Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

marzio Creative Commons License 2008.03.15 0 0 109

Szia Nihil!

 

Igen, múlt évben is össze volt rakva Horvátországban! Előtte itthon összeraktam, így már odakint flottul ment! Valami gond van?

Előzmény: Nihil1965 (108)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 108

Marzio.

 

Probáltad már Qek Aeronak az elősátrát összerakni ?

polysilver Creative Commons License 2008.03.09 0 0 107

A  beépített wc- t lehet  vegyszerek nélkül is üzemeltetni, de akkor gyakrabban kell üríteni és erősebb szaghatással kell számolni. Én nem javaslom. Nekem eddig a Thetford márkájú szerek váltak be. A WC kazettába  A zöld vagy a kék való, a zöld a bio, de kevésbé hatékony, hamarabb bűzlik  a wc, 2-3 naponként ki kell üríteni, főleg melegben . A kék erősebb , nekem 4-5 napot gond nélkül bír szagok nélkül, és jobban bontja a cuccot , könnyebb kiönteni, nem marad darabos, nem akad meg a kazetta belsejében az úszóban kiöntéskor.

   Ezért fontos a spec könnyen lebomló papír is , mert a simát nem bontja rendesen a vegyszer.Ebből én Fiamma -t szoktam venni, egy hatos csomag egy ezres körül van, a Thetfordból a négyes  csomag kb. 900 Ft.

   A vegyszerek adagolása rajt van a csomagoláson de  a kazetta kupakja is egy mérőpohár, amit csak tele kell önteni -nekem 17 l-es a kazetta, ahhoz kb 100-120ml vegyszer kell, valamint 2-3 liter víz  hogy  jól fel tudjon oldódni a szer.

  Az öblítőtartályba (ha külön öblítőtartály van és nem a víztartályból van idevezetve a víz egy szelepen keresztül) lehet használni a rózsaszínű löttyöt, (kb 7-8 l vízhez 0,5 deci vegyszer). A használat előtt le kell vele öblíteni a wc csészét  igy a matéria nem ragad a csésze falához hanem lecsúszik, ha reteszt kinyitod...:)

  Ja és érdemes figyelni a szintjelzőt hogy a ne telljen meg teljesen a tartály mert  akkor kiszedni  elég szar ügy... szó szerint.

  A fűtéssel kapcsolatban: a beépített gázkonvektor teljesen zárt rendszerű, a kocsi alól szívja az égéshez szükséges levegőt  egy nyításon keresztül és a tetőn egy zárt csövön keresztül távozik az égéstermék. Ezért a kocsiban használat közben nem szükséges semmillyen plussz szellőzés.

 Természetesen ha megy a gáztűzhely  akkor valamit ki kell nyitni(vagy tetőszellőző vagy ablak) mert a előbb utóbb elfogy a levegő..

 A hűtőre nincs tippem , nekem mindig működött  eddig a gáz is. Mikor a gázra kapcsolok, ki kell nyítni a hűtőajtót ,  belül a hűtőtér hátfalán van egy kis kémlelőablak ott kell figyelni a lángot ha begyulladt. Begyújtáskor elfordítom a  gázszabályozókart max állásba és nekem be kell nyomni a gombot egy ideig amíg a szikragyújtóval belobbantás után  az égésbiztosító be nem melegszik (kb10-15 mp) és csak utána szabad elengedni. A láng utána folyamatosan látszik a kémlelőablakban. 

Előzmény: Maxxrally (105)
Maxxrally Creative Commons License 2008.03.08 0 0 106
Ja.....maj el felejtettem,van egy gyönyörű állapotú egyszer használt 780-790-es behúzó méretű Brand elősátram eladó! Két hétig volt felállítva a B.Füredi kempingben,és főleg árnyékban volt!
Hobby 370-es lakóhoz használtuk,tényleg nagyon szép!
150-ért vettük,egy 100-asért eladnám!
Maxxrally Creative Commons License 2008.03.08 0 0 105
Szerbusztok!

Még nem írtam ide,de én is régi lakókocsis vándor vagyok!
A közelmúltban vettem egy Sprite Angol lakókocsit,97-es és gyönyörű állapotú.
Eddig nem volt viszont olyan lakónk amiben volt WC-s mosdó.
Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy ugyebár van két fajta vegyszer,az egyiket az öblítő tartályba kell adagolni,a másikat a szennyesbe,mennyit és hogyan kell adagolni?
Valaki azt mondta,hogy a szennyesbe kell valamennyi vizet tölteni,és ehhez a vegyszert,valaki meg azt mondta,hogy Ő nem tölt bele vizet,csak az öblítőbe!
Aztán azt is hallottam,hogy spéci WC papírt kell használni,ami lebomlik?

Ma dolgoztunk a lakón,mert szőnyeget szabtunk bele,és egyéb szerelések,polcok,stb,aztán a gázos cuccokat is kipróbáltuk,tűzhely rendben,a fűtés is,de a hűtőt nem bírtuk beröffenteni,valamit szerintem nem jól csináltunk,igaz eddig nem használtunk hűtőt gázról,mert mindig kempingben dekkoltunk,de most párszor olyan helyekre tervezünk menni ahol nem lesz 230 volt,szóval van valami tippetek?

Aztán még kérdezném,hogy amikor használjátok a gáz fűtést,milyen biztonsági szempontokat vesztek figyelembe? Ablak résnyire nyitva,stb?

Az eddigi lakókocsikban mindig beszereltem egy 230V-os ventillátort a hűtő felső szellőző rácsára belülről amit egy kapcsolóval tudtam indítani,ez általában a számítógép ventillátora kb.3000.-,nagyon jó amikor meleg van és kiszippantja a meleget a hűtőszekrény térből,ugyanis sokkal jobb hatásfokkal működik a hűtő ha nem a melegben üzemel! Ezt a németektől lestem el a B.Füredi kempingben,és nem nagy munka felszerelni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.07 0 0 104
Persze, használjátok egészséggel :)
Előzmény: Nihil1965 (103)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 103
Jobban megnézve ezek a kép méretek jók , csak mehet e a lapra ?
Előzmény: Törölt nick (101)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 102

Szia.

 

Flhasználhanám a képeidet a weblapunkra ? Esetleg elküldenéd nagy méretben a tervueren kukac freemail pont hu ra ?

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.05 0 0 101

Ezt nem tudom, nekem a garázsban van egy régi Lehel kis hűtőm, annak így néz ki a szellőzése:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leszedtem a barna rácsot, de alatta sem látszik semmi a "kipufogóból".

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 100
Köszi szépen! Ez gyárilag ilyen vagy hiányzik innen egy könyök?
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 99

Már pár €-ért van rács:

 

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 98

bxcx, Kadett-c

 

megnéztem, hogy van gyárilag beépítve a hűtőnk a Hobby-ba. A hűtő a konyhablokkba van beépítve, a hátsó részéhez belülről nem lehet hozzáférni, teljesen körbe van építve. A lakókocsi külsején 2 rács van egymás felett, az alsón keresztül kapja a friss levegőt, a felsőn távozik az égéstermék és a hő. Ezeknek a rácsoknak a lepattintása után látható egy-egy háló, gondolom a rovarok ellen. Ez a háló könnyen kiemelhető, innen már szabad az út a hűtőhöz.

 

A 2 rács egymás felett:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rács közelebbről

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rács alatti háló

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Háló kiszerelve, íme a hűtő felső része

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alsó nyílás hálóval

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

És háló nélkül

 

Kadett-c Creative Commons License 2008.03.03 0 0 97
Hasonló problémával én is küzden fogok. A tanács nekem is jol jönne.
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.03 0 0 96

Német fórumokon jókat írnak róluk, korrekten szállítanak. Én ide Magyarországra már nem merek rendelni, mert tűnt el cuccom :((

Ha van lehetőségem, inkább német ismerős címére rendelek, valamikor meg tőle elhozom személyesen, úgyis hetente egyszer dajcsba vagyok.

Obelink választéka akkora, hogy szeretnék személyesen is megjelenni náluk jópár dologért, de a közeljövőben csak Fuldáig jutok :(  Oda viszont hetente :)

Előzmény: polysilver (95)
polysilver Creative Commons License 2008.03.02 0 0 95
 Van valakinek tapasztalata  Obelink-ékkel?  Interneten lefoglaltam egy elősátrat náluk, most jött meg a visszaigazoló e-mail. 540 EUR a sátor + 30 EUR a postaköltség+30 EUR a Magyarországra leszállítás díja (DPD). Most kellene utalnom a zsetont  és elvileg 7-8 nap alatt leszállítják. Nem tudom mennyire megbízható a firma és mi van ha nem müxik a dolog, hol reklamálhatok?
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.02 0 0 94
Sziasztok!Szeretném beépíteni a hűtöt de nem tudom hogy van megoldva a "füst"kivezetés tudtok ebben segíteni esetleg képpel Köszi
polysilver Creative Commons License 2008.02.21 0 0 93

Szia Nihil1965!

 

Érdekelne az Eifelland 520 tkm (2003)kapcsolási rajza ha esetleg lenne.

 

előre is köszke.

Előzmény: Nihil1965 (81)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 92

Ez egy jó kis összetartó, szuper csapatra utal.

Most szombaton amennyire lehet betankoltam a pesti kiránduláson kül- és belföldi katalógusokból, de ez a holland firma mindet veri árban. Pl 16 részes melamin étkészlet 13-20 €. Mindenképpen el szeretnék menni hozzájuk, de ahogy a választékot látom, rá kell szánnom a nézelődésre-vásárlásra egy teljes napot :)))

 

Előzmény: Nihil1965 (91)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 91
A mi kis társaságunkból többen terveznek utat külföldi kempinges kiállitásokra , és ha kell valami azt a katalogusból kiválasztja az ember oda adja az árát és várja , hogy a cucot meghozzák . Holnap kerül fel a honlapunkre több ilyen rendezvényre az invitáló .
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 90

Elősátrat, asztalt, székeket, nyugágyakat, meg pár apróságot kéne vennünk az idén a Hobby-nkhoz. Itthon ( nekem ) eléggé magas árakkal találkoztam, így külföldi üzleteket kerestem a neten. Így jutottam el ide: http://www.obelink.de/home.asp

Remélem mostanában lesz arra fuvar, és akkor be tudok nézni hozzájuk. Így a leírtak és a képek alapján valami hatalmas üzlet sok-sok áruval, az áraik is jók.

Holland ismerősök kishazánkba költöztek, és még kinnt eladták a lakókocsijukat. Kaptunk tőlük egy nekik már feleslegessé vált kemping-mikrót, az egész kb. 30x30x30 centi, be is raktam a lakóba, mondanom sem kell, nem kicsit örülünk neki :))

Kadett-c Creative Commons License 2008.02.17 0 0 89
Köszönöm széppen. Kinyomtatóm bekeretezem és kiszegezem a garázsba.
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.17 0 0 88

 

 

 

Előzmény: Kadett-c (86)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 87
Azt nem tudok .. fogalmam sincs rúla ... csak a 7 polusut ismerem
Előzmény: Kadett-c (86)
Kadett-c Creative Commons License 2008.02.17 0 0 86
Azért a 13polosu bekötés érdekelne. Feltenéd a rajzát.
Előzmény: Nihil1965 (81)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 85

A mi kishűtönk  22O  - 16O watt  de más nincs is :)  12 voltnál ugyvan általában 11O-12O watt .

 

Gázüzemröl semmit se tudok ...

                          

Előzmény: Törölt nick (83)
Kadett-c Creative Commons License 2008.02.17 0 0 84

1 bal index

2 TARTALÉK

3 test

4 jobb index

5 jobb városi

6 fék lámpa

7 bal városi

Nekem ez a rajz alapján van bekötve a vónohorog csatlakozója.

Szóval a 2 tartalék polusra kötök rá egy álandó pozitivot.Az akumlátorról egy olvadó biztositék beiktatása mellett külön vezetékkel viszem hátra a 12voltot.

 

 

Előzmény: Nihil1965 (81)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.17 0 0 83

Van még a sátras utánfutós korszakomból egy kis felülnyithatós 3 üzemű hűtőm, íme az adatai, ezekből lehet számolni, mennyit bír akksival.

Lehel C35K

- 220V 110W

- 12V 110W 9,2A

- PB gáz 13g/h.

Nyáron hátul a garázsban üzemel 220-ról, tele piával, így ha kinn vagyunk az udvaron, ( meló, pihi, medence ) nem kell innivalóért bejönni a házba.

Előzmény: Kadett-c (82)
Kadett-c Creative Commons License 2008.02.17 0 0 82

Tényleg müküdik. Ahátsó csövek melegednek a belseje meg hideg. Király.

12voltos üzemeltetésnél mekorra azáram felvétele. Medig üzemel hogy utánna az autó még beindul.2 kép

 

gáz üzemeltetésérö irnél pár sort.

Előzmény: Nihil1965 (79)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 81

Ha kellenek valakinek utánfutó , lakókocsi kapcsolási rajzok .. szoljatok és rakok fel rajzokat ...

Szerintem elégé drága átalakitani 7 pollusrol 13 .. ra .. a lakót is ujra kelett vezetékelni ? Vagy hogy sikerült elvezetni a plusz vezetékeket ?

Előzmény: Kadett-c (60)
Nihil1965 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 80

A  Dometic gyártja a legjobb hűtőket a lakókocsisoknak .. a valamikori Electroluxot vásárolták fel . Egyébként Jászberényben gyártják ezeket az abszorpciós hűtőket.

Ha bugyogott az azt jelenti , hogy nem szökött el belőle az amoniák ... szerintem az a hűtő jó lesz ...  22O voltnál van az erősebb fűtőpatron .. talán a 12 voltos az nem is szabályozható . Ha kempingekbe jársz a lakóval akkor meg úgy is hálózatról fogod használni . Mostanság elterjedőben van a kis kompresszoros hűtők is a lakókba .. sinusos inverterel üzemelnek aksirol is ...

Előzmény: Kadett-c (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!