Keresés

Részletes keresés

wastegate Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1652

Köszönöm szépen ... körülszagolom amit írtál.

 

w

a
Előzmény: FLaci (1651)
FLaci Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1651
Három lehetséges csapásirány van: Ausztria, Szlovénia ill. Horvátország + Szlovénia.

Ausztriában 7.70 euro a 10 napos matrica. Szlovéniában sokáig csak féléves matrica volt (35 euro), július 1-tõl vezetik be az 1 hetest, 15 euroért. Horvátoszágban kapus rendszer van, nem tuom mennyi a tarifa.

Ausztria fele jó 100 km-rel hosszabb az út, de már régóta végig autópálya van. Szlovéniában mostanában adják (adták?) át az utolsó hiányzó szakaszokat.

Olaszországban kapus rendszer van, kb. 5 euro / 100 km.
Előzmény: wastegate (1650)
wastegate Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1650

Szerbusztok!

 

Korfui utazásomat szeretném személyautóval megtervezni és ehez kellene nekem egy kis segítség ...

 

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen autópályadíj költségekkel kell számolnom egy Velence - Budapest útnál és mi a javasolt útirány ... ?

 

Ha valaki tud konkrét infót akkor megköszönöm a válaszát!

 

Üdvözlettel

 

w

 

paulné Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1649

Úgylátszik szétdolgoztam az agyam, már gépelni sem tudok.

Az előző helyesen:  jön ki valaki 05.02-05.05ig?

Előzmény: paulné (1648)
paulné Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1648

Köszi a segítséget de időközben megtaláltam én is őket  a neten.

Sajnos nincsen ez a bérletük csak 04.29re lenne + személyes átvétel.

Az nekem már túl késő lenne úgyhogy inkább kint veszem meg.

Jön ki valami 05.02.-05.05ig?

Előzmény: *Mithrandir* (1642)
szekeres.robert Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1647
Velence-Padova: bocs, elhamarkodtam a választ. Nem is biztos, hogy megáll ott a gyorsvonat. (Én csak "átutaztam" Padován, nem emlékszem biztosan, hogy ott megálltunk-e.)
Előzmény: szekeres.robert (1646)
szekeres.robert Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1646
Velence-Padova vonattal:
Veronában voltam, ami kb. 3X olyan messze van Velencétől, az gyorsvonattal 12 euró oda-vissza. Gondolom, Padova ennél jóval olcsóbb, és nagyon közel van (kb. 20 perc, ha jól emlékszem).
Előzmény: Laca4 (1630)
Laca4 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1645
Köszi a tájékoztatást,akkor valószínű-inkább marad csak Velence.
Előzmény: vélemény (1643)
paulné Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1644

Hellóka,  mi május 2-5ig megyünk Velencébe, esetleg jön valaki ugyanebben az időpontban?

 

Előzmény: *Mithrandir* (1642)
vélemény Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1643
Padova ES vonattal egyirányban 25 perc és 13€˙, személyvonattal 50 perc és 3€.
A város két fő látnivalója: a Santo, Padovai Szent Antal tiszteletére és sírjaként emelt gyönyörű templom, nagyon fontos zarándokhely. A másik a Scrovegni Kápolna, Giotto freskóival, a reneszánsz művészet szülőhelye. Csak előzetes foglalással lehet bemenni. E kettőn kívül csak egy kellemes kisváros.
Előzmény: Laca4 (1630)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1642
Írj nekem mailt, itt nem akartam leírni, nehogy reklámnak minősüljön. egyébként én is erősen gondolkodom, hogy bérlettel a zsebemben megyek ki, bár többe kerül így valamivel. Mi Mestre mellett a Fusina kempingben fogunk lakni, Mestrében a neten rendelt jegyet csak a Marco Polo reptéren lehet átvenni. ( a Veniceconnected szerint..). Mi Trevisoból jövünk majd, este érünk oda, semmi kedvem nem lesz még a bérleteimért kajtatni. ( ráadásul gyerekkel leszek).
Előzmény: paulné (1636)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1641
Szia!
A Padovai vonatjegyben nem tudok segíteni, sajnos.
WC bérletek
A mai dátumot ütöttem be. Mi szeptemberben megyünk, akkor 2€ a napijegy. Érdemes tehát jóval előbb megrendelni a bérleteket!
Előzmény: Laca4 (1630)
namox Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1640
Csak megjegyzem, hogy ha nincs is magas vízállás, attól még ha esik az eső, bokáig érő víz lehet, pl. a Szent Márk téren, mi is így jártunk március végén.
Előzmény: Léna007 (1637)
Léna007 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1639
köszönöm
Előzmény: bbmagdi (1638)
bbmagdi Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1638

Most nincs aqua alta Velencében és az elkövetkező napokban nem is várható. Itt tudod figyelni a vízállást.

 

Jobbulást Neked!

Előzmény: Léna007 (1637)
Léna007 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1637

Most nem áll víz Velencében ugye? Nem kell gumicsizma? :-) :-)

Én totál lebetegedtem, 2,5 fél napomvan rá, hogy jobban legyek, :-( Szorítsatok.

 

paulné Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1636

" találtam a hosszas keresgélés alatt egy Bp.-i utazási irodát, hol foglalkoznak vaporetto-bérletek és Venice Card árusításával"

Tudnál valami körülbelüli infót róluk? Nyugodtabb lennék ha zsebembe a bérlettel indulnék útnak. Köszi.

Előzmény: *Mithrandir* (1626)
malvin2 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1635
Most voltunk pár napig Velencében. Úgy ahogy "elboldogultunk" az "imob ketyerével", de utólag is értdekelne hogyan is működik, és mire képes ez az eszköz.
Találtam is egy részletes leírást - OLASZUL !
Nem tud vaki esetleg egy angolt?
Laca4 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1634
Köszönöm a tájékoztatást.Mi 2 éve voltunk Horvátországban,és ekkor elmentünk kirándulásként Velencébe,de csak kb. 5 órahosszát töltöttünk ott.Ez idő alatt jóformán csak a Szent Mark teret és környékét láttuk,na meg a Punta Sabbioniban vett 12 órás vaporettó jegyet kihasználva a Canal Grande végighajózása fért bele,majd a hirtelen jött nagy vihar miatt visszatértünk a Punta Sabbioniban parkoló autónkhoz és bőrig ázva vissza indultunk Horvátországi szállásunkra.Most junius végén Eraclea Mare üdülőhelyre megyünk/Punta Sabbioni kb.30-35 km/és végre akár több egész napot is eltölthetünk Velencében.Fantasztikus és lenyűgöző látvány volt ahogy a tenger felől 2 éve megpillantottuk!Akkor határoztunk úgy hogy legközelebb inkább Olaszország legyen az uticél.Most egy kempingben telepített lakókocsiban töltünk majd 9 napot.Már szorgalmasan olvasgatom ezt a fórumot,úgyhogy mégegyszer köszönöm a te segítségedet is!
Előzmény: Latya (K.L.) (1633)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1633

Mondjuk a bisztó szerűségek  bisztró szerűségek még eléggé elfogadható áron vannak. Az egy hetes bérlet az 10 alkalomra szól, de igazából  ott a darabszám számít, tehát nem személyre szóló. Ha úgy alakul 5 ember egy nap  alatt is elhasználhatja a 10 jegyet.

Előzmény: Laca4 (1632)
Laca4 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1632
A magam részéről igazat adok neked,de a nők a reggeltől estig való járkálás alatt nálam legalább 2x többször használják azt a bizonyos helyet és az már 2 éve is 1euró volt alkalmanként és személyenként.Hát beülni meg nem igazán tudunk sehova,hisz minden aranyáron van,legalábbis nekünk.
Előzmény: Latya (K.L.) (1631)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1631

Szerintem a WC kérdés úgy általában sehol sem  jelent olyan nagy problémát.  Avval, hogy Velencében van ilyen bérlet is ezen aztán sokkal többen kezdenek el előre foglalkozni, mint akkor amikor a szükség hozza. Mondhatnám azt is , hogy kissé feleslegesen előre gerjeszti a problémát ez a tudat.

Ingyenes: Múzeumokban, leülős olcsó éttermekben. Nyilvános WC-k szintén vannak.  kb1-1,5€/ használat. Bérlettel  lehet, hogy megúszni 0,5€ból. Ennek a 10szeresét el lehet költeni kevésbbé szükséges dolgokra is. Velencében sem nehezebb találni WC-t, mint bárhol máshol.  Én még eddig nem találtam uatzási fórumot, ahol a kérdés ennyiszer felmerült volna, de olyan várost sem, ahol ez  a szolgáltatás egy külön fejezet lett volna a turisták számára.

Úgy őszintén nyaraláskor tette föl bárki azt a kérdést az ismerősének, hogy figyu a Balatonon te hova jársz pisilni? Vagy a Tátrában hegyet mászva  Te hogy végzed a dolgodat? Vagy milyenek a nehéz napok Párizsban? Van mindenki olyan ügyes, hogy amikor a szükség hozza talál rá megoldást.....

Előzmény: Laca4 (1630)
Laca4 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1630
Ez a napi WC bérlet nekem új dolog.Mi Punta Sabbioni felöl fogunk hamarosan Velencébe látogatni.Megérkezve ide hol lehet ezt a napi bérletet megvásárolni,ez személyre szóló,vagy akár a család bármely tagja használhatja ?Lehet hogy hülye kérdés,de nem tudtam hogy létezik ilyen.Segítségeteket előre is köszönöm.Továbbá még az érdekelne,hogy Padovába kb.mennyi egy retúr vonatjegy,meg hogy érdemes e ellátogatni oda?
Előzmény: *Mithrandir* (1627)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1629
Bocsánat, javítok. Ha a veniceconnected.com-on előre megrendeled, akkor jelentős kedvezménnyel kapod meg, de annak az átvételével sem volt semmi probléma, azt írták, akik ezt a megoldást választották.
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1628)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1628
Nekünk csak vaporetto bérletünk volt, de azt teljesen fölösleges itthon megvenni, mert Velencében kb. egy perc alatt megvettük a legközelebbi vaporetto állomáson. Úgy tudom, mindenhol lehet kapni.
Előzmény: *Mithrandir* (1626)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1627
Nahát, miért nem hozta be rendesen a linkeket? Legalábbis nálam a 3-ból 2 nem jó...megpróbálom mégegyszer:
WC.bérletek:Múzeum bérletek:Közlekedéshez szükséges bérletek:
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.04.18 0 0 1626
Én is sokat gondolkodok azon, hogy mi lenne jobb megoldás: bérlet, vagy Venice card..? Még nem tudom, kicsit még ráérek, mert mi szeptemberben megyünk Velencébe.Egyébként, ha valakit érdekel, találtam a hosszas keresgélés alatt egy Bp.-i utazási irodát, hol foglalkoznak vaporetto-bérletek és Venice Card árusításával. Kíváncsiságól felhítvtam őket, egy készésges fiatalemberrel beszéltem, aki arról tájékoztatott, hogy valóban meg lehet náluk rendelni ezeket, ráadásul forintban lehet kifizetni a megrendelt kártyákat! Pl.a 3 napos vaporetto bérlet 9700 ft.körül van ( a veniceconnected áraival összehasonlítva kb, 2E forintot rátesznek. ) Előnye, hogy a kártyával a tárcánkban megyünk ki, nem kell már ezzel foglalkozni Velencében. A Venice Cardot nagyon drágának találom, még akkor is, ha ingyen mosdóhasználatot és múzeumlátogatást is tartalmaz. 3 nap alatt úgysem lesz időnk az összes múzeumot végignézni. Inkább abban gondolkodom, hogy veszek másmilyen múzeum-bérletet ( többféle is van, ha valakit érdekel, leírhatom ide), meg külön WC-bérletet ( lehet napi bérletet venni, meg hetibérletet).Ez megéri, ugyanis februárban 1.5€ volt egy WC használat, ezzel szemben a napi bérlet 3€, neten vásárolva 2€.
<a href="http://veniceconnected.com/ecommerce/carrello.php?lang=2&g=20090919" target="_blank">WC.bérlet:</a>

<a href="http://veniceconnected.com/ecommerce/carrello.php?idcategoria=2" target="_blank">Múzeum bérletek:</a>
Közlekedéshez szükséges bérletek:
A bérletek használatával állítólag soronkívül beengednek a múzeumokba és templomokba, nem kell kivárni a sokszor rémületes sorokat!!
Léna007 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1625

na, ja, 2006-os, de három év alatt csak nemlett a duplája. ? Én néztem el.

Azt írja egy mondatban, hogy a menetrendszerinti vaporettok ára 6 Euro, de azt nem írja, mennyi időre, majd a következő mondat így kezdődik: van 24 órás, 72....

Hát ez elég drága lesz akkor kettőnknek egy napra. De hát ez van.

FLaci Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1624
Vagy hülyeséget ír az útikönyv, vagy félreérted. A (60 percre érvényes) vonaljegy 6,50 euró, a bérlet nyilván nem lehet ennél olcsóbb.
Előzmény: Léna007 (1622)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.04.17 0 0 1623
Ott van alatta a link, magad is meggyőződhetsz róla a hivatalos honlapon.
Mennyire friss az az útikönyv?
Előzmény: Léna007 (1622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!