Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2017.02.01 -1 0 32630

Előzmény: NilsHolgersson (32627)
portugéza Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32629

Ez egy nagyon magas labda Szervezkedőnek.

 

A "márkás" (török/kínai) táska külön csavar a néni megjelenésében. Arrafelé arra is van esély, hogy muszlim roma, ami még egy plusz balkáni csavar lenne.

 

 

Annak idején Szerbiában is akkor jártam először, amikor Montenegró felé utaztam, nekem új volt az az egész világ, a Balkán hangulata.

Előzmény: NilsHolgersson (32626)
portugéza Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32628

Valóban valakinek vagy nagyon bejön, vagy sarkon fordul mert mondjuk itt-ott szemét van, stb.

Előzmény: szervezkedő (32619)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32627

izé Ő

Előzmény: NilsHolgersson (32626)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32626

Engem a néni fertőzött meg,Bijelo Polje-ben.

Előzmény: szervezkedő (32619)
potika Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32625

:-)

Előzmény: Blaci78 (32623)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32624

 uh ez a csávó, nem lehet vele komolyan beszélni :D

Előzmény: szervezkedő (32616)
Blaci78 Creative Commons License 2017.02.01 -1 0 32623

Szerintem nem neked irtam!!!!!!Ha kötözködni akarsz ne velem!!! Amugy meg semmi közöd a felkiàltójelemhez! NEKED ez miért fàj?Nincs férfi a közeledbe akit szekirozzàl?????

Előzmény: potika (32622)
potika Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32622

Te minden mondat után felkiáltójelet írsz ! Miért !!!!!

Előzmény: Blaci78 (32621)
Blaci78 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32621

Szia!Dobra Voda 10km Ulcinjtol!Azt ajanlanam!De lépten nyomon van apartman szoba kiado!Megmutatjak megnézitek megalkudtok! Mire ezt én megtalaltam kb 10et megnéztem!A szàllodàk dràgàbbak!Ha dizel az autód tavaly 90 cent volt egy liter! Ha érdekel keresek telefonszàmot !Angolul tudnak németül picit!

Előzmény: Danesszitó (32620)
Danesszitó Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32620

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat mindenkinek! :) Örülök neki, mert így egyre több infóval leszek gazdagabb, könnyebb lesz dönteni. Voltam már balkánon, de csak átutazóban, gyakorlott utazónak még nem mondom magamat. Közlekedés szempontjából mondhatom rutinosnak magamat (évi 20-30ezer km), így azért a közlekedéssel valószínűleg megbirkózom majd, ha odajutok.

 

Abban még esetleg segíthetnétek, hogy Ulcinj környékén melyik apartmant volt szerencsétek kipróbálni, van-e olyan, amit ajánlanátok?

 

Köszi!

Előzmény: portugéza (32614)
szervezkedő Creative Commons License 2017.02.01 0 2 32619

Montenegro egy igazi viiiiirus!

 

Lehet rezisztens vagy ra, eszre sem veszed, de lehet megfertoz es ledont a labadrol.

 

Kell egy adag kalandvagy es atlag feletti kompromisszumkeszseg.

Előzmény: Danesszitó (32612)
Blaci78 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32618

Ja és a szàllàs főszezonban Dobre Vodàban [Bàr és Ulcinj között) 3 eve épült uj apartmann klima tengerre néző erkély konyha franciaàgy 25eu /apartmann!!! PÉLDÀS REND ÉS TISZTASÀG VAN OTT!!a harmadik év lesz az idei hogy oda megyůnk!Egyszer Kotorba akartam aludni és 50euert talàltunk csak szobàt csotányokkal!

Előzmény: Blaci78 (32617)
Blaci78 Creative Commons License 2017.02.01 0 1 32617

Szia!Én nagyon sok helyen és tengerparton voltm màr!De Montenegro a múzsám itt minden megtalàlható, hegy völgy szurdok sziklàs tengerpart homokos tengerpart! Az idén augusztusban megyek nyolcadszor! Balkàn ezt nem kell elfelejteni vannak tiszta és koszos helyek! A turistàkat szeretik a rendőrök nem haraposabbak mint nàlunk!Én csak jogos gyorshajtàs miatt fizettem! De nàlunk vannak még szemetessebb helyek is és kötekedő rendőrök is! Ha kocsival mentek nézzetek szét nem egy parton ragadjatok le!Nekem személy szerint Ulcinj és az Ada Bojana környéke a legjobban bejövős!!De kinek a pap kinek a papné!Menjetek el nem fogjàtok megbànni!

Előzmény: Danesszitó (32612)
szervezkedő Creative Commons License 2017.02.01 0 1 32616

Az elso bejelentkezesemet? 

 

Az elso, amolyan igazi bejelentkezesemet?

 

Mar nagyon keszulok ra!

Előzmény: NilsHolgersson (32607)
monti2000 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32615

Csatlakozom az előttem szólókhoz.Montenegró egy csodálatos ország a maga szépségével,hangulatával,stb,nem akarok ismétlésekbe esni.

Hétszer voltunk Montiban és már alig várom,hogy újra mehessünk és láthassuk.Nagyon sok helyen jártunk már. A főbb nevezetességeket már mind láttuk,de szerintem még mindig van nagyon sok szép

hely amit nem láttunk Pl:Ulcinj környékét még nem igazán és a Biogradska Gora nemzeti parkba is évek óta szeretnénk elmenni.

Egyszer már majdnem sikerült,de erdőtűz miatt eltereltek bennünket.Remélem idén sikerül.

Első utunk alkalmával a " kis fahidas és kecskecsapásos út" után Én is azt mondtam soha többet.Tíz nap múlva arra jöttünk vissza !!!Hozzáállás kérdése.

Érdemes sokat vissza olvasni a fórumon és tájékozódni mielőtt elindulunk.

Jó nyaralást mindenkinek,aki Montit választotta!!!

 

portugéza Creative Commons License 2017.02.01 0 2 32614

Montenegrót sajátosságait "érteni" kell, hogy ne okozzon csalódást. Az ország méretéhez, lakosságszámához (kb. 600 ezer fő) képest töméntelen turista árasztja el az országot, annak minden következményével együtt. Főszezonban pl. Budvára ki lehet tenni a megtelt táblát. Aki teheti, érdemes szeptemberben utaznia (legjobb), vagy júniusban. A tengerpart különböző részei eltérő fejlettségűek történelmi okokból, mindez színvonalban, árban tükröződhet. Horvátország régebben tartott ott fejlettségben (infrastruktúra, tisztaság, stb.), ahol most Montenegró.

 

Szerintem azok érzik jól magukat turistaként az országban, akik

 

- figyelembe veszik a helyi viszonyokat, rugalmasak

- nem Horvátországot tekintik egyedüli mércének

- nem csupán egyszerű tengerparton heverészős sablonnyaralásra vágynak, pláne all inclusive, mert azt önmagában sok helyen megkaphatják a világon, olcsóbban is, hanem értékelik a pluszt, amit az ország ad: a lélegzetelállító természeti környezetet (nem csak a tengerparton), a hangulatot, a gasztronómiát, a látnivalókat

- főszezonon kívül is tudnak utazni

- a tengerparton kívüli látnivalókra is kíváncsiak. Cetinjében (és a Lovcennel, Mauzóleummal együtt) például ízelítőt lehet kapni az "eredeti" Montenegró sajátos hangulatából. Vagy pl. a Skodrai-tó, Virpazar környéke még mindig felfedezetlennek számít, a főszezoni tömeg töredéke talál el oda, pedig a tengerparttól nincs messze és gyönyörű. És ott van még 4 másik nemzeti park is, külön-külön egyedi szépségekkel.

 

NoVo7 írta az előbb: "Pedig az első nyaralás után azt mondtam, hogy még külföldre sem megyek, nem még ide...". Én is átéltem ezt, nem is egyszer, néha kicsit "sok" Montenegró, néhány negatív tapasztalatom is van, de 7 éve mégis visszajárok. Ez sokat elmond...

Előzmény: Danesszitó (32612)
NoVo7 Creative Commons License 2017.02.01 0 2 32613

Útvonalak: http://montenegro-utazas.info/autoval-utvonalak/

Az index nélküli közlekedés Magyarországon is egyre inkább jellemző, sajnos.

Az utak sem rosszabbak mint itthon.

Tengerpart szemetessége, változó, van ahol patent a rend, máshol meg nem.

Én már 14 éve töltöm a nyári szabadságot Montenegróban, és nagyon bejön!

Pedig az első nyaralás után azt mondtam, hogy még külföldre sem megyek, nem még ide...

 

Előzmény: Danesszitó (32612)
Danesszitó Creative Commons License 2017.02.01 0 0 32612

Sziasztok!

 

Montenegrói nyaraláson gondolkozunk a párommal, autóval mennénk, de sajnos még nem jártam arrafelé. Az interneten sokféle információ kering a közlekedési morálról, a szállásokról, szemétről, rendőrségi túlkapásokról stb. Mindezeket elolvasva teljes tanácstalanság fogott el, hogy vajon ezekből mi igaz és mennyire kell vészesnek venni. A segítségeteket kérem: milyen útra számítsak, ha át akarok vágni "torony iránt" Montenegróba, mennyire vezetnek veszélyesen (állítólag se index, se semmi... ), mennyire zsúfolt és szemetes a tengerpart és környéke? Minden információ jól jön, ami elsőkézből származik és remélhetőleg korrekt megítélésből. A rendőrségi "vegzálás" igaz? Vagy békén hagyják a külföldi autósokat? Mennyire rosszak az utak? Olvastam hajmeresztő leírásokat is leomló kövekről, egysávossá váló utakról-hidakról stb.

Köszönöm előre is az infókat.

O.D.

portugéza Creative Commons License 2017.01.31 0 1 32611

Az olcsó repülés korszakában talán kevésbé versenyképes a távolsági buszozás, azért hátha valakinek hasznos az infó:

 

Február 1-től montenegrói buszjegyek vásárolhatóak 10-50 % kedvezménnyel a https://busticket4.me/EN portálon. Több jegy együttes (csoportos) vásárlásakor minden 2-3. jegyet akár 1€ áron is ki lehet fogni adott esetben. 

 

Az akciós kínálat naponta változni fog. Montenegrón belüli és az országból induló/oda érkező külföldi járatok is bekerülhetnek a szórásba. Több busztársaság részt vesz benne, a montenegrói Božur is, többek között szabadkai, belgrádi járataikra is el lehet csípni leárazott jegyeket. 

 

Mi a teendő? Akit érdekel, holnaptól naponta nézzen rá a jegyértékesító cég honlapjára, vagy Facebook oldalára vagy Twitter, Instagram fiókjára. A kiválasztott akciós jegyet bankkártyával kell megvásárolni. Az akció nyilvánvaló célja, hogy az oldaluk látogatottságát, ismertségét növeljék, de aki amúgy is utazna, annak jól jöhet az olcsóbb jegy lehetősége. A busticket4.me  jegyértékesítő cég néhány éve működik, a menetrendjüket eddig megbízhatónak találtam, van letölthető Android alkalmazásuk is. Székhelyük a podgoricai buszállomás szomszédságában van, a váróban külön ablakot tartanak fenn utasaiknak. 

 

http://www.pinkm.me/glavne/busticket-4me-od-sjutra-jeftinije-karte-neke-i-za-1-euro/

portugéza Creative Commons License 2017.01.31 0 1 32610

Lehet persze, hogy továbbra is a februári első pénteken van a legfontosabb rendezvény. Idén 3-án van egy "Otvaranje" (nyitó) rendezvény - karneváli felvonulás Igalóból az óvárosig - de nem az az első. Lehet, egyszerűen próbálják időben széthúzni a fesztivált. Ami nem baj. :) 

Előzmény: halacs (32608)
Amaribp Creative Commons License 2017.01.31 0 0 32609

Így már értem :)

Előzmény: Bujazliz (32596)
halacs Creative Commons License 2017.01.31 0 1 32608

Hoppá, akkor jövőre jobban utána kell majd néznünk, ha menni akarunk. :-)

Előzmény: portugéza (32604)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.01.31 0 1 32607

Hihetetlen, 1106-os az első hozzászólásom...repül az idő.Szervi első bejelentkezését nem látom most. 

portugéza Creative Commons License 2017.01.31 0 0 32606

(28-án, na.)

Előzmény: portugéza (32604)
portugéza Creative Commons License 2017.01.31 0 1 32605

(Igen, ugyanezt linkeltem be én is.)

Előzmény: NilsHolgersson (32600)
portugéza Creative Commons License 2017.01.31 0 1 32604

Köszi. (Beugrott, hogy olvastam annak idején ezeket a hozzászólásokat.)

 

Idén úgy tűnik, nem várták meg az első februári pénteket, valami miatt már korábban, január 27-én indították a rendezvényt egy nyitókonferenciával. Másnap, szombaton, január 30-án volt az első felvonulás, amit belinkeltem.

Előzmény: halacs (32601)
halacs Creative Commons License 2017.01.31 0 0 32603

Köszi. :-)

Előzmény: scarabaeus (32602)
scarabaeus Creative Commons License 2017.01.31 -1 1 32602

(Az utókor számára, hogy legyen egyszerű: 17089, 17090, 17099, 17102, 17109)

 

Előzmény: halacs (32601)
halacs Creative Commons License 2017.01.31 0 1 32601

Bocs, csak a hozzászólások sorszámát válogattam ki: 17089, 17090, 17099, 17102, 17109

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!