Keresés

Részletes keresés

itakdalse Creative Commons License 2007.04.09 0 0 4277

"Továbbra is SONY fan maradtam."

 

én is az voltam (talán még vagyok is), de az asztali írómmal nem vagyok kibékülve. minden 3. lemezt visszadob, hogy szerinte koszos. az lg-m nem tötköl simán megírja.

Előzmény: pitti (4254)
K09 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 4276

Semmiképpen nem normális, ha a ventillátor csinálja, ha más. Nekem is LG felvevőm van (RH-199), és semmi hangja. Az ünnepek utáni első munkanapon vidd vissza, és kérjél azonnali cserét. Három munkanapon belül nem tagadhatják meg.

Előzmény: szabee22 (4275)
szabee22 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 4275

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy LG RH-265 típusú dvd felvevőt és feltűnt, hogy szerintem a merevlemez elég hangos benne. Konkrétan a beindítás után azonnal jelentkezik a hang és körbefülelve nem a ventilátor csinálja, hanem valahonnan a gép belsejéből jön. Nem olyan hangot hallok mint amikor ír, hanem üresjáratban is hallható szinte sípoló hangot. Ezt a merevlemezt forgató motor csinálhatja? Szerintetek ez normális?
Ebben szeretném a segítégeteket kérni.Előre is köszönöm

dreen Creative Commons License 2007.04.08 0 0 4274
DVDR3450H-val kapcsolatosan, DVD-re való kiíráskor néha a "This title is copy protected" üzenetet kapom és persze nem tudom az anyagot DVD-re másolni.
A furcsa az, hogy saját videoimmal kapcsolatban is előfordul.

A fórumon keresgéltem e témában, de olyan nagy már, hogyha volt is erről szó, én nem találtam.

Abban kérek segítséget, tanácsot, hogy lehet-e ezt a védelmet valahogyan megszüntetni, illetve azt megtudni, hogy ez a másolás védelem a felvétel melyik részére vonatkozik.

Köszönöm
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4273
A digitális kimenet alatt az S/PDIF digitális audio kimenetet kell érteni (ezt kötöd a házimozi erősítőre)
Előzmény: vinczu (4271)
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4272
A user guide azt írja, hogy a jukebox (HDD-ről történő zenejátszás) funkcióban a digitális kimeneten kiküldött jel másolástiltási jelzést tartalmaz. Ez pedig azt jelenti, hogy a lejátszott anyagról a digitális kimeneten külső eszközzel digitális másolat nem készíthető (jogvédelemi okok miatt)
Előzmény: vinczu (4271)
vinczu Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4271
és az USB transfer hogyan mukodik?
Ha osszekapcsolom a laptop-pal vagy ipod-dal akkor siman masolgatok fel mp3-atak?
Ha igen, akkor innentol kezdve nekem mindegy hogy milyen CD-rol, DVD-rol olvasna mp3-at

wpepi, ez a "a digitális kimeneten másolásvédett jelet ad ki" mit jelent gyakorlatilag?
kösz a doksi linket, holnap atolvasom
Előzmény: pacseryk (4268)
compot Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4270
+R -ról cd-s booktype-pal? :)
Előzmény: pacseryk (4269)
pacseryk Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4269
Ja és lejátsza a jpg-ket DVD-ről. :) -R ről biztosan.
Előzmény: wpepi (4263)
pacseryk Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4268

Nekem is ilyen van. Azért van egy pár kényelmetlen hátránya, a rengeteg előnye mellett. Kicsik a divx feliratok. Nem túl átgondolt a távirányítója. Nem játsza le automatikusan a jpg-s  diskeket, ki kell választani menüből.

Előzmény: vinczu (4256)
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4267
A 3D zajszűrés nem úgy működik mint a median. A 3D zajszűrés nagy vonalakban annyit jelent, hogy időbeni elemzést végez a képkockákon és azt veszi zajnak ami az egyik kockán ott van a következőn vagy az előzőn meg nincs. Persze ez csak egy igen leegyszerűsített magyarázat mert itt azért ennél többről van szó. A lényeg az, hogy ennek az eljárásnak köszönhetően nincs komolyabb élesség vesztés (ezt a zajszűrést használja a Pioneer is). A Pioneer készülékeknél a paraméterezhetőség az egyéb képjavító áramkörökre vonatkozik (a zajszűrés csak ki/bekapcsolható). A Panasonic felvevőkben nem állíthatóak a képjavító áramkörök (fixen bedrótozott). Ennek csak annyi a hátránya, hogy az eltérő képminőségű felvételek előfeldolgozását is ugyanazzal a képjavító variációval végzi míg a Pioneer készülékeknél lehetőség van manuálisan az adott minőséghez állítani az áramköröket. Persze ez mindenképpen jobb képminőséget eredményez de a Panasonic is kiváló ebben függetlenül attól, hogy nem lehet változtatni az áramköri beállításokon.

Én nem tudok hackelt fw-ről de ha lenne is szerintem nem érdemes a garanciát elveszíteni (hackelt fw esetén azonnal ugrik a garancia).
Előzmény: compot (4266)
compot Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4266

Csak nem paraméterezhető. Attól félek, hogy kimossa a képet.

 

Olvastam, hogy a panákhoz van hackelt firmware. Igaz ez?

Előzmény: wpepi (4265)
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4265
"Remélem a pana is megbirkozik normális minőségben a réi vhs kazikkal."
Megbirkózik. Van benne TBC és 3D zajszűrés is :)
Előzmény: compot (4264)
compot Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4264
Azt hiszem maradok a panánál. Igaz, hogy a pionál paraméterezhető a zajszürés, de mégis. Remélem a pana is megbirkozik normális minőségben a réi vhs kazikkal.
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4263
Ez így igaz. Éppen ezért írja le a Pioneer, hogy JPEG, MP3, WMA, DIVX csak CD-ről, hogy vásárláskor el lehessen dönteni, hogy ez így jó vagy nem.
Előzmény: K09 (4262)
K09 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4262
Ez lehet hogy így van, de ha rengeteg képet akarok tárolni, és néha meg is akarom azokat nézni, akkor engem nagyon nem érdekelnek a szabványok, olyan gépet veszek, ami le tudja játszani.
Előzmény: wpepi (4261)
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4261
Tudomásul kell venni, hogy a szórakoztatóelektronikai eszközöknél a JPEG, MP3 hivatalosan még mindig ISO9660 (Mode1, Mode2XA) CD szabvány szerinti tárolást használ. Vannak olyan gyártók ahol eltérnek ettől a szabványtól és elfogadják DVD-ről is de ez nem jelenti azt, hogy minden gyártónak DVD-ről kell ezt támogatnia. Amennyiben változnak az idevonatkozó szabványosítások akkor egységesen minden gyártó támogatni fogja a DVD-ről történő JPEG, MP3 kezelést. A Pioneer mindig is ragaszkodott a szabványokhoz (talán azért mert így kevesebb a kompatibilitási reklamáció)
Előzmény: K09 (4260)
K09 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4260

Pont ez volt az egyik bajom a Pio ES-10-el, mármint jpg képeket is csak CD-ről lehetett megnézni. Érthetetlen ez a korlátozás, mikor a mai digit fényképezőgépek hatalmas méretű képeket készítenek. Ráirtam a képeket egy DVD lemezre, mire a Pio közölte, a lemez üres.

 

Kérdeztétek mivel tud többet az LG, pl. ezt is bármiről lejátsza :))

Előzmény: wpepi (4259)
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4259
Amennyiben DVD-ről szeretnél MP3, DIVX állományokat lejátszani akkor ez a típus nem igazán lesz megfelelő mert a user guide alapján MP3, DIVX állományokat csak CD-ről játszik le. A Jukebox funkciónál is csak MP3 (CD-ről) és CDDA (audioCD) másolható HDD-re. Ráadásul a leírás alapján a HDD-ről történő zenejátszáskor (jukebox) a digitális kimeneten másolásvédett jelet ad ki.

Javaslom töltsd le a Pioneer oldaláról a 163 oldalas user manual-t ( http://www.service.pioneer-eur.com/peeservice/RegistrInstrMan.nsf/search?openform&Modelnr=DVR-645H-S ) és olvasd át, hogy mit és hogyan tud.
Előzmény: vinczu (4256)
wpepi Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4258
Nem volt szándékomban lebeszélni téged hiszen az LG arra amire neked kell kiváló. Pusztán azt jegyeztem meg, hogy szerintem vásárláskor nem a barkács az amit szem előtt célszerű tartani hanem azt, hogy a kinézett készülék tudja-e azt nyújtani ami neked kell.
Véleményem szerint ha már a vásárláskor azon gondolkodik az ember, hogy nagyobbra cseréli a HDD-t akkor érdemesebb inkább eleve nagyobb HDD-vel rendelkező felvevőt venni. (a garancia alatt amúgy sem fogja senki szétberhelni a készülékét).
Előzmény: blueye (4255)
compot Creative Commons License 2007.04.06 0 0 4257
Nálam is az ár/érték számit. De nem olcsobb annyival az lg. sajna.
Előzmény: K09 (4251)
vinczu Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4256
na meg van az okos, talaltam egy vadallat jo kereso oldalt:
http://www.videohelp.com/dvdrecorders

keresés es további bongeszes utan ugy nez ki, mégis van olyan ami nekem kell:
Pioneer DVR-645H

pár link, hátha másnak is hasznos lesz:
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/125/501/DVR-645H-S/index.html
http://www.argep.hu/product_392807.html - nem kevés kiváló osztályzat
http://asia.cnet.com/reviews/home_av/video_recorders/printerfriendly.htm?AT=39727760p-3s-39001082c-39000541q-3r
http://www.world-import.com/dvr-645h.htm
Előzmény: vinczu (4233)
blueye Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4255
Azt hiszem ez meddő, felesleges "párbeszéd", csak nem akarsz lebeszélni arról, amit már megvettem? :o) Ha jól értem itt neked kéne választani, na mindegy.
Előzmény: wpepi (4253)
pitti Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4254

Üdv,

talán nem mondtam még, letöltöttem és feltettem a SONY RDR HX 722-es asztali DVD írómra a javitó FW-t, és azóta a DivX-es felirat fájlokat is megjeleníti. Továbbra is SONY fan maradtam.

Üdv: Pitti.

wpepi Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4253
Ha 14 hónap múlva elromlik DVD drive akkor valószínű, hogy te már nem fogsz beletenni mivel addigra már nem hinném, hogy a szervizen kívül beszerezhető lesz olyan drive amit beletehetsz. A 160GB HDD pedig nem olyan kicsi, hogy cserén kellene gondolkodni.
Előzmény: blueye (4252)
blueye Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4252
Én sem akarok "barkácsolni".... , csak ha pl. 14 hónap múlva elromlik az író része nem kell egy teljesen új berendezést vennem. Vagy ha  pl. 300 GB HDD-t szeretnék azt is bele tudnám tenni.
Előzmény: compot (4250)
K09 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4251

Nem, mert nem ismerem őket.

Ez előtt egy Pana ES-10-em volt, az sem volt jobb a mostani gépemnél. Nemrégen vettem egy JVC slim TV-t, mert azt hittem egy jó, megbízható márka, első naptól hibás volt, végül kicserélték az egész belsejét. Ha valamit nem akarnék megvenni, engem sem tudnának rábeszélni. De erről korábban már sokat beszéltünk, nem kezdeném újra.

 

Ár/érték, nálam ez a döntő. Eddig bevált ez az LG.

Előzmény: compot (4248)
compot Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4250

Nem barkácsolni szeretnék.

Egy megbizható, jó minőségű, felhasználó barát készülék kell.

 

Szemeztem 1 darabig az LG DIVX rögzitésével, de mi értelme ha PC nem tudom szerkeszteni?!

 

 

Előzmény: blueye (4249)
blueye Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4249
Szabadon cserélhető HDD és íróberendezés.
Előzmény: compot (4248)
compot Creative Commons License 2007.04.05 0 0 4248

pl csak ugy indul az időzitett felvétel ha ki van kapcsolva a készülék.

 

Tudsz mondani konkrét elönyöket az általam favorizált tipusokhoz képest?

 

 

Előzmény: K09 (4245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!