Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36593

HA nem egyenesen megy be cső a kéménybe, akkor miért is 1(egy) könyökkel számolsz ?

Nem 2(kettő) kéne, hogy be tudd kötni ?

 

Előzmény: nagykunsági (36591)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36592

Soha nem értettem ezt az indokot. Miért kell többet fűteni, ha otthon vagy, mint mikor nem vagy otthon?

 

Én mindíg állandó hőmérsékleten tartom a lakást.

 

Szerintem semmivel nem kell kevesebb tüzelő egy hideg lakást felfűteni, mint melegen tartani.

 

Igaz nálam padlófűtés van, nemigazán  lenne jó hagyni kihűlni, másnapra melegedne be:)

Előzmény: kiralyati (36589)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36591

Végül is ha a kazán mögött van a kémény, / ott van mert így tudtad bedugni/ akkor 1 könyök.

 

Na holnap lefotózom, hogy az 1 évet üzemelt kazánom kéménycsöve hogy néz ki, az is a kéménybe volt dugva.

 

Semmivel nem kell kevesebbet takarítani, mint ha lett volna 1 könyök.

 

A mostanit már úgy kötöm be.

 

 

Előzmény: johnycage (36588)
kiralyati Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36590

Előzmény: kiralyati (36589)
kiralyati Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36589

Szép estét megpróbálom röviden .Ágaprító készítéssel foglalkozunk.egy kuncsaft beleverte a csúfot a lébényi kazánomba hogy ez milyen szar hatásfokkal dolgozik és hogy az osztrákoknál milyen jó kazánok vannak ki dobva az itthon 130000ft.
na ehez jön az a probléma hogy fa ára jócskán több lett mint volt,mig 3500ft volt egy köbméter fa nem igazán érdekelt menyit tüzelek el,de most 19500ft-ért vettem az akácot/m3,és mivel rokkantnyugdíjas vagyok és nem dolgozom sehol egész nap fűteni kell igy nem a 70 kiló fa nem elég de a többszöröse sem az oka az egyik lábam amputálva van ez nagyon fázik ,nyáron 40 fokba gyapjú harisnya van rajta állandóan.Tiszta a kazánom nagyon szeretem Csongrád megyébe az elsők közt vettem . de könyörgöm ez hulladék égető az meg nincs.Ehhez kezdtük el az ágaprítót de a lábam miatt nem tudok dolgozni vele inkább fát vettem de azt meg sajnálom.

 

johnycage Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36588

Füstcső egyenesen megy bele a kéménybe ! Szerelő mondta azért köti be úgy mert nem rakodik le a korom mint ha több könyökkel oldaná meg ! Ezt többen is mondták utánna érdeklődtem és inkább megemeltem!

Előzmény: nagykunsági (36573)
nemkezd Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36587

Amit leírtál az helytálló és egyetértek vele, DE, ameddig a 36585. sorszámú hozzászólásomra nem ad választ,addig ezt a támát "jegelem".

Ha válaszol rá, akkor már világos, hogy milyen irányba induljunk el a probléma mogoldása érdekében.

Mert ugye kazánt akar cserélni valamilyen elgondolásból. Csak azt nem értem világosan, hogy miért?

Előzmény: 42tibcsi (36586)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36586

Én is úgy gondolom valami más gebaszvan, de hát ezt neki v. szakembernek kéne meg nézni.  Az épülettel ezek szerint nem lehet gond. 2éves fája van, de ha le folytjuk ott is van korom és itt az egyik gond. Puffer nélkül nagyon nehéz ideálisan fűteni. Folyamatosan változtatni a kazánban a tűz intenzitását a lakás hőigényéhez igazodva nehéz és tökéletesen nem is lehet vegyes tüzelésnél. Tehát ha sok akkor folytjuk és képződik a korom meg a kátrány mert el vesszük a levegőt a már égő tüzelőtől, ha pedig kevés rápakolunk és ráadunk mindent és a varjakat ápoljuk. Tehát vegyesnél nem létezik láng moduláció mint pl. a gáznál v. olajnál.

A vegyeseknél van egy ideális égési fázis ezt kell eltalálni és tartani, ekkor minimális a korom képződés és a hatékonyság is a leg jobb. Nem egyszerű ezt stabilan tartani de meg lehet oldani. Már régen belinkeltem egypár képet ha a kazán belseje és a fűst járat fehéres szürkére ég ki közel vagyunk az ideális égéshez. Persze ez nincs őszhangban a lakás hőigényével ezért kell a puffer (nevéből is adódik). Tehát a puffer nem csak a kényelmünket szolgálja.

Előzmény: nemkezd (36583)
nemkezd Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36585

Tisztázzunk előbb végre valamit, mert belegabalyodunk mint macska a gombolyagba!

"A gondom az hogy a lébényi kazánba a 70 kiló fa kevés.legalább 3 szor  kell megrakni kb.40kg.ezt szeretném csökkenteni."

Kérdésem:

A naponta fölhasznált fa mennyiségét, vagy a napi megrakások számát akarod csökkenteni?

Előzmény: kiralyati (36575)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36584

 

Hogy kényelmesebb legyen vegyes kazánnal a fűtésed sokat segítene egy megfelelő méretű puffer tartály. Így már lehetne egy kicsit nagyobb teljesítményű kazánod, mert a megtermelt + hőt tudod tárolni későbbre és nem kell folyamatosan tömni a kazánodat.

 

Persze anyagi helyzeteddel te vagy tisztában, esetleg tervbe lehet venni a puffert későbbre de már most jó ha a kazán vásárlásnál ezt is számításba veszed. A puffer tartályt be lehet építeni később is csak számításba kell venni a helyi viszonyokat és úgy beszerelni a kazánt, hogy később a tartály beszerelésénél ne keljen túl nagy át alakítást csinálni. 

 A fagázas már más kategoria (árban is) használtan mégnagyobb a kockázat mivel komplikáltabb szerkezetüek. (esetleg serviz hátér?)

 

 

Előzmény: kiralyati (36575)
nemkezd Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36583

Kedves 42tibcsi !

 

Kizártnak tartom hogy egy rendben levő lébényi 50 kw-os kazán, ami mindenféle "kutya dobálóval" pakolva, jól fűtött és működött, rendes, száraz tűzifával rakva, kétszer vagy többször annyi kilogramm fölhasználásával hajlandó ugyan azt teljesítményt produkálni! Ilyen nincs!

Ott valami nagyon el van .......!

Ha a kazán el van dugulva, (a tálca hátsó felénél levő füstcsatorna tele van korommal és kátránnyal) vastagon áll a korom és a hamu a tálca tetején, no akkor lecsökken a hatékonysága rendesen. Ezt csak plusz tüzelőanyag elégetésével lehet ellensúlyozni, ne ekkor eszik a kazán naponta másfél mázsa fát.

Nem kazánt kell cserélni, hanem tisztán kell tartani, az lényegesen olcsóbb mint másikat venni. Ha lecseréli a kazánt egy másikra és az is berakódik korommal és kátránnyal, akkor vegyen újra egy másikat?

Az hogy, miért kell neki ekkora hőmennyiség az egy másik kérdés és feltárandó, megoldandó probléma.

Előzmény: 42tibcsi (36582)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36582

 

Igaz én is adtam el használtan kazánt, de a vevő kitudta próbálni mert még bevolt kötve, és számlával igazoltam, hogy 1 szezont használtuk. Ez a kazán fa tüzelésnél 14kW ot adott le (gyári adat) és nem fáztunk, igaz folyamatosan kellet etetni. Ha ilyen feltételekkel tudsz venni használtat azt mondom jobban jársz mint egy ujjal mert azt nem biztos, hogy 3 napon belül kitudod próbálni. (lásd nagy kunságit)  

 

 

Előzmény: kiralyati (36576)
nemkezd Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36581

Szerintem ne vegyen másikat!

Ha a régi lébényivel gallyal, kifűtötte a lakást, az kb 50 kw-os lehet szerintem és a huszonvalahány KW-s Celzius kazán meg semmit sem teljesített, akkor ott a hőigény szokatlanul nagy valamiért.

Ahhoz viszont fűtőanyag kell!!

Ha vessz egy lemezkazánt, 30-40 kw közötti teljesítménnyel, azt is tömni kell neki hasábfával, mint ahogyan a lébényit tömte egy szezonon keresztül. Ugyan annyiba fog neki kerülni a fűtés.

Annyira nem rossz a lébényi hatásfoka hogy a vásárolt kazán azt érdemben túlszárnyalja.

Ha fagázost vesz az némileg javít a mérlegen, de az nagy beruházás (sok pénz).

Használt, normál, lemez vegyes kazánt venni, lutri, még ha relatíve olcsónak is tűnik.

Az osztrák import használt fagázosoknál meg pont most vannak a kopó alkatrészek kidőlő állapotban, ezért cserélni kell őket, az viszont megint költség.

Konkluzíó:

Ki kell tisztítani azt a lébényit, és tisztán kell tartani, vékonyabbra kel hasogatni a tűzifát, adni kell neki elég levegőt és huzatot.

Kazán cserével érdemileg nem lesz olcsóbb a fűtési szezon.

Meg kell nézni hol és hogyan lehet csökkenteni a hőszükségletet ez a megoldás kulcsa, szerintem.

 

Előzmény: kiralyati (36576)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36580

 

Értelek én de ahoz, hogy milyen kazánt vegyél tudni kell a lakás hőigényét.

 

Annyit már tudunk, hogy 20kW kazán nem volt elég, bár elméletileg 80m2 es átlag lakáshoz elégnek kéne leni. Én 140m2 lakást + 50m2 műhelyt fűtök 25kW kazánnal de előtte 24kW gázkazánnal fűtőtűk 30 évig (szigetelés nélkül). Ezért kérdeztem, hogy hól szökik ki a meleg mert az sem egy megoldás, hogy 80m2 es lakást 50kW-os kazánnal fűtsünk. Lehet, hogy a rendszer rósz v. el iszaposodott, minden radiátor melegedett rendesen? Használt kazánt csak nyomáspróbával esetleg üzem közben megnézve vennék. Kicsit olvas vissza a topikon és más kárából tanulhatsz! (használt kazán ügyben)

 

 

 

Előzmény: kiralyati (36576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36579

http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/keszulekek/vegyestuzelesu_kazanok/vegyes-tuzelesu-lemezkazanok/caldera-ct-35-b

35 kWh-ás kazán 99 l töltőtérrel már elég nagynak számít, az enyém, az OPOP H424 24 kWh-ás, 46 l töltőtérrel. Naponta 5-6 rakással üzemel.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36578

3*40 kg =120 kg-ra átszámolva értelemszerűen.

Előzmény: Törölt nick (36577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36577

A lébényi kazánnak van teljesítmény adata, hány kWh-ás? Milyen magas a kéményed?

Ha jól értem a kiszolgálási időt szeretnéd csökkenteni.

A töltőtér térfogata kb a fa kg háromszorosa, a száraz fa kb 4 kWh/kg fűtőértékű, a hatásfok legyen 70%.

Ekkor 140 kg fához 420 l-es töltőtér kellene, ekkorát nem találsz, a fűtőérték 560 kWh/nap*0,7=392 kWh/nap, ez nálam 107 m2 220 kWh/nap.

A hatásfokkal lehet a problémád.

Előzmény: kiralyati (36576)
kiralyati Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36576

kiralyati-nál. A fő gond milyen kazánt vegyen?

Előzmény: 42tibcsi (36574)
kiralyati Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36575

Tisztelettel köszönöm hogy foglalkoztok a problémámmal

Van egy két dolog amit helyre tennék ,A lébényi kazánba akár 40cm átmérőjű  talpon száradt fával fűtöttünk amit mi vágtunk ki szállítható méretre vágva.2 éve vettem 14m3 tölgy fát (száraz)márciusba 24m3 akácot ez ősze lett vágva be rakva szelős helyen van Csont száraz.A gondom az hogy a lébényi kazánba a 70 kiló fa kevés.legalább 3 szor  kell megrakni kb.40kg.ezt szeretném csökkenteni.60 cm falakat szigetelni sok hozzá értő véleménye után sem tudom eldönteni érdemese vagy nem.
A fő kérdés marad milyen kazán? Magyar mint kiderült Szar lett ,ugyan ebbe az eladó volt a hibás mert csak a húsz kw -tos a jó abból volt a legtöbb. Mi marad Osztrák használt de milyen?Sima vagy fagázos?

Ezt mondja meg valaki .De ne olyan akinek itthon kazán és kandalló botja van.
Köszönöm.

Előzmény: nemkezd (36570)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36574

Ezen azért vitáznák, most nem a +10cm es szigetelésű poroterm-hez v. gázbeton szerü falazok hoz kell viszonyitani.

Ha elégé hozzáértők készítik (szalma töredékkel keverve) jobb a hőszigetelése mint egy B30-as nak (valahol a netten olvastam) de ezt nem méret arányosan kell érteni mert a vályogfalak szélesebbek mint 30cm.  Kétségtelen hártánya vizre, talajnedveségre nagyon érzékeny és csak egy szint építhető belőle. Rendszeresen látogatom a barátomat télen-nyáron és tapasztalatból mondhatom nem a főfalakkal lehet a gond kiralyati-nál.

Előzmény: joevagyok68 (36561)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36573

Értem.

 

Bár szerintem az egyetlen reális indok, a beázás, de semmi közöm hozzá.

 

Minden kazán megáll a lábán, nem szükséges alá semmiféle láb. Füstcsövet olyan magasra vezetem, ahova akarom. Persze, ha te a kazán füstcsövét dugod be a kéménybe, akkor persze oda kell emelni.

 

Annyi jóságot látok még ebben a lábban, ha arrébb kell tenni a kazánt a béka alá fér.

Előzmény: johnycage (36571)
mitvisz1 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36572

Ezekről az osztrák vegyeskazánokról van valakinek gyakorlati tapasztalata ? Lemezvastagság ,belemegy 50cm -es fa ,tartósság ? Tudnak-e többet , jobban meg vannak-e tervezve mint pl. a celsius vagy lingoterm ?

(kazánt kellene cserélnem)

johnycage Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36571

Kazánnak nincs talpa azért kellett csinálni ! Pincébe van mindenki meg szokta emelni általába alá betonoznak ha a pince beázna! Itt végül is azért kellett 31 cm megemelni mert a füstcső pont a kémény tisztító nyillásba ment volna bele ,így most felé került!

Előzmény: nagykunsági (36565)
nemkezd Creative Commons License 2012.09.05 0 0 36570

Most csak úgy hangosan gondolkodom!

A lébényivel eddig ki tudtad fűteni a lakást. A fűtőanyag erdőirtási gally, nyesedék volt. Ez gyakorlatilag a rőzse kategóriájába esik. Viszonylag kis keresztmetszetű faágak, néhány centi átmérőjűek túlnyomó részben. Relatíve laza tömeg, tároláskor, tehát jól szellőzik gyorsan kiszárad, kicsi a viztartalom mire elégeted, tehát jó a fűtőértéke.

A köbös akác, amit vettél az valőszsinűleg féléves vágás, tehát van benne víz rendesen, ergó, a fűtőértéke kb. a fele, az eddig használt rőzse anyaghoz képest, persze súlyra vetítve. Az ára valószínűleg többszöröse ez eddig használt fűtőanyagodhoz képest.

A fűtési költségeid is sokszorosa lett, az eddigiekhez képest.

Ez így teljesen logikus ezen nem tudunk változtatni, ezt el kell fogadni ahogyan van!

Mit tudunk tenni?

Száraz fűtő anyagott kell használni, meg kell venni  2évre való fűtőanyagot, hogy a következő évben legyen már száraz fád, utánna már csak egy évre valót kell szeononként venni. A gally, az fél év alatt szárad olyan víztartalomra, amilyenre a hasított fának 2-3 év kell.

Ezzel a kétféle fűtőanyag fűtőértékét egálba hoztuk, ez megvan.

De a beszerzési költségeken nem tudunk változtatni mert ezt a piac diktálja.

Itt már keletkezik egy kivédhetetlen 2-3 szoros költség növekedés.

A fenti körülmények között "has per kábé" napi max 70kiló fával kell számolni a fűtés költségét!

Pénzt megfogni, kazán cserével, sokat nem tudunk, lényegében.

A hőszükséglet csökkentése a kulcsa a dolgoknak hosszú távon, szigetelni kell!

Szigetelés esetében, ha jól csinálod, megközelítheted az eddigi (régebbi) fűtési költségeid szintjét.

Az osztrák kazáncserékről.

A szomszédoknál (Ausztria) az elmúlt őt évben az ingatlan és háztulajdonosok bőszen szigeteltek. Az átlagos külső szigetelés vastagsága náluk 120 miliméter, kishazánkban 60-80 mm. Jóval előrébb tartanak ők ezen a téren.

Feleslegesek a nagy kapacitású kazánok, dobják ki a 4-8 éves már nem garanciás eszközeiket, mi meg harapunk rá mint gyöngytyúk a langyos ta.....

Mint mondtam már "szegény ember a leg pazarlóbb"

Míg az osztrákok:

Megveszik a legkisebb fagázost, vagy beépít a központi helyiségbe egy kandalló kályhát és napi max 20 kiló fával gatyában jár a lakásban.

Előzmény: kiralyati (36564)
kiralyati Creative Commons License 2012.09.04 0 0 36569

Te élvezed ,hogy a mások írását ki fogatog kösz.

Előzmény: joevagyok68 (36566)
sabrinho Creative Commons License 2012.09.04 0 0 36568

Sziasztok!

Régebben hallottam valahol, hogy az eternites kéményben nem szabad lángot alkalmazni, mert az eternit éghető. Most az összes fórumon rákerestem ilyesmire (plusz gugli) de nem találtam ennek nyomát. Tudja valaki mi a helyzet? (Légdugó miatt gyújtanék be a kéménybe picit ősszel)

Vezo228 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 36567

erre én is kiváncsi leszek! :D

Előzmény: nagykunsági (36565)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 36566

"A környékbe új építésű házak vannak már egyiken sincs hó nálunk még van,"

nemáááá szeptember elején ? :-))

Előzmény: kiralyati (36564)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.04 0 0 36565

Miért kell ekkora láb alá? Kazán saját lába nem elég?

 

Előzmény: johnycage (36552)
kiralyati Creative Commons License 2012.09.04 0 0 36564

Valahol valami félre értés történt,nem akarok 50kw tos kazánt az van ami hibátlanul működik,csak nem tudok bele való tüzelőanyagot elérhető áron beszerezni.

A környékbe új építésű házak vannak már egyiken sincs hó nálunk még van,

A baj ott kezdődik hogy a lébényi kazán HULLADÉK tüzelésre való és már nincs huladék.Ezért keresek nomál kazánt.

a 80 az 80 az ablakok dudla üveges kb 20 éves jó ablakok.

Előzmény: 42tibcsi (36557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!