Keresés

Részletes keresés

guma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2259

Ez Lagos.

De van ám mág 600 db:))))

Előzmény: perissa (2258)
perissa Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2258

nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó képek......én szeretnék ilyeneket....hol kell fotóznom?

 

papa_maci Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2257
Portoba leszünk 5 napot. Vila Nova de Gaia felöli oldalon Madalenában van a camping van vasut/hév ki minek nevezi.Nem kell kocsi a városhoz közel vannak a boros pincék stb.stb.Lehet hogy talizunk.:)
Előzmény: ginkgo biloba (2254)
guma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2256
guma Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2255

 

Azt hiszem most sikerült.:))))))

ginkgo biloba Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2254
Szia!
Köszi a kemping infokat, ra is vetem magam arra a websajtra. Mi is észak felől megyünk, sőt egészen észak felől. Mások tanácsa és hosszadalmas tervezés után Germánián, Fro-on át, valszleg Spo-ba a francia "fej" óceáni nyakánál lépünk. Azért indulunk 6-án, mert nekem muszáj megérkeznem arra a konferenciára viszonylag ép elmével, és ha hiba nélkül vesszük az akadályt, legfeljebb hamarabb odaérünk. Tavaly nagyon megszívtuk a Fr-ból haza vezető utat a dugók és az időjárás (40 fok) miatt, 1 nap helyett majdnem 3 nap alatt verekedtük haza magunkat, ugyhogy az tanulságos volt a mostani tervezéshez.
A konf után kb 2 hét nyaralást tervezünk. Lehet, h összetalálkozunk majd egy portugál kempingben:-)
Előzmény: papa_maci (2253)
papa_maci Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2253
Szia!Mi is most indulunk, mi is ketten és kocsival, csak mi 7.-én reggel,és nem konferenciára. Észak-Spanyol felöl közelitünk,és Viana do Castelo-ba állunk meg először. Camping tapasztalatunk csak spanyol van de az nem rossz. Ha  a Google ba beirod,hogy   ACSI  találsz egy europai camping lapot 8500 ellenörzőtt camping képével cimével áraival stb.stb. Mi innen néztünk kempingeket tavaly is meg az idén is. 15-20 euroval számolhatsz. A leirás tartalmazza mind azt amire kiváncsi vagy.Mi tavaly egy hónapot voltunk kint sp.-ba körbe mentünk, és nem volt semmi gond a campingekben.Ha valamit még akarsz tudni irhatsz még a mail cimemre azt hiszem publikus.Jó utat szép és élményekben gazdag nyarat.
Előzmény: ginkgo biloba (2249)
kölni Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2252
Egy ötletem van, próbáljátok meg a tintahalat tintával!
Előzmény: kardhal001 (2251)
kardhal001 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2251

Szia!

 

Nagyon köszönöm az információkat!

Én szervezett útra megyek, 3 éjszakát leszek Lisszabonban és 7 éjszakát Algarveben. Remélem azért meg tudok mártozni az óceánban. Elég sok kirándulásra megyünk ez alatt a pár nap alatt (Fatima, Sintra, Evora, Lisszabon,  Sevilla stb.), úgyhogy sétálásban nem lesz hiány.

Ha van valami jó tipped, hogy mire kell vigyázni, mit érdemes venni, mit kell feltétlenül megnézni, megkóstolni stb., akkor szívesen veszek minden tanácsot :)))!

 

Üdv

Előzmény: guma (2245)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2250
Igen, nem a terv letezeset vitatom, de majd meglatjuk hogy hova fog a vegen epulni..
Remeljuk nem tart annyi ideig mint a tunel do Rossio..
Előzmény: kölni (2247)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2249
Sziasztok!

Nagyon örültem, hogy rátaláltam erre a fórumra, és miután végigolvastam az egész eddigi hozzászólás halmot, volna néhány kérdésem a portugáliai kempingezéssel kapcsolatban. Erről ugyanis csak elvétve írtatok, de hátha vannak köztetek szakértők.
Jövő héten (juli 6) indulunk kocsival itthonról, és az én néhány napos braga-i konferenciám hoteljét leszámítva, kizárólag kempinges szállásra gondoltunk. Részben anyagi megfontolásból, részben, mert a veszett nyári melegben az még mindig elég kellemes.
Tavaly a franciáknál nagyon jó kempinges tapasztalataink voltak. Árnyékos, rendezett, olcsó, biztonságos, és nem utolsó sorban, rengeteg volt belőlük, így totál flexibilisen lehetett utazni. Két személyre sátorral, kocsival, árammal ált. 12-15 euro közt mozgott az ár.
1. Tudja-e valaki, hasonló-e a portugál kempingek árfekvése? Próbáltam több nyelven (francia, angol) is kiigazodni a portugál kempingek honlapján, de nemigen sikerült, ahol pedig mégis, ott húzósabbnak tűnt az árfekvés.
2. A franciáknál minden tárgyat ott lehetett hagyni a sátor körül éjjel-nappal, senki meg sem közelítette, auto feltörésről végképp nem beszélve. Ez vajon P-ban is így van? Persze nem a pénztárcánk, fotógépünk és egyebek szanaszét hagyásával nyaralgatunk, én inkább arra gondolok, hogy a felnyomhatják-e a kocsi csomagtartóját a kemping területén, kiszednek-e cuccot a sátorból, pl. az "életmentő "hűtőtáskát, éjjel meglovasítják-e a kempingszékeket, stb. Ha ez gyakori, akkor az ember nem kevés időt eltölthet a szöszmötölésel és pakolászással az út során.
3. Higiénia: a déli frankok igencsak kedvelik a "talpalós" WC-t, a kempingekben kb. ugyanannyi van belőlük, mint az angol verzióból. Zuhany viszont relative kevés:-)) Mire lehet számítani P-ban?
4. Jól gondolom, hogy kártyával simán lehet fizetni kempingben is? Vajon ez igy van a múzeumokban is? Kedvelem a készpénz-kímélő módokat utazásnál, és még inkább igaz ez, miután elolvasgattam az itteni hozászólásokat:-)
És végül: ha valakinek visoznylag friss és jó tapasztalai voltak valamelyik kempingben, légyszi, írja meg, mert akkor valszleg mi is kipróbáljuk:-) Az országnak a konf. után julius 14-én lódulunk neki, először északon kezdenénk. Braga-Porto vonalon mindenképp jó volna valami szimpi kemping. Természtesen, ha versenyképes áru "kőházas" megoldással találkozunk, akkor az is jó. Kettesben megyünk, és már sajna kinőttünk a 10 ágyas, wc nélküli szobák használatának korából - ennek megfelelően a netes keresgélésem alatt leginkább a 40 euroval kezdődő szállások jöttek szembe.

Minden, a mostani nyárra, autózásra vonatkozó hozzászólásaitokat, ötleteiteket előre is köszi!
guma Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2248

Sikerült:)))))

kölni Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2247
O Aeroporto da Ota é um projecto de localização de um novo aeroporto para servir a cidade de Lisboa, a ser construido na freguesia da Ota, concelho de Alenquer.

Este futuro Aeroporto Internacional de Lisboa, que irá ser construído na Ota, ficará a uma distância de cerca de 48 Km da cidade de Lisboa, devendo ocupar uma área de cerca de 1400 hectares, que contrastam com os cerca 500 hectares ocupados pelo actual Aeroporto da Portela.

A capacidade do Aeroporto da Ota será de aproximadamente 70 movimentos de aeronaves por hora (contra os 80 desejados pelo Governo), contra os actuais 34 por hora no actual Aeroporto da Portela, que passarão a ser 40 depois de aí concluídas as obras de expansão, previstas para entre 2006 e 2009. Terá cerca de 80 lugares para estacionamento de aviões, contra os 51 lugares do actual infra-estrutura, que passarão a ser 60 em 2009 após o seu alargamento. Na Ota, a capacidade será de aproximadamente 25 milhões de passageiros por ano, contra os 16 milhões da Portela após a expansão prevista para 2009 (sendo a sua capacidade actual de 11 milhões de passageiros anuais).

O Aeroporto da Ota terá 2 pistas paralelas com cerca de 3600 metros de comprimento e 130 metros de largura cada. O Aeroporto da Portela tem também 2 pistas, não paralelas, uma com 3805 metros e outra com 2400 metros de comprimento, e ambas com 45 metros de largura.

O futuro Aeroporto, na Ota, terá capacidade para receber os aviões A380, que o actual Aeroporto de Lisboa não poderá acomodar.

O Aeroporto da Ota estará ligado a Lisboa pela futura linha de Alta Velocidade, Lisboa - Porto, que parará na Ota, ligando assim o aeroporto à capital do País em 17 minutos. O trajecto Lisboa - Ota poderá também ser feito através de estradas, entre elas a auto - estrada nº 1 (A1).

A construção do Aeroporto da Ota deve-se, essencialmente, ao esgotamento da capacidade do actual Aeroporto da Portela.

Előzmény: Törölt nick (2244)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2246
Nem ertem; mi a gond amugy az idojarassal? Felhotlen az eg, szep napos.. Az ocean amugy is hideg :), legyen akar 50 fok..
guma Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2245
Az árak a nagy bevásárló helyeken ugyan azok, mint itthon.

A szállodák június – 1től kb. 20-30% drágábbak.

Az idő miatt ne aggódjál a tengerparton, szélvédett helyen tökéletesen le lehet égni.

A víz nagyon hideg nekem, de azért a párom vidáman lubickolt a jeges medvékkel.

Sétáljatok sokat! Portugália gyönyörű.

Akartam képet is már betenni,de sajnos a szöveg megjelent, de a kép nem.(((((
Előzmény: kardhal001 (2231)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2244
"Ota varosban az uj repter" ??? ehehehehe...


En szeretem a TAP-ot, kedvesek, adnak ujsagot a repteren ingyen a jegy bemutatasaval (nem csak portugalt), 1 magazint es 1 napilapot lehet kivinni egy beszallokartyaval. Ezt nem sok legitarsasag csinalja.
Illetve a fedelzeten tenyleg kedves a szemelyzet (nem ugy mint a MALEV-on, egyszer utaztam a MALEV-val, legikisasszonyok bemutattak a kotelezoen eloirt vedelmi eljarast, aztan eltuntek mint szurke szamar a kodben - az egesz ut soran 2x bukkantak elo, a kajat kiadni, illetve velem vitatkozni mert valaki megkert hogy adjam at a helyemet neki mert a kisgyermeke (kb. 4 eves gyerek!!!) mellett szeretne ulni es nem ugy adtak a helyeket. Az utaskisero felszisszent hogy "marha jo hogy mar cserelgetik a helyeket" - holott szerintem ez eleg surun elofordul!!)

A TAP egyetlen hatranya hogy nagyon gaz a kaja :-) es a TAP "nyerte el" azt a megtisztelo dijat europaban, hogy o vesziti el a legtobb csomagot valahol az uton. :)
(Velem ez meg sosem fordult elo.)
Előzmény: kölni (2243)
kölni Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2243

A TAP egy nagyon megbízható légitársaság. Budapestre az újabb Airbus 319-es vagy 320-as gépek járnak. A TAP legtöbb gépében kényelmesen lehet ülni, a kiszolgálás se nem jobb, se nem rosszabb, mint pld. a Malévnál.  Sajnos van néhány olyan TAP airbus is, amelybe nagyon sok ülést préseltek bele. Bízom benne, hogy Ti nem egy ilyen masinát fogtok kifogni.

Ha szerencsétek van és a leszállás délnyugati irányból lesz Lisszabonban (kb. 70% gyakoriság), akkor tiszta idöben felejthetetlen élmény a megérkezés. A gép elöször elhalad a város mellett és kerül egyet a tenger fölött, miközben egyre süllyed. Miközben a monumentális "régi híd" fölött elhalad, jobbra Lisszabon, balra pedig Belém látható. A leszállás elötti utolsó percekben az az érzésed, hogy a gép "leborotválja" a lakóházak antennáit. Hirtelen feltünik a reptér keritése és már földön is vagytok.

Ebben az élményben már nem lesz sokáig részünk; Lisszabontól 50 km-re már érül Ota várisban az új reptér.

Jó utat!  

Előzmény: GaiusCaesar (2241)
kardhal001 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2242

Szia!

 

Köszi az információt. Én jövő hét csütörtökön megyek TAP AIR járattal Pestről. Már nagyon várom, bár az időjárás kissé aggaszt. Próbálok valami nyária cipőt beszerezni addig. Jó utat Nektek, ha addig nem futnánk össze itt a fórumon!

 

Üdv!

 

GaiusCaesar Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2241

Sziasztok

Akinek van tapasztalata (akármilyen) TAP AIR járattal kapcsolatban az tájékoztasson legyenszíves.

Vivus Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2240

Perissa és Pahedra11 !

 

Küldök majd mailt nektek, csak ma nem volt időm feljutni a fórumra.

Igérem holnap pótolom az elmaradást!

 

Mindenkitől köszi az infót

 

Vivus

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2239
Hideg is van.. ha nem lenne ez a hideg szel akkor nem lenne annyira gaz. De nekem meg nem sikerult iden poloban rohangalni. Attol fuggetlenul a turistak nyomjak a short+ujjatlant...
De mar javul az ido. :-) www.wunderground.com
Előzmény: SabinaMoya (2238)
SabinaMoya Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2238
Szia! Ahogy figyeltem az időjárást, olyan 25-26 körüli fokok vannak (számomra az elég hideg) de majd kiderül. ti is jövő héten mentek? én szerdán indulok bécsből.
Előzmény: kardhal001 (2231)
papa_maci Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2237
Ezek után ott már semmire!Nem kifejezett úticél volt csak útba esett volna dél felé menet. Igazad van, nagyon sok szép helye van az országnak, és amennyit csak lehet egy hónap alatt szeretnénk is megnézni.De mint lentebb irtam, igazán hasznos információkat csak itt lehet beszerezni.Kösz, hogy jelezted ezt a Troia dolgot. Ha még van valami fontos infó kérlek ird meg,még egy pár napunk van az indulásig.
Előzmény: kölni (2235)
kölni Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2236

Nem szabad Vitóval menni Portugáliába! Nekem hasonló kocsim van (Mercedes Viano) és pld. az új híd használata Lissabonban ca. 4,50 euróba kerül (személykocsi azt hiszem 1,60)!

Ez is egy ilyen hülye portugál specialitás, hogy nem a kocsi súlya, nem is a hossza, hanem a mérete az elsö keréknél a mérvadó. Van olyan kisbusz, amelyik kisebb meg könnyebb is, mint egy személyautó, de ott az 2-es kategóríának számít.

Előzmény: Vivus (2210)
kölni Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2235
Ne haragudj, de Te mire vagy kiváncsi Troiában? Az egész egy hatalmas építkezés és ha készen lesznek (át lesz téve a komp kikötöje is), akkor az olyan szörnyü lesz, hogy legszivesebben rögtön le is bontatnám azt. Nem találtok abban az országban szebb helyet?
Előzmény: papa_maci (2222)
kölni Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2234

Az autópálya használata meglehetösen drága Portugáliában. Lisszabon - Faro biztos belekerül 15 - 20 euróba. Lisszabonban a híd használatáért is fizetni kell, de csak egy irányban (mindíg a városba befelé).

Ha olyan kocsid van, amelyik az elsö tengelynél magasabb. mint 1,20 m, akkor 2-es kategóriába sorolnak be (ilyen hülyeség!), ami néha még több, mint a duplája az 1-es kategóroának.

 

Előzmény: Vivus (2204)
perissa Creative Commons License 2007.06.26 0 0 2233

Sziasztok:)

Szia Vivus.......köszike a segítséget:) az emailom itt megtalálod légyszi írj pár sort .....remélem majd kikerekedik valami jó kis nagy utazás.....

szia

Phaedra11 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 2232
Szia!

Engem érdekelne, ha esetleg vannak ajánlataid szervezett portugál utakra. Egyelőre még elég tétovák vagyunk, minél több infót gyűjtünk, annál nagyobb lesz a paletta, amiből válogathatunk, és egyre nehezebb dönteni. ,)

a phaedra1kukacprimpostapontcom-ra nyugodtan írhatsz is direkt levelet, de akár maradhat a topikban is.
Előzmény: Vivus (2230)
kardhal001 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 2231

Sziasztok!

 

Én jövő héten készülök Portugáliába. Tud nekem segíteni valaki az árakkal kapcsolatban? Elég vegyes információkat kaptam eddig. Van olyan útikönyv, amelyik azt írja, hogy elég drága, van amelyik azt, hogy elég olcsó. Pár árat fel tudnátok sorolni (pl: víz, fagyi, üdítő stb.)?

Az időjárásra lennék még nagyon kíváncsi. Jövő hétre nem tudjátok milyen időt mondanak, illetve, hogy a víz hány fokos lehet? Egy kicsit tartok tőle, hogy rossz idő lesz, mert a mai hőmérséklet is lehangolt egy kicsit.

Előre is köszönöm!

 

 

Vivus Creative Commons License 2007.06.26 0 0 2230

Szia Perissa !!

 

Igen, és szívesen segítek ha utazni szeretnél, akár egyénileg akár szervezetten. Meg persze bárkinek :)

Vivus

Előzmény: perissa (2221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!