Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 26
egyre bizakodóbb vagyok , hogy majd nekünk se kell . :)
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.19 0 0 25

Mi idén kezdtük a lakókocsizást, én németből hoztam magamnak, tőlem nem kértek sem elektromos, sem gázvizsgát a műszakin. Pedig ez első magyarországi forgalomba helyezés előtti vizsga volt, ott pedig mindent néznek és mérnek. Vizsga előtt persze felhívtam az NKH-t és rákérdeztem a dologra, de akkor sem volt szó ezekről a papírokról, hogy kérnék.

Előzmény: marzio (13)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 24

Hátt... szerencsésebbek vagytok mint mi , nekünk van (volt ) gond vele , de hát se pénzünk nem volt sok se hozzáértésünk és persze az országban szanaszét az eladó Qek ek . Ha mindet megnéztük volna akkor el is autoztuk volna az árrát.

Hát igy bele ugrásnak mondom a vásárlásunkat .

Mi még csak egy pár napot voltunk vele a hegyekben de a Suzukink is jól birja meg mi is .

Szeretjük a hibáival együtt. Egy céges lakó volt amit el vihettek az alkalmatottak időnként.  245 OOO volt az ára .  

Előzmény: marzio (23)
marzio Creative Commons License 2007.08.19 0 0 23

Hát a miénk szinte teljesen gyári állapotban van, köszönhetően az előző gazdi odaadó gondoskodásának (első tulaj), a gázfőzőt és a mosogatót elmondásuk szerint csak egyszer használták. Nekünk most volt az első nagyobb út Horvátországba, előtte voltunk egyszer a Balatonon. Én csak jót tudok mondani róla mind kényelmi, mind vontathatósági szempontból, szerintem egy nagyon időtálló darab, látszik, hogy a németek ebbe még beletették az anyagot.

 

Ti merre?

Előzmény: Nihil1965 (22)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 22

Amugy én is remélem ,hogy közönséges utánfutónak minősül.

A tietek , hogy szuperál ? Beázás ? Vagy egyébb jósság rosszaság ?

Előzmény: marzio (21)
marzio Creative Commons License 2007.08.19 0 0 21
Ez igaz, de a lakókocsi nincs 220-as kábelekkel bekábelezve! Nehogy már fél méternyi lengőkábel miatt érintésvédelmi vizsgálat kelljen hozzá! Abszurd lenne. Azért kérdezd már meg légyszi, mert nekem azt mondták nem kell!
Előzmény: Nihil1965 (19)
exe2 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 20
De jó, hogy van itt valaki :)
Szerintetek ha külföldi állampolgár veszi meg a lakókocsimat az adásvételin kívül kell adnom neki valamit? Gondolok a törzskönyvre, mivel, hogy úgy tudom az csak Mo-ra érvényes. Van nekem + ktsgem az állam felé?
köszi lldi
Előzmény: Nihil1965 (19)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.19 0 0 19
de van egy 22O as konektor ... de van ismerősöm a közlekedés felügyeletnél és meg kérdezem tőle .
Előzmény: marzio (18)
marzio Creative Commons License 2007.08.18 0 0 18
Én meg jövő júniusban! Nekem a Mozaikban azt mondták, hogy nem kell érintésvédelmi sem, mert ebben a lakókocsiban az elektromos fogyasztók 12 voltosak (trafó van)
Előzmény: Nihil1965 (16)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 17
Ha jól tudom 7000ft az elektromos éa a gázos felülvizsgálat is .
Előzmény: marzio (15)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 16
Elektromos érintés védelmi vizsgálat kell a müszakihoz , és gáz tömitetségi is , de ha kivan szedve akkor az a nincs kategóriába tartozik , igy gondolom . Egyébként én is vizsgáztatni szeretnék egy Qek Aerot tavaszal ... mi is most vettük.
Előzmény: marzio (15)
marzio Creative Commons License 2007.08.10 0 0 15
De van! Megy egy fél méteres gáztömlő, meg egy 5 kilós palack! De ezek kivehetőek!
Előzmény: Nihil1965 (14)
Nihil1965 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 14

Szia.

 

Nincs benni gázrezsó ?  Mert erdetileg kellene benne lenni.

marzio Creative Commons License 2007.05.29 0 0 13

Tudom, hogy régi már a hozzászólás, de mi idén februárban vettünk egy ilyen QEK Aero-t!

 

Az lenne a kérdésem, hogy a vizsgáztatásnál erre is kell érintésvédelmi vizsga? Csak azért, mert ennek annyi az elektromos rendszere, hogy kb fél méter kábel egyik végén 220-as villásdugó., a másik vége pedig belemegy egy trafóba! Innentől a rendszer 12 V-os!

 

Gázrendszer nincs hál' istennek!

Előzmény: yenoee (7)
bigeniac Creative Commons License 2007.05.03 0 0 12

Udv mindenkinek....

 

bár látom, hogy nem tul látogatot ez a fórum, de azért irok...

 

Szükségem lenne egy lakókocsira, mely 150e nem kerül többe...

elsősorban telepítésre...

 

Köszönöm mindenkinek.....

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 11
OLCSÓN vennék egy viszonylag nem túl kicsi,telepithető lakókocsit,mely lakható állapotú.
Sajna csak 100 ezer körüli lóvém van rá...
Tud valaki segiteni?Műszaki nem szükSéges!
szomorce Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10

Sziasztok!

Apukám pont betervezte, hogy épít egyet.

 

Láttunk egy ilyet:

superbrig rimor 727 tc

 

Rákerestem a neten, két magyar oldalt találtam:

http://www.mccc.hu/

http://www.varadicaravan.hu/

 

Ha valakinek vannak tapasztalatai a témában, írjon!

Előzmény: egoaxa (-)
Szatyi Creative Commons License 2005.12.19 0 0 9
Nem tudom aktuális-e még, de a lakókocsi neve OEK aero ha jól emlékszem. Nekünk volt egy ilyen, elég jól használható, a szétesésre is kevésbé hajlamos, mint az említett bastei, mert olyanunk is volt, de az bizony nem bírta a balkánt.
Előzmény: yenoee (7)
capri mk1 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8
milyen?
yenoee Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7
Hali urak,

Van itt valaki képben régebbi, KGST lakókocsik ügyében?
NDK-s lakókocsi érdekelne.
Van ugyebár a Bastei, amit általában büfékocsiként szoktak végfelhasználni, nem arra lennék kíváncsi.
Volt egy olyan, amelyiknek egészen áramvonalas formája volt, ha jól tudom, az is valami keletnémet műremek...


No, ilyesmi, illetve régebbi érdekelne, gyakorlatilag minden info róla.
Esetleg aki tud ilyet eladót, ha közel vagyok hozzá (Szhely-Veszprém tengely és -mente), elugranánk megsasolni.

Minden infot előre is nagyon köszi!
R3D+ Creative Commons License 2005.04.28 0 0 6

nem rakta fel a képet :(

itt a link ha nem megy, de megpróbálom még egyszer

http://cronus.eof.hu/red/Neoplan/

 

 

R3D+ Creative Commons License 2005.04.28 0 0 5

szia!

 

én csináltam magamnak egy nagyot, ha érdekel keress meg, talán tudok tanácsot adni

laczko@freemail.hu

mobilhome Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4

Szia mindenkinek!

Szeretnék kérdezni valami vadat,az az álmom,hogy veszek egy igazi nagy buszt(40-50 személyest)és épitek belöle egy tuti szuper lakást és egész europát hazámnak tekintem!:-))))Mit szoltok az ötlethez.Tudna valaki nekem segiteni hol nézzek olcso de nagy buszokat és van e cég ami kialaitja a belsejét?Nagyon megköszönném az ötleteket és hozzászolásokat!Az alábbi oldalon láthatjátok honnan indult az álom!

Sziasztok!http://www.campershttp://www.campersite.be/images/rv/bin_05.jpg

ite.be/images/rv/bin_01.jpg

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 3
Hi,

Hazilag szerintem nem erdemes epiteni, mert hivatalosan kell megterveztetni, minden alkatreszröl szamla kell, stb...
behozni Magyarorszagra viszont eleg egyszerü, nincs vele olyann tortura, mint a kocsival.... Nincs evjartakorlatozas, semmi. A hataron vamolod rögtön, ahol a vamos felertekeli (magyarul pofara mond egy összeget) + ki kell fizetni a kerekekre akörnyezetvedelmi termekdijat (ez kb 8000 HUF/kerek)... 170 KHUF-rea ertekelt lakokocsinal 67 KHUF a vam...
be kell jelenteni a lakohely szerinti Közlekedesfelügyeleti vizsgabazison, ahol forgalombahelyezik. (22 KHUF). ide vinni kell a kinti papirjait, + hatosagi elektromos vizsgalatrol (7K HUF) es gazvizsgalatrol (7K HUF) az igazolast). itt lemüszakiztatjak, aztan eredetvizsgalat es irany az okmanyiroda...
Soknak tünik, de ha raszansz egy-ket napot, angyon gyorsan megvan. Mi szombat este voltunk a hataron, a kocsin szerdan delutan (3 nap mulva !!!) magyar rendszam volt, es minden legalisan, svindli nelkül.

ha reszletesen erdekel a dolog, dobj egy mailt az ljanos3@freemail.hu-ra, talan tudok segiteni

Előzmény: egoaxa (-)
gabek Creative Commons License 2003.07.29 0 0 2
Tuti volt, mert tárgyaltunk itt lakókocsiról és lakóautóról is.

Amúgy:
www.lakoautoklub.ini.hu (ha minden igaz)

GABEK

Előzmény: egoaxa (1)
egoaxa Creative Commons License 2003.07.29 0 0 1
Nem találtam semmit, de ha mondod, deresem tovább.
Előzmény: gabek (0)
gabek Creative Commons License 2003.07.29 0 0 0
Mán vót illen...
Tessék búvárkodni...

GABEK

Előzmény: egoaxa (-)
egoaxa Creative Commons License 2003.07.29 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Tudtok nekem segíteni lakókocsi témában?
Hogy megy a vizsgáztatás? Milyen korlátozások vannak? Lehet e házilag építeni lakókocsit, vagy egy régit ujra forgalomba helyezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!