Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10900

privát a videó, nem lehet megnézni.... de én nem hagynék semmi nem oda valót a kéményben... már csak azért sem, mert férjem nagynénje és az élettársa amiatt haltak meg CO mérgezésben, mert a tisztelt kivitelezők eltömítették valamivel a kéményt:(((((

Előzmény: reklámügynök (10899)
reklámügynök Creative Commons License 2013.01.17 0 0 10899

Sziasztok!

 

Felfedeztem a kéményemben valamit, ami szerintem nem oda való. Én úgy gondolom, hogy valami "szakember" egyszerüen fogta magát, begyűrte a tapétát a nyílásba és befalazta.

Hülyeséget kérdezek azzal, hogy ez okozhat valami problémát? Vagy szép csendben elég és korom lesz belőle, vagy lehet el sem ég. Az új nyilás felett van kb. 1 m-re,
a kályha kivezetője felett 1,5-1,8 m-re, itt még lehet olyan forró a füst?  Most véstem és falaztam fali hüvelyt, nem sok motivációm van újra vésni...

 

Üdv, vmXTr

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10898

nekem ez abból a szempontból necces, hogy a kéményektől az új szabvány szerint van egy bizonyos védőtávolság, amin belül nem lehet éghető anyag. Téglakéményeknél ez kevesebb, mint mondjuk egy kerámiacsöves, hőszigeteléssel ellátott kéménynél.

Ha ez egy téglakémény, akkor a szigetelőanyagot kell nagyon gondosan megválasztani szerintem, amivel burkolva lesz.

Előzmény: Ember a Holdon (10896)
Vernichter Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10897

  'a kémény pedig a födém síkjában le lett zárva, ez a jelen állapot'  

 hát az nagy hiba volt  !

 A tetején kellett volna lezárni.

Most már mindegy.

 Ki é a ház ? 

 

 

A tied vagy társaház ??

 

 Amit felsoroltál azokból elviekben mindegyikből lehet kéményt építeni  - bizonyos szabályoknak megfelelően.

 

 

 De a holdon jársz és tömegkályhában gondolkodol és ennyire nem vagy előre látó ???

Előzmény: Ember a Holdon (10896)
Ember a Holdon Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10896

Sziasztok

 

Az alábbi problémával kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre:

 

Van egy régi - jelenleg használaton kívüli - kéményem (alábbi ábra szerint a telekhatárra épült tűzfalba integrálva):

 

 

 A födém alatt a kémény teljesen a fal síkjában halad, a fölött pedig a kémény egyik oldala a tűzfal maga volt.

 

Mivel a tűzfal külső hőszigetelése szigetelése során kiderült, hogy a padláson futó tűzfal rész instabil, ezért kéményestül vissza lett bontva egészen a födémig. A hőszigetelés végül egy fa szerkezetre lett rögzíve, a kémény pedig a födém síkjában le lett zárva, ez a jelen állapot.

 

A kéményhez egy használaton kívüli cserépkályha csatlakozik, ami helyett szeretnék egy fatüzelésű tömegkályhát, emiatt szeretném a kéményt rendbeszedni.

 

A felmerült kérdések:

 

- miből lehet a kémény hiányzó részét visszaépíteni (kisméretű tégla, előre gyártott kéményelem), elég esetleg rozsdamentes acélcső?

- lehet e ilyen esetben egy koaxiális kéménnyel az égéshez szükséges oxigént kívülről (nem a szobából) biztosítani?

- a kéményseprőknél a kémény szerepel, mint tartalék-kémény: milyen ilyenkor a hivatalos ügymenet?

 

A napokban olvastam valahol, hogy tűzfalban kémény nem futhat. Előfordulhat hogy egy ilyen megoldásra manapság már nem is adnak engedélyt?

 

Üdv!

EAH

 

csiba00 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 10895

Tudom. Sajnos ez ilyen. Ezélrt is írtam, hogy van saját tapasztalat, mert én is jártam olyan cipőben, amit írsz.

 

Valahogy ez olyan, mintha két kézzel tolom a kátrányt a kazánba, kéménybe, de csak egy kis fogpiszkálóvar vakarom lefelé.

Előzmény: Vezo228 (10893)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10894

na megkerestem, itt a hsz:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121590419&t=9020390

 

gyakorlatilag a rendszeressége miatt ajánlott talán a konix inkább a téglakéménybe, a kerámiába szükségtelen

Előzmény: Vezo228 (10891)
Vezo228 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10893

Ebben totál igazad van, csak sajnos van alapvetően két helyzet, amikor ezt nem tudod megvalósítani.

A frissen vásárolt vizes fa és folytott tüzelés, mert túl sok meleget adna a kazán.

A kettőt még vegyíteni is lehet :D

Előzmény: csiba00 (10892)
csiba00 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10892

Én véleményem - saját tapasztalat alapján - hogy a kátrány ellen egy hatékony módszer van, mégpedig a tüzelési szokásokon való változtatás olyan irányba, ami gátolja a kátrány kialakulását.

 

Ha nem változtatsz ezen, akkor lehet használni bármilyen csodaszernek nevezett port, hasábot.... olyan lesz, mint halottnak a beöntés.

 

Normális tüzeléssel a rendszer kb. "magát" tisztítaj.

Előzmény: Gandolfíni (10880)
Vezo228 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10891

Úgy értem ezt, hogy én úgy tüzelek a puffer miatt, hogy begyújtom a rakatot, leég a fa parázsig (kb 2-2,5 óra), de általában nem lesz így tele a tartály, mert közben ilyen hidegekben már fűtöm vele a lakást is, így teszek még rá kb egy fél rakatnyi ezt-azt, de innentől már hagyom, hogy ismét parázsig leégjen és én befejeztem a fűtést egy napra. Ekkor kell rátenni a parázsra a Konixot. A lényeg, hogy utána hagyni kell, hogy hasson a kémia. Mondjuk reggelig. Így minden nap tudsz rá tenni egy adagot.

Én bevallom, hogy nem hallottam még ilyen megkülönböztetést, hogy téglába, vagy kerámiába mit kell tenni, de ettől még természetesen simán lehet. Érdemes megnézni a hatóanyagot az egyes cuccokban, hátha ad rá valami választ, vagy lehet, hogy érdemes lenne a Schiedeltől és a Leiertől is kérni egy-egy szakvéleményt, hogy mit és hogyan ajánlanak ilyen esetre.

Én Leier 180-as LSK (szigetelt) kerámia kéményben használom a Konixot, de egyelőre nem vettem észre semmilyen negatív hatást.

A pozitív hatását pedig a kazánabn is látom, ahol a kazán falára világos szürke lerakódáskáént jelenik meg a kátrányból visszamardó valami, nem pedig csillogó fekete prizmaszerű formában.

 

 

Előzmény: Gandolfíni (10886)
reklámügynök Creative Commons License 2013.01.14 0 0 10890
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10889

De, használtunk már hasábot, mert minden 50. begyújtás után ajánlják. Most fogjuk venni a másodikat.

Előzmény: Gandolfíni (10887)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10888

Mi egyetlen szezont fűtöttünk a téglakéménnyel, tavaly tértünk át fatüzelésre. Sajnos nem készültünk fel előre, és így frissen vásárolt, full vizes fával fűtöttük végig a telet, ezért hetente raktam bele konixot... a kis kandalló is így jól megúszta a vizes fát,  és amint a bontásnál kiderült, a kéménnyel sem volt gond... ha rendszeresen van használva, akkor biztos, hogy megelőzi a kátrány felrakódását.

 

Most már hőszigetelt sch. kéményünk van (új kandallóhoz kicsi volt a 14-es kémény), így a hasábot használjuk.

 

Meg is indokolta egyébként, hogy melyik miért jó éppen abba a fajta kéménybe, amire ajánlotta (konix-tégla, hasáb-kerámia), és akkor logikus volt, de már sajnos nem emlékszem rá. Jó szakember, biztos nem véletlenül mondta.

Előzmény: Gandolfíni (10887)
Gandolfíni Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10887

Kerámiabetétes a kémény. Konixal mi volt a tapasztalat ? Hasábot gondolom még nem használtatok ha csak most lett új kémény. Mester szerint akkor értelmes dolog ?  

Előzmény: tunderlala-3 (10885)
Gandolfíni Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10886

Hogy érted azt, gogy minden leégés után ? Gondolom nem úgy, hogy ha leég egy adag fa, mert akkor az nagyon sok lenne.    

Előzmény: Vezo228 (10883)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10885

Nekünk úgy mondta a kandallós, hogy a konix téglakéményhez való, kerámiabéléseshez a hasáb a jó.

Mi tavaly konixot használtunk téglakéménnyel, idén kéménycsere volt schiedelre, innentől hasáb megy.

Előzmény: Gandolfíni (10884)
Gandolfíni Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10884

Nem beszéltem kéményseprővel, most néztem be a kéménybe, mert visszafüstölt. Akkor láttam meg a kátrányt,  és rögtön keresgélnikezdtem a neten. Ott találtam ezt a fahasábos módszert. A leírása alapján jónak tűnik, ezért érdeklődtem a tapasztalatokról. Konixra még rákeresek a neten  

Előzmény: Vezo228 (10883)
Vezo228 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10883

Használj Konix-ot, he a hasáb nem jön be.

A Konix kb 6-700 Ft/zacsi, pár evőkanállal kell tenni a parázsra minden leégés után. Egy szezon kb 3-4 zacskóval megúszható és nekem ez működik, de a jó tüzelést nem helyettesíti.

Viszont van, akinek egyáltalán nem jött be. Változó.

Én a hasábot a fűtési szezon legvégén égetem el, így rakom el akazánt nyárra. Menet közben meg konix, de nekem is inkább megelőző jellegű, a meglévővel nem tudom, hogy hogyan boldogulna. A kátrány, ha már ott van, akkor sok mindent nem lehet vele kezdeni, úgyhogy lehet próbálkozni :)

Kéményseprőt kérdeztél már?

 

Előzmény: Gandolfíni (10880)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10882

szerintem ez rendszeresen használva az igazi, preventív jelleggel, mi használjuk... vastagon felrakódott kátránnyal nincs tapasztalat, meg kell próbálni...

 

A tűztérben kell elégetni egyébként.

Előzmény: Gandolfíni (10880)
derick08 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10881

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a kémény utólagos belsőmarás és béleléshez? Esetleg cég név, mert a neten csak 2-őt találtam.

Egyetlen kémény amibe betudom kötni a vegyest, az a ház felújítás alatt megsérült.

A kémény kb 10 m magas, ebből az első 4-5 m rakott kő( ez sérült meg, csak simán vissza lett vakolva), a felső 5-6 m 4 téglás kémény.

A sérülés miatt mindenképpen kikell béleltetnem, plusz a 4 téglás kéményt karcsúnak találom a hozzászólások alpján.

Esetleg egyébb megoldás? Új kéményt nem akarok, mert belső felújjítás után vagyunk.

Gandolfíni Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10880

Üdv! Eléggé kátrányos a kéményem ezért ki szeretném tisztítani. Sokat hallottam a kéménytisztító fahasábról. Állítólag leszedi a kazánról és a kéményről is a kátrányt. Ennek van valóság alapja vagy csak reklámfogás ? Eléggé hihetetlennek tűnik számomra. 4000 Ft körül olvastam darabját, és csak akkor költenék rá, ha valóban hatásos. Kazánban kell elégetni vagy a kéményben ? Ha valaki használt már ilyet annak nagyon megköszönném ha megosztaná a tapasztalatait.     

reklámügynök Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10879

Köszönöm!

Előzmény: tunderlala-3 (10866)
reklámügynök Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10878

Üdv. Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést: cserépkályhás fűtéshez szeretnék füst érzékelőt.
Tudtok valamit ajánlani? Esetleg CO jelző is ajánlatos. Létezik olyan ami mindkettőt tudja.

 

Köszi!

joevagyok68 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10877

Isaszeg...

Őket én is kérdeztem, mert nincs messze...de inkább megérte leautózni ide...

anno...

most nem néztem milyenek az áraik.

http://www.femkemeny.hu/

Nézd meg hátha...

Előzmény: KawaBazsy (10875)
KawaBazsy Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10876

Hopp, még egy kérdés. Ha a kályhát bekötöm, hogy jobb? H a kályhacső menjen vizszintesen ki a házból, majd felfelé, ahogy most van, vagy előbb felfelé menjen a kályhából, majd ki, s majd újra fel? Nézegettem a Baumaxban a kályhacsöveket, ezeket csak egymásba kell tolni, s kész, ott nem lehet rés?

Előzmény: KawaBazsy (10875)
KawaBazsy Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10875

 Köszönöm. Akkor nem tökölök, megveszem a kész kéményt, oszt kész. Vaterán láttam 14 ezerért méterét, ill. van nálunk egy gyártó cég (Pléh bt), az meg 25E-t mondott méterére telefonban.. de még benézek hozzájuk, h van e olcsóbb?

Előzmény: joevagyok68 (10874)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10874

Mert ha csak egy üres cső akkor :

- "állandóan" hideg, nem tud /nehezen melegszik át

- hidegen rosszabb a huza

- hideg csövön kicsapódik a füstgázban lévő víz

- jön a lecsapódás, kátrány, szűkülés

- ezáltal még rosszabb huzat..

- visszafüstöl............mint most :-)

stb

Előzmény: KawaBazsy (10873)
KawaBazsy Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10873

Yo reggelt a korán kelő dolgozóknak! :-)

Mindenképp olyan megoldást szeretnék, ami biztonságos, hiszen itt lakom.

Rosszul fogalmaztam, nem a bélést nem értem, hanem akkor a szigetelést. A szerelt kémények is ilyen két rétegűek, s közte van vmi anyag. Ennek a szerepe nem világos, tehát miért nem elég kéménynek egy üres cső?

Előzmény: Korundos (10872)
Korundos Creative Commons License 2013.01.11 0 0 10872

 Üdv ilyen korán reggel !

 

Mi féle bélésről beszélsz ??

 Igen van szerepe a bélelésnek, de nem a Te esetedben.

 Téglakéményeket ajánlatos bélelni, főleg gázfűtésnél. Aluminium vagy saválló acélcsővel.

 Nálad ha fabrikálod a kéményed , ha vásárolod az már eleve  bélelve van.

 Kályháidról : különösebben nem ismeren, de javítható pl. a samottot agyaggal vagy vásárolt samott habarccsal.

 

 Addig nem kötelező amig baleset nem lesz !  Ha lesz, akkor felelsz érte !

 A biztosági szabályokat nem az előírások miatt kell betartani, hanem mivel a józan ész úgy kívánja saját és környezetünk érdekében.

 Tehát leszigeteled azt a csövet és biztonságosan rögzíted  !

Előzmény: KawaBazsy (10871)
KawaBazsy Creative Commons License 2013.01.10 0 0 10871

 Izé.. az a helyzet, h az ingatlant befektetésnek vettem, de úgy jött ki, h nemrég beköltöztem. Az olcsóbb, de működő megoldást keresem. Amúgy külterületi ingatlan, hivatalosan tanya, tehát ide nem kötelező a full papírozott, engedélyes dolog. A kályha egy Ohra 512-es, 4800 Kcal/h telejsítményű cucc, de nemrég vettem egy Román, Super 2-es típusú kiskályhát is. A jobb jön a házba, a másik meg a garázsba. Itt mindjárt bizonytalan vagyok, mert a nagyobb kályha felső nyílásán nincs semmi szigetelés, csak a súlya tartja, a Super2-esnek meg át van korrodálva a hátsó kis lemez ajtaja, ahol kormozni lehet, meg ha belenézek, akkor a sammot téglák közt van egy hajszálnyi rés, amin átlátni.. remélem egy jó kémény nem hagyja, h bárhol kijöjjön a füst.

 A cső átmérője pont 110mm, kalap is van rajta, viszont nem értem ezt a bélés dolgot, ennek mi a szerepe? HA nincs, akkor nem működik a kémény?

Előzmény: Korundos (10870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!