Keresés

Részletes keresés

hb-tatus Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5158

szia!

Túl sok megfejtésre ne számíts, az ismereteink eléggé hézagosak. Néhány ezer téglabélyeget láttam már, de a feltett tégláid majd a fele ismeretlen.

Amit tudok, ill valószínűsíthető:

1. talán Lenner József Bp

4. Sicher és Ligeti Bp.

5. Kőszénbánya' s Téglagyár Társulat Bp. Kőbánya

6. Budapesti (Budavidéki?) Tégla és Mészégető Gyár Bp, Bécsi u.

7. Péterhegyi tgy Bp.

8. Johann Lechner= Lechner János

9. Lechner és Fesztl Bp

5153 ??? szépek, kérek belőlük, 5154: az utolsó Luczenbacher Pál, Szob

Előzmény: egonovics (5152)
V.M. Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5157

Nagyon szép a felhozatalod! De jó, hogy nem hagytad ott őket!

Nekem az általad bemutatottakból 7 db van meg, most nem részletezem.

A Bp-eknek biztosan jóval több, majd nyilatkoznak.

Úgy első ránézésre a topikban a darabjaidból kb 13 szerepelt már.

Igen ez neked is kekünk is így megy, forgatni, nézegetni, találgatni kell,

sok ismeret és nem kevés fantázia kel hozzá.

 

Most egyedül a  D  vagy halacska,vagy minek véljem tégládra térek ki, lehet, hogy majd valaki meírja egészen pontosan, mi is ez. Egyelőre én is csak képzelődöm.

Ilyen esetekben legnagyobb valószínüsége mindig a betünek, betűkombinációnak van ,de nem szabad ennél leragadni.

Te azt montad halacska, nekem egy szarvasbogár körvonalaira melékeztet, de annak lábainak kellene lenni.

Második gondolatom /ez is álló helyzetből/, hogy ez egy bogrács, X alakban elálló fülekkel, a forgatáshoz. ?

 

Az anyagaidhoz majd többeken is hozzáadják a véleményüket, a pontos adatot is

jó náhányhoz.

A topik ez, sok képen összevont betük vannak, mi pedig az "összevont elme  leszünk".

A Te anygod feldolgozásához csak ezt segit!

 

Üdv!

Előzmény: egonovics (5154)
tamtomi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5156
Hello.Engem érdekelne a csere szerintem találok olyan téglát ami neked is tetszik.5154-ből a CI kivételével bármelyik érdekel 5156-ból a halacska is,5152-ből is érdekel bármelyik.
Előzmény: egonovics (5154)
tamtomi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5155
OK.
Előzmény: csóricica (5150)
egonovics Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5154
És ezeket ismeritek? Sajna nem volt időm megtisztítani őket csak vizzel csapattam le egy picit , hogy kivehetőb legyenek az ábrák. Ezekből csak 1-2 darabom van szintén Tóalmásról. De ha valami szépre eltudjuk cserélni .... És ezeknek mi a története?
egonovics Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5153

Ez a tégla is Tóalmás közeléből egy tanyából került elő. Ebből nekem viszonylag sok van. Ha valakinek szüksége van belőle csere megoldható. Nekem nem szükséges hogy ritkaság legyen. Inkább a szépségre megyek. A magyar címeres tégla nálatok ritkaságnak számít? Az szép lenne. Meg az állósasos is nagyon gyönyörű!?

És láttatok már ilyen téglát? Tudtok róla valamit? Nekem halacskának tűnik. Vagy D betű? Vagy állítva kell nézni?

egonovics Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5152

Sziasztok! Szóval ki gyártotta ezeket a téglákat , hol és mikor. Gondolom hogy ezek nem ritkaságok , de ha valakinek hiányzik a gyüjteményéből akkor szivesen odaadom . ( Tóalmás) Háznál lábazatot és terasznál falat akarok kirakni belőle. De nekem ezek túl töröttek ahoz és úgysem fogom berakatni. Egyébként Budapest XI kerületéből kerültek elő. És nem volt szivem otthagyni.

egonovics Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5151

Sziasztok!

A macska és csirkelábnyomhoz küldök nektek szemetgyönyörködtető darabokat. A macska az biztos hogy macska. A másik meg  biztos hogy valami szárnyas. Legalábis szerintem. Mindkét tégla Tóalmásról való. Tudtok róla valamit , hogy ki mikor gyártotta?

Üdv mindenkinek.

csóricica Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5150
Akkor majd lefot,vagy megkuk. :)
Előzmény: tamtomi (5148)
murmuncari Creative Commons License 2007.03.15 0 0 5149

 

Szia Mosiva!

 

Tamtomi szakszerű magyarázatához egy másik gondolatot fűznék:

A natúr téglafalakkal vigyázz, mert nappal rendkívül szépen mutatnak, este meg - főleg a vörös téglából készült falnál - kevés lesz Neked a paksi atomerőmű villamos teljesítménye... Szóval: nekem a normális méretű fürdőszobám fehér mennyezettel és téglavörös burkolattal bír, és még így is 650 W-nyi lámpával kell világítanom, ha nem emlékezetből akarok borotválkozni. A korábbi burkolatnál a 100 W-os égő majd' kisütötte a szemem. Tehát ha téglafalat építtetsz, az - ha szépen csinálják - gyönyörű lesz, de az ilyen fallal épített helyiség világítását nagyon komolyan meg kell tervezni, úgy értem, hogy a szokásos teljesítmény sokszorosára lesz szükség, hacsak József Attila mamájának mintájára nem akarsz ülni egy kicsit a félhomályban... Szerencsés, ha natúr téglafalak esetén a mennyezet fehér, s oda irányított lámpák "tömegével" szórt fényű helyiségvilágítást lehet elérni.

Régi villamosipari szaki vagyok, higgy nekem.

Előzmény: mosiva (5143)
tamtomi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5148
Mármint melyik mert a vitrin képét nem találom?
Előzmény: csóricica (5146)
csóricica Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5147
Igen az egy eleve komolytalannak szánt fejtegetés volt!
Előzmény: V.M. (5123)
csóricica Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5146
Téglás vitrin jobb alsó sarka.
Előzmény: tamtomi (5119)
tamtomi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5145
Egy levélmintás Regölyből a másodikról gőzöm sincs hogy honnan van de két irányból fényképezve is felteszem hátha valaki lát rajta valami értelmesetIsmeri valaki valamelyiket?
tamtomi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5144
Pár darab székesfehérvárról
mosiva Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5143

Üdv! Még nem tudom, hogy van e köztük pecsétes, de nagyméretűek, és az 1900-as évek elején épült a ház, eredetileg nagypolgári háznak. Csak leégett pár éve, két 40-es külső fal maradt belőle. Annyi mindent írtatok a pecsétes téglákról, hogy biztosan élére állítva fogom felhasználni, ha pecsétesek lesznek. Egyébként élénk vörös színüek. Köszönöm a segítséget. Néha majd benézek a fórumotokra gyönyörködni a munkáitok eredményében, mert bizony nehéz munka a téglapucolás. Kérdezek is majd, ha elakadok. Szia!

Előzmény: tamtomi (5133)
V.M. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5142

A vallások felettiséget itt a Mennyekbe való bebocsátásra értem, nem a kulcsra,

pl a Muzulmánban is....

Előzmény: svendor (5141)
svendor Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5141
Szia !
A kulcsokhoz:
Szerintem a jelentése nem feloldatlan - mimt írod - hanem egyértelmű, keresztyén jelkép. Mint sok jelkép, "önállóan" is él, a menny kapuinak őrzői nélkül is.
Néhány utalás a jelentésére:
Máté 16,9 Jelenések könyve 3,7 - 1,18 - 9,1 - 20,1 stb.
Mivel keresztyén jelkép, úgy gondolom, egyáltalán nem "vallások feletti."
Előzmény: V.M. (5131)
murmuncari Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5140

Szia Ludlum!

Tegnap csak qtyafuttában tudtam írni, ma egy kicsit részletesebben:

 

1. A cserét köszönöm, de ha két "E" lesz azzal is tudok azért mit kezdeni, sőt megpróbálok olyan cseretéglát adni, ami talán nincs Neked. Cyperus "üzletét" nem rontod, mert most hozzájutottam néhány GGCVA-hoz.

2. Ha lehet, szívesen vennék 2 db SB téglát is, keresek helyette valami jót.

4. A cseréről: ha felénk jársz, szívesen látlak, ha nem ,akkor nekem az ország azon részén is vannak embereim, ők megkeresnek Téged, s rajtuk keresztül nyélbe tuggyuk ütni a bótot. Sőt ha a határon vagy, akkor úgyis minden hónap első napjaiban mennek hozzátok a fogyasztásmérőitekhez...

3. A "B" jelű tégláról azt írod, hogy Brantner Nándor Győri téglaégető műve. Lehet, hogy így van, de nekem Bábolnán, Tárkányban, Csépen, Kisbéren meg a környéken lakó idős bácsikák letették a nagyesküt, hogy ez a zárótégla bábolnai, sőt ugyanilyen jellel van fekvő tégla is, amivel tele van az említett környék... Innét kezdve csak a Jóisten tuggya.

 

Ha már így előjött a transcendens lét, akkor V.M-nek a kulcsos tégláról:

nekem is Kékdaru "úriemberségéből" van példányom. A két kulcs magyarázata az egyházi téglákon elég eccerü: Szent Péter kulcsairól van szó, aki köztudomásúan a menyország (azért írom kisbetűvel, mert nem földrajzi név) kapujának őrzője. Ugyanezen kulcsok, ugyanilyen elhelyezéssel láthatók a pápai címeren is (mármint nem a magyar Pápa nevű város, hanem a római püspök címerén), aki meg Jézus földi helytartójának hiszi/tartja magát.

 

 

Előzmény: LUDLUM (5103)
V.M. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5139

Szint mintha uabból az anyagból, sorozatból, kemecéből származna a két csillagos tégla, olyan  a felületük, mint néhol a Hold-felszíne, tele apró kráterekkel.

Ez nemcsak hasonlóság!

Előzmény: hb-tatus (5125)
V.M. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5138

Háromig még csak-csak tudok számolni!

A harmadik a ráadás volt.

Előzmény: V.M. (5135)
V.M. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5137

Tavaly késó ősszel ,éjfél utánig súrolgattam kinnt, majdnem 0 C fokos vízben vagy 100 téglát, hogy másnap be tudjam mutatnia vendégeknek.

Vagy 10 napig fájt a kezem!

Irigyli itt még valaki a téglagyüjtőket?

 

Előzmény: tamtomi (5136)
tamtomi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5136
Ma is kaptam kb 50-60db sáros téglát és addig nem tudtam bejönni míg mindet meg nem mostam annyira hogy tudjam mi van rajta.Így nem csoda hogy álmomban is téglát sikálok.Végre találtam egy viszonylag elfogadható minőségü EDT-st.Egy kerítés alapja volt ki tudja hány helyről szedték össze a téglát.Volt benne még tamási kicsi és nagy ,BL,FI,GL,GR,W,
Előzmény: V.M. (5134)
V.M. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 5135

Meggondoltam.

Holnap alig lesz időm a gép elé ülni, akkor inkább még most, ha már egyszer

számozott téglékról beszéltünk.

A készletemből 2 db az ünnepekhez.

 

 

  

 

Íme egy meggyötört, megtépázott, néha bizony meg is vert, ám büszke tégla.

 

 

 

S egy ép, szép , talán mint az az első ünnep, fényes, ragyogó!

 

 

 

És egy ünnepi meghittséget sugárzó, keresztel, rozettával.

 

 

Szép március idusát Mindenkinek!

V.M. Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5134

Milyen érdekes, Kecskeméten is, picit más beütéssel, 1-23-ig gyártottak nagyméretű

falazó téglákat, és külön eltérő szám formákkal, nehéz kemény járótéglákat is.

A kisméretű téglákból pedig 1-24-ig készítettek, szintén falazót és járót.

 

Hogy mi a titka ennek a 23, 24-nek. Elég sok meg van belőle, kedvenceim a 3, 7, 9,

13,21, na meg amit holnap készülök föltenni.

 

Milyen szakszerű vagy, elismerésem!

 

Üdv.!

Előzmény: tamtomi (5132)
tamtomi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5133
Üdv.Régi nagyméretü tégla vagy kisméretü.Kb mennyi idős az épület?Szeretnéd lapjára fordított pecsétes téglával is dísziteni a falat ,vagy csak az élek fognak látszani?Hallotam már olyan fürdőszobáról ahol csupasz téglafal volt lelakkozva de nem tudom milyen lakkal.Azt sem árt előre felmérni hogy a kibontott tégla milyen színü,mert az nagyban befolyásolja a fürdőszoba fényviszonyait.Lehet hogy nem árt beszerezni világos színü téglákat mert a lakások nagy százalékában nincs nagyon eleresztve a fürdőszoba ablakkal.Az esetek nagy többségében a habarcsot áztatás után spaknival el lehet távolítani,de vigyázni kell hogy a téglát ne nagyon karcold meg mert késöbb a friss sérülés nagyon elüthet.Utána következnek a különböző erősségü kefék [gyökérkérkefe ,körömkefe,leselejtezett fogkefe a betük és számok tisztításához.]majd miután már úgy tűnik hogy tiszta hagyni kell megszáradni.Száradás után valószínüleg ki fog fehéredni na ott kell ecsettel sósavazni.Kb 10perc pihi után leöbliteni majd újra sósav addig amig pezseg mikor rákened.Mikor már nem pezseg mosószeres vízzel le kell öblíteni és kész.Ez a nagypucc természetesn csak a látszó felületekre vonatkozik a többi helyen elég spaknival.Ha van még kérdésed tedd fel bátran ,valaki biztosan tud segíteni.Az általam feltett 23-as tégla jól ábrzolja a száradás utáni fehéredést.A képre kattintva ki tudod nagyítani.
Előzmény: mosiva (5130)
tamtomi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5132
Hello.Ezt a téglát Tamásiban kaptam és most kiderült hogy egy dombóvári bontásból származik.A mostani spar helyén álló épület bontásából származik .Hiába tanultam ott 3 évig de nem emlékszek rá hogy milyen épület állt ott.Tudnál segíteni?
Előzmény: nevy (5092)
V.M. Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5131

Szevasztok!

Fölteszek a példázatomhoz két téglaképet, ezt már nem kell rajzolnom, nekem is megvannak. Az első Kékdarutól a másik Bp-ről. Van álló falazó téglám is ezzel a jellel, de ezek szebbek.

     

 

Kulcsos téglák, a topikban látható volt több változatuk is, írtunk, egyeztettünk róla.

Jelentése az általam ismert irodalmak szerint , nem meghatározott, feloldatlan.

Előfordulási helyei: egyházi illetőségű épületek / templomok, székesegyházak, dómok /s az ezekhez tartozó ingatlanok.

 

 A valamilyen jellegű formáju kulcs a régmulttól napjainkig, jelen van az életünkben,

köznapi és "átvitt értelemben".

Valamit kinyitnak, bezárnak, beengednek, kirekesztenek /nem a szadeszről lesz szó/

Szinte mindenkit érinthetnek, legalább egyetlen egyszer egészen biztosan, amikor a

 Menyországba kérünk bebocsátást a Mennyek Urától az Ő földi helytertói által,

akkor kell ez jelképpé vált kulcs a Menyország kapujának a kinyitásához s ez a kulcs

 

                                a Menyország kapujának a kulcsa

 

Ugye mennyire fontos a feloldozás a földi bűneink aló. A haldoklóhoz hívják a papot,

lehetőleg a gyónatatóját.

Szüséghelyzetben ezt a szererepet betöltheti, pl egy haldokló elesettnél a bajtárs, ha nincs tábori lelkész, vagy otthon végső esetben egy családtag.

 

Nagyon a távoli homályba veszhetnek ezek /ez/ a jelkép. Az egyháziak talán ki

sem mondják előttünk a jelentését, de alkalmazzák gyakorolják felettünk.

Igen a Menyország, végső nyugodalmunk vágya, s annak kapuja, e jelképes kulcs

által zárt.

 

Micsoda erő ez még ma is az egyház kezében!

 

Nincs, nem lehet rá megfoghatóbb magyarázat, vallások feletti.

 

Lehetne hosszaban taglalni, nem akarom, gondoljátok át, esetleg a fiatalabbak

beszéljék meg idősebb családtagokkal.

 

A Svendor, ha talál valami mitologiai összefüggést, vagy az Apostolainkhoz

szorosan kapcsolható elemet, ami ezt kizárja, vagy akár megerősíti, kérem írja

meg s Ti is valammennyien, lehetőleg minél többen, ha csak pár szóban is de

nyilatkozzatok.

 

Egy jelkép nem oknélküli, sőt...!

 

Nem Da Vinci kód ugyan, de van benne megfoghatóság, "amit nem biztos, hogy

imád a hatóság."

 

Üdv Mindenkinek!

 

mosiva Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5130

Sziasztok! Elnézést kérek előre, hogy én nem a tégla gyűjtéséről szeretnék beszélni veletek, de segítségre volna szükségem, és gondoltam, hátha ti tudtok segíteni.

Kisméretű téglából készült falat szeretnék lebontani, és a téglákból új közfalakat felhúzni. Kérdés: Milyen módszerrel kell megtisztítanom, lekezelnem, hogy utána dekoratív felületet kapjak? Nem szeretném bevakolni. Esetleg csempe helyett is használható legyen a felület. Köszönöm a segítséget.  Éva

murmuncari Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5129

 

OK, Ludlum, köszönöm, a cserét meg a körülményeit megbeszéljük.

Előzmény: LUDLUM (5103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!