demoba?

Nekem nem sikerül.
Előzmény: oiduft (203)
ericica Creative Commons License 2007.03.04 0 0 209

sziasztok!

Én is kipróbáltam, de nekem nem csinálta meg a képet.

Nekem mozaikozáshoz lenne jó, ha egy adott képet felkockázna.

Előzmény: oiduft (207)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 208
Szia!

Ezen az oldalon próbáltam én is, de kiírja hogy négyzetháló nélkül, mert hibás az oldal.

Köszi, azért küldesz egy pár mintát? Az az igazság hogy elkezdtem gyűjtögetni, mert most nagyon nagy a kézimunka láz nálunk.

Szia
Anyus4
Előzmény: oiduft (207)
oiduft Creative Commons License 2007.03.04 0 0 207

Mit értesz az alatt, hogy nem akar működni a progi? Hátha tudok segíteni.

 

Igen, ismerek a neten ilyen működő ilyen programot: http://xszem.puha.hu/mgy_frameset.php Kisebb mintáknál, kevesebb színnál hasznos lehet. De nagyobb mintánál, több, egymáshoz közel álló színárnyalatnál, sok színnél már ember legyen a talpán, aki meg tudja különböztetni, hogy éppen melyik szín van az adott kockában - ugyanis nem szimbólumokat használ ez az oldal. Én ezt a problémát úgy hidalom át, hogy azt a színt, amit éppen varrok, kicserélem egy teljesen más színre, ami elüt a többitől, így már könnyedén leszámolható.

 

 

Más ilyen hazai oldalról nem tudok, bár biztosan van külföldi oldalakon is hasonló szolgáltatás. Ha meg mintát szeretnél, csak írd meg, hogy pillangó, kalózhajó vagy maci.

Előzmény: Anyus4 (206)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 206
Szia!

Igazság szeritn egy nagyon szép tájképet keresek, de bármilyen mintának örülnék, mert a gyerkőceim is keresztszemeseznek és gobelineznek.

Nam akar működni a progi és nem tudom hogy miért. Állítólag van a neten egy progi a gobelinezéshez, de nem találom.

Nem tudsz róla?
Előzmény: oiduft (205)
oiduft Creative Commons License 2007.03.03 0 0 205

Köszönöm. :-)

 

Dehogynem vannak mintáim! A gépen is, képfájlok formájában, meg papír alapú is van pár, azokat szükség esetén be tudom szkennelni. Csak szólj, mire lenne szükséged, hátha van nálam.

Előzmény: Anyus4 (204)
Anyus4 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 204
szia oiduft!

Én is ismerem ezt a progit, nagyon jó. Gyönyörűek a munkáid. Nincs véletlenül mintát amit másokkal is megosztanál?
Én is régóta kézimnkázom.
oiduft Creative Commons License 2007.03.01 0 0 203

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, a keresztszemes fórumon, de a való világban már lassan 15 éve hímezek. Eleinte népi hímzést, újabban képeket, fotókat. Találtam ehhez egy remek kis programot a neten, amit nagyon jól tudok hasznosítani, ezt szeretném megosztani veletek.

http://www.stitchcraft.com.au/

Sajnos fizetős a program, de a demo verzió csak annyival tud kevesebbet, hogy nem nyomtat és nem ment. Ellenben alapból ismeri a Puppets fonalakat. :-)) Meg még vagy harminc másik márkát, beleértve a Venus-t is. Ha valaki használni szeretné, középütt le kell letölteni a demo verziót (kb Mb), majd telepítés után az Import - New Chart from Photo útvonalon lehet jpg képeket mintává konvertálni. Rengeteg beállításból lehet választani, a színek számától kezdve az anyagon, öltéseken és fonalakon keresztül a minta részletességéig és méretéig.

 

Hogy meghozzam a kedvet, bemutatok párat én is az elkészült munkáimból.

 

A legújabb, a szívem csücske, jelenleg még a keretezőnél dekkol, így csak mosott állapotában tudom megmutatni. Barátaim házassági évfordulójára készült, 16 színben, szépiában.

 

 

 

 

Egy másik, szintén ajándék. Ez 7 szürkeárnyalatú színben készült. Sajnos a fotó minősége nem a legjobb; a lényeg a megajándékozotton volt eredetileg.

 

 

 

 

Egy régi párnaminta, amiből végül kép lett.

 

 

 

 

Vasarely iránti rajongásomból született ez a Zebrák, amit hamarosan követ egy másik, ami már 5%-ban készen van. Később megtudtam, hpgy egy régebbi Keresztszemes magazinban benne van ez a minta, de a kép nem annak nyomán készült, hanem a fentebb említett program segítségével.

 

 

 

 

 

 

És végül egy nagyon régi kép, még boldogult gyerekkoromból, amikor még nagyon kezdő voltam. Sajnos, ez látszik is, de a sok népi hímzéses terítő és párnalap után ez volt az első képem, így nagyon kedves nekem.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!