Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25730

 lehet, hogy kérek tőled is

---

 

A 25720-as postom alapján ezt megspórolhatod.

:-)

Előzmény: London26 (25728)
szszilikis Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25729

Sziasztok.

 

A Szuromi nyílászárók kft ablakaival van valakinek tapasztalata?

Mi a véleményetek róluk?

 

Köszi

London26 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25728

Ok, ennyire nem gondoltam...

Köszönöm a választ, ha tavasszal esedékes lesz lehet, hogy kérek tőled is ajánlatot, de addig fel kell derítenem a terepet, ki csinál még Veka 90-et hasonló paraméterekkel, amiket megadtál, nekem is ilyen kellene.

Előzmény: kiss_atti (25726)
muresz Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25727

Az elírásért elnézést, mobilról sajnos sokszor előfordul...

Igen, 1 fix, 1 mozgó részt gondoltam fehér színben, 3 rétegű üveggel. Ekkora méretben elvileg elég a 6-os, de akitől kértem ajánlatot, az ragasztott üveget írt bele.

A kérdésem háttere egyébként, hogy tavasszal kértem hozzávetőleges ajánlatot, most meg, hogy konkrétra fordultak a dolgok, olyat kaptam, ami több, mint a duplája...

Előzmény: ganser (25718)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25726

kb 350-380 ablakgyártó vállalkozás van Magyarországon.

A faablakosok ezen kívül vannak

A külföldiek is.

 

Egy hete adtam el egy családi házba pár darab magyar gyártású, polisztirol tömítéses  VEKA Alphaline 90MD-t Roto NT-vel, 18-4-18-4-18-as, melegperemes üvegezéssel.

Előzmény: London26 (25725)
London26 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25725

És ha leírnád az összes magyar ablakgyártót, csak mint felsorolás, minősítés nélkül?

Hány lehet belőle? 10-20?

Ez olyan, mint ha leírom, hogy Mercedes gyár Kecskemét, meg Audi Győr...

 

Előzmény: ganser (25724)
ganser Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25724

Nem érted.

Ha leírom,hogy a "magicfenster" ablakgyártó a legjobb,az reklám.

Az "Index" seggberúg.

Ha leírom,hogy a "roxfortwindow" egy utolsó hulladék,az hitelrontás.

A "roxfortwindow" ügyvédje fog rám szállni.

Maximum nem ajánlanám,az belefér.

Előzmény: London26 (25722)
ganser Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25723

Nem a levegőbe beszélek.((((-:Óhajtasz pontos magyarázatot? :-))))

Előzmény: kiss_atti (25721)
London26 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25722

Amit írtál "ajánlatként" az a fantázia világa...

Az 1x1 jó kiindulási alap, de konkrétan nem lehet vele mit kezdeni, azokra a kérdésekre nem ad választ, amiket leírtam...

Szóval még mindig az a kérdésem, hogy ki fog nekem Veka 90-et gyártani és beszerelni Magyarországon, reális áron, nem pedig "van az a pénz" áron...

Gondoltam ti egyből tudjátok az ilyet és megkímélem magam több óra guglizástól, de ezek szerint ti sem tudjátok, mert nem válaszoltok.

Előzmény: kiss_atti (25720)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25721

Most megköveznek a kollégák,de a Wink-Haus mondjuk mindent ver.

---

 

Tőlem egy kő ...

:-))))

Előzmény: ganser (25719)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25720

Telhetetlen vagyok? :)

---

 

Ezt nem tudom,

 

de hogy értetlen, a biztos. Felajánlottam Neked azt, amit keresel, erre írsz egy regényt, teljesen másról, majd a végén megjegyzed, hogy senki nem segít. Én megírtam az 1/1-et, nem véletlenül nincs olyan, amit kérsz.

 

Semmi gond, az ajánlatomat máris visszavontam.

:-))))

Előzmény: London26 (25717)
ganser Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25719

Telhetetlen vagy?

Lehet....

Mit szereznek be az ablakgyártók külföldről?

Hazai profilgyártás -sajnos- megszűnt.

A neves német profilgyártók már szinte mindent kiszerveztek keletre.

Persze van profilgyártás még ott is,de az itthon forgalmazott profilok többsége csak nevében német....

Felvetődik bennem a kérdés,hogy egy Kecskeméten gyártott Merci az most magyar vagy német?

Azt nem árt tudni,hogy a profilforgalmazók a hasonló tudású alapanyagok árát gyakorlatilag minimális árkülönbséggel árusítják.

A késztermék árában  megjelenő különbség nem tudható be az alapanyagnak!

Végül is ki venné meg az azonos tudású cuccot drágábban? (Itt most nem egyedi lakossági értékesítésről van szó!)

Vasalatok szintén ugyanez...(Most megköveznek a kollégák,de a Wink-Haus mondjuk mindent ver.)

Üvegek között sincs semmi különbség.

A különbség az összeszerelés minősége!!!

Ugyanabból az alapanyagból lehet kiváló terméket és használhatatlan hulladékot is gyártani.

Egy jó tanácsom azért volna: Ha nem sürgős,akkor januártól májusig rendeljél ablakot!

Akkor sokkal jobb a gyártási minőség!

Ha beindul a szezon,akkor nagy hajtás van a gyártóknál és százalékosan sokkal több a selejt.

Januárban meg lesz kedvezmény bőven mindenkinél.

Nem,nem mondom meg hogy kinél nem rendelnék ablakot!

Megint küzdhetek a hiénákkal....

Latin neve: Hyaeninae advocatus

ilyet priviben

Előzmény: London26 (25717)
ganser Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25718

Egy mozgó szárnya van?

Egy fix mezővel gondoltad?

Milyen színű?

Előzmény: muresz (25715)
London26 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25717

Telhetetlen vagyok? :)

Valahogy nem ismerem ki magam ebben az egész nyílászáró ködben, ami Magyarországon megy.

Nem látom át, mi az amit mindenki külföldről szerez be, gondolom a jobb vasalatokat onnan hozza be minden hazai gyártó...Maco, Roto NT, Schüco

A profilokat, amik jók, azokat is külföldön gyártják?  VEKA, Kömmerling ( és tesói, vagyis a Trocal, KBE), Rehau, Schüco, Aluplast, Inoutec, Gealan

Azt nem tudom, hogy melyek azok a hazai középkategóriás, vagy felső kategóriás gyártók, akik itthon gyártanak gyártósoron ezekből az alkatrészekből?

Marshall, Hevestherm...stb

Nem akarok munkára fogni senkit, de aki ebben járatos, csinálhatna egy olyan összefoglalót, mint a nyílászáró 1x1....

Vagy ez pl. az Internormnál hogy működik? Itthon vannak hivatalos kereskedők, akik foglalkoznak a felméréssel, beépítéssel, és Ausztriában gyártják őket?

Jó lenne tudni, hogy melyik az a 10 hazai gyártó, akik kiváló minőségben állítanak elő ablakokat, mert utána már én, mint laikus vásárló is meg tudnám nézni, hogy kik a partner kereskedők a környékünkön, és akkor hozzájuk tudnék fordulni.

De egyszerűen átláthatatlannak érzem ezt most és ti sem tudtok vagy akartok segíteni, akik ebben benne vagytok jobban.

Kérdés, miért van ez így?

Előzmény: kiss_atti (25714)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25716

Bár sem prifi nem vagyok, sem a reális árat nem tudom,

 

hétfőn megmondom, nálam mennyibe kerül.

 

persze lehet, hogy nem is hozzám szóltál ...

Előzmény: muresz (25715)
muresz Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25715

Sziasztok!

 

Hadd kérdezzem meg a prifikat, hogy kb. mennyi a reális ár egy 400x240-es fehér emelő-toló ajtóért? Nagyjából...

 

Köszönöm!

GM

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25714

Van az a pénz,

 

amiért gyártatok Neked Magyarországon Alphaline 90 MD-ből szerkezeteket, és bármilyen - értsd:bármilyen - módon beszerelem .... magyar gyártás, magyar jótállás, magyar beépítés.

 

No?

:-))))

Előzmény: London26 (25713)
London26 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25713

Köszi!

A Petecki ez lenne? https://www.petecki.eu/home.php

Szóval akkor kijönnek hozzám, leveszik a  méreteket, majd legyártatják Lengyelországban, utána meg nálam beszerelik?

Jó ez így?

Tudnátok nekem olyan magyar céget, ahol Veka profilból itthoni gyártósoron raknak össze Veka 90-et?

Én a hazaiakat támogatnám inkább, valahogy nem bízom a lengyel gyártásban...

Köszönöm!

 

 

Előzmény: gabeeen (25712)
gabeeen Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25712

Saját tapasztalatom alapján az általuk gyártott Veka rendben van. A Veka 82 Softline  MD és a Veka Alphaline 90 MD ugyanazon az áron érhető el, ha őket választod akkor javaslom neked a 90-es profilt. 

Az Alphaline 90-es profilból ugyan emelő-toló és bejárati ajtó nincs, csak a Softline 82-ből de ezzel szerintem nincs semmi gond.

 

Előzmény: London26 (25711)
London26 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 25711

Köszi az észrevételeket?

És ez a Petecki milyen minőségben készíti az ablakokat, arról tudnál bővebbet?

Nem találok más céget a Dél-Alföldi Régióban, aki készítene Veka A 82, vagy Veka Alphaline 90-et...

Talán Szegeden van még az Anni Kft, az ő honlapjukon láttam.

http://szeged-nyilaszaro.hu/ablak-szeged/muanyag-nyilaszaro-szeged/veka-a-kategorias-nyilaszaro/

 

Ha esetleg tudtok olyat, aki Csongrád megye és környékén tudna nekem Veka A 90-et hozni és beépíteni jelezzen.

Köszönöm!

Előzmény: gabeeen (25708)
gabeeen Creative Commons License 2016.11.18 0 0 25710

Nekem is mindegy. Én mindig nyílt kártyával játszom az ügyfeleim előtt. Amikor megkérdezik hol gyártják az ablakokat azt közlöm, ez után mindenki eldöntheti neki ez megfelelő e .

Előzmény: kiss_atti (25709)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.18 0 0 25709

Én tudom, de  a honlapjukon - szerintem félrevezetően - gyártóként is feltüntetik magukat.

Mondjuk nekem pont mindegy...

:-))))

Előzmény: gabeeen (25708)
gabeeen Creative Commons License 2016.11.18 0 0 25708

Az Aranyablak részére a műanyag nyílászárókat a Petecki gyártja, én szintén velük vagyok kapcsolatban.

Brügmannt és Vekát gyártanak.

Előzmény: kiss_atti (25707)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.18 0 0 25707

Valaki utána járt már hol gyártja az említett cég a nyílászáróit ?

Előzmény: London26 (25705)
0l0 Creative Commons License 2016.11.18 -1 0 25706

Nem tudom pontosan, milyen feltételek tartoznak a RAL beépítéshez, szerintem ezek nem feltétlenül, de ha a kérdéseidben megfogalmazott feltételek teljesülnek vagyis, ha valaki korrekt összegért kibéleli a kávát XPS-sel és külső falsíkra rakatod a beépítőkkel az nyílászárókat, azután a mesterek ráfordulnak a takaráshoz is szükséges pár cm homlokzati szigeteléssel, akkor valószínűleg egy fölösleges és drága dolog a RAL szót emlegetni a továbbiakban a beépítés kapcsán.

Előzmény: London26 (25705)
London26 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 25705

Kedves hozzáértők!

 

http://www.aranyablak.hu/Veka-alphaline-90/termek/1009/

A fentebb linkelt termékkel és céggel kapcsolatban tud valaki információval szolgálni? Milyen minőségben gyártják le ezt a terméket pl?

Ennek a cégnek van Csongrád megyében is üzlete, ezért gondoltam rájuk.

RAL-beépítésnek mennyi felára szokott lenni a normál beépítéshez képest?

Régi faablakok cseréjénél ilyenkor újra kell  kőműves munkázni és XPS szigeteléssel körbevenni a nyílást, hogy RAL-beépítést lehessen végezni?

Valahogy így?

Ha később lesz 16cm szigetelés a falon, akkor a legkülső fal síkjához érdemes kitenni az ablakokat, és esetleg még a tokra is rá kellene fordulni valamennyi szigeteléssel kívülről?

Köszönöm a segítséget!

csajkics Creative Commons License 2016.11.18 0 0 25704

Egy újabb kérdésben kérném a tisztelt fórumozok segítségét.

 

Amennyiben az elsődleges cél, az alapjában fehér színű ablakmag elkerülése kívül aluclipses megoldással, melyik irányba érdemes mozdulni? Egyáltalán melyik kivitelezhető, netán konkrét értékesítési helyek megjelöléssel.

 

1. Anyagában szürke, vagy barna alaptestű ablakra kérni kívül AluClipset, belül antracit fóliát

2. Fehér klasszikus ablakra kérni kívül AluClipset, belül és a magra antracit fóliát

3. Vagy és kizárólag kétoldalú fóliázás mellet lehetséges a kívül AluClipses verzió, tehát a gyártók nem gyártanak csak belül fóliázott, kívül AluClipses megoldást?

 

Előre köszönöm minden segítséget: Csajkics

ganser Creative Commons License 2016.11.17 0 0 25703

Megrendelőként megteheted.

Viszont elúszik a gyártó felé fizetett előleged.

Másrészt a megrendelőd felé továbbra is fennáll a teljesítési kötelezettséged.

Rendelhetsz ilyenkor másik gyártótól is akár,de akkor a szállítási határidőd is elszállt,nemcsak a pénzed.

Jól sehogyan sem járhatsz.

Előzmény: I.POLY (25700)
gabeeen Creative Commons License 2016.11.17 0 0 25702

Valóban bizalmi, aminek az alapja egy kölcsönösen hasznos együttműködés alapján a bizalom.

Előzmény: I.POLY (25700)
kiss_atti Creative Commons License 2016.11.17 0 0 25701

Nem, nem mindenhol.

Van, ahol 40% a kétoldali színfelár.

Előzmény: mancs31 (25697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!