Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

xmbela Creative Commons License 2005.08.14 0 0 1215
1:Nem lehet negatív,mert a kicsapódó kondenzvíz ráfagy az elpárologtatóra és nem megy át rajt a levegő.
2. Mindegyik autónál más.Rosszul sejted.
3:Fokokat nem tudok,de a 100 fok sok még bemeneten is. Ami fontos,hogy a be és kimenet között különbség legyen.
És,hogy én is hozzátegyek valamit:lesz egy hőmérséklet és nem klíma ellenőrződ. :-)
Előzmény: tudomis (1214)
tudomis Creative Commons License 2005.08.14 0 0 1214

Üdv!

Lehet egy pár kérdéssel több? (Nem a kenyereteket akarom elvenni Kedves "Szagértők", csal 164-es Alfámmal már a mamámba kíván minden szerelő... :) )

 

1- Hány fokra szabad leengedni a fagymentesítő-termosztát által érzékelt felületet? Lehet az negatív is?

2- Mi az ideális hőmérséklet, aminek ki kellene jönnie a műszerfalból? Jól sejtem, hogy 5 fok felett ne várjam, hogy behűtse az utasteret? (Digit Klíma.)

3- Mi az a hőmérséklet (A klíma-hűtőn mérve), ami felett valószínűleg kifogásolható a működése? (100-110 fok?)

 

S, hogy én is tegyek valamit a közösbe, mindenkinek javaslom, hogy az olcsón kapható "külső-belső" digitális hőmérőkből szerezzen be egyet (Á:~1500 peták), és annak a "nagyon hosszú végét" dugja a befújt levegő útjába. Így lesz egy óránk (minimum), lesz egy rásütő naptól teljesen kerge belső hőmérőnk, de lesz viszonylag precíz klímaellenőrzőnk is!

 

 

vectrab2i Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1213
Köszi ! Kipróbálom !
Előzmény: xmbela (1212)
xmbela Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1212
Megoldható különösebb szaktudás nélkül is.Veszel egy fertőtlenítő sprayt és követed a ráírtakat.
Előzmény: vectrab2i (1211)
vectrab2i Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1211

Szia xmbela !

Mivel jár az a fertőtlenítés ? Csináld magad mozgalomban megoldható, vagy menjek klímáshoz ? Az a bajom, hogy sokan hülyének nézik az embert, és lenyúlják lével amennyire nem szégyenlik. Persze nem mindenki ilyen, csak nehéz megtalálni őket...

Üdv !

xmbela Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1210
Bárcsak az lenne ;-)
Előzmény: laci590401 (1208)
xmbela Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1209
Szerintem ráfér egy fertőtlenítés.
Előzmény: vectrab2i (1207)
laci590401 Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1208
Hát a szezon az szezon!
Előzmény: xmbela (1206)
vectrab2i Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1207

Sziasztok !

Nemrég vettem egy Vectra b-t, és következő a problémám. Bekapcsolom a klímát, elkezdi nyomni a hideg levegőt, és eszméletlen "kipufogó gáz " jellegű szag jön befelé. Klíma nélkül nem... Tudtok segíteni ???

Üdv !

xmbela Creative Commons License 2005.08.06 0 0 1206
Sajnos nem :(
Előzmény: laci590401 (1205)
laci590401 Creative Commons License 2005.08.06 0 0 1205
XMBELA szabadságon vagy? Ha igen akkor jó pihenést!
Schönhofer Creative Commons License 2005.08.06 0 0 1204

Sziasztok!

SOS szükségem lenne egy megbízható klíma szervízre Cegléd-Szolnok-Kecskemét környékén. Ha tudtok légyszi segítsetek.

Köszönöm.

saválló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1203

Szívesen:)

 

Nézd,nekem csupán egy hibás relét cserélt ami miatt nem működött a klíma.

A hibakereséssel elég sokáig elbíbelődött mire rátalált,mégis csak egy ezrest kért,szerintem túlságosan keveset.

Többet nem tudok írni az árakról,de mindenesetre gondolom jóval olcsóbb,mintha márkaszervízbe vinnéd az autódat,ott már a Jó reggelért is fölszámolnak min.1/2 óra munkadíjat:(

 

Más klímást egyébként nem ismerek a környéken,de ez nem azt jelenti,hogy ne lenne más is rajta kívül.

 

Előzmény: ch3ck (1202)
ch3ck Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1202
Köszi az infot. Árakat esetleg tudsz?
Előzmény: saválló (1201)
saválló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1201
Nagyvenyimen van,ha a város felől közelíted meg a tábla után közvetlenül jobbra az első ház.Ki is van táblázva,autó(is)klímaszervíz,érti is amit csinál.
Előzmény: ch3ck (1195)
trifo Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1200

Sziasztok!

 

96-os Renault Lagunám van, lagymatag manuális klímával. Olvastam több helyen, hogy célszerű a klíma radiátorát slaggal, bő vízzel. Csakhát kedvenc szerelőm mega azt mondta, hogy ne nagyon vizezgessek a motortérben, mert beázhat könnyen egy-két elektromos cucc, aztán lehet szerelgetni az autót.

 

Namost a kérdésem az lenne, hogy akkor konkrétan hogy is célszerű azt a slagos bővizes kimosást csinálni, hogy ne spricceljek össze mindent a motortérben?

 

--Trifo

aspyzoli Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1199

Bocs, nem volt féreértés csak nem voltam otthon.. :(

Most jöttem meg, először válaszoltam a mailre, csak utánna néztem be ide..

 

Előzmény: G.Atti (1197)
brendi2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1198
G.Atti Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1197

Valszeg félreértés vót,ezért nem válaszoltál,de már megoldottam a szerelést!

 

Üdv

Előzmény: aspyzoli (1193)
mpx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1196

G.Atti !

 

Köszi, de már megoldottam (szintén bontott forrásból). De azért észbentartalak...

 

Üdv !

 

M.P.

Előzmény: G.Atti (1190)
ch3ck Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1195

Sziasztok!

 

Dunaújvárosban, vagy a közelben nem tudtok egy jó helyet, ahol lehet klímát tölteni/ellenőrizni?

Köszi

Zoleej Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1194

G.Atti, aspyzoli

 

Köszi a gyors választ.

Az autó törve nem volt.

A kereskedő azt mondta, hogy feltölteti azzal nem is lenne gond, én inkább attól tartok, hogy feltöltik és két hét múlva megint nem lesz benne gáz:(((

Mert ugye sajna láttunk már olyan autót amit összedobtak eladásra és kapugarancia volt rá:(

A nyomáspróba nem jutott eszembe pedig jó ötlet, már csak olyan klímás kell akihez én tudom elvinni még megvásárlás előtt, mert a kereskedőben nem bízok.

Szerintetek VW kereskedésben van klímás ember?

Az a baj, hogy az autó Pesten van én meg nem vagyok pesti ezért nem egyszerű szerelőt intézni, addig már eljutottam a kereskedővel, hogy elvihetem egy szervízbe átvizsgáltatni.

VW szervízbe akarom, mert ott azon kívül, hogy megnézem/ik mi újság van, ők tudnak árajánlatot adni a javításra is, ami ugye nem szokta takarni a valóságot (sokkal olcsóbban meg lehet csinálni, mint a POHU-s árszabás) viszont alkudozni jól jön egy hivatalos VW-s szakvélemény:))

Szóval tudtok nekem ajánla valami jó klímást?

Az autó az Őrs közelében van, jó lenne minél közelebb, nem tudom a kereskedő mennyire rugalmas az autóelhurcolásával kapcsolatban.

 

ZOLEEJ

Előzmény: G.Atti (1192)
aspyzoli Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1193

Sziasztok!

 

G.Atti!

Mi klíma javítással foglalkozunk Tatabányán... érdekelne egy B5 Passat 1.9 pdtdi használt kompressor ára, valamint hogy kb. milyen határidőkkel tudsz szállítani.. :)  

Lehet itt is, de ha nem akarod: aspyzoli@freemail.hu

 

 

Zoleej!

Ha törve volt az autó eleje, lehet hogy megcsinálták, csak nem töltötték fel, ez gyakori eset.. (a lakatos jól összerakja, de feltölteni nem tudja, aztán kereskedésbe kerül az autó)  ez a legjobb lehetőség.. kéne egy nyomáspróbát csináltatnod..  persze van amikor a klíma alkatrészeket nem is cserélik.. simán összerakják törött/lyukas kondival, csövekkel.

Ha nem volt törve, akkor tovább kell keresni..

Előzmény: G.Atti (1190)
G.Atti Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1192

Amíg nincs elegendő nyomás a rendszerben addig a nyomásérzékelő nem engedi bekapcsolni a relét illetve a kompresszort.(a gáz tartalmazza a kompresszor ill. a rendszer kenőanyagát)

Ergo:nem fog kattani és nem fog hűteni!

 

A gáz bizonyos idő után a rendszer tömítettsége függvényében eltávozik.

Abszolút tömített rendszer nagyon ritka!!

 

Ha tetszik az autó akkor megér egy töltést.

A kereskedők nemszeretik a feltöltést bevállalni,mert félnek hogy a nem ismert autóban esetleg valami más gebasz van....sajnos ennyire keveset ér a lelkiismeretesség!

Mármint hogy ne zsákbamacskát akarjanak eladni......7990-ft

Előzmény: Zoleej (1191)
Zoleej Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1191

Üdv az Uraknak!

Kellene nekem egy kis segítség.

Autó csere közben vagyok (a régit már eladtam az újat még nem vettem meg), az egyik kiszemelt autó klímája sajnos nem működik:(.

A klíma bekapcsolása után két dolog történik, megemeli az alapjáratot és elindul a hűtőventillátor, de sajnos nem hallom a kis kattanást amikor a relé behúz, illetve hűteni sem hűt:(

Az eladó szerint csak egy töltés baja van, merthogy kevés a gáz.

Tegyük fel ez igaz, csakhogy bennem felmerült az, hogy mitől kevés a gáz?

Hova lett?

Eddig is klímás autóim voltak, de nekem sose fogyott el belőle a gáz.

A kérdés az lenne, hogy ha valahol szivárog a gáz a rendszerből (jelenelgi tudásommal nem tudok jobb megoldást a gázelfogyásra), akkor azt mennyire nyűgös megtalálni?

Mennyire drága kijavítani?

Az autó egy '97-es Golf III-as, Climatronic-kal.

A klíma problémától eltekintve maga az autó nekem tetszik, a többi része ok, de ha azt mondjátok, hogy nagy szívás (időben, pénzben) a klíma rendbetétele, akkor keresek tovább.

 

ZOLEEJ

 

G.Atti Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1190

Fiat bravo-brava-hoz olcsóbban tudnék ilyen csövet ha jó a bontott is neked!!

üzenj ,ha érdekel!

A többieknek üzenem hogy más típusú gk.hoz is tudok klímaalkatrészeket hozni olcsón!(olaszban szinte mindenben van klíma)

fapafej@freemail.hu

 

Más :Renault 19 komplett motor átépítés esetén egy klíma is beszerelésre kerülne a vasba.A kérdés az lenne hogy tud-e itt valaki olyan embert ,szervízt aki egy működő(de nem gyári)klímát is beszerelne.

Adva van két működő autó,egy klímás és egy klíma nélküli azonos motorral,évjárattal.

Tel.számot ,elérhetőséget lécci!

Lehetőleg Bp.III.ker hez közel,de mindenképp Bp.en.

Ja és nem gond ha egy hónap mulva,gondolom akkorra már lemegy a szezon!?

Előre is köszi!

Előzmény: mpx (1177)
laci590401 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1189
Igazad van ez a tökéletes igazság.(sajnos)
Előzmény: DT 20-61 (1188)
DT 20-61 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1188
"Európai átlagfizetés, (és munkamorál)"
Hát igen, van benne valami. Csakhogy ez nálunk a tyúk meg a tojás esete: ha nem fizetnek nem dolgozunk, ha nem dolgozunk, akkor meg nem fizetnek. De ha dolgozunk akkor se fizetnek. Ha nem fizetnek akkor meg minek dolgozni.
Előzmény: laci590401 (1185)
saválló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1187

Hozzáértő??Az már igen jó lenne,mert szegény csak lapátolja bele a pénzt viszont a klíma meg nem műkszik rendesen:((

 

Biztos van abban valami amit mondasz,mert ha lejjeb ment a külső hőmérséklet elindult ezerrel a hűtés,működött ahogy illik.

 

Köszi a választ!!

 

 

Előzmény: xmbela (1186)
xmbela Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1186
Még mindig nem sikerült egy hozzáértő klímást találni?
Úgylátom a kollégád fizeti a tanulópénz rendesen.
Hibalehetőségek: nincs rendesen megtöltve,ezért a 35 fokban nem hűt rendesen.Vagy túl van töltve és a nagy melegben megnő a nyomás és a biztonsági kapcsoló kikapcsolja a kompresszort.És még lehet egypár dolog.Sajnos látatlanban nehéz biztosat mondani.

Előzmény: saválló (1184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!