Keresés

Részletes keresés

cosbeta Creative Commons License 2017.08.10 -2 1 77678

Nem akarok hangulatot kelteni, de meg kell állapítanom, hogy az itt írogató , szakmát képviselő nickek egyben a szakma alját is jelentik.

Nagyon sajnálom, hogy ezt le kellett írnom.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77677

Egen, megveszed , fenntartod,  előre a gépeket, (esetleg hitelből) a megkeresett pénz felét meg leadod adóba.

A világ legnagyobb üzlete.

Előzmény: gepesz (77671)
cosbeta Creative Commons License 2017.08.10 -2 0 77676

Örülök, hogy megszólaltál.

Előzmény: ötfelezős (77674)
cosbeta Creative Commons License 2017.08.10 -2 0 77675

Nem az a baj, hogy jól keresnek, hanem az, hogy ilyen tudatlanul, ilyen igénytelen szar munkával. A legszebb a topikban, hogy mindegyik gyakorló vállalkozó lapít, mint szar a fűben. Valószínű, hasonló minőségben teljesítenek.

Előzmény: gepesz (77671)
ötfelezős Creative Commons License 2017.08.10 -1 1 77674

Egyszeres műanyagszigetelésű vezetéket a civilizált világban nem tartanak elegendő védelemnek.

Fedél nélküli dobozt a civilizált világban nem tartanak elegendő védelemnek.

A mozgatható vezetéket mechanikai rögzítés nélkül lepattanó doboztetőn át a civilizált világban...

A veszély a tűzveszély és az egyszeres szigetelés sérülése esetén érintési veszély.

 

Nagyon csodálkozom, hogy erre van, aki azt mondja, ez szakmailag rendben van, "Egyik képen sem látok semmi szabálytalant". Perre lehetne menniük a szakképzettséghez hozzásegítő intézménytől visszakövetelni a tandíjat.

Ezeket a kérdéseket már 120 éve egyformán oldják meg, a lehetőségeket Péter atyuska felsorolta a 77656. számú hozzászólásában.

 

Előzmény: gyben (77668)
hadovaja Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77673
https://www.obi.hu/elektromos-futokeszuelekek/heat-supream-fuerdoszobai-hosugarzo/p/3640562

Vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77672

szvsz most (1-2 évig még biztosan) bármelyik építőipari szakma jól fizet, ebben a mesterségesen felpörgetett építőiparban... valszeg utána is, ha a szakik egy jó része ismét lelép nyugatra....

ha félsz az áramtól, akkor mehetsz kertésznek, ott is szép számokat látni 1-1 munkára...(neten pl nem találtam még olyan drágán komposztot (20 m3), amiért nekem el akarja adni az sajátját.. és ez csak 1 tétel az anyag listáról.. :) )

Előzmény: gepesz (77671)
gepesz Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77671

Itt olvasgatva azt szűrtem le, hogy a legjobban fizető szakma a villanyszerelő.

Napi 40-50-80 ezer.

 

 

cosbeta Creative Commons License 2017.08.10 -1 1 77670

Nehogy már Te magyarázkodj a mesemásolatnak.

Ez egy mocskos, szemét munka. Kiverném a szemét annak, aki csinálta.

Az a legszomorúbb, hogy az itt írogatók megvannak vele elégedve.

Nem emlékszem a nevére, de itt volt sokáig egy Gingerhez hasonló nevű vállalkozó. Ha ilyen gány munkát végzett volna, akkor leszarta volna mindkét kezét.

Előzmény: gyben (77668)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77669

"Többen lettek... de gondolom nem ezt sejtette veled."

 

a honlap alapján - amit szintén egy szerelő ajánlott - nekem úgy tűnik kevesebben: ott van egy lista, és a nevek mellett egy kék piktogram, na júl 01-től csak ők szerelhetnek (elvileg)..

 

"A regisztrált szerelő neve melletti  betű jelentése:

A záró pecsétek (plombák) az elosztói engedélyes, E.ON tulajdona. Azok eltávolítását 2017. július 1-től csak az erre feljogosított  betűvel jelölt regisztrált szerelő végezheti."

 

"

Amúgy különösebb vésés nélkül páróra munka.

 

Ami normál áron (~5000 Ft/óra) 10-20 eFt munkadíj.

 

Plusz kiszállása párezer Ft adott esetben.

 

...és az anyag persze.

 

---

 

Avagy a 40 ezer nem tűnik extrém árnak."

 

(főleg látatlanban ajánlva)"

 

"látatlanban" mindegyiknek (4) elmondtam, hogy az óra milyen messze van az elosztótól (4-5 m és ha jól látom, akkor kb 35-40 mm-s cső van a falban az óra és az elosztó tábla között), nem akarom egy teljes napját igénybe venni, jöjjön amikor ő gondolja, alkalmazkodom + vésés nélküli árról beszélünk természetesen..

(mindegyik szerelő 1-2 km sugarú körön belül volt)

ezek után még kérdeztek 1-2 dolgot, majd mondták: 40k..

elég furi volt mit mondjak... az egyik képes volt arra, hogy el is jött :), majd ő mondta, amit kb te (a 40k után), hogy 5-5,5k órabérben jönnének.. most viszont nem tudom, hogy mit tegyek, mert a neve mellett nincs ott ez a bizonyos P (?) betű, a szerelő meg természetesen azt mondja, hogy bonthat plombát.... bírságot sem akarok utólag, így nem nagyon tudom mit tegyek.. (még).. hívjam fel az elmüt, hogy az a P tényleg azt jelenti, ami oda van írva?

Előzmény: Törölt nick (77657)
gyben Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77668

A fekete kábel teljesen rendben van. Az a főzőlapé. Sokkal inkább tartom igénytelen munkának a hanyagul odakendácsolt lengőt amit azért laikusként én csak vezetéknek neveznék.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77667)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77667

"Szerintem azert mert a vasaloja es a hajszaritoja kabellel van bekotve, nem vezetekkel."

 

Az illető laikus. egy KÁBELT nevezett vezetéknek.

Ha csípóből kötözködés helyett jobban megnézted volna a mellékelt képeket is, akkor az első két képen megláttad volna azt a három eres, kettős szigetelésű, fekete kábelt, ami kijön a fali 65-ös dobozból, majd mielőtt felmegy a készülékbe, a fal mellet lelóg annyira, hogy (valószínűleg a padlóra lefeküdve) egy kis szakasza látható és elérhető a szekrény alatt.

Az a kábel ott nem okoz semmiféle veszélyt és esztétikailag sem zavaró, hiszen csak a padlón fekve látszik.

Egyébként akár a lakás tulajdonosa is fel tudná dobni a deszkára egyetlen mozdulattal, de tanács kérés helyett inkább csinálja itt a fesztivált.

Előzmény: C200UF (77652)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77666

Köszönöm. Ezen hozzászólásoddal megerősítettél abban, hogy esetedben a megfelelő hangnemet alkalmaztam.

Amennyiben azt tapasztalod életed során, hogy más szakemberek is ehhez hasonló stílusban kommunikálnak veled (vagy kedvesen mosolyognak miközben jól átvernek, háromszoros árat kérnek, stb), abban az esetben nagyon szívesen elmagyarázom neked a jelenség okait.

Előzmény: gyben (77655)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77665

"...nagyobb kötő doboz 100x100 amibe berakunk sorkapcsot kerámiát

- ugyan csak doboz de van egy kis könyök amin a gyári kábel bevihető a sorkapocshoz

- olyan dugalj ami erre van kitalálva ..."

 

Ha a szerelő így akarta volna csinálni, akkor most azt olvashatnánk, hogy hogyan lehetséges, hogy ugyanazért a munkáért az egyik pofátlan villanyszerelő 30 ezer forinttal többet akart elkérni.

Hát így...

Előzmény: Peter atyuska (77656)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77664

"az aggregátor viszont nincs földelésre kialakítva,

vagyis nem jelent semmiféle védelmet.

A fázis és föld között nem jön létre áramkör."

 

Ez három db, szakember számára érhetetlen mondat.

Jó lenne látni azt a műszaki leírást, ehhez talán elég, ha megadod az aggregátor PONTOS típusát.

Előzmény: Törölt nick (77660)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.08.10 0 0 77663

Jó lenne, ha mi is láthatnánk azt a műszaki leírást, ehhez viszont a gyártó puszta nevénél valamivel több információ kellene :)

Látatlanban azt tartom valószínűnek, hogy

- a kapunyitáshoz a két (kommunikációs) vezetéken felül további vezetékekre lesz szükség, plusz egy tápegységre az elektromos zár számára

- az adatokban szereplő 19 V és 250 mA a beépített kapuvezérlő relé maximális tudását jelenti, tehát alkalmas a 12 V-os mágnesekhez is.

Előzmény: ilias (77662)
ilias Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77662
Sziasztok!
Nemrégiben vettünk egy Legrand márkájú, két vezetékes videós kaputelefont.
Szeretném lassan a kapunyitó funkciót is használni, amely a leírás alapján 18 volton működik. A gondom az, hogy nem találok olyan impulzusos zárat, amelyiknél ez lenne a névleges feszültség. Jellemzően 12 voltosak.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám megoldani a dolgot.
250 mA-es "behúzóáram" van feltüntetve.
Köszönöm!
ksanci Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77661

Szia!

 

Puff neki. Oké, akkor viszont gáz. Nem feltétlenül szabálytalan, pláne nem veszélyes, bár pont a lényegi részekről nincs fotó, de ha minden oda került, ahova tervezve lett és a kiállások is most lettek kialakítva, akkor ez tróger munka.

Sehogy sem értem a lengő aljzatokat. Ráadásul ezek a boltokban kapható leggagyibbak.

Lehet, hogy nem ismerik a süllyesztett konnektort? :D

 

Kifizetted már? Gondolom igen. Nincs ezzel baj, én is előre kifizettem a kivitelezőmet, aztán egy hónapja eltűnt. De éppen ma sikerült vele beszélnem :D

Előzmény: gyben (77659)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.09 -1 0 77660

Sziasztok! Vettem egy 2800-as aggregátort, földelést írnak elő. Leraktam egy  szondát, az aggregátor viszont nincs földelésre kialakítva, vagyis nem jelent semmiféle védelmet. A fázis és föld között nem jön létre áramkör. Akkor viszont mi az értelme a földelésnek? Egy szakember válaszára lennék kiváncsi. Köszi.

 

gyben Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77659

Szervusz!

A megrendelő én vagyok, így bátran állítom, hogy nem pillanatnyi szeszélyek vagy kósza képzelgések szülötte volt a hálózat terve. Kész, méretezett szekrényelrendezés, elszívó, főzőlap és sütő beépítési méretének megadásával. Az "ingyen kellett volna"  feltételezést pedig azt hiszem egy lakásfelújítás kapcsán nyugodtan elfelejthetjük.

Szeretném ha hitelt adnál szavamnak, s - mint a képek is mutatják - bizony  van az a hülye aki lengővel oldja meg még akkor is ha ott a begipszelt doboz.

Aki egy egyszerű konyhai szagelszívó aljzatnak 2,5mm-es sodrott rézvezetékű földelt lengőt kreál az más csodára is képes.

A miért persze nem titok. A mester aki az építési vállalkozótól megkapja a felkérést és minden titkok tudója, nem maga végzi hanem két ugrifülessel végezteti a munkát esetenként anélkül, hogy ellenőrizné.

Előzmény: ksanci (77654)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77658

A meló igénytelen, de vélhetőn OKÉ műszakilag.

Előzmény: gyben (77645)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77657

+ még az van, hogy júl1-től is változott azon szerelők köre, aki plombát bonthatnak...

 

 

Többen lettek... de gondolom nem ezt sejtette veled.

 

Amúgy különösebb vésés nélkül páróra munka.

 

Ami normál áron (~5000 Ft/óra) 10-20 eFt munkadíj.

 

Plusz kiszállása párezer Ft adott esetben.

 

...és az anyag persze.

 

---

 

Avagy a 40 ezer nem tűnik extrém árnak.

(főleg látatlanban ajánlva)

 

Persze szerencsés esetben (kevés anyag, kevés meló, közelben) beleférhet akár a 10-15 ezerbe is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (77635)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77656

Több megoldás van az ilyenekre:

- nagyobb kötő doboz 100x100 amibe berakunk sorkapcsot kerámiát

- ugyan csak doboz de van egy kis könyök amin a gyári kábel bevihető a sorkapocshoz

- olyan dugalj ami erre van kitalálva a dugaljak 16A sok gép ettől többet kér na ilyenkor ég szét a konektor egy két hónap alatt.

- külső doboz sorkapoccsal

 

Meg amit a megrendelő kér de szabványos.

Előzmény: tfe_tng (77653)
gyben Creative Commons License 2017.08.09 -1 0 77655

Üdvözöllek Mekk mester! Én a képeken látott megoldásokkal kapcsolatban kértem hozzáértők(!) véleményét. Kérdésemben/kérésemben sehol nem látom a személyeskedő felhangokkal fűszerezett válaszok kívánalmát.

Ám ha már íly" módon megszólíttattam és rögtön első szereplésem kapcsán ilyen ütősnek szánt választ tudtál ideokádni, bátorítalak azon irányba, hogy a jövőben ne terheld magad ostoba, rosszindulattal motívált kérdéseim megválaszolásával.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77649)
ksanci Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77654

Hát nem tudom, önmagában szerintem ezzel nincs probléma, nekem elsőre az jut az eszembe, hogy a megrendelőnek gőze nem volt, mit akar valójában és hova, vagy utólag talált ki teljesen mást és ingyen kellett megoldani. Az a tűzhelybekötés nem úgy néz ki, mint ami erre lett szánva, inkább olyan, hogy "jajj, mégsem ott lesz, hanem itt, de hát itt is van drót, ugye megoldja valahogy? Ingyen...".

Nem hiszem, hogy alapból ez lett volna az ötlet, ki az a hülye, aki tököl lengőaljzatokkal, mikor egy süllyeszett konnektort sokkal egyszerűbb beb***ni, ha egyszer ott a helye.

 

 

Előzmény: tfe_tng (77653)
tfe_tng Creative Commons License 2017.08.09 -1 0 77653

Ritka igenytelen es lusta munka. Sehol egy vedocso, vezetekek kilogatva a dobozbol stb. Nem akart tul sok idot tolteni nalad a "mester" aki ezt osszehozta. Soha nem lattam meg 65-os dobozbol kilogatott vezetekeket amiknek a vegere lengokonnektort kotottek volna. A fix bekotesu gepek vezeteket pedig altalaban vedocsovestol szokas kihozni a falbol (ha egy picit megvesi kifert volna mellette es maris fel lehetett volna szerelni egy rendes fali konnektort)

 

Hogy mennyire veszelyes azt majd megmondjak a szakik, mindenesetre egy ilyen munkaval tuti elhajtottam volna a banatba... 

Előzmény: gyben (77645)
C200UF Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77652

Szerintem azert mert a vasaloja es a hajszaritoja kabellel van bekotve, nem vezetekkel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (77649)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77651

ha jól rémlik régen átmérőben volt (25 éve) a standard.. a vellanyszerelő hívta így (6-s drót vagy hasonló), ezért írtam így én is.. természetesen tudom, hogy mi a különbség az "A" és a "d" között, ha nem vagyok biztos, amit mondanak, akkor mindig rákérdezek, hogy felület, vagy átmérő amiről beszélünk az a biztos..

Előzmény: Teaway (77640)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.08.09 0 0 77650

"Eladó válasz: "Nem vagyok villanyszerelő...""

 

A világítási osztályon kérdezgetted az eladókat, hogy melyikük van kioktatva ilyesmire és az az ember válaszolta ezt,

vagy a kispárna osztályon faggattad az első utadba eső egyenruhás árufeltöltőt/takarítót?

 

Írj egy emailt az Ikeának, hogy abban az áruházban név szerint ki tud segíteni neked az alkatrészek összeválogatásában.

Ha nincs rá külön emberük, de VALÓBAN annyira komoly a cég ahogy mondják, akkor egy megbeszélt időpontra odavezénylik neked a karbantartó villanyszerelőt :)

 

Előzmény: snowking (77646)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.08.09 -2 0 77649

Egyik képen sem látok semmi szabálytalant.

Ha ezek a képek nem szem előtt lévő helyekről készültek,

akkor szerintem egyszerű rosszindulatú kötözködés amit most művelsz.

 

"A szekrény ami mögött (alatt)  a tűzhely bekötése van lábakon áll, így elérhető a vezeték."

 

A vasalód és a hajszárítód vezetéke is elérhető, azokról miért nem teszel ide képet?

Előzmény: gyben (77645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!